Joey

USA, (2004–2006), 16 h 15 min (Minutáž: 21–27 min)

Kamera:

Nick McLean

Hudba:

Transcenders

Matt LeBlanc, Andrea Anders, Paulo Costanzo, Jennifer Coolidge, Drea de Matteo, Mädchen Amick, Lucy Liu, Miguel A. Núńez Jr., Carlos Gómez, Carmen Electra (více)

Série(2) / Epizody(46)

Seriál Joey je voľným pokračovaním úspešného sitcomu Priatelia. Jeho hlavnou postavou je Joey (Matt Leblanc), ktorý je jediným synom v rodine Tribbianovcov. Má sedem sestier a talianskych predkov, ale po taliansky sa nikdy nenaučil. Joey sa pokúša stať slávnym hercom. Jeho najväčším úspechom je úloha doktora Draeka Remoreya v seriály Tak ide čas. Táto práca mu dáva určitú istotu, ale nenapĺňa ho. Najväčšou jeho oporou je babička, ktorá ho vždy podporuje. Joey je šarmantný spoločník a netrpí núdzou o ženy, ale napriek tomu nemal so žiadnou z nich dlhodobý vzťah postavený na láske, okrem Rachel. Po tom, ako sa jeho priatelia rozpŕchnu, sa Joey presťahuje do Los Angeles, aby zmenil svoj život a konečne prerazil v hereckej kariére. Priateľov vymení za svoju staršiu sestru Ginu a jej synovca Michaela. V seriály sa objavuje aj Joeyho susedka Alex, ktorá je síce vydatá, ale medzi Joeym a ňou to iskrí... Joey (Matt Leblanc) sa sťahuje z New Yorku do Los Angeles po tom, ako mu jeho zástupca oznámi skvelú novinu. Má pre neho nie jednu, ale hneď dve zaujímavé úlohy v televíznej šou a on si môže vybrať. Nanešťastie program, ktorý si vyberie nemá úspech, a ten, ktorý zavrhne sa stane hitom roka. Stretne sa so svojou sestrou Ginou (Drea De Matteová) , ktorá mu zoženie byt. Ginin syn Michael (Paulo Costanzo) prehovára Joeyho, aby s ním mohol bývať. Ale on s tým nesúhlasí, pretože by tým sestre ublížil. Po dlhom prehováraní Joey prikývne, ale odpoveďou je mu Ginin hnev... Joey sa zoznámi s mladou susedkou Alex (Andrea Andersová) a netají sa so svojimi sympatiami k nej. Zistí však, že je už zadaná... (oficiální text distributora)

topi80

Přátelé patří spíše k těm slabším sitcomům, co tedy můžeme očekávat od jejich chudého příbuzného? ()

dwyane

Rád bych se vyhnul srovnávání s Přáteli, protože Přátelé budou vždycky Přátelé, podle mě jeden z nejkultovnějších seriálů svého druhu, a Joey budu vždycky Joey. Tím nemyslím, že by byl nějak výrazně horší, jedná se o příjemné, avšak velmi volné navázání na dnes již klasiku. Kdo neměl rád v Přátelích Joeyho, tak by se o tento seriál neměl ani pokoušet, protože jen a jen na něm je postaven. Na druhou stranu to ale o něčem svědčí, neboť si nedovedu představit pokračování například o Rosovi s Rachel, nebo Monice a Chandlerem...Natož se střelenou a často dost nudnou Phoebe...Joey má bezesporu svoje kouzlo, které je v seriálu servírováno v pochopitelně mnohem větší dávce, než v klasických Přátelích, což osobně velmi oceňuji. V Joeym se možná nesetkáme s tak vyváženým hereckým obsazením, ale jednotlivé postavy jsou i v tomto případě velmi charakteristické, osobité a v neposlední řadě i vtipné. Celkově mi připadne Joey jako komplexní seriál se vším, co by měl mít a nutno podotknout, že to vše za pouze trvání dvou sérií. Mnoho dnešních seriálů směřuje od nikad nikam a postupem času se stávají čím dál tím nudnějšími. Joey si svou laťku držel po celou dobu vysílání, byť jeho konec nebyl zapříčiněn nedostatkem nápadu, jako spíše nezájmem z pohledů diváků... ()

JohnZ87

Joey nejsou Přátelé, je to klasický spin-off a jako na takový je na něj třeba i nahlížet a odprostit se od přílišného podvědomého spojování s Přáteli, což se po chvilce vcelku podaří. Na Přátelé seriál spíše jen nenápadně odkazuje (zmíňka o Chandlerovi, společná fotka Joeyho a Chandlera atd.), ovšem avizované hostování někoho z Přátel se bohužel nekoná, ale v jedné z hlavních rolí se objeví známá Joeyho agentka Bobbie (Jennifer Coolidge), která hrála i v původním seriálu. Ostatní postavy jsou poměrně výrazné a specifické, počínaje Joeyho oprásklou sestrou Ginou, přes nesmělou a naivní sousedku Alex až po Joeyho inteligentního synovce Michaela, který zde zároveň plní roli ňoumy a dřeva na holky. Občas se objeví ještě další postavy, třeba přitroublý soused Howard nebo Simon Helberg z Teorie telkého třesku v roli Michaelova spolužáka. Seriál jako takový funguje velmi dobře a o vtipné situace tu není nouze, Joey je zkrátka pořád stejný, jen v jiném prostředí a s novými postavami, které Joeyho skvěle doplňují. Celkově nemám moc co vytknout a jsem moc rád, že tento seriál vzniknul. 85% ()

