Emma Woodhouseová patřící k anglické smetánce 19. století žije na panství Hartfield v Highbury u Londýna se svým ovdovělým otcem, který ji bezmezně rozmazluje. Podle Emmy je nejkrásnějším darem na Zemi najít si svůj protějšek.  Když se jí podaří přispět ke svatbě své vychovatelky s panem Westonem, začne se svobodná Emma nudit a rozhodne se plánovat život druhým. Je obratnou manipulátorkou a sebejistou dohazovačkou a snaží se ovlivnit své okolí. Její obětí se stane debutantka Harriet Smithová, která vyrůstala jako schovanka u cizích lidí. Harriet je velmi důvěřivá a svěří se do jejích rukou, přestože ji přitahuje statkářův syn Robert Martin. Emma ji chce dohodit vikáři Eltonovi, jehož cílem je však získat bohatou nevěstu. Rodinný přítel Woodhouseů John Knighley Emmě vyčte, že plodí jen škody, Martin Harrietu převyšuje a byl by schopen Harriet zabezpečit. Elton nakonec vyzná lásku Emmě, ale ta ho odmítne, projevovala mu sympatie jen kvůli Harriet. Elton odjede do Bathu, kde se ožení s bohatou a velmi sebevědomou ženou. Paní Westonové je líto, že Emma Harriet vymluvila Martina. Emma se Harriet omluví, ale Harriet zůstává pod jejím vlivem. Když se Harriet Emmy zeptá, proč už není vdaná ona, Emma odpoví, že by žádný z mužů nebyl takový jako její otec. Do Highbury přijíždí neteř upovídané paní Batesové Jane Fairfaxová a stane se středem pozornosti mezi zdejšími muži. Highbury také navštíví Frank Churchill, syn pana Westona. Je přitažlivý a rozmazlený pozorností žen. Emma žárlí na Jane, které se Frank začne věnovat. Když dojde k závěru, že Franka nemiluje, začne o něm uvažovat jako o partii pro Harriet. Frank ji s Emmou zachrání, když jsou přepadeny kočovnými cikány. Frank se však tajně zasnoubí s Jane. Emma má také břitký jazyk a jednoho dne urazí paní Batesovou, když zkritizuje její upovídanost. Přítel Knightley jí za to velmi vyčiní. Emma se jde Batesové omluvit, ale ta ji nepřijme. Jednoho dne řekne Harriet Emmě, že cítí náklonnost ke Knightleymu, který ji při plese vyzval k tanci, když zůstala stát. Emma je v šoku, uvědomí si, že Knightleyho miluje, a má strach, že o něj přijde... (TV Prima)

Alementina

Dustojna adaptace. Milovniky Jane Austen a zaprisahle romantiky tohle urcite nezklame. Cetla jsem knihu, ktera byla chvilemi vice rozvlacnejsi nez tento snimek, ale takova uz je Jane Austen. Já ji říkám léčba na duši po četbě depresivních knih, takže i snímek jsem si dala, když jsem chtěla zrelaxovat nenásilnou romantikou. Gwyneth nesnasim, ale tady musim uznat, ze byla presna v roli Emmy. Jsou to spíš čtyři hvězdy, ale bohužel Emma patří k těm u mě méně oblíbeným románům od Austenové. ()

ABLABLABLA

Vzhledem k tomu, že se mi nelíbila ani filmová adaptace Pride and Prejudice (asi jako jediné z mého širokého okolí), začínám to přisuzovat tomu, že nemám ráda Jane Austen. Já vím, strašné příznání, za nějž mě řada lidí ukamenuje, ale asi to tak bude. Pravda, nic jsem nečetla, ale když i filmové zpracování jejích děl mě nudí k smrti, co teprve originál. No a tohle nebylo o nic lepší... Furt to samé dokolečka. Dohazování, nehrající 16letý věkový rozdíl (dle filmu) a ani další páry na tom nebyly o moc lépe, společenská podřadnost a nadřadnost, nudné dialogy točící se stále dokola o společenských drbech, vyznání si lásky v posledních dvou minutách filmu, když to bylo všem jasné celé dvě hodiny... No a jinak co se týče hereckých výkonů, tak mě taky moc neohromily, žádná z postav mi nebyla sympatická a sledovat film až do konce pro mě bylo značné utrpení, ale já jsem vytrvalá a odvážná a tak jsem to přečkala, abych byla svědkem zaručeně nejhorších kostýmů a účesů ve filmu. Ty připosraté kudrlinky byly zcela úděsné. ()

01Zuzana10 odpad!

