Věci nejsou černobílé. Někdo to zjistí, až když pořádně narazí. Během šestatřiceti hodin se v Los Angeles protnou osudy několika zcela odlišných lidí. Třebaže jsou všichni odlišní, přece jen je spojuje víc než jen místo jejich bydliště. Všichni se totiž nějak potýkají s rasovými či etnickými předsudky. Dvojice černošských zlodějíčků využívá barvu pleti jako omluvu pro své kriminální jednání. Bílý prokurátor využívá rasovou problematiku pro svou kariéru, zatímco jeho psychicky labilní manželka nachází v okolí samé důkazy pro oprávněnost svých rasových předsudků. Perský obchodník je přesvědčen, že představitelé zákona jej diskriminují kvůli jeho původu. Bělošský policista bez skrupulí zneužívá svých pravomocí k ponížení noblesní černošské ženy před očima jejího manžela. Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách… (Česká televize)

Lasllye

Líbí se mi herecké obsazení, příběhy, osudy, pojetí. Haggis ukázal, že nic není, jak se zdá. Rasismus je ošemetné téma, ale režisér si s ním poradil s grácií. ()

pallok

Že som film už videl som zistil 5 minút pred koncom, chválabohu "už bolo neskoro", tak som si ho nechal prejsť hlavou a znovu konštatujem - vynikajúci, perfektný, oskarový! Super ()

phoenix9

Jasná 5-ková záležitosť nie je o čom . Krásna mozaika príbehov , ktorá do seba zapadá. Nikdy by sme nemali človeka súdiť len podľa vzhľadu, alebo podla toho čo práve robí, lebo nevieme, čo zažil a prečo koná tak ako koná...silný moment : M.Dillon lezie do horiacého auta aby vytiahol T. Newton čím dokázal , že nie je iba ten bastrad čo ju obchytkával pri policajnéj prehliadke, ale tých momentov je tam viac...90 % ()

john.mason.9

Absolutně bravurní snímek!! Každého člověka na světě se to týká, jelikož každý má určité výhrady, předsudky a často i nesnášenlivost k jiné kultuře, rase nebo náboženství. Děj filmu je složen z určitých příběhů jednotlivých lidí, kteří na sebe až moc okatě ''náhodou'' narážejí a řeší ono dilema rozdílnosti a ve výsledku je úplně u řitěle o čem historky sami o sobě jsou a nebo jestli je to až moc vykonstruovaný.. Tento film má poselství a nutí lidi k zamyšlení. Skvělé spracování, spousta zvratů a vše od kamery, režie až po muziku za 1.. Tento film zachycuje budoucnost, minulost a každodenní problémy všedního života lidstva. Doporučuji: 95% ()

Rathe

Páni! Pro mě toto byl hodně silný šálek kávy. I když jsem ze začátku uvažoval nad tím, co to je vlastně zač. Tak teď mám hlavu jasnou a plnou požitků. Nikdy nevíte kdy a koho potkáte. A nevíte jestli se s danou osobou setkáte jednou, 2x a nebo s ní můžete z jedné schůzky strávit i celý život. O tom je tento film, o náhodném setkávání a tady to působí sakra silně! Asi 4x se mi div nezastavilo srdce nebo nevyskočilo z hrudníku, protože ty scény mi doslova vyráželi dech. Wau, ještě teď sesbírávám střípky skvělého filmu. A rozhodně musím poděkovat i hercům, kteří byly vynikající. Rasistické nesnášenlivosti jsou pro některé jen štítem, přetvářkou. Ve skutečnosti ale nesnášená osoba hází záchranný kruh. ()

quido.morava

Citlivé a silné téma ve poměrně dost dobře zpracovaném i zahraném Haggisově díle (ten když chce, tak umí). Škoda jen několika kýčovitých míst, které, kdyby byly přímočařejší, by celku uškodily méně. ()