SONY_

Nejedná se o takovou pecku jako v případě Přátel, protože Joey to tu musel odřít sám, ale podle mě si počínal velmi dobře. Je to totiž pořád ten samý Joey, jakého známe. V českém dabingu může potěšit dabing Petra Rychlýho. /70%/ ()

riza-do

Ač zhýčkaným Amíkům tenhle seriál příliž nevoněl a dosti fanouškům seriálu Přátelé u nás taktéž ne hodnotím ho průměrnou známkou tři. Jediná jeho chyba je v souvislosti na již jmenovaný seriál Přátelé, kdy se Joey přestěhuje do LA a začne konečně pořádně ukazovat že i pracuje. Což v samostatných Přátelích nebylo. Stejně jako spoustu "dvojek" filmů jsou kvůli srovnávání s jedničkou podceňovány a tzavrhovány, je to tak i u Joey. Jakožto samostatný seriál je ale průměrný - pousta huámoru, dobrých situací prostě vše co k dobrému sitcomu patří. ()

Prankster

Jo je to sranda, ale když už jde jen o Joeyho tak to není to co to bylo v přátelích. Prostě Joey je postava, která má jednou za čas prohodit nějaký gag, protože když je toho moc tak se to omrzí a tím sklouzáváme k průměru... ()

ab.dul

Trošku odvar přátel, ale sympatické a hlavně zábavné. Množství hlášek a situací vyhovuje zcela nepochybně. ()

Bonniesgun

Joey bez přátel? Zdálo se mi to divné. A skutečně to divné je. Nazačátku pořád čekáte, kdy dveře rozrazí Chandler… nebo Ross… a ono nic. Respektive dveřmi stále někdo prochází, ale jsou to úplně jiní lidé. Časem vám to přestane vadit, koneckonců Joey a jeho „noví“ kamarádi jsou také zábavní – jinak, ale zábavní. Jenže kdo si zvyknul na humor zbytku party, nejspíš mu bude pořád NĚCO chybět. Že by Moničin byt na Manhattanu??? Zajímalo by mě, komu vlastně v Kalifornii Joey vyjídá ledničku… ()

Cortesz

Vtipnej sitcom, s Joey z přátel v hlavní roli, ale zde už bez ostatních přátel, sice se snaží, ale na přátele to rozhodně nemá ani v nejmenším, sice se obklopil skvělou partou lidí, kteří dokáží pobavit taktéž jako staří známí z přátel, ale není to už takový ten nenucený humor, který působil reálně jako v přátelích, zde se mi to zdálo vše občas nucené, přehnané a občas i strašně hloupé, dal bych i více, protože svůj úkol to splňuje, škoda jen toho, že to má něco společného s přáteli, což kazí i celkový dojem. ()

Travinho

Bohužel scénáristům se zde už příliš nezadařilo a seriál má do přátel hodně daleko, řekl bych že i Matt LeBlanc je zde daleko slabší než v přátelích. ()

Larry12

Viděl jsem asi 5 epizod a na další jsem se nepodíval. Kdykoliv, když vidím Joeyho, říkám si, kde má tu svou partu. Joey mi jako hlavní postava nepříjde dost zajímavý a vtipný, aby utáhl celý seriál. Vedlejší postavy mi nic neříkají a vůbec mě nezajímají. Prostě bez Joeyho party je tento seriál pouze poloviční. Sice jsem četl, že později mají ostatní postavy také co nabídnout, ale pokud mě nechytí první epizody, nemám chuť se dívat na ostatní. ()

Wooke

Joey a jeho vlastný program síce nenapodobnil Priateľov, ale stal sa aspoň malou náhradou toho, čo všetkým tak chýbalo. ()

applestar

Seriál se nebojí vykročit vlastním směrem vzhledem na skvostné Přátelé. A to dodává seriálu kvalitu. Matt je dobrý herec a je vidět, že sám zvládne svůj seriál. ()

Ivoman

Lepší jak Přátelé, Matt se vymanil z područí přátel a žije jinde a jinak. Škoda, že byly jen dvě série. ()

Favreau a mladý Sheldon

Favreau a mladý Sheldon

16.03.2017

Přátelé měli spin-off s Joeym, Teorie velkého třesku nám nabídne Sheldona. Rozdíl je akorát v tom, že tentokrát dostaneme prequel, v němž bude populárnímu hrdinovi 9 let. Ano, řeč je o dlouho… (více)