Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

KcarlosK

Nesrovnával bych s Přáteli, je to prostě něco jiného. A je to dost dobrý. Všichni slušně hláškujou a navíc - Drea je sexbombička. A do vyššího levelu to postoupí ve chvíli, když se objeví naprosto geniální Adam Goldberg. Ten magor mě způsoboval křeče do břicha. Klidně bych pár sérií přidal. ()

jakub.kuba

Nenechte se překvapit - s Přáteli to nemá rozhodně nic společného. Ale na druhou stranu je to opravdu výborný seriál, který má své ohromné kvality a určitě si ho někdy rád pustím znovu. Tak trošku připomíná Dva a půl chlapa, ale to vůbec nevadí, protože narozdíl od jiných, očividně zkopírovaných seriálů, má Joey své kouzlo. Akorát mi chybí jeho "Jak to jde" . ()

neyto

Tak jak tady již mnozí psali, nelze srovnávat seriál Joey s Přáteli. Ale mě Joey prostě vždycky nadchne svou "geniální tupostí" a nekonečnými fórky. Prostě a jednoduše jsem se u toho bavil a nevadí mi dívat se na to pořád dokola. ()

SisQa

Bohužel jenom lehký odvárek Joeyho z Přátel. Ano, některé situace jsou velice komické, ale to je v mnoha sitcomech taky. ()

Axlle

Je pravda, že jsem od toho čekala něco víc..po shlédnutí pár dílů se mi to moc nelíbilo. Pak jsem se na to přestala koukat jako na Přátelé a pojala jsem to jako jinej sitcom který má prostě stejnýho herce a zalíbilo se mi to. Zasmála jsem se a je to opravdu dobré :) ()

DJago

Tento seriál je jakýmsi velmi volným pokračováním úspěšného seriálu Přátelé. Z oblíbených šesti postav kamarádů se zde objevuje jen jedna - Joey Tribbiani. Joey je přestěhuje z NY do LA ke své sestře, aby šel jeho herecký rozmach kupředu. Ale ani v LA se mu nedaří zrovna tak jak by si představoval a většinou dostává jen spoustu malých divadelních rolí. Joey zůstává povahově stále stejný jako v seriálu Přátelé, a proto o jeho aférky se slečnami či jeho naivní řešení problémů nepříjdeme ani v tomto seriálu. ()

tere_z5

Srovnávat Joeyho a Přátelé je jako míchat jablka s hruškama, .. ač se jedná o tu samou postavu z Přátel - Matta LeBlanca - Joeyho, a opravdu se jedná o volné pokračování nesmrtelného seriálu nemůžete očekávat stejný ostrovtip jako když si zahrála celá sestava. Tak i tak mě se tento seriál moc líbil, prozměnu od Přátel se děj odehrává v LA, v prostřední až nápadně podobném Melrose Place. Bývalé kolegy nahradí sexy sousedka Alex, synovec Michael, sestra Gina, agentku si zahraje "Stiflerova máma" a později se dočkáme i úzkostlivé šéfové v podání Lucy Liu. Tak i tak Joey dokázal že i bez Chandlera, Rachel či kohokoliv jinýho dokáže utáhnout svůj seriál, a že stále dokáže pobavit diváka. 90%, vřele doporučujuk večernímu "odpočinku" :) ()

hansek990

Samozřejmě už to není zdaleka tak vtipný jako jsou Přátelé, ale to snad ani nikdo nečekal. Naopak jako ˇˇposlední rozlučkaˇˇ s nimi naprosto dostačující. ()

atrofonic

priemerný sitcom postavený na postave z Priateľov, teda ak by neboli Priatelia, tento seriál by nemal na čom stavať, pretože LeBlanc tu pokračuje vo svojej postave aj naďalej.... ()

VVee69

Chudák Joey asi doplatil nato, že žil v tieni Priateľov. Pričom tento seriál je iný a mne takisto ako Priatelia vyhovoval. Nebolo to to úplné sit-comové nebo ale myslím, že úroveň má veľmi vysokú a niektoré dialógy a hlášky v tomto seriály sú fakt dokonalé. Myslím, že ešte aspoň zo dve série by si zaslúžili uzrieť svetlo sveta. ()

Matysek1984

Je velká škoda, že tento seriál skončil po 2 sezonách (údajně kvůli nízké sledovanosti v Americe). Já jsem na tomto seroši ujížděl jak sviňa. Pro mě ještě o malinko vtipnější než samotní Přátelé. Ale chápu, že se seriál Joey pro tvůrce asi vezl ve stínu Přátel, proto ho nakonec ukončili. Velká škoda! ()

Fraktální

Z hlediska dějového, ekonomicého i fanouškovského je tenhle seriál zcela logický krok. Jeho provedení je vlastně na skvělé úrovni a myslím , že to ani nešlo zvládnout lépe. Všechny neduhy seiálu jsou pravda, ale nešlo to jinak... ()

Pinkie_

No.. pustila jsem si to jen proto, že zbožňuju Přátelé a jednou jsem chtěla vidět, jaký je vlastně ten seriál Joey. Musím říct, že nic moc. Joey je furt stejný, ale samotná jediná postava nedokáže vytvořit seriál. Ostatní postavy nejsou extra vtipní ani sympatičtí, neřekla bych, že ani scénáristé/spisovatelé byli nějak úspěšní v psaní zábavných episod, takže je to krom výjimečnýho zasmání víceméně nuda. ()

d-nao

Ani pätica priateľov to nedotiahla u mňa na viac než 3*, takže Joey to má ako osamotený jazdec z nostalgie za jednu. ()

Hanecek

Matt LeBlanc je stále výborný a opět citlivý k ostatním, jen člověk neustále čeká, že se otevřou nějaké dveře a v nich se objeví všichni "Přátelé"..... ()

JC_Gucci

Průměrný sitcom prokletý svou historií. Problém tohoto seriálu je, že se odehrává v nějakém alternativním vesmíru, ve kterém se Prátelé vůbec neodehráli a Joey z tohoto seriálu je pesimističtější, neschopnější a neúspěšnou variantou Joeyho, kterého si v Přátelích všichni zamilovali. Zároveň je to překvapivě lepší, než co jsem čekal na základě všech recenzí, hejtu a zrušení v průběhu druhé sezóny. Fanoušky Přátel tento seriál neuspokojí a nefanoušci Přátel nemají důvod se na Joeyho koukat. V dnešní konkurenci je skvělých seriálů nevidím důvod, proč trávit čas zrovna u Joeyho, ale zároveň jsou i horší věci na světě. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)