Tereza11

Výjmečný film, libilo se mi na něm jak byl upřímný k problémům vlasní země... výborné herecké výkony.Hodně z scén u kterých vás opravdu zamrazí...hlavně psychologicky dost dobré...ale pak je tu taky pár scén který jsou pro mě tak uměle vytvořené,že se jim prostě věřit nedá...viz. když vytahuje z hořícího auta policista ženu, kterou na začátku osahával...vskutku příhodné.. Zkátka dobré ale top to není milý pane :-) ()

splaty

Propracovaný příběh, skvělé herecké výkony a propletené lidské osudy. Sympatizovala jsem snad s každým charakterem, protože každý má totiž svoje silné ego, stejně tak jako lidskou tvář. V tomhle filmu není třeba soudit a hledat dobro či zlo. Není tam ani jedno.. Jen čistá lidskost. Nejsilnější scéna je vyprošťování ze skoro hořícího auta, okořeněná skvělou emotivní hudbou. Skvělá práce. ()

viax

Napadají mě jen slova jako nesourodý, změť, neustálý latentní konflikt, vyhrocení, usmíření — to vše se děje, aniž by nás to vtahovalo do nějakého děje. Chvíle porozumění míjí a snad jediné může uchovat jakýs takýs pokoj, když jeden ze zúčastněných zachová jasnou hlavu... pak může být někdo zachráněn a i přesto může být někdo zabit. Naštěstí jsme byli ušetřeni závěrečného defilé osob, které na sebe v okamžiku prozření dlouze koukají. Patos se nekoná, ačkoli je docela blízko. ()

PMU

Krásný snímek s úžasným hudebním doprovodem. Na tento film se jen tak nezapomíná, i když je tomu dávno co jsem ho viděl. ()

evita_

Jednoducho waw. Tak ako som aj predpokladala počas pozerania filmu, bolo mi z neho ťažko. Ťažko z toho, že toto všetko sa v bledomodrom niekde okolo nás deje. Bolo to famózne spracovanie témy. Asi najmenej pochopenia som mala pre starého uja vlastniaceho obchod. Ten bol na facku, i keď iste aj on mal svoje dôvody pre to, ako sa správal, no aj tak...Nemyslím, že sa rasové predsudky niekedy úplne vytratia z tohto sveta, bolo by však fajn ich eliminovať. I keď v mnohých prípadoch a pre mnohých ľudí to z rôznych dôvodov môže byť skutočne náročné. Ale, skúsme veriť, že raz bude lepšie... ()

andy60

Žádný hlavní hrdina. Děj se točí okolo většího množství postav a všechny spojuje jedno téma - rasismus. Hezky se na to dívalo, ale já dávám přednost upřednostnění jedné postavy - hlavního hrdiny, rozebraného hezky do detailu. Tohle sice bylo přehledné, ale nikdo neměl na plátně tolik prostoru, aby se s ním divák dostatečně zžil. Za mě tedy nepatrné zklamání. ()

Sejkorka

Zrovna teď, když to v Americe vře kvůli policejnímu zásahu, při kterém zemřel černoch, je to i aktuální téma. Obzvláště scéna, kdy naštvanej Matt Dillon prohmatává Thandie Newton. Z mého pohledu relativně neznámí herci (kromě Dona Cheedla a Sandry Bullock, která toho zas tolik nenahraje) hrajou výborně. I ta tlustá černoška, která mi připomíná nepříjemnou imigrační kontrolu na letišti v Chicagu. No, a rozplývat se nad scénářem asi nemá cenu. Mám rád tyhle rozfázované příběhy. Zvláště, když jsou přehledné a člověk hned pochopí, co na co navazuje. PODRUHÉ 16-1023 , STÁLE ŠPICA jakože "Několik náhod, ve kterých sehraje roli autonehoda, výstřel ostrého nebo naopak slepého náboje, však každého z hrdinů postaví tváří v tvář pravdě o jeho vlastních slabostech a temných stránkách " ()

BDups

No 85% je asi úlet, průměr s překvapivě dobrým obsazením, což asi vypovídá o tom, že prachy pro scénaristu nezbyly. Nuda plná stereotypů a nejlepší hereckej výkon od Číňana pod autem. ()

wheelie

Wow! Tak promyšlený set dokonale napsaných paralelních a současně propojených příběhů těžké a bohužel zřejmě navždy aktuální tématiky rasové nesnášenlivosti těžko hledá konkurenci. Dokonalé herecké výkony Matta Dillona, Dona Cheadla, Terrence Howarda, Sandry Bullock, mladého Ryana Phillipa nebo třeba hip hopové figury Ludacrise. Dějovou dokonalost podtrhuje excelentní soundtrack, tady zkrátka není o čem - tohle je potřeba vidět! 5/5. ()

RadekV

Za svou otevřenost k rasové problematice v kombinaci s příběhy aktérů dávám pět hvězd. Kdyby bylo šest, dal bych šest :-) ()

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

Které klasiky by dnes vyhrály Oscara?

13.08.2015

Oscary plné překvapení