Jmenuju se Earl

• USA My Name Is Earl (více)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Série(4) / Epizody(96)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiální text distributora)

Bytchaz

Ze začátku naprosto neodolatelnej seriál. První sezóna pro mě byla (a dodneška je) posvátná, miloval jsem na ní všechno - originální zápletku, perfektní muziku, příjemný "filmový" prostředí, skvělý obsazení v čele s Jasonem a Ethanem, vtipně napsanej scénář a rozpory mezi novym, hodnym Earlem a Earlem - kriminálníkem. Bylo to rozjetý hodně slibně, ale tvůrci si bohužel nedokázali udržet ten vtipnej nadhled, díky kterýmu to bylo tak zábavný, časem se začali brát až moc vážně a pomalu sklouzli k něčemu, co vypadá spíš jako parodie. Už ve druhý sezóně jsem žasnul nad trapností a laciností některejch vtipů. Ve třetí sezóně to všechno "vyvrcholilo" a všechny ty šílený dějový odbočky mě začaly strašně štvát. Na čtvrtou sezónu jsem se těšil jako malej kluk, protože to vypadalo, že se zase vrátí ten starej způsob vyprávění, kterej jsem měl tak rád. Ale prvních sedm dílů mě tak zklamalo, že jsem na to radši přestal koukat. Způsob vyprávění se sice vrátil, ale ve vykleštěný podobě, která je absolutně oproštěná od jakejchkoliv chytrejch vtipů nebo zajímavejch zápletek. Jediný, co zustalo na dobrý úrovni, je skvělá muzika a kamera, ale úroveň vtipů, hereckejch výkonů a vůbec všeho ostatního klesla o několik tříd do vod, kde plavou Kameňáky a podobný špíny. Hrozně mě mrzí, co se s timhle seriálem stalo, protože ten nápad se seznamem má obrovskej komickej potenciál a v první sezóně tvůrci dokázali, že ho uměj využít. Bohužel se rozhodli, že z každýho dílu udělaj jedno obrovský morální poselství a humor okleštili tak, že jsem ve čtvrtý sezóně zasmál všehovšudy tak dvakrát. Z Earla se stal další ze seriálů, který se už nikdy kvalitou nepřiblížej první sezóně. Abych to shrnul - první sezóna za *****, druhá za ***, třetí za **, čtvrtá (sedm dílů) za *. Šáde. ()

arcy666

Mám hloupýho bráchu, život naprd, ale našel jsem karmu a s ní i šek s kterým všechno napravím. Seriál ve kterém je Amerika trochu jiná, a sice o hodně zábavnější a trochu retardovaná. ()

Nut

Ať se propadnu, jestli tohle není ten nejujetější a nejoriginálnější seriál posledních let! Moc povedené, u některých dílů jsem se mlátila smíchy od začátku do konce. Všichni herci jsou skvělí, ale Jason Lee je best, ty jeho grimasy mě dostávají:) ()

sAreOn

Davám za pět, protože seriál je svěží, vtipný, originální a pořádně ulítlý... Navíc hlavní představitele si prostě zamilujete... Hey Earl... Hey Crabman! Co víc si přát? Po třech seriích mi přijde, že seriál pomalu, ale jistě ztrací nápad a s ním i dech. Bohužel se z něj stává průměr.. nedá se nic dělat - hvězda dolů. ()

E.T.Martin

Seriály moc nemusím, jediný, který jsem viděl celý, byla v dětství Arabela, ale My name is Earl disponuje tolika sympatickými postavami a vtipnými situacemi, že jsem se na pár