Sára Deeverová je krásná, temperamentní žena se svérázným přístupem k životu. Každý měsíc začíná nový milostný vztah s problematickým mužem, kterému pomáhá změnit se k lepšímu. Přestože zůstává k bývalým partnerům laskavá a přátelská, ještě nikdy pravidlo jednoho měsíce neporušila. Listopadovým kandidátem se stává Nelson Moss, který žije jen pro práci a nedokáže si představit, že by tomu mohlo být jinak. Má v San Franciscu luxusní byt, luxusní přítelkyni, o kterou ovšem příliš nedbá. Jednoho dne je nucen strávit na dopravním inspektorátu několik hodin čekáním na nový řidičský průkaz. Náhodou tam čeká i Sára, která kvůli jeho chybě neudělá test. Nemůže proto získat řidičský průkaz dřív než za měsíc, a tak Nelsona přiměje, aby svou chybu odčinil. Přestože je svými názory Nelsonovi protivná, podaří se jí nemožné, když ho donutí, aby jí věnoval měsíc života. Její byt mu připadá stejně odpudivý jako její přesvědčení, že on je ten, kdo má problém a kdo potřebuje na chvíli vysadit. A nakonec je to Nelson, kdo se hluboce zamiluje a doufá, že se mu podaří zlomit kletbu jednoho měsíce a zůstat se Sárou navždy. Netuší totiž, jaké tragické tajemství se skrývá za posedlostí jednoměsíčních známostí. (TV Nova)

kingik

Téma hrdiny, v tomto případě hrdinky, která je nevyléčitelně nemocná, je už moc obehrané. Charlize Theron s Keanu Reevesem ani moc k sobě nepasují a scény, ve kterých se měli obejmout a říct si milá slova, byly velmi strojené. Je to dáno také jejich vysokým hvězdným statusem, protože oba mají navíc, než hrát v uplakané romanci, která nedokáže vtáhnout do děje. Chtělo to něco procítěnějšího, ale nestalo se. Na mě moc povrchní po všech stránkách. ()

Šakal

Ano, " I muži mají své dny ".. :o) Žádná přeslazená romantika gigantických rozměrů, ale " pouze " citlivě převyprávěný příběh. Základem úspěchu je charismatická ústřední dvojice K. Reeves a především potom Charlize Theron, pro kterou jsem já měl vždy slabost. Ta pověstná chemie mezi oběma funguje spolehlivě a co si budeme povídat, to je tím nejdůležitějším u takovýchto typů snímků. Alespoň na mě ( i přestože momentálně máme říjen ) to zafungovalo spolehlivě, což se o 90% snímků tohoto ražení rozhodně říct nedá ( pokud se k tomuto vůbec odvážím nebo jsem okolonostmi " donucen " :o) Hodně potěšil i "neamerický " závěr, takže světe div se, ale výsledkem je v mém případě překvapivě vysoké hodnocení. Přiznávám, hodnotím v rámci žánru, jinak bych šel o * níže. p.s. Je to pouze můj pocit nebo se skutečně valná většina z vás ( vzhledem ke komentářům ) stydí dát o * víc :o) ()

IQ Tiqe

Tenhle kousek balancuje na hranici kčovitosti a dojemnosti. Stojí na hercích - Keanu a Charlize (která mi tu mimochodem hlasem i trochu vzhledem připomíná Katherine Heigl). ()

HoneyBunny

Bože, to byl ale blábol. Jednu hvězdičku dávám jen proto, že se ve filmu objeví Jason Isaacs, i když jeho postava taky pořád jenom blábolí. ()

Frajer42

Spoilery! Pokud jste doposud patřičně nepřivítali listopad, tak jste možná právě narazili na vhodný prostředek. Moc nechápu, proč se tento skvost spolusledovatelce nezamlouval, když verzi tohoto filmu z roku 1968 dala hned čtyři hvězdičky. Každopádně jsem ji takhle rozhořčenou doposud nezažil. I když na její obranu nutno podotknout, že se dnes sešla opravdu hromada věcí, které navodily ke zhlédnutí filmu jedinečnou atmosféru. Tak nějak se dá odhadnout, že když hlavní hrdinka praktikuje výlučně měsíční známosti, že je buď dementní a nebo nemocná. V druhém případě je však demence rovněž součástí balíčku, neboť racionálně smýšlející člověk by před odchodem na věčnost rozhodně nezavěsil jako kámen na náhodného člověka a nestáhl by jej s sebou do pekelného trápení. To bylo od hlavní hrdinky krajně sobecké. I když se Charlize Theron chovala celý snímek jako totální kráva a Keanu Reeves činil jedno nepravděpodobné rozhodnutí za druhým, tak herecký talent doposud úplně neztratila a navíc se na ni celkem pěkně kouká. Ze začátku se ovšem na film jako takový prakticky nedalo koukat. Tuctová slaďárna, všude samé klišé a nesmysl vedle nesmyslu. Od okamžiku, kdy nám Charlize dovolila nahlédnout do své domácí lékárny, která by byla zlatým rájem pro nejednoho amatérského výrobce drog, mě film alespoň nepatrně začal zajímat. Je to trošku paradox, neboť v tomto okamžiku spolusledovatelku zajímat přestal. Od tohoto okamžiku už jsem poslouchal jen hořekování a nadávky, takže jsem si ten intenzivní a nekonečně romantický závěr nemohl vychutnat plnými doušky. Malinko možná přeháním. Závěr nebyl romantický a vlastně ani závratně intenzivní. Spíše jsem jej shledal tak nějak sebeparodizujícím a krajně nepravděpodobným, leč zajímavým a do tohoto okamžiku se o zajímavosti ve spojení s tímto filmem naprosto nedalo hovořit, takže jsem byl mile překvapen. Na závěr bych si k nepravděpodobnosti a nesmyslnému jednání hlavní postavičky, dovolil snad jen kratičkou vsuvečku. Kde jinde se dají lépe bořit logické bariéry a konfrontovat se s nepravděpodobným než právě ve světě filmu?! Tento svět byl k tomuto účelu stvořen. Slabší dvě. Viděno v rámci Společné výzvy s Lucinkou. Film nám vybrala uživatelka Asia_Power. ()

