Slavná hollywoodská herečka Anna Scottová se při pobytu v Londýně náhodou setká s Williamem Thackerem, majitelem malého knihkupectví v rázovité čtvrti Notting Hill. Mladý muž ji zaujme svou nevšední vlídností a upřímností. Klíčící vztah však musí projít nejednou zatěžkávací zkouškou... Tvůrci dnes již klasické romantické komedie Notting Hill v čele s režisérem Rogerem Michellem navazovali na úspěch, který pár let předtím nečekaně sklidil snímek Čtyři svatby a jeden pohřeb (1993) Mika Newella. Jednoduchý příběh se odehrává na půdorysu moderní pohádky pro dospělé a těží ze setkání dvou lidí ze zcela odlišných prostředí. Julia Robertsová i Hugh Grant byli za své výkony oba nominování na prestižní Zlatý glóbus. (Česká televize)

klukluka

Před psaním komentáře jsem si pročetl zajímavosti doufaje, že se dozvím, do jaké míry se s tím příběhem Julia Roberts ztotožnila. Nakolik by to mohlo být o ní..? Bohužel tam nic takového není. Zkusím si to dohledat na netu, jistě tehdy čelila podobným otázkám. Ten její úsměv je mocná zbraň a já chápu, proč díky ní opakovaně vítězila nad Williamem v podání Hugha Granta. Stejně by se mi ale víc líbil alternativní konec s jeho dospělým NE. Za to ale hvězdu nesrážím. Mám to za krásných 80 procent a to jsou u mě čtyři. ()

iXtr3m3

Niekdajší megahit, ktorý bol rovnako vtipný ako romantický s dokonalým castingom, slušnými emóciami a bezchybným Rhysom Ifansom vo vedľajšej úlohe. Môžem vidieť kedykoľvek. ()

I.AM.NOT

Nemůžu si pomoct ale stejně stejné role Hugha Granta mám stále rád a tento film, kde neuvěřitelně kontrastuje s Julií Roberts až tak že jim nemůžu nepřát "a žili šťastne až do smrti" je přesně slaďárna pro mě. Nezapomenutelný spolubydlící a další postavy které posouvají děj dál ()

Mavrix

V romantických filmech je téměř pravidlem, že čím hezčí herečka, tím lepší požitek z filmu člověk má neboť, když se i divák "zakouká", tak je to hned u stupeň lepší zážitek... Zde to nebyla žádný vyjímka... Samozřejmě je to jen jedna z mnoha romantických komedií s pěkným, optimistickým happy endem, ale každý film, který mě po skončení příjemě zahřeje, patří mezi mé oblíbené... ()

Shakeus

Přišlo mi, jakoby se film pořádně nerozjel a už končil. Chyběly mi tam zábavnější společné scény a větší jiskření a touha, stále to bylo mezi hrdiny chladné a najednou se líbají ... Ve scéně, kdy jsi Annu Scottovou přivede hlavní hrdina domů se všichni chovají, jak duševně nemocní a vtip okamžiku je umělý a vytlačený. Taky jsem nepochopil, proč si jí všichni hned zamilovali (protože neřekla, že je vegetariánka aby neurazila??? Byla tam na to pak narážka v podobě dalších rande). Za všechno asi může scénář, který dělá z postavy hrané J. Roberts tak trochu nevyrovnaného blázna, který se pořád lituje (ona s tou prací nemohla přestat, byla oběť či co?) a Hugh Grant je prosťáček, přičemž nevím co, na něm vlastně viděla. Přišel mi lehce zpomalený a rozhodně „nudílek“. Humor tu taky žádný není, nebo tedy je, ale není humorný ale trapný, a to v podobě lidí okolo hlavního hrdiny. ()

Paity

Nejsem příliš zvědav na melancholické bloumání Hugha Granta, který předvádí svou vnitřní hloupost na veřejnosti. Tápající mezi tunou knih a probouzející se ze zimního spánku ve chvíli kdy do jeho obchůdku vkročí světová herecká megastar. Stačí to ale na dobrý film? ()

