Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

juta

Sitcom plný skvělých herců, i když tam někteří byli pouze na chvilku (jako Costarzo, Coolidge, Electra, LeBlanc, Smith, Ricci...) a hlášek, který mě hodně bavil. Příjemné překvapení, když se tam objevil Kevin Smith. Škoda že Joey má pouze dvě série, seriál byl dobře rozjetý a klidně mohl pokračovat dál. Příjemně strávený čas. A hlavně, nesrovnávat s Přáteli! ()

Fiftis

Joey sa nám vracia. Bohužiaľ, samotnému mu to veľmi nejde. Tomuto seriálu čosi chýba. Áno mám na mysli zvyšok partie. Tak nejako mi tie jeho hlášky a gegy prídu celkom okukané z Priateľov. Aj keď som asi videl všetky diely. Príde mi to len ako lacné nastavovanie niečoho, čo nemalo chybu. Na obranu - niekedy ma Joey rozosmial, ale nebolo to tak časté ako predtým. Čo mi vadilo asi najviac, boli nové postavy, ktoré sa pravidelne objavovali vedľa Joeyho. Priam som ich neznášal. Pozitívom zase bolo, že sme sa často dostali von na krásne prostredie plné paliem. Ak mám byť úprimný, ja som mal radšej Rossove vtipy a možno seriál o ňom by bol lepší. Predsa len Ross zažíval množstvo trapasov. ()

ajuska

Přátelé už to nejsou, to je jasné, ale přesto Joey dopadl v rámci možností dobře. Humor zde funguje, ostatní postavy se vybarují a mají také celkem co nabídnout, takže nakonec nemusí všechno obstarat sám Joey, i když na něm pochopitelně stále leží hlavní tíha seriálu. Solidní sitcom s výbornými, ale i slabšími epizody, jak tomu většinou u takýchto seriálů bývá. ()

JohnnyD

Vždy keď som sa pozeral na Joeyho castingové eskapády v Priateľoch, prišlo mi ako skvelý nápad urobiť sitcom o začínajúcich hercoch, ktorí hrajú v tých najhorších brakoch. Chyba. Joey nie je seriál o hercovi, ktorý sa stoj, čo stoj snaží preraziť v Hollywoode. Joey je vzťahový sitcom s nie práve najvernejšie prenesenou postavou Joeyho a mizerne napísanými ostatnými postavami. Mohlo by sa to odohrávať hocikde, lebo Hollywood tu pôsobí len ako kulisa. Škoda. ()

Nin

Řekl bych, že scénáristi opravdu makaj, aby byl seriál vtipný a humorem podobný Přátelům - a musím říct, že se jim to poměrně daří. Prostě zábavný a vtipný sitcom nejen pro fanoušky Přátel. (7/10) ()

Stegr

80% - Matt LeBlanc je libovej "ksichtér" a tento seriál stojí a padá s jeho hereckým výkonem. Naštěstí je ten výkon parádní... ()

LION-MR.T

Tenhle seriál řadím jako svůj šestý nejoblíbenjší. Sitcom Joey dokazuje,že se dokáže odtrhnout od jiného seriálu a vytvořit vlastní a na jedné postavě. Joeyho jsem z celých přátel považoval a považuje za nejsilnější článek z celého seriálu a tak o vce jsem spokojen,že dostal vlastní prostor k pobavení. Jedná se o raritu,protože se neveze přímo po slávě Přátel,ikdyž styl humoru zůstává. Škoda,že se neduržel stejně dlouholetě jako Přátelé. ()

Kothy

Joey si rozjel vlastní pořad. Bohužel už to není tak dobré jako Přátelé. "Ztratil jsem vizuální kontakt. Udej svou polohu:" :D ()

Zodd

Zatím jdu do plných. Joey se možná trochu změnil po stěhování z N.Y. do L.A., ale je to pořád on a Matt si roli užívá. Největší chyba je zřejmě porovnávat s Přáteli, je to trochu jiný seriál, ale nebavil mě výrazně méně. ()

klerik

Nie je to zlé a je to vtipné. Ale je to také... štandadné... Americký sitcom, ktorý nie je až tak výnimočný... aj keď je vtipný a sympatický.... ()

korbitch22

Je to sice slabší než přátelé ale u jeho debilních vtipů a hlášek se vžy válim smíchy,ovšem dost pod vlivem omamných a psychotropních látek. ()

Flego

Prostoduché... bez nápadu... kŕčovité... Občas som sa zasmial, niektoré scény boli fajn, ale nič viac... Zbytočný seriál. ()

BMW12

Přátelé jsem neviděl, takže nemohu s nimi srovnávat tento seriál, každopádně seriál Joey je velice dobrý, vtipný, jsou tam fakt skvělé momenty kdy se musíte prostě smát, hlavně nad tím jak je Joey hloupej. :-D Vedlejší postavy také skvělé, moc se mi líbila Alex, naopak Gině jsem musel přijít na chuť. Z Michaela si zase pořád dělali srandu, Howard byl takovej milej blázínek. A ve 2. sérii se mi velice líbil Jimmy, jak pořád řval :D A Zach byl taky v pohodě. A také se zde objevuje v pár epizodách Howard z TBBT. :D Jinak vůbec se mi nelíbila znělka seriálu. Ale jinak fakt dobrej seriál, škoda, že byl tak brzo ukončen. ()

Nancy

Očekávala jsem od toho víc. Čekala jsem Joeyho humor rozlinutý do celého seriálu, jeho exhibici... Nakonec je to v porovnání s Přáteli poměrně ubohé. Kde bylo v Přátelích šest osob, tady je jen jedna, která má asi stejný počet humorných hlášek na jeden díl, jako dřív. Joeyho humor jsem měla ráda, ale jak je vidět, sám to nezastane a postavy, které by mu mohly pomoci, jsou sice slušně zahrané, ale nevýrazné. Těžko říct, jestli by Joeymu stačil do zásoby jeden "přítel" nebo by v důstojném pokračování museli být opět všichni. Každopádně asi nejvíc postrádám Phoebe, která sice byla v Přátelích ta méně výrazná, ale její styl humoru mě hodně bavil. ()

MM11

Málokdo věřil úspěchu Joeyho. I já čekal bazírování na slávě a pořádný odvar, ale za tenhle rezultát se teď normálně stydím. Matt LeBlanc a ostatní soukmenovci celé Americe doslova vytřeli zrak a natočili sitcom, který se svou kvalitou může srovnávat i s kultovními Přáteli! Humor je tedy OK. Pokud by to chtělo někde vychytat mouchy, tak se nabízí postavy. Těch hlavních je málo, vedlejší většinou zmizí do propadliště, to často kazí dojem. Taky enormní nablýskanost všeho kolem působí marnivě a bezradně, Přátelé se bez toho obešli. To jsou však jen dílčí nedostatky, tenhle profesionálně natočený seriál prodloužil kariéru Matta LeBlanca a pro fanoušky truchlící za odchodem milovaného seriálu připravil nečekaně dobrou náhradu. Možná se Vám to nebude líbit jako předchůdce, ale nějaký kousek úsměvu Vám Joey s naprostou určitostí vyloudí. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)