Smok

V každom prípade romantika iná ako ostatné mňa chytila za srdce. Žiadne samoúčelné romanticko - komické dojenie sa nekoná a doporučujem pre tentokrát vynechať popcorn a nachystať si k filmu dostatok papierových vreckoviek. Dvojica Reeves - Theron je vynikajúca. ()

swamp

Příjemná a odpočinková romance s charismatickým duem Theron / Reeves v ústředních rolích. On byl těžký workoholik, ona byla těžce nemocná -- tak proč si neudělat listopad příjemnějším? ()

nash.

Kouzelný listopad, kterému dodává kouzlo a energii především úžasná, charismaticky svérázná Charlize Theron, a humor překvapivě třeba Jason Isaacs. Úsměvná i smutná romantika, postavená na neobvyklém námětu, možná tlačená tím správným směrem trochu na sílu, ale když to tak vezmu, tak ku prospěchu věci. Užil jsem si to poprvé, podruhé, potřetí a užiju si to i příště. Bez ohledu na množství odsuzujících komentářů. ()

Slarque

Takhle pitomě vykonstruovaný příběh už jsem dlouho neviděl. Už od začátku jsem si říkal, že tohle snad nemůžou myslet vážně. Dokud byla Charlize střelená a Keanu suchar, bylo to ještě celkem v pohodě. Ale jak klopýtali přes jednotlivé scénáristické překážky, přestával jsem jim věřit. Tudíž pro mě byl nakonec nejlepší Jason Isaacs. Tenhle doják na mně zkrátka nefungoval. ()

klerik

Zábavnejšia variácia na JESEŇ V NEW YORKU, ktorá ma v sebe kopu klišé, ale aj príjemú "americkú" romantiku a prekvapivo sympatické obsadenie... ()

Marze

Workaholik potká zdánlivě bezstarostnou ženu...Mělo by se to spíše jmenovat Přeslazená romance. Toto emoční drama je velká tučná husa a hádejte co je nádivka? ()

marhoul

Povedená romance. Viděno několikrát a pokaždé udrželo moji pozornost, bez toho , abych to pokládala za ztrátu času. :-) ()

Flego

Vcelku neškodná romantika s fungujúcimi hercami však používa osvedčenú variáciu bez nejakej snahy o originalitu. Prvá polovica filmu je oveľa lepšia a zábavnejšia. ()

MM11

Ne, tak takhle ne, to ani náhodou. Korejský námět je naservírován "po Americku" a neskutečně hloupě. Čekal jsem, jak si scénáristé poradí s proměnou charakteru Keanu Reevese a oni mě skutečně překvapili. Zničehonic se změnil (no, vlastně mimochodem - předtím se stačil vyspat s hlavní hrdinkou v podání Charlize Theron, to bude asi ta proměna). Scénář je jeden z nejhorších v oblasti romantických komedií, vůbec nechápe námět a odříkává trapné fráze. Zpracování je obdobně špatné, navíc šíleně smrtelně se tvářící, a ke konci citově vydírající (i Korejské romance občas přehnou míru, ale proboha ne takhle). Charlize Theron obětovala Pearl Harbor kvůli téhle břečce. Jediné co jí může těšit je fakt, že ani Pearl Harbor se zrovna příliš nepovedl. Listopadová romance je jeden z nejnaivnějších a nejhloupějších filmů, co jsem kdy viděl. Souhlasím, že ten film buď zaujme, nebo vůbec - Mě vůbec. ()

borsalino

...právě to běží v TV, ale hodnotit to nemohu, protože nemám sílu to dokoukat i za cenu obětování rodinného klidu. Připadá mi to takové nanicovaté, nelogické a pro mě obtížně vstřebatelné, abych ve filmu něco našel. Buď to pro mě režisér ten zlatý hřeb dobře schoval, v opačném případě...vždyť víte... ()

Handle

Takže, mně se to líbilo hodně, i když ze začátku jsem až tak moc nadšený nebyl (působilo to na mě trochu naivně), ale po zhlédnutí musím říct, že já si prostě takhle představuju nadprůměrnou romantiku. Né špičkovou, ale nadprůměrnou. Musím říct, že mě poměrně zaráží nízké hodnocení... ()

jhrasko

Nekompromisne 1 ! Vrchol červenej knižnice a lá Hollywood. I keď ak to bol úmysel, tak potom je Sweet november dokonalý. Dokonalý GÝČ ! Ale nie pre mňa. ()