och Bože. tá najhoršia akože historicky podaná filmová adaptácia. nie nie. veľký omyl, kt. som ani nemohla pozerať. toto nie je Emma. to je novodobá holywoodska fraška, kt. si prebrala charaktery od Jane Austen. Neznášam, keď sa z niečoho klasického urobí strašná modernejšie pôsobiaca prerábka. Akoby preniesli trendy romantických filmov týchto čias do filmového spracovania románu, v kt. nemajú čo hľadať. G. Paltrow neverím žiadnu jej postavu, ostatní herci vo mne vôbec neprebúdzajú dojem 19. storočia. Na to, aby som ten dojem cítila by boli potrebné i lepšie kostýmy, prostredie. Pre Boha, obrazy psov na stene?!!!!!!!!!!!! Empír nie je len úzka silueta, pás posunutý nahor a pod. čo tie vzory, strihy? nebudem sa tu rozčuľovať, pretože milujem filmy zobrazujúce 19. storočie, hl. ak je zobrazené verne. Toto spracovanie je veľké sklamanie. Pre porovnanie si treba pozrieť inú vernejšiu výbornú verziu Emmy natočenú v tom istom roku. Uvidíte skvelú Kate Bekinsale v jej hereckých začiatkoch a krásny príbeh Emmy. ()

Vědma

Původní hodnocení zvyšuji, protože i když začátek filmu musí být pro toho, kdo knihu nečetl značně zmatečný (Harriet bydlí u paní Goddardové - kdo je paní Goddardová?, pan Martin ji požádal o ruku - kdo je pan Martin?) ve skutečnosti se tento film zařazuje se ctí po bok Rozumu a citu, i když za Pýchou a předsudkem poněkud pokulhává, ale také vystihuje ducha doby, přestože ji více idealizuje. Trochu potlačená je tady oproti knize postava Franka Churchilla, který mohl ve skvělém podání Ewana McGregora dostat více protoru, podobně jako má v knize. Takhle z toho vyšel až moc se ctí. Gwyneth byla rozkošná a pan Knightley správně obsazený, velký sympaťák. Hrdinky Jane Austenové jsou roztomilé, ale strašně natvrdlé. :-). Proto je mám asi ráda. ()

Skip

Příběh slečny Emmy, jejíž vášní je dohazování, perfektně fungoval v knize Jane Austenové. Ve filmu už je to hoší. Herci nehrají špatně, kostýmy a výprava jsou velmi dobré, ale když se celý film mluví jen a jen o jednom, pak je to klasické "stokrát nic umořilo vola". ()

kajas

Po zhlédnutí nejnovější adaptace klasického románu Jane Austenové jsem dostala chuť podívat se pro změnu na verzi asi nejznámější (protože Gwyneth). Mohla bych říct, že oba filmy trpí stejným neduhem, a to nevýraznými mužskými postavami (snad až na mladinkého Ewana McGregora, kterému sice dlouhé vlasy moc nesluší, ale zpívat uměl solidně ještě před "Moulin Rouge"). Najdeme zde i jemné náznaky humoru a moc hezky je natočena například část, kdy si Emma uvědomí, že je sama zamilovaná - trhání lístků kopretin, aby si ověřila, koho pan K. miluje - "Kopretiny už rozhodně pěstovat nebudeme. Je to ošklivý plevel." Novější snímek mě celkově bavil více, ale tyhle 3* jsou hodně silné. ()

Huntelaar

No jo no, byla to klasická Jane Austen. Být cynik, tak bych to asi zadupal do země, ale že nejsem, tak se mi to líbilo a v průběhu děje jsem i měl nějaké pochybnosti, kdo že to bude Emmin pan "Darcy". ()

fmash

Navzdory vizuálně opravdu vyvedené Emmě Gwyneth Paltrow, která nicméně dost málo vystihovala komplexnost postavy (ve filmu její chování vzbuzovalo především mnoho důvodů k nesouhlasu a mladistvá povrchnost nebyla dostatečně vyvážena důrazem na skutečnou inteligenci a povahové hodnoty Emmy) se mi vcelku mnohem víc líbila novější seriálová verze. Nemluvě o věčně usměvavém Mr. Knightleym, který oproti Lee Millerově seriálové verzi postavy postrádal tu správnou pichlavost. Jsou to snad jen detaily, nicméně detaily, na nichž celá Emma venkoncem stojí. Kdybych dal za 4, musel bych dát seriálu za 5 a to se mi přeci jen nechce. Řekněme 75 %. ()

berusche

Stejně jako Austenová, i tenhle počin je roztomilý. Samotným problémem pro mě není snímek, ale oproti knize, popis Emmy, neboť je popsána tak, že mi lezla strašně na nervy. Nepřipisovala bych to Gwyneth, možná scénáři, možná okolní snaze, nevím, ale tohle mi opravdu nesedlo. V polovině filmu jsem chtěla volat: "ty husičko pitomá"!!!! A když už jsem na tom tak, že mi hlavní hrdina leze i ušima, nemohu se pak samozřejmě smířit s tím, že by to jako celek mohlo stát za to. Teď se ovšem musím přiznat, že oproti jiným autorčiným knihám, tuhle považuji za tu ze slabšího soudku. ()

