Na texaské střední škole ve městě Odessa začíná trénink hráčů amerického fotbalového týmu Permian Panthers. Obyvatelé městečka očekávají od mladých fotbalistů, že nadcházející sezónu vyhrají. Největší hvězdou týmu je Boobie Miles, který si ale hned v prvním utkání ošklivě zraní koleno. V dalším zápase to s týmem vypadá špatně a na trenéra se ze všech stran valí kritika. Krátce nato ale začnou chlapci vyhrávat. Miles doufá, že během tří týdnů znovu začne hrát. Jenže lékař v nemocnici mu oznámí, že má zpřetrhané vazy v koleni a v této sezóně si už nezahraje. Miles trenérovi zalže, že je v pořádku. Při následujícím zápase je ale sražen a ze hřiště odnesen na nosítkách. Všem je jasné, že tuto sezónu už nenastoupí. Hráči, kteří zatím stáli v pozadí, si při zápasech hodně věří a vyhrávají jeden zápas za druhým. Dostanou se až do finále, tam je ale čeká mimořádně těžký soupeř - tým Dallas Carter High School. (TV Nova)

motyka52

V mém světě je tohle nejlepší sportovní film vůbec, přestože není z prostředí těch nejlepších na světě. Možná o to je lepší. Dokonale vykresluje atmosféru malého městečka v Texasu, které nemá nic jiného než středoškolský fotbal a k němu všechno upíná. A uprostřed toho je parta nedospělých kluků, do nichž se všechny touhy jejich města koncentrují a sport je pro ně zároveň nejlepší šancí, jak z tohohle prostředí vypadnout. Někdy je to možná až příliš přeromantizované a nevyhne se klišé, ale celý ten film fantasticky vypadá, má jeden z nejlepších hudebních doprovodů a všechny charaktery jsou tady trefené. Can you be perfect? Bergův film perfektní je. ()

jayjay11

Celkom Ok film ale chýbala mi tam nejaká osobnosť, ktorá by dejovo vynikala!!! a ten koniec no načo sa to potom točilo??? Takých zápasov bolo určite tisíce no..... AMERIKA škoda. Koniec koncov spokojnosť ()

JerryPilsen

Výborně zvládnuté sportovní drama,které vás dokonale vtáhne do hry.Hodně detailů ze zákulisí a jen nejnutnější omáčka okolo.Hlavně sport.Ale podaný v syrové podobě s dobrým střihem a emocemi. ()

Klint

Občas moc melodramatický, nakonec tak trochu o ničem, k lepšímu hodnocení-lepší scénář a třeba i větší vývoj postav, to co ale tenhle film povyšuje jsou Explosions In The Sky, pozvedávají atmosféru filmu uplně jinam. ()

mpet

Filmů o americkém fotbalu je celá řada a tento snímek se mezi nimi rozhodně neztratí. Má to svůj příběh, je to napínavé a hlavně je to velmi dobře natočené. Bohužel tomu chybí kvalitnější scénář a lepší práce s jednotlivými postavami. Každá hlavní postava tady má svůj vlastní příběh své vlastní starosti a trápení, ale vše je tu jen naťuknuto a nic není dotaženo do konce a vznikají zde jen otázky typu: Proč je on takový?? A co se vlastně děje s tímhle?? Je velká škoda, že na tyto otázky nedostaneme kloudnou odpověď, neboť kdybych tu odpověď dostal neměl bych tomuto snímku co vytknout, ale takhle mě přijde tento snímek spíše jen jako lepší průměr. ()

ceerdan

Co se týče filmů o americkym fotbale (Blind side, Remember the Titans, Draft day atd.) většinou se řídím pravidlem: "Ukaž mi tam aspoň jeden touchdown a tři hvězdy jsou jasný. Přidej k tomu aspoň trochu slušnej příběh a pár termínů jako special team a interception a máš tam další. A proslov u Gettysburgu, při kterym musí slzu zamáčknout i zarytej fanda fotbalu doopravdy hranýho nohama, ti zajistí pět hvězd a doživotní úctu navíc." Ale Peterovi Bergovi se podařilo tuhle doteď parádně fungující strategii rozdupat na prach. Naprosto průměrnej příběj průměrnýho týmu, kde je spousta nudnejch sestřihů ze zápasů s mírně natvrdlym komentátorem, kterej i neznalýmu fanouškovi vysvětlí, kdo že je to zrovna hrdina na fieldu i mimo něj. Vzhledem k hodně nízký off-field stopáži neni šance si vytvořit ke komukoliv z hráču nějakej vztah, kterej by aspoň trošku člověka motivoval k neusnutí. A proslov Billy Bob Thortona by strčil do kapsy i pan profesor Friml z Kavalírka high. ()

Andrew88cz

Starší věc, která mi do teď jaksi unikla a přesto, že už jsem viděl spoustu sportovních filmů jak o americkým fotbale, bassebalu...tak tady i když je ve filmu spousta klišé, tak mi to vůbec nevadilo. Skvělé pojatý a natočený film podle skutečné události, který by neměl uniknout žádnému fanouškovi sportovních filmů. (8/10) ()

Hanysovac

Film se odehrává ve městě Odessa v Texasu, je inspirován skutečnými událostmi a sleduje příběh místní střední školy, která se snaží vyhrát mistrovství v americkém fotbale, hodně se to točí o postavě Mika Winchella, který se snaží zvládnout tlak, který je na něho kladen ze všech stran. Režisér Peter Berg vytvořil film plný emocí a napětí, které mě vtáhly do příběhu až do samého konce. Myslím si že je tento film vynikající i právě v tom, jak ukazuje různé aspekty života v městě, včetně rasových a sociálních problémů kde linka Dona Billingsleyho s jeho otcem je naprosto skvělá. Nejde ani opomenout vskutku brilantní herecký výkon Billyho Boba Thorntona. Světla páteční noci jsou skvělým sportovním dramatem, určitě se zařadi do mých oblíbených filmů se sportovní tématikou. ()