Účastník ilegálních pouličních závodů Sean Boswell se po problémech s policií snaží začít nový život na opačném konci světa. Žádná auta, žádné závodění, je to jeho poslední šance. Ale ani v rozblikaném Tokiu se nechová jako vzorný student střední školy, i když to po něm jeho otec vyžaduje. Pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik. A problémy, jaké měl doma, jsou zpátky a bohužel několikanásobně větší. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko... (TV Nova)

Tommassi3

"Drž se od ní zpátky, nebo budeš řídit už jen kolečkový křeslo.." ;) Stále platí, že nejsem fandou ani automobilových závodů, ani tunningu - Natož kolečkových křesel..;) - a tak ani drifting není výjimkou, a už vůbec ne něčím, co by mě dokázalo zaujmout.. Přes všechny tyhle skutečnosti mě tahle nadmíru povrchní teenagerovská, snad nejvíce z celé série, záležitost nikterak neuráží.. Lucas Black odvádí přesně to, co se od něj čekalo, navíc je to docela sympaťák.. Byť zcela bez charismatu.. Režisér Justin Lin staví svůj první příspěvek do Fast and Furious, mimo výborné kamery a solidního soundtracku, na vizuální, poměrně vymazlené, stránce -Zvlášť to noční Tokio tu vypadá parádně.. - byť fatálně na úkor luxusně nablblého scénáře plného hrozných blábolů.. Především ta dějová (b)linka spojená s Yakuzou je k smíchu i pláči.. Ani předchozí dva filmy si však s touhle drobnůstkou rozhodně nelámaly hlavu.. Vždyť u sérií nikdy nejde o příběh, ale o cecek.. A v případě této, v souvislosti s cílovou skupinou, nejspíš i o dudlík.. ()

Borrtex

Mě se film líbil. Jsem fanoušek aut, a tohle bylo perfektní. Nevím proč, ale vždy jednou za čas si tento film prostě musím pustit. Nádherně řvoucí zvuk motoru, zvuk kvílejících pneumatik, a fantastické záběry. Děj mohl být o něco lepší, ale myslím, že nebyl až tak špatný. Pro mě jeden z nejlepších filmů! 95% ! ()

CiTrus007

Kdybych to nedokoukal až do poslední scény, kde se (spoiler alert) mihne Vin Diesel, byl bych proti, aby se celá tahle splácanina jmenovala Fast & Furious. Black není Walker a Japonsko není USA. Jediné, co tento film pojí se zbytkem série, jsou (ne zas tak) rychlá auta. Po nadějném sequelu celkem zklamání... 4/10 ()

Ouwen

S jedničkou pro mě nejlepší díly a definice toho, co si představuju pod názvem "rychle a zběsile". Jelikož mám rád Asijskou kulturu, filmy, hudbu i žrádlo, tak interpretace Tokya jakožto hlavní dění pro závody/drifty, už samo o sobě pro mě představuje lákadlo. To si tvůrci uvědomily a tak je film vizuálně nasáklej neonama, lesklou karoserií, kde vyčnívaj vinily, tuning a noční světla. Hlavní postava Seana se vyvijí po celej film a z tvrdohlavýho kokota, se z něj stane soustředěnej profi drifter, kterej tam převezme žezlo. Soundtrack absolutní špička, napříč hip hopem, electrem, krásně ambientní i nějaká rocková hudba se zde najde. Civilní dialogy mě dojímali svojí filozofií "život je prostý - uděláš rozhodnutí a neohlížíš se", právě protože v pozadí hraje ta ambientní, citlivá muzika. Poslední závod patří mezi to nejlepší, co jsem kdy v závodním filmu viděl. Zejména co se týče overtaků (převzetí prvenství v závodě) a režie. Navíc se odehrává v noci a jak jinak nakopnout prdel namachrovanýmu nagelovanýmu Asiatovi, než vzít Americkýho mustanga s japonským srdcem? :-) Poslední záběr za doprovodu Prodigy, kdy z Nissanu Silvie a Dodge tryská kouř z pneumatik a k tomu ten pískot a řev těch aut... krásný prostě. Film je dost i o materialismu, což zrovna nemusim, ale nebylo to nějak nucený. Byla to zábava, byl to zážitek a byla to pořádná jízda. ()

