poster

Síla lidskosti - Nicholas Winton

 • slovenský

  Nicholas G. Winton - Sila ľudskosti

 • anglický

  Power of Good: Nicholas Winton, The

Dokumentární / Životopisný

Česko / Slovensko, 2002, 64 min

Režie:

Matej Mináč

Střih:

Patrik Pašš

Zvuk:

Igor Vrabec
(další profese)
 • Adman
  *****

  Když jsem vyšel z kina, tak jsem si připadal jako dospělý. Nevím čím to je a né že bych dospělý nebyl, ale pocity jaké ve mně vřely byly dost divoké. Když jsem se dozvěděl, že jdeme se školou do kina na dokunent, tak jsem zakýval hlavou a šel. Připadal jsem si jako jedna malá bezvýznamná ovečka z velikého stáda, které pasáci nahnali do sálu s plátnem a kde je šlechtí aby měli lepší vlnu a maso a věřtě, že já po takovémto zážitku opravdu mám (nechci si protiřečit, tudíž si jestě stále připadám stejně tak dospělý, jako ovečka!). Celý zážitek o dost umocnilo následné povídání si s průvodcem našeho pestrého programu, debata s jedním dítětem zachráněným Nicholasem Wintonem (nebýt jeho, tak nikdo z 669 dětí by dnes nežil - dost zdůrazňováno) a na závěr velice zajímavý pohovor se samotným režisérem filmu "Matějem Mináčem", který vyprávěl o natáčení, jak to vše začalo a zodpovídal nám spousty zajímavých dotazů jakožto studentům filmové školy. Určitě si najdu čas shlédnout si dílo ještě jednou a pořádně zruinovat zásobu čistých kapesníků.(31.1.2006)

 • RHK
  ****

  Mám-li hodnotit tento dokument, a ne příběh, tak dávám 4 hvězdy. Mám-li hodnotit zcela mimořádný čin SIRA Nicholase Wintona, tak 669 svítících šesticípých hvězd. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=twtNiWDN428(15.11.2012)

 • Falko
  *****

  Pre mna bolo nepochopitelne, ako mohol na taky cin Winton, ako zachranil tolko deti jednoducho zabudnut a nezverejnit to. Jeden z najlepsich dokumentov, ktoreho vrcholom je prave dojimavy zaver, kde sa necakane stretol s tolkymi dospelymi ludmi, ktore ako deti zachranil.(3.9.2010)

 • Madison
  ****

  Dokument s hodnotnou myšlienkou a krásnym koncom, no mňa zaujal jedine obsah, nie spracovanie. Pôsobí príliš televízne a aj jednotlivé momenty sú zbytočne skratkovité robené akoby pre televíziu. Wintonov čin považujem za veľkorysý a určite ho za to obdivujem, no forma za obsahom zaostáva. Škoda, že sa s ním tvorcovia viac nevyhrajkali. Škoda, že si ho nevzala na starosť krajina s väčším filmovým potenciálom. :-)(14.9.2010)

 • Pedestrian
  ****

  Jako dokument to zase tak dobré není (postsynchrony, hrané archivní záběry, rušivé obrazové přechody), ale Nicku Wintonovi za sílu jeho osobnosti bez debat plná.(19.2.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace