Orka zabiják

• USA Orca: Killer Whale (více)

Vraždiaca veľryba je jedno z najinteligentnejších živočíchov na svete. Podobne ako ľudia má jedného druha a ak mu človek ublíži, kosatka si to zapamätá a je viac jako isté, že sa bude chcieť pomstiť. Kapitán Nolah (Richard Harris) má na svedomí veľrybiu samičku aj s očakávaným prírastkom. Mŕtvu kosatku vyplaví more na breh a Rachel (Charlotte Ramplingová) i ďalší ľudia Nolana upozorňujú, že ho čaká odplata. A skutočne nahnevaná veľryba sa často ukazuje pri brehu, aby neskôr zničila ukotvenú loď a jasne dala najavo, že to nie je koniec. Aj Nolan si při pohľade na jej vytŕčajúcu plutvu začína uvedomovať, že kosatka ho bude hľadať, číhať, loviť a prenasledovať nemilosrdne a neľútostne s jedinou myšlienkou odplaty krížom cez moria, nehľadiac na čas ani na rôzne prekážky. Má Nolan šancu zbaviť sa večného prenasledovania tým, že odstráni svojho prenasledovateľa? Podarí sa mu to? (oficiální text distributora)

gombarix

Možná jediný film v mém životě, co mi i po několikerém zhlédnutí vehnal slzy do očí. Jeden ze zásadních filmů mého dětství. Určitě není dokonalý (po trikové stránce však až moc), ale už jen za tu famózní hudbu nemůžu než dát maximum. (Jinak už to za mě napsala hirnlego. Doslova.) ()

Kolssteyn

Přírodovědkyně se i přes svůj odpor k zabíjení velryb zamiluje do arogantního "rybo-lovce." Po zabití samice s mládětem mu pomáhá zabít i přeživšího samce. Dojde i na romantický západ slunce... Nepopsal jsem to příliš zjednodušeně? :( Tak aspoň jedno z mouder filmu: "Svět se změnil a tak i bohové se chovají jinak." ()

Rathalos

Na tu dobu velmi dobry animal horor o kosatke a jej pomste,napinava,atmosfericka a silna zalezitost,skvele natocena,vyborna hudba i herci,takze jasne ako facka,plny pocet bodov...:-) ()

Denny

Zdařilý snímek s hudbou E.Morriconeho je sice tématem blízký Čelistím, ale přece je jiný. Snad i proto, že sympatie diváků jsou na straně nešťastného kytovce, kterému rybáři zabijí družku. ()

farfalino

Mladá Charlotte Rampling , rybář a kosatka. Akční trojice tohoto filmu. Napínavý příbeh , který mi nedal vydechnout a utvrdil v tom , že kosatky jsou fuj. Nejenom , že napadají velryby a tuleně , ale ještě i lidi a jejich příbytky, no tak to je už na mě hodně. To aby se človek za chvíli bál vejít do vody. :-) ()

helraiser

Musím říci, že Orca je jednoznačně paráda, tady není co řešit. Zvěsti o tomhle filmu rozhodně nelhaly. Jedná se opravdu o kvalitní ekohoror, který všechny ekomaniaky potěší. Sledovat tuto kosatčí cestu pomsty je vážně zážitek na který se jen tak nezapomíná. Nevíte komu máte fandit víc, jestli velrybáři a nebo kosatčímu mstiteli, který to bere opravdu vážně. Co se týče nejlepší scény tak jednoznačně vyhrává konečný duel mezi Nolanem a panem kosatkou u ledovců, ale vynikajících scén tu je několik třeba kosatka bořící dům, nebo její navádění Nolana k místu posledního souboje. Orca sice na až příliš dokonalé čelisti nemá, ale rozhodně jim pěkně šlape na paty. ()

Kadas97

Pri tomto filme nie je ani trochu na mieste ho porovnávať Čeľusťami. Orka je proste dráma s kosatkou ako hlavným hrdinom. Vynikajúce herecké výkony, emócie vyvolávajúca hudba, hustá atmosféra a silná scéna z mŕtvym mláďaťom posúva tento film do kategórie dráma a nie horor. 9 z 10 ()

GodKnows

normalne mam chut tomu dat plnych 5 hviezdiciek ale bolo by to trochu nefer......predsa len je story trochu "naivna" (ak sa to tak da vobec povedat :)) ale napriek tomu som film pomerne intenzivne prezival.....krasna vspomienka na detstvo, hudba sa mi vryla do pamati uz vtedy a vdaka boze za internet kde som uvodny resp.zaverecny song bez problemov nasiel........nááááááááááádhera ()

Rawar

Po nějakém čase musím hodnocení zvednout na plný počet a to z důvodu žalostného nedostatku slušných filmů, kde hlavní roli hraje zvíře, v tomto případě psychicky zdeptaná kosatka. Příběh je mnohem hlubší, než by jeden od takového konceptu čekal a závěrečná scéna se vyrovná i kolosálnímu zakončení románu o bílé velerybě. Hudba nadpozemského génia, mistra Morriconeho opět dovádí dílo k dokonalosti a dokresluje skličující a trpkou atmosféru. ()

danny_21

Že to ale byla pěkně pomstychtivá mrška a dala chudákovi Harrisovi pěkně zabrat, no prostě žádnej Willy. Kvituju, že na rozdíl od svých kolegů v žánru animal hororu své doby, bylá velryba opravdická a tvůrci si dali záležet, i když to bylo na úkor krvelačnějších záběru na nešťastné oběti - Sice trochu naivních, ale v mých očích zasloužených 60 % ()

Albyx

Za to, ze si jeste dnes pamatuju jak to na me pusobilo kdyz jsem to v 11ti videl poprve, navic hudba: Ennio Morricone. ()