Mladý, ještě nedostudovaný právník Rudy Baylor, se dostává k případu, který na první pohled vypadá prostě a průhledně. Čím více se s ním seznamuje a čím více poznává své klienty, tím více odkrývá kolosální řetěz pojišťovacích podvodů, v němž jde především o obrovské zisky na úkor zdraví lidí. Rudy si uvědomuje, že narazil na ojedinělý případ v historii civilního práva, že jde o miliony, ale také o holou existenci. Protivník je až příliš silný a sebevědomý. Proti mladému a ještě nehotovému právníkovi stojí jeden z nejlepších státních obhájců USA. (Vapet Production)

Mr.Hackels

Matt Damon jak ho neznám. Danny DeVito je opět výborný, jak už se u něj stalo zvykem. Začínám si, i díky tomuto filmu, daleko víc všímat a zařazovat mezi oblíbenkyně Claire Danes. Celý film se mi moc líbil, ale trochu mi vadila přehnaná stopáž a taky ta pasáž se zabitím manžela. Přišla mi málo uvěřitelná. Ale jinak téměř pět hvězd. 85% ()

shalash

Tomuto filmu nemůžu nic vytknout, skvělý scénář, sice trochu povrchní hlavní motiv, ale nic odpudivého. Nejvíc na mě zapůsobily herecké výkony, nebyl ani jeden herec, kterého bych v tomto filmu vyměnil, což se mi často nestává. Nicméně musím podotknout, že mi k dokonalosti chyběla jakási třešnička na dortu. Jak to dopadne bylo jasné hned od začátku-holivůdsky, možná nechtěli šťastný konec, ale když uvážíte, že chtěli ty peníze dát všechny na charitu, tak se vlastně nic moc zlého nestalo... ()

Antonymi

Krásný film, který ani po letech od svého vzniku neztrácí nic na své působnosti. Filmy z amerických soudních síní mi vždy seděly, dramata s romantickou zápletkou taky, takže rozhodně hodnotím kladně. ()

mlock

Když jsem film viděl v mládí, tak ovlivněn emocemi a nedostatečně informován bych hodnotil 4*, dnes ale se střizlivým odstupem jdu níž, ve filmu je toho dost zidealizováno (právník by to asi hodnotil ještě hůř) a taky dost klišé, americky srdceryvná řeč k porotě a závěr opravdu sci-fi. ()

Wolfvater

Já ty "právnické" filmy moc v lásce nemám. Je pouze pár výjimek, toto je jedna z nich. Film je v takové syrovější podobě, která mu moc sluší, není to přeumělkované, přestože to na emoce brnká, nesnaží se je z nás vyždímat za každou cenu. Přirovnat k jídlu, řekl bych, že šéfkuchař dal právě tolik koření, kolik je zapotřebí, aby se chutě nepřebíjely. Bravo! ()

Amazonas

Filmy z právnickýho prostředí mě jako malou motivovaly k tomu stát se právničkou. Právničkou jsem se sice nestala, ale to téma mě baví pořád. A tenhle film speciálně. Dost jsem se divila, že ho ještě neznám. Nejspíš ho o tři roky později zazdila také skvělá Erin Brokovich. ()

KraLuban

Skvělý film po všech stránkách. Mám velice rád americká soudní dramata, adaptace knih Johna Grishama (a Michaela Connelyho) a atmosféru filmů s právníky/detektivy, kteří "v tom umí chodit". Tady navíc skvěle hrající (a ještě mladí) Matt Damon a Claire Danes. Zkrátka výborná podívaná, ke které se rádi budete vracet. 90%. ()

Dupac

Autorovi předlohy Johnu Grishamovi vybudoval celkem trefný pomníček Houellebecq v Platformě. Vyvolávače deště jsem nečetl, ale vsadil bych se, že z "té sračky" (stejně jako v případě Firmy) "nemravně čišel budoucí scénář". Jde o přesně ten typ amerického bestselleru, kdy od samého začátku nepřipadá v úvahu, že by hrdina, zde mladý právník v podání Matta Damona, na konci prohrál. I když se zloduši zastupující mocnou zdravotní pojišťovnu můžou přetrhnout. Nechci nijak snižovat starosvětskou poctivost, s jakou je to natočené, ale člověk si s odstupem času znovu uvědomí, že ze všech těch hrdinů Nového Hollywoodu (Spielberg, Scorsese a tahle parta) zestárnul Coppola nejdřív a nejvíc. 70% ()

tomas665 odpad!

