Johnny Mnemonic

Kultový kyberpunkový sci-fi film nakrútený podľa svetoznámeho spisovateľa Williama Gibsona. Všetko nebezpečie sa ukrýva v jeho hlave. Je rok 2021 a celý svet je prepojený digitálnymi sieťami. Polovica civilizácie trpí ochorením nervového systému a významná farmakologická korporácia odmieta liek poskytnúť len tak. Johnny Mnemonic (Keanu Reeves) má však v hlave implantovaný dátový číp, vďaka ktorému dokáže virtuálne preniesť ohromné množstvo dát a zachrániť tak ľudstvo spod brutálnej nadvlády globálnych korporácií. V pätách sú mu agenti Jakuzy, ale Johnny je najlepší z najlepších. Začína sa boj za spravodlivosť, pri ktorom ide o všetko... (oficiální text distributora)

C0r0ner

Pravděpodobná inspirace pro Matrix, jednoznačná inspirace pro Cyberpunk 2077, z hlediska filmového je to příšerná haluz ve stylu Sítě se Sandrou Bullock, nicméně tohle je čistá sci-fi. Nejvtipnější je na tom samozřejmě zasazení do roku 2021. 55% ()

Wormboy

Katastrofalna zlatanina, vlastne ani neviem za co davam tu jednu hviezdicku, asi za ten laserovy bic a za uctu k tak skorsej ako aj neskorsej praci Keanu Reevesa...toto bolo jeho obrovsky omyl, ale aspon si vyskusal predmatrixovsky cyberpunk:) ()

pakobylka

Scénář možná není úplně dokonalý, ale v každém případě je nadprůměrně atraktivní - bohužel jeho realizace se zrovna dvakrát nepovedla. Poměrně dlouho jsem byla přesvědčená, že si dokážu obhájit 3* - budoucnost byla správně nebezpečná i bezútěšná a použité kulisy adekvátní, Keanu Reeves měl chvílemi oči Nea, jakoby se už dopředu připravoval na svou budoucí roli v "Matrixu", a příběh docela dobře fungoval. Ovšem ve druhé polovině šla kvalita snímku rapidně dolů a děj se ubíral směrem, který se mi zamlouval čím dál míň, neboť začínal až příliš připomínat druhořadou parodii. Tak jsem to vzdala, 2* jsou tak akorát ... Milý Keanu, do čeho ses to nechal naverbovat ? Děkuju Ti z celého srdce, žes po téhle zkušenosti nezanevřel na virtuální realitu ve světě informačních technologií a neodmítl jsi účast v kultovní trilogii bratrů Wachowských. ()

kvasiva

Celkem zajímavý námět, ale podle mě se z toho dalo vytřískat mnohem víc. A Dolph Lundgren v roli kazatele ... ehm hodně úsměvné - tohle film sráží spíš ke dnu. Každopádně za podívání tenhle film stojí. ()

Martrix

Dobrý námět, který padl do spárů režisérovi, který ho "vytunil" béčkovou akcí a nějak se mu podařilo utlumit napětí do takové míry, že je vám vcelku jedno, jak to dopadne. ()

Juto

Keanu Reeves hrá „kuriéra“ s množstvom prísne tajných údajov ukrytých v mozgu, zjavne to zasahuje do jeho minimálnych hereckých schopností, čo spôsobuje niekoľko momentov neúmyselného (ale vítaného) humoru. 5/10 ()

c.tucker

keanu reeves nic nepředvedl, děj nezajímavý až velmi nudný. Celkem hodně špatně spracované sci-fi. Lundgrene celkem jediná zajímavá a zapamatovatelná postava, jinak úplná beznaděj. ()

majo25

Nikdy predtým som záver nedopozeral, asi ma nudil a zaspal som pri ňom. Tentoraz som to ale napravil a tohoto predchodcu Matrixu som dal. Cyberpunkový námet nadčasový, spracovanie však skĺzlo do lacnej post-apokalyptiky. Začiatok sice sľuboval viac, ale bohužiaľ, ďalej to nepokračovalo. S pár high tech hračikami sa autori vyhrali, s prostredím a s efektami už menej. A musím povedať, že to množstvo termínov a logických postupov - polovica bola balast a tá druhá nedávala zmysel. Z hercov potešili iba Reeves a v malej zápornej roli Lundgren. ()