Elyssea

Gwyneth je jako Emma odzbrojující. Je roztomilá, nepřehrává, působí přirozeně. Pan Knightley je neuvěřitelně okouzlující a potěší rolička Ewana McGregora. Film příjemně ubíhá a ty dvě hodiny se zdají téměř krátké. Důstojná adaptace Jane Austenové. ()

Stanley

Roztomilé, něžné a půvabné filmové zpracování známého románu s roztomilou, něžnou a půvabnou Gwyneth. Myslím, že kdyby Jane Austenová měla možnost tento film vidět, byla by spokojená a měla by z něj radost. ()

zuzinka2

Příjemná romantická podívaná na nedělní odpoledne, která přeci jenom o něco zaostává za jiným zpracováním díla Jane Austen (Pýcha a Předsudek, Rozum a cit) a srovnala bych to spíše s filmem Vášen a cit. Výborné obsazení, hlavně roztomilá Gwyneth Paltrow a charismatický Jeremy Northam, a skvělé hudba jsou hlavními přednostmi tohoto filmu. ()

Wormboy

Po Pyche a predsudku, Rozume a cite som mal velke ocakavania z dalsej adaptacie Austenovej romanu. Ako to uz castokrat byva, nenaplninli sa a ja som sa velku cast filmu nudil. Emma skratka nema sarm a lahkost filmov vyssie menovanych. ()

pakobylka

Poklidně plynoucí, lehká konverzační komedie … Mírně půvabná i vtipná, převelice sladká - a trochu nudná. K tomu, aby mě mohla výrazněji zaujmout, jí možná chybí nějaká zajímavá, dramatičtější poloha, jakou v přiměřené míře disponuje třeba seriál "Pýcha a předsudek“ z roku 1995 nebo stejnojmenný film, který vznikl o deset let později, případně snímek "Rozum a cit“ z roku 1995 - i když je mi jasné, že veškerá tahle přirovnání pokulhávají na obě nohy, protože se vesměs nejedná o komedie. Nicméně "Emma" mě nijak zvlášť neoslovila - částečně to může být vinou předlohy, ale určitě i zpracování ... 2,5* ()

sulimo

Tohle můžu vidět tisíckrát.....respektive posledních deset minut, které jsou pro romantickou duši stravou na celý rok...a navíc to je jediná role, většinou přeceňované Gwyneth, kde mi nevadí..... ()

Sammya

Vynikající adaptace jednoho z mých oblíbených ormánů od Jane Austen. Na začátek bych chtěla všem doporučot, ať na to nekoukají s čekým dabingem, protože překlad je strašný a přehnaně až kýčovitě květnatý, což originál není. Film je docela věrným zpracováním knihy a skvělě odráží atmosféru románu. Herečtí představitelé byli vybráni výborně. Emma působí roztomile a lehkovážně, pan Knighlty rozvážně a charismaticky, občas roztomile nesměle. Důležitou součástí filmu je perfektní hudba, za kterou Rachel Portman dostala Oscara, a za zmínku určitě stojí i nádherně propracované kostýmy a skvělé účesy dam. Stejně jako kniha i film stojí na konverzacích a společenských situacích na anglickém venkově. A výsledek je více než kouzelný. ()

zette

Tento film jsem chtel videt jen kvuli Oscara, ktereho Emma ziskala za hudbu. Bohuzel to bylo utrpeni, na ktere jsem nebyl schopen se dodivat. Zanr romanticke komedie, jeste z historickeho prostredi nepatri mezi me oblibene. Svou ukecanosti postav a nevyraznymi hereckymi vykony se film sam tahne ke dnu. S postavami jsem se neztotoznil, atmosfera ani hudba me nijak nezaujala a britsky humor je mi dlouhodobe cizi. Pro me tudy cesta nevede... ()

Radiq

Děsně ukecanej. Divím se sám sobě, že jsem na to koukal, a kupodivu mě to celkem bavilo (jo, přiznává se mi to těžce, chch). A na konci se to podle mě nějak rychle utlo. Prostě furt se čekalo, že se ona konečně zamiluje a když se to stane, tak svajba a šlus. ()