Emma Woodhouseová patřící k anglické smetánce 19. století žije na panství Hartfield v Highbury u Londýna se svým ovdovělým otcem, který ji bezmezně rozmazluje. Podle Emmy je nejkrásnějším darem na Zemi najít si svůj protějšek.  Když se jí podaří přispět ke svatbě své vychovatelky s panem Westonem, začne se svobodná Emma nudit a rozhodne se plánovat život druhým. Je obratnou manipulátorkou a sebejistou dohazovačkou a snaží se ovlivnit své okolí. Její obětí se stane debutantka Harriet Smithová, která vyrůstala jako schovanka u cizích lidí. Harriet je velmi důvěřivá a svěří se do jejích rukou, přestože ji přitahuje statkářův syn Robert Martin. Emma ji chce dohodit vikáři Eltonovi, jehož cílem je však získat bohatou nevěstu. Rodinný přítel Woodhouseů John Knighley Emmě vyčte, že plodí jen škody, Martin Harrietu převyšuje a byl by schopen Harriet zabezpečit. Elton nakonec vyzná lásku Emmě, ale ta ho odmítne, projevovala mu sympatie jen kvůli Harriet. Elton odjede do Bathu, kde se ožení s bohatou a velmi sebevědomou ženou. Paní Westonové je líto, že Emma Harriet vymluvila Martina. Emma se Harriet omluví, ale Harriet zůstává pod jejím vlivem. Když se Harriet Emmy zeptá, proč už není vdaná ona, Emma odpoví, že by žádný z mužů nebyl takový jako její otec. Do Highbury přijíždí neteř upovídané paní Batesové Jane Fairfaxová a stane se středem pozornosti mezi zdejšími muži. Highbury také navštíví Frank Churchill, syn pana Westona. Je přitažlivý a rozmazlený pozorností žen. Emma žárlí na Jane, které se Frank začne věnovat. Když dojde k závěru, že Franka nemiluje, začne o něm uvažovat jako o partii pro Harriet. Frank ji s Emmou zachrání, když jsou přepadeny kočovnými cikány. Frank se však tajně zasnoubí s Jane. Emma má také břitký jazyk a jednoho dne urazí paní Batesovou, když zkritizuje její upovídanost. Přítel Knightley jí za to velmi vyčiní. Emma se jde Batesové omluvit, ale ta ji nepřijme. Jednoho dne řekne Harriet Emmě, že cítí náklonnost ke Knightleymu, který ji při plese vyzval k tanci, když zůstala stát. Emma je v šoku, uvědomí si, že Knightleyho miluje, a má strach, že o něj přijde... (TV Prima)

Vodnářka

Krásná, bohatá, všemi obdivovaná Emma...která se ze spousty dobré vůle a taky trochu z nudy rozhodne dát dohromady co nejvíce (pro ni) ideálních dvojic. Vysní si dokonalé svatby, vymýšlí komplikované cestičky, spletité taktiky, snaží se ovlivnit své bližší i vzdálenější okolí, nehledě na to, jestli o to vše onen pár má zájem nebo jestli jim jejich společenské postavení sňatek 'povoluje'... Takže není divu, že většina její snahy lidem spíše než lásku přinese do života jen další komplikace. Emma ale do svých cílů dává vše a stále věří, že díky svému talentu opravdu lidem pomůže... Nepoznáváte se v tom trochu? ()

Anderton

Ja mám pre adaptácie knižiek Jane Austenovej veľkú slabosť. Jej knihy som nikdy nečítal a nemám to ani v pláne. Radšej si pozriem znova niektorý z filmov natočeného na ich motívy. Napríklad Emmu. Je v nej všetko, čo od tohto subžánru môžete čakať. Skvelé kostýmy, výborne vykreslenú atmosféru doby a presne zahrané postavy. Vždy sa nájde dosť slávnych hercov, ktorí sa na jej adaptácie nechajú zlákať a dodávajú svojim postavám uveriteľnosť a divákom poskytujú pocit, že sa nepozerajú na televízny film BBC. ()

Mia...