JohnCZ

Ačkoli to moc společného s předchozími díly nemá, Tokyo Drift mě z celé trojice bavil rozhodně nejvíce. Konečně jsem dostal ultimátní dávku parádních aut, pěkných bab a pěkně natočené a hlavně dynamické akce, což byl prvek, který v předchozích dílech dost skřípal. ()

svik

Už mě ty překladatelé serou. Originální název je Tokyijský Drift sakra a né žádná jízda. Drift-- Jedna z věcí, která mi chyběla ve filmech o závodění. Byl sice více film zaměřen na vztah mezi yakůzou a lidmi, lidmi a cizinci atd.. , ale to mi nevadilo bylo zde i pár pěkných záběrů s auty. ()

Suzie05

Abych byla upřímná, nechápu, jak se někomu Tokijská jízda mohla líbit natolik, že si ji zařadil mezi top 10. Jediná věc, která tady byla aspoň trochu kladná, byla chvilka se Sungem Kangem (který teda na každém druhém záběru něco žral). Taky mi nedochází, proč skoro 18 letého maníka hrál 28 letý přiblblý mamlas a daboval ho ten cucák, co tak ničí Anakinův originální hlas. Jak o tom teď uvažuju, tak i ta 1 hvězda je možná až příliš. ()

Marek1991

Čisto imidžový film, veľa efektov a trápny ľúbostný príbeh, ale ako film to malo úspech, lebo išlo hlavne o to a to mu vyšlo skvele. Navyše Japonsko bolo pre tento diel s dávkou príchuti mafie, pseudohrdinstva Američana, ktorý si dá rady zo všetkými a všade, ako stvorené. Akcia však skvelá, hudba tiež ušla, ale tak ako štvrtý diel, aj tento jeho predchodca nemal ďaleko u mňa k dvom hviezdičkám, lebo to patrí k naivným rozprávkam pre pubertiakov, k veľmi nerealistickým žvástom. Avšak to spracovanie ma tentokrát dostalo a aj troška humoru. ()

Torision

Fajn efektní, ale dost nepovedený. Hlavní hrdina je opravdu největší loserherec, kterej nemá charisma, neumí hrát, neni vtipnej a tenhle film prostě mrví. ()

corpsy

Tuctová autičkárska vtákovina, ktorá sa nebezpečne približuje ku skvostom ako TORQUE. Ostatným častiam sa ani náhodou nevyrovná. Ešteže Justin Lin občas vybalí remeselne dobre spracovanú akciu. ()

Marsik

PRIMA COOL - Přelom července a srpna roku 2006 byl pro filmové fanoušky ve znamení FF 3. Já osobně jsem velký fanda této série, a tak jsem si to tenkrát na velkém plátně nemohl nechat ujít. Pamatuji si, že moje tehdejší nadšení bylo maximální a v kině jsem řval blahem. Dnes, shodou náhod (kdy jsem nevěděl, jestli mám v TV dát přednost Bridget Jones, Mr. Beanovi nebo Účastníkům zájezdu) jsem se rozhodl pro tuto záležitost. A myslím, že jsem neudělal špatně a bylo to příjemné zavzpomínání. Tokijská jízda má šmrnc, grády, super akci a v celku i povedený děj. Už jenom úvodní písnička a následná automobilová honička (o dívku) navnadí a poté už jste chyceni a film musíte dokoukat :) I tentokrát nemohu tento díl hodnotit špatně, ba naopak to bylo určitě lepší jak druhý díl. Trojka je zkrátka jiná, už jenom kvůli obsazení, které až na Diesela, který tu má krátký štěk, je úplně nové. Stará sestava Diesel, Walker, atd. se vrací až v dalších dílech, jejichž momentální absence mi ani tak nevadila, protože hlavní postava, v podání Lucase Blacka, byla v pohodě. Stejně tak postava Hana (Sung Kang) - taky sympaťák. Zkrátka a dobře Tokio Drift budu mít stejně jako ostatní díly vždycky rád a po nějaké době si to opět rád připomenu. Jenom tedy s menší změnou, kdy dám před TV vysíláním přednost promítání např. na DVD. Protože TV Prima a její 3 nekončící reklamy + minutové představování sponzorů pořadu v čele se sirupem Relax, mě fakt otravovalo :) 80% (with J.) ()

