poster

Návštevníci

 • Švédsko

  Besökarna

 • anglický

  Visitors, The

Horor

Švédsko, 1988, 104 min

Režie:

Jack Ersgard
 • ricci.s
  ***

  Čakal som viac. Vlastne to bola štandardná duchárina, ale mala dosť pomalé tempo. Prvú hodinu sa vlastne dokopy nič nedialo, duch len párkrát zašramotil a to bolo všetko. Vlastne až od pasáže, keď prišiel lovec duchov, sa to rozbehlo na plné obrátky. Posledných 20 minút bolo výborných, herci hrali presvedčivo, atmosféru to malo, len škoda tej ťažkopádnej prvej polovice. Trošku lepší priemer u mňa.(21.11.2010)

 • Rodriguez
  *

  Výborný příběh, výborná atmosféra..... tím ale končím, protože pak příjde pomalé tempo duchařského snímku a v tu ránu je po náladě. A když se blíží konec filmu a závěrečné titulky, tak očekáváte zlého ducha, kterého konečně spatříte....hmm. 15%(19.2.2017)

 • Tomes83
  ***

  Špičkově budovaná tísnivá atmosféra, taková jakou ji známe i z domu v Georgetownu, kde se nám postupně odhaluje, co je příčinou onoho zla! Zkazil mi to až příjezd šíleného okultisty a závěr mohl být také vydařenější...(15.7.2012)

 • Bloody13
  ***

  Další zapadlá haunted-house story, tentokrát ze Švédska. Námět se neliší od ostatních duchařin, ve kterých je přistěhovaná rodinka terorizována vlastním domem. Rozbíhá se to hodně zvolna, do půlky si tvůrci vystačí vlastně jenom s podivnými zvuky z podkroví. Až s příchodem podezřelého muže se pak film pokouší děsit i jinými prvky: dvěma infarktovými momenty a závěrečnou dvacetiminutovkou, kdy se nám bubák představí osobně, bohužel hodně krátce. Švédové tedy dokázali, že jim nejsou cizí ani strašácké příběhy, i když v rámci žánru je jejich zářez spíše průměrný a bez špetky invence.(25.7.2011)

 • Morholt
  **

  Nic inovačního. Vidět to z kraje devadesátých let, snad bych k tomu přistupoval jinak, ale v záplavě strašidelných domů padají Švédové do šedého průměru. Pár vydařených scén alá Poltergeist to nemůže výrazněji zachránit, kor když paní domu je blbá hysterická kráva. 30%(12.9.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace