• Kanada

• slovenský

Sci-Fi / Akční / Thriller

Kanada / USA, 1995, 96 min

• Tom Hardy

Neuvěřitelně špatná adaptace povedené povídky. Kýčovitý, ale obsahově neuvěřitelně fádní a prázdný svět nefunguje, herci nehrají, ale bezradně chodí po obrazovce a režisér netočí, ale pouze staticky snímá dění. Opravdu velice nepovedená adaptace, kterou nezachrání ani sympaťák Reeves, ani přehrávající Lundgren a ani prkený Ice-T...(22.5.2003)

• Tosim

Možná by to bylo i zábavné (rozuměj debilní) sci-fi céčko, nebýt toho, že jsem v poslední třetině usínal a když se probudil, vždycky zjistil, že to vůbec nevadilo. A nebýt Dolpha Lundgrena. A Ice-T. Fuj.(4.4.2005)

• castor

Pestré herecké obsazení, mdlá režie a originální nápady, které by se daly spočítat na prstech ruky, která nedopatřením skončila v rotačním kruhadle na zelí. A typický příklad toho, jak se kariéra švédského atleta začala nepěkně sypat. Pár momentů to nicméně má, o tom žádná.(19.11.2015)

Mám pro špatné scifíčka slabost (namátkově se mi líbil i Žoldák nebo Duchové Marsu), no a tady hraje ještě k tomu několik mých oblíbenců (no spíše nehrají, jen tam jsou, ale to nevadí) – Keanu Matrix Reeves, Beat Takeshi Kitano, Body Count Ice-T, Udo ´skelný zrak´ Kier a hlavně hardcorový věrozvěst Henry Rollins.(29.1.2005)

Výborná science fiction z budoucnosti která se vyznačuje zvláštními obrazy, kulisami a obstojným Keanu Reevesem v hlavní roli. I tak ale musím dát čtyři hvězdy, podobných snímků nikdy není nazbyt.(8.1.2008)

• Udo Kier