"Hlavní postavou příběhu je Julia Jones, jejíž přízvisko je kombinací jmen herecké superstar Julie Roberts a fiktivní filmové postavy Bridget Jones. V samotné postavě se pak tyto dvě dámy, které publikum rádo sleduje v zamilovaných situacích, prolínají. "Jednu věc víme o Julii jistě - ať se ji snažíte srazit na kolena sebevíce, nikdy nezlomíte jejího ducha," říká režisér Aaron Seltzer. "Věří v opravdovou lásku a přes to prostě nejede vlak."

Jedním z filmů, jejichž dějové prvky se ukázaly být vhodnou předlohou šťavnaté parodie, byl komerční trhák Moje tlustá řecká svatba. Obdobné potíže při hledání pana Pravého způsobuje rodina také Julii v DĚSNÝM DOJÁKU - její rodiče vyžadují, aby si našla někoho, kdo má stejné kořeny. A vzhledem k tomu, že její rodina dává úplně novou dimenzi slovu multikulturalismus - otec je Afroameričan, matka Indka a sestra Japonka - není tento úkol nijak snadný. Julie zkrátka nemůže vyhovět všem.

Julie se upíná k ideálu opravdové lásky a tu nachází v muži jménem Grant Funkyerdoder, jehož filmaři pojmenovali na počest herce Hugha Granta a fiktivní postavy z filmů Fotr je lotr a Jeho fotr, to je lotr Grega Fockera. Z filmu Fotr je lotr si vypůjčili také americké rodiče velmi britsky založeného Granta - Bernieho a Roz, které původně ztvárnili Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Než se Julii podaří najít v Grantovi lásku, hledá odbornou pomoc u schůzkologa Hitche, který je narážkou na loňskou komedii s Willem Smithem. Ten jí pomůže podstoupit úpravy zevnějšku, známé z pořadů typu "Vypadáš skvěle".

Archetypální postavou bývalé přítelkyně hlavního mužského hrdiny je v tomto filmu Andy v podání Sophie Monk. Tento motiv si film vypůjčil z komedie Svatba mého nejlepšího přítele, v němž si obdobnou postavu zahrála Cameron Diaz. Šílené autorské duo Aaron Seltzer a Jason Friedberg, které tvořilo třetinu scénáristického týmu úspěšné parodie Scary Movie: Děsnej biják, chce svým novým filmem DĚSNEJ DOJÁK potěšit všechny lidi, kteří romantické komedie milují - a také všechny ty, kteří je nenávidí. (oficiální text distributora)

Prochy38

Spíše než Děsnej doják jsem viděl Děsnej průser. Totální sračka postavená na základech filmu Fotr je lotr 1-2 a pokusech o parodie na další filmy. Nesnáším nechutný, fekální a perverzní humor. Nic jiného v tomto nenajdete. Kde je humor Voskovce a Wericha, V. Buriana nebo Svěráka a Smoljaka? Bez sprosťáren, nechutností, perverzností a stejně nejlepší zábava!! * jen za nohy Sophie Monk. ()

Rufete

Jedna z nejlepších parodií, které jsem viděl, ty dnešní se s tímto nemohou rovnat. Samozřejmě film měl menší nedostatky, místy trošku přehnané herecké výkony hraničící snad i s trapností, ale upřímně; dlouho jsem se tak nezasmál, jako při zhlédnutí tohoto filmu. Parodie na několik známých filmů se povedla, šlo ihned poznat, o co se jedná. To je na tom dobré, lidé vidí srovnání a přijde jim to poté o dost vtipnější. A Alyson Hannigan byla okouzlující jako vždy, i když na začátku měla pár kilo navíc. ()

Phillo

Americky okato priblblá a miestami neuveriteľne trápna „parodická“ zlátanina, ktorá by na viac v živote nemala. Pár vtipných scén však oceňujem vyššie ako komerčnejšie a vypočítavejší Scary Movie. 25% ()

Gore

Zparodovat romantický komedie je vcelku dobrej nápad, ale zde chybí silná konstkuce, která by to celý držela pohromadě. Je to jen snůška náhodilejch scének z romantických komedií i jiných filmů (Kill Bill, King Kong, Pán prstenů...), ale po pravdě uchychtnul jsem se častěji než při některých romantických komedií. Jen těch nechutností se mohli vyvarovat, bylo by to líp stravitelní a hlavně zkrátit klišé známé ze všech těch romantických komedií, které nudí už tam a tady tuplem. ()

Jožin

Tak toto je ako sa hovorí SHIT, a to doslova. Je pravda že paródie majú byť šialené, plné humoru no tu nie je takmer vôbec nič. Tvorci tohto prepadáku si mali rozmyslieť či to vôbec dať do kín. Nedal som tomu odpad! kvôli tomu, že sa tam našli asi dve scény ktoré ma trocha rozosmiali !!! ()

Clavius odpad!

Už při "zvrhlém, dementním paradováním" Hitche v roli mrňavého černocha, který té zrzce vytáhne kus kuřete nití na zuby, tak to bylo přimo vyvolávající po tomto hodnocení. Humus velebnosti, dobré parodie se asi už dotočily (v USA určitě), u angličanů je alespoň Edgar Wright. ()

arcticsky

Parodky mám rád a zhusta je hodnotím výše než je tu pravidlem. Tato je ovšem dosti přepálená, to uznám. Při kočičí srací scéně jsem to užuž chtěl vypnout a dát odpad. Ale nakonec potěšili výstupy Tonyho Coxe a Carmen Electra ve své tradiční maličké roli. ()

Standic1

Odpad si to rozhodně nezaslouží, bylo tam pár scén, u kterých jsem se upřímně zasmál. Na druhou stranu nebýt Carmen Electry, tak to ani nedokoukám. Trošku lituji Alyson Hannigan, myslím, že má rozhodně na lepší filmy, než na takovou bejkovinu :) ()

psycho_6 odpad!

Neuvěřitelná sr*čka. Ulítlé komedie mi nedělají problém a některé patří mezi mé nejoblíbenější filmy (Zoolander rulez), ale tohle je ubohé. Trapná komedie, trapná parodie. A osobně si myslím, že na bláznivou komedii je jedno rozpačité pousmání opravdu málo. Odpad! ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300