"Není mi příjemné mluvit s vámi takto, ale musím vám říkat pravdu pokud to jde. Přátelství stojí na pravdě, v tom tkví jeho hodnota. Věřím, že si moje dobře míněná slova vyložíte správně." ()

WANDRWALL

Když filamři neví co točit, tak šáhnou po klasice. Má to pro mě vždy jen jednu vadu a to, že nasadí už hodně ohrané herce, kteří nejsou tak dobří, aby mě zaujali. ()

eLeR

No teda! To som nevedela, že Emma bola vlastne takáto nievždyúspešná dohadzovačka. Romantika to bola ľahúčka a svieža, niektoré postavičky boli viac než zábavné. Páčilo sa mi. ()

VenDulin85

Jednoduše geniální, geniálně jednoduchá. V tomto případě kdo viděl film, nemusí číst knihu (tedy pokud nejste knihomolové jak já), protože adaptace je opravdu věrná a dobrá zároveň. Na sebejistou Emmu, jíž přijdou svaté pouze názory pana Knightleyho, se nemůžete dlouho zlobit, zvlášť když vypouští z úst takové perly, "s takovou osobou se dá dělat pouze jedna věc. Musím jí uspořádat ples, jinak všichni seznají, jak moc ji nenávidím." Dá se říct, že všechny postavy v Emmě jsou originály, postavičky, které možná žily vedle Jane Austenové a ona se jim mohla vysmát jedině tímto způsobem. Za další klad považuji skvělou hudbu a planoucí oči pana Knightleyho. "Snažte se nezabít mé psy". ()

mat.ilda

Veskrze roztomilá austenovská hříčka s city, staromódní podívaná, evokující návštěvu prababičky, antikvariátu i krámku se starožitnostmi, a tak jednou za čas není na škodu dát se rozmazlit starými časy v milostných rošádách, rozehraných hanebnou Emmou, která nesmlouvavě posunuje figurky na šachovnici podle svých vlastních pravidel, a jelikož jsme v dobách, kdy se milostné záměry neslušelo dávat na odiv, není problém táhnout i divákem, který bude jednu chvíli jemně naváděn k přesvědčení o správnosti dohazovačských vizí, aby vzápětí začal zmatkovat, zda na cestě ke štěstí v páru někdo nepřebývá či nechybí. Ač může tato vintage romantika vyznívat naivně a bezduše, skrývá nemálo mouder, mimo jiné rozdíl mezi dobročinností a laskavostí... Půvab ženského obsazení, korunovaný empírovými střihy viktoriánské éry, je bonusem navíc, z mužů jej doplňuje pouze Northamova nenucená elegance, ostatní jsou zde tak trochu za šašky a bohužel, Ewan McGregor opět uplatnil svůj zpěv, i tak pro mě Emma byla příjemným ... rozptýlením (?), abych byla tedy stylová... ()

GigaPudding

Co je na tomhle to nejvíc úžasné je Gwyneth Paltrow, která je tu úplně moc rozkošná a roztomilá, to hlavně :). A dál je to velmi příjemně vtipná komedie plná sympatických herců a hlavně krásné angličtiny, která se tak krásně poslouchá i v těch některých hovorech, co vlastně o ničem nejsou, a která krásně dokresluje tehdejší společenské dekorum. Výprava krásná a příběh o dohazování různých partnerů své kámošce zábavný a v poslední čtvrtině silně romantický až ukápne slzička :). Sice to ke konci trošku zpomalí a celé je to takové naivní i když krásně roztomilým romantickým způsobem, ale je to jinak krásný film s krásnou Gwyneth a kostýmy a angličtinou a vším, akorát literární předlohu jsem nečetla, takže nevím do jaké míry je zpracovaná dobře. A hlavně je to pro mě příjemnější než spousta romantických komedií ze současného prostředí, co jsou často takové umělé a bez nadhledu, který tu je i když, jak jsem viděla v komentářích, se to někomu zdá snad dokonce jako sebeparodie, ale až takové to teda není. :) ()

hansel97

Není to žádné úchvatné dílo, ale velmi příjemná komická podívaná, u které je jednoduše třešničkou na dortu Gwyneth, která to za mě asi vytahuje z toho průměru, jelikož mě neskutečně bavila a vfililm není tak dlouhý, aby to nijak neudržela. :)) ()

Sofia

Knížky Jane Austenové považuju za nečitatelnou červenou knihovnu, ale tahle adaptace mě celkem mile potěšila. Sice jsem se chvílemi ztrácela v tom, kdo je čí bratranec a bratr apod., ale Gwyneth Paltrow byla roztomilá a kostýmy krásné. Do Mr.Knightleyho bych se asi taky zamilovala :-) ()