ConanVJ

Pro mě prostě parádní i když ne moc akční filmek, který konečně dostal v sérii svoje právoplatné místo po šestém dílu, kdy začne do série zapadat po titulcíh šestky. Film je hlavně o tuningových kárách a závodech v driftu. Je to tu samá párty, nádherná kočička a příběh ničím nepřekvapí. Přesto mám tento film hodně rád a soundtrack se k němu hodí skvěle. Herci taky sedli, i když hlavnímu představiteli člověk studentská léta jen těžko uvěří. Za mě 90% :) ()

nigga

Tento film si asi spletl název, protože obsahuje slova jako „rychle“, „zběsile“ a „jízda“, asi mi něco uniklo, ale ani jedno slovo nevyjadřuje přesně to, co jsem u něj cítil. Film se na svých pěkných 104 min vleče, a co je nejhorší, myslel jsem, že tam tak trochu půjde o nějaké undergroundové závody, a ono omyl, stěží tři, a k tomu ještě těžce nezvládnuté (to i v bonusech je toho mnohem víc např. o driftingu), zbytek je nezajímavej děj, kde se nic moc vlastně neděje, pořád nějaké moralizování, tahání o ženskou a nuda, žádná nadsázka nebo vtipné scény, prostě pusto. Je tam sice pár vytuněnejch aut, ale jejich potenciál absolutně nevyužit(chyběli mi nějaké cool detaily na ty auta nebo aspoň něco podobného)a nádherných Japonek(teda kromě hlavní hrdinky, která mi tak trochu připomínala Michaela Jacksona), k hlavnímu „loserovy“ se radši vyjadřovat nebudu. Škoda, prvních 10 min ušlo, pak už jen bída, to si raději pustím znova jedničku nebo honičky v Mizerech 2 či Bournově Mýtu, anebo si záhrát NFS, GTA či Burnout. (a to jsem Formuli se Stallonem tak křivdil, ta má aspoň pořádnou akci) Toto je trapas, ale je fakt, že jsou mnohem horší filmy, což neznamená, že to tomuhle odpustím.(mimochodem, jedničku mám moc rád, je to sice béčko, ale výborný). Jestli vás baví se dívat na barevný autíčka, jak nezajímavě jezdí dokolečka, tak budiš. 10% ()

zdepapepa

Tak už i FF série se poučila z herní série NFS že nejen závody živ je nelegální závodník. Drift je obtížný, ale ve filmu jim to jde krásně. Práce s kamerou tomu dává nový rozměr a rázem tu máme skvělou podívanou. To by dalo ale jen na 3 hvězdy, ta poslední je dohromady za J-rock soundtrack, nádhernou Muscle káru na začátku (a závod taky) a Vina Diesela na konci. :) A teď mě kamenujte. ()

ladko

Tak toto bola sračka. Aj keby sme zabudli na sprostosti ako napr., že mladí chlapci a každý má vytunované auto(skade na to zobrali prachy...) tak hlavný hrdina je neskutočný debil, rozmláti každé auto a pchá nos tam kde nemá. Lovestory je dojímavá ako pohľad na dva stromy. A že tam nevedia normálne prejsť zákrutou, iba šmykom - z toho sa neposeriem. Na obyčajnej ceste do tesca na aute zažijem viac vzrušenia. Jedna hviezda naviac za sličné ázijské slečny. ()

Pontius odpad!

Tohle je hnědej flek na celé sérii Fast and Furious. Hentai na každym rohu a totální demence Lucase Blacka, kterej se akorát debilně tlemí. Symbol trapnosti. ()

agentmiky

Tento díl by se dal vyjmout ze série Rychle a zběsile,protože mohl být samostatný.Jediné,co je mezi nimi stejné,jsou ty auta.Možná filmu prospělo,že se děj přenesl do Japonska.Ale zase tady nebyli žádní herci z původního dílu až na Vina Diesela,který si zahrál minutu na konci.Jen nevím,jaktože zemřel Han,když v dalších dílech byl.Asi se to odehrávalo po všech dílech.Tento film jako kdyby byl stvořen pro driftaře.Hodnocení:60% ()

Spin-off Rychle a zběsile má záporáka

Spin-off Rychle a zběsile má záporáka

06.07.2018

Speciální agent Luke Hobbs (Dwayne Johnson) a Deckard Shaw (Jason Statham) ze série Rychle a zběsile se již příští rok objeví ve vlastním spin-offu oficiálně nazvaném Hobbs and Shaw. Chystaný akčňák… (více)

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Budoucnost bude průměrná

Budoucnost bude průměrná

21.03.2008

Brett Ratner a Len Wiseman jsou jako bráchové. Oba rutinéři, kteří se vyšvihli na výsluní díky úspěšným, ale nikterak zázračným akčním sériím (Křižovatka smrti a Underworld), pak dostali šanci… (více)

Vydatné herecké posily...

Vydatné herecké posily...

05.10.2007

...dostalo hned několik filmových projektů, o nichž už ČSFD obšírněji informovala. Začněme hrdinskou fantasy na motivy příběhů Conanova otce Roberta E. Howarda Solomon Kane, kterou britský režisér… (více)