SHI-SHA

Některé filmy zrají jako víno, jiné mají brzké datum spotřeby. Pustil jsem si to jen proto, abych si doplnil filmografii Keanu a Dolpha a... bylo to hodně slabé. Jedny z nejhorších efektů, jaké jsem kdy viděl. ()

otík

Příšerná sci-fi vyznačující se naprostou prázdnotou. Johnny je přenašečem informací ve svém mozku, poslední přenos se mu však téměř stane osudným. Jde po něm totiž jakuza a chce mu informace z hlavy dostat jediným způsobem - useknout mu hlavu. Naštěstí mu pomůže neznámá kráska a její kámoši z podsvětí. Film bychom mohli nazvat pradědečkem Matrixu, bohužel zcela nepovedeným. Akce je tu naprosto katastrofální, jediným slušným prvkem je laserový paprsek na prstu hlavního záporáka. Dolph Lundgren je tu k nepoznání v roli nemrtvého kazatele s undergroundovým sestřihem a předvede, jaké to je nechat se krásně usmažit. To byl slušný "herecký" výkon. A to je asi tak druhá věc, která stojí za zmínku. Jinak děs, hrůza, nuda, bída ... ()

Nivenx

Nudný a nezáživný film, který má být podobný Matrixu dle obalu a pointy. Bohužel totálně bez špetky originality. Nuda, nuda a nuda! ()

Triple H

Hrôza! Gibsonovi síce ide písanie kníh lepšie ako písanie scenárov a tento nebol nič extra, ale dobrý režisér mu mohol vdýchnuť minimálne pôsobivú vizuálnu stránku. To sa pri takejto látke priam ponúka. Ale Longo (nečudujem sa, že po tomto už o prácu nezakopol...) nemá ani zbla talentu, alebo vizuálneho cítenia. V jeho réžii vyzerá celý film tak neskutočne lacno, béčkovo (až Céčkovo) a nezaujímavo, až sa človek musí čudovať, ako sa takýto režisér dostal k filmu celkom slušného formátu. Kulisy vyzerajú ako z televíznej rozprávky Handrigula. Toto má byť postapokalyptická budúcnosť? Fuj. Rozpočet bol síce len 26 miliónov USD (čo v 95-om nebolo veľa, ale ani málo), ale nápaditý režisér by z toho vykresal niečo relatívne pôsobivé. Zo sľubnej látky sa tak stala sračka, ktorá patrí do tých najspodnejších regálov videopožičovne. Čudujem sa, že tu naokolo vidím aj 4-hviezdičkové a 5-hviezdičkové hodnotenia. Tú jednu hviezdičku som dal za Takeshiho Kitana, Keanu Reevesa (ktorý sa, chudák, aj snaží) a Dolpha Lundgrena, ktorý je na celom filme najzábavnejší (aj keď tak nebol zamýšľaný). Ešte šťastie, že cyberpunk vo filmovej podobe dostal po Johnnym Mnemonicovi odškodné vo forme Matrixu. Robert Longo, smaž sa v pekle! ()

Cedr

Velmi povedené a docela dost zábavné béčko, které často na tváři diváka vykouzlí úsměv díky neuvěřitelné herecké topornosti Keanu Reevese (a to ho jinak vždycky obhajuji ;) ) a šílené snaze do filmu protlačit několik nefungujíích "cool" hlášek :) Nicméně bavil jsem se dobře, zpracování internetu bylo stylové a dystopické sci-fi prostředí nemělo také chybu. Chce to však mít podobný typ filmů v oblibě. ()

dzira

Dobře, že jsem to viděl až teď, 2 roky poté, co se odehrál příběh filmu. Aspoň nemusím zvedat hodnocení z odpadu (který bych zřejmě udělil v době premiéry, pokud bych to tehdy viděl a pokud by v té době existovala tato databáze) na 4 hvězdy. Ten film uzrál... ()

majxik

Pěkný námět který by si zasloužil lepší zpracování v podobě příběhu, jinak ale velmi dobré herecké osazení, a i přes slabšípříběh pěkné pokoukání, minimálně pro sci-fi fanouška. ()

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

Adaptace Neuromancera v špatných rukou

21.05.2007

Konec světa je na spadnutí. Všechna proroctví totiž tvrdí, že krátce před armageddonem svět ovládne Zlo. A k tomu už došlo. Jinak by se nemohlo stát, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci slavného… (více)