Hanys_

Richard Curtis neumí napsat špatnou komedii. Navíc tyhle britské romantiky v sobě mají navíc něco těžko popsatelného, něco co v těch amerických skoro nikdy nenajdu. 8/10 ()

aquiver

Příjemný a milý, ale velmi tuctový film, stále se tu objevuje řada klišé a předvídatelných vyústění. Romantika je tu o řád lepší než v kýči Pretty Woman, takže si mírný nadprůměr zaslouží. 65 % ()

Radim

Příjemná, velice příjemná slaďárna. Kombinace nejširšího úsměvu v podání Julie Roberts a psích očí v podání Hugha Granta je neodolatelná. ()

mirkaaa

Příjemná romantická komedie s typickými představiteli tohoto žánru, krásnou Julií Roberts a sympatickým Hughem Grantem. Příběh o tom, že láska může vzplanout i mezi obyčejným knihkupcem a hollywoodskou star. Zkrátka, když někoho milujete, tak nezáleží na původu ani na společenském postavení. ()

Chandell

Pohádka pro dospělé, kde se majitel knihkupectví s cestopisy (ten Angličan jménem William Tucker), příležitostně redaktor populárního časopisu Kůň a pes, zavčas uvědomí, že byl hloupý blázen, když odmítnul Annu Scott, coby holywoodskou superstar Julii Roberts (nebo obráceně?). Možná by to bylo až moc sladké, nebýt suchého anglického humoru a všech vedlejších postav v čele s masturbujícím Welšanem Spikem. Takhle je to více než koukatelné, ba co víc - dokáže to pokaždé pobavit. --- “A ztotožnil jste se se svou postavou?“ - “Ne“ - “A proč ne?“ - “Protože hraji psychopatického lidožravého robota“ - “Úžasné…“ ()

Hanes88

Jojo, Grant s Robertsovou prostě umí. Tohle se celkově opravdu velice povedlo. Příjemná romantická komedie, která patří k těm nejlepším. Rozhodně 80%. ()

angloumene

Když se režisér rozhodne, že chce natočit trochu neobvyklou romantickou pecku, nemůže ho napadnout nic lepšího, než do hlavních rolí obsadit největší hvězdy romantických komedií z USA a Británie. Naneštěstí (nebo naštěstí?) tohle samo o sobě nestačí a celkový výsledek této jistoty je, že je to pěkné na koukání, občas lehce zábavné a hlavně takové nemastné neslané, prostě nijaké. ()

willis

Zbytečný film, který byl zřejmě natočený jenom proto, aby studio splnilo roční kvótu romantických komedií. Co mi vadí? Nepravděpodobný námět a celý vagón klišé. ()

M.I.K.E.

Po Lásce nebeské považuji tuto svěží, milou romantickou komedii za nejlepší. I má neoblíbená herečka Julia Roberts se mi přece jednou líbilla. ()

Damielka

výborný Hugh Grant, Rhys Ifans se svými pevnými půlkami, jen ta Julie mi to maličko kazí. Chápu, že v Pretty Woman měla s těmi svými od ucha k uchu grimasami úspěch, ale už by si mohla doma před zrcadlem nacvičit něco nového, aby nepůsobila tak strašně afektovaně. Navíc k nesmělému Hughovi mi prostě vůbec nesedla. Ty čtyři hvězdy dávám jen díky dávce britského humoru v podání paka Rhyse a sympaťáka Hugha z časopisu Kůň a pes a jejich kamarádů. ()

Alf

ani řada vtipných hlášek nezachrání hodně chabý hlavní příběh, proti kterému je i Pretty Woman sondou do života těžce pracujících horníků.....(ale podívat se na to dá ---- jednou) ()

Co chystá režisér Notting Hillu?

Co chystá režisér Notting Hillu?

28.10.2015

Rhys Ifans si podá Spideyho

Rhys Ifans si podá Spideyho

16.10.2010

Do pozornosti světového publika vstoupil jako Spike, pošukoidní spolubydlící Hugha Granta v Notting Hillu. Od té doby jsme ho viděli ve spoustě rolí (vychutnal si třeba tu v loňských Pirátech na… (více)