• Kanada

• slovenský

Sci-Fi / Akční / Thriller

Kanada / USA, 1995, 96 min

Kyberpunkové béčko, imho snesitelné, ale W. Gibson by si zasloužil lepší adaptaci své povídky. Snad se časem dočkáme kvalitního kyberpunku, tohle je vážně jen nenáročná a nepříliš povedená jednohubka. 55%(21.5.2010)

• choze

Keanuova nepovedená béčková kyberpunková rozcvička před MATRIXem, v níž se zjeví i ICE-T nebo Lundgren.(12.3.2012)

Nápady se zde najdou, režie Roberta Longa má něco do sebe, Keanu Reeves hraje pořád stejně a Dolph Lundgren byl příjemným osvěžením. Je to trochu nedodělané a kostrbaté, ale o nějaké nudě nemůže být řeč a zase nějaké zázraky se čekat nedaly.(19.3.2009)

• BoPo

Reeves sa pripravuje na Matrix.(22.9.2009)

• zelvopyr

Johnny Mnemonic je jeden z mých rekordmanů: rozkoukal jsem ho, přísahám, v roce 1997 :-). Měl jsem tehdy docela rád Gibsona, a film jsem přesto nebo proto tehdy celý nedal... Problém s cyberpunkem v tomto pojetí je, že velmi rychle zastarává. Aby tedy fungoval, měl by mít nadčasové prvky a dobrý příběh. Což se povedlo tak napůl (a Gibsonova chyba to není). Dojem je spíš, že jde o vizuální napodobeninu Blade Runnera se značně omezeným rozpočtem (i když jsou triky a kulisy technicky "novější", vypadají hůř). A ta estetika zastydlého disko-retra je vyloženě odpudivá.... Nicméně, film celou hodinu relativně fungoval, jen pak přišlo velké finále... které mělo být velká pecka, ale bylo k smíchu a pláči zároveň. Bojové scény v poslední půl hodině mi způsobily vážnou nevolnost a podobné bolesti hlavy, jako předváděl Reeves. Ještě se pozastavím u castingu – dokonalí antiherci Lundgren a Ice-T dali filmu pravý feel ultrasračky. Kitano, Reeves, Meyer, ano, to byla naštěstí jiná káva (Meyer mě prostě baví, nelíbí se mi, ale je zajímavá). Resumé celkové: škoda.(7.6.2012)

• - Jane March byla původně připravena hrát Jane, tuto postavu nakonec ztvárnila Dina Meyer. (Elwanelyn)

• - V záběru, kdy je Johnny (Keanu Reeves) skenován, je zmíněna dyslexie. Reeves přitom sám touto poruchou trpí. (jarjarbinx)

• - Val Kilmer měl hrát hlavní roli, ale kvůli jeho obsazení v projektu Batman navždy (1995) se tak nekonalo. (Elwanelyn)