Ištván87

Ale hlavní hrdince bych místy dal ťafku. Ještě že jí hrála Gwyneth, tak byla alespoň roztomilá. Nicméně jako adaptace to vůbec nebylo špatné, ovšem geniality Pýchy a předsudku to nedosahuje ani vzdáleně. ()

Necrotongue

Fuj, to už je let, co jsem Emmu viděl poprvé... Při dnešní repríze se ukázalo, že je tento film jedním z "držáků", protože jsem nepocítil touhu snížit původní hodnocení. Jako správný cynik bych měl snímek potopit do odpadu, ale já mám pro britské filmy a seriály z prostředí velkých rodinných sídel určitou slabost, takže jsem se jen přepnul do odpovídajícího módu a nechal jsem se bavit. Jsem zvědav, jak si u mě zítra povede nová verze. ()

Sawy

Strašně příjemné překvapení.Do téhle austenovské adaptace se mi po pravdě moc nechtělo a zezačátku to vypadalo,že moje obavy byly opodstatněné.První půlhodinu jsem byl totálně zmatený,nevěděl jsem kdo je kdo,proč dělá co dělá a o kom se to sakra právě mluví! Ovšem jakmile jsem se začal ve filmu trochu orientovat,otevřela se přede mnou okouzlující konverzační romantika s překvapivě životnými a zajímavými postavami,které je strašně snadné si zamilovat,pokud už víte,o koho se jedná :-) Možná jsem natolik spokojený kvůli mé převeliké slabosti pro Gwyneth Paltrow,která je vskutku kouzelná,ale obsazení je kompletně skvělé,ať už mluvím o výtečném a nesmírně sympatickém Jeremy Northamovi nebo šarmantním Ewanu McGreorovi.Vše je navíc natočeno tak dobře a atmosféra doby je vystižena natolik příjemně,že je těžké kouzlu filmu nepodlehnout.Já podlehl a vůbec se za to nestydím! 80 % ()

Lacike

O trochu lepšie ako najnovšia verzia z roku 2020 vďaka sympatickejšiemu a kvalitnejšiemu kastingu, ale stále ma ten príbeh príliš nezaujal a znova si nepustím jak tento film tak ani žiadnu ďalšiu verziu. Holt, nie všetko od Austenky sa vydarilo. 5/10. ()

zablaga

Veľmi pôvabné a dobré spracovanie románu, s vtipom (ktorému dopomohol aj režisér - kvitujem perfektné prestrihy scén) a skvelým výberom hlavných postáv. Nádhera! ()

Padme_Anakin

Tuhle Emmu mám ze všech nejraději a při jejím závěrečném prozření v slzách mě dokáže dojmout, Gwyneth je tu kouzelná, přesně taková, jakou si ji představuji.. Jeremy Northam je ohromný sympaťák a vzájemné jiskření mezi nimi je pro mě zábavné i opakovaně.. No a celé je to zabalené do krásného kabátku s příjemnou hudbou, u mě filmová spokojenost (dnes večer potřetí). ()

prkalil

"Milý deníčku, dneska jsem se pokoušela pustit pana Knightleyho z hlavy" ... "měla jsem upřímnou snahu nemyslet na něj, když jsem dávala pokyny kuchařce" ... "snažila jsem se nemyslet na něj na zahradě, kde jsem stokrát otrhávala lístky kopretiny, abych zmapovala jeho city k Harietě ... kopretiny už rozhodně pěstovat nebudeme - je to ošklivý plevel" - začínám tomuhle filmu proklatě přicházet na chuť - a Gwyneth je TAK roztomilá - a ta její labutí šíje - všimli jste si? ()

nirvanafan

Ráda bych věděla, kde měli herci schovaný ty taháky s textem, protože to vážně zní, jako kdyby ty dialogy četli. Bylo to tak hloupé, že jsem si ani nepočkala na příchod Ewana McGregora a vypnula to po třičtvrtě hodině. Gwyneth Paltrow mi nepřipadala roztomilá, ale neskutečně otravná, takže na tuhle její roli s radostí zapomenu. ()

Orlau32

Zfilmovaný román Jane Austenové a na jako takový se na něj musíme dívat. Možná je pro někoho romantický. Mě však nudil. Žádné duchaplné dialogy, jenom stále se opakující podobné scény s jinými partnery. Ale vydržela jsem to, protože jsem byla zvědavá, jak tohle skončí. Román jsem totiž nečetla, ačkoliv jiná díla od Austenové ano. ()