film som pozrel hneď po prečítaní knihy, ktorá bola predlohou pre tento film a preto hodnotím odpadom. Už mnoho filmov som takýmto spôsobom vzhliadol, ale ešte som sa nestretol s takým ako je tento, ktorý úplne vykostil celú knihu...  Síce väčšinou sa z knihy do filmu nedá všetko napchať, ale toto bol až extrém... Bolo to utrpenie dopozerať do konca. ()

Bragi66

Drama ze soudní síně v profesionálním vyvedení. Všichni hlavní hrdinové hrají jako o závod. Má to závažnost myšlenek i humor. Miky Rourka předvádí báječného advokátního klouzka. Byl jsem u soudu několikrát (včetně sporu s pojišťovnou), a tak souhlasím s tím, že vyhrát ve sporu pojišťováckými nebo advokátskými obstrukcemi přináší velké uspokojení. ()

HudsonStan

Slušný film s kvalitním výkonem Matta Damona. DeVito, Glover, Rourke, Voight i Claire Danes byli perfektní trefou do postav. Neumím si představit, že by je hrál někdo jiný. Přesto mě Vyvolávač deště nijak zvlášť neuchvátil a znovu si ho pravděpodobně už nepustím. Lepší 3* ()

luek

Filmy ze soudních síní mám velmi rád a tohle je jeden z mých nejoblíběnějších. Svělé herecké výkony Matt Damona a Danny DeVita. Nazapomenutelný Mickey Rourke. Zajímavý konec. 5 ()

gerojmanus

Hlavně v druhé půli filmu strhující drama! Coppola po dlouhé době předvedl svůj nesporný režijní um a výsledek je výborný! Obrázek nejen amerického soudnictví spojený s do nebe volajícím pokrytectvím a špínou velkých firem, vás přikovají k sedačce a těch 130 minut prolítnete, aniž byste věděli jak.. ()

jobina

Tak to jsem si ráda zopakovala. Pohádka o boji proti mocným? Pohádka o nadšení, optimismu a spravedlnosti? Jenže M.Damon se mi v té roli líbí a skvělému J.Voightovi přeji porážku. ()

bertrand

The best of právnických filmů. Pobloudilé amorální kalkuly typu The Lincoln lawyer nebo Čas zabíjet zůstávají daleko daleko pozadu. The Rainmaker je sice pohádka se vší vyhroceností dobra a zla, která k pohádkám patří, ale tak dokonalý, aby pohádky nepotřeboval, náš svět ještě dlouho nebude. Další Dejmonův kousek, který nikdy nezestárne. ()

BallsCutter

Ten film mě uchvátil a naštval zároveň. Líbil se mi odkaz, ve kterém tvůrci zobrazili nezkušenost Matta Damona coby čerstvě vystudovaného právníka, který se pustil po hlavě do neuvěřitelně těžkého souboje s žraloky v kalných vodách. Naštěstí nezkušenost vygradovala ve vítězství v soudním procesu díky prostým faktům a pravdě. Konec vidím dvousečně - jak negativně tak pozitivně. Každopádně se jedná ovšem o masterpiece, u kterého budete občas křičet na obrazovku "ty svině" - nic to ovšem nemění na bravůrním filmovém zpracování příběhu, na který do konce života nezapomenu. Bravo Francisi. Geniální. Kamera mě zase tolik neuchvátila - barvy byly celkem mdlé, ale je to typ filmů, u kterého atmosféru nepotřebujete. o vše se postarají výkony herců a scénář. :) ()

Francis Ford Coppolla se vrací!

Francis Ford Coppolla se vrací!

25.09.2005