poster

Síla lidskosti - Nicholas Winton

 • slovenský

  Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti

 • anglický

  Power of Good: Nicholas Winton, The

Dokumentární / Životopisný

Česko / Slovensko, 2002, 64 min

Režie:

Matej Mináč

Střih:

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec
(další profese)
 • Tirion
  ***

  Tento dokument hraje až moc na city než na tu opravdovou a reálnou stránku. A snaží se Wintona až mermomocí postavit na hrdinský piedestal. Ne, že by tam nepatřil, ale dokument mám rád nestranný. Navíc tohle je takový mainstream, který režie moc nezvládla.(9.6.2011)

 • suicide
  ****

  Pod pojmem dokument jsem si vždycky představoval snímek, který podává pokud možno naprosto objektivní zprávu nebo svědectví, přičemž se nesnaží hrát na emoční strunu člověka, aby zvýšil subjektivně kvalitu samotného dokumentu - jak způsobem podání, tak i citovou hudbou užitou na vhodných místech - ve filmovém trháku určitě na patřičných, ale v dokumentu...? Samozřejmě si musíme také upřímě říci, že by snad jen naprostý filmařský antitalent dokázal natočit dokument s takovým silným a dojemným námětem tak, že by z toho vyšlo něco nehodné ani hodnocení. Neříkám, že se mi dokumet nelíbil, to ani náhodou - scéna shledání sira Wintona s jeho "dětmi" je skutečně velmi silná, ale jako celek dokument ani zdaleka nedosahuje mých (možná přemrštěných?) očekávání. Více jak 4* dát nemohu, nadruhou stranu nedám ani méně.(25.11.2008)

 • Chrustyn
  ****

  Silný dokument, který se i přes slzopudné téma nesnaží citově vydírat a nabízí působivou výpověď o velkých činech obyčejného člověka, který se stal legendou.(28.3.2011)

 • Matty
  ****

  Na českou televizní tvorbu zcela unikátní počin mezinárodních kvalit s mnoha silnými momenty (nejdojemnější bylo asi Wintonovo nečekané setkání se s „jeho“ dětmi) a s velmi důležitým lidským poselstvím, ale stavět jej vedle Schindlerova seznamu postrádá logiku. 85%(23.9.2006)

 • Lenny.M
  ****

  Tak na tohle nás vytáhly do kina ze škole, kde byl přítomný i sám zachráněný T. Graumann s manželkou. Na začátku záběry ze 30tých let, které doprovázela úžasná hudba (od koho asi brala inspiraci T. Turunen? :)), potom nástup Hitlera, zaprodání Československa a na závěr zachraňování dotyčných dětí s velmi emotivním koncem, který všechny tak dojal, že se neubránili slzám. Jeden z nejlepších dokumentů co jsem kdy viděla, opravdu, povinně by se na něho měl každý podívat a zamyslet se. "We never, never, never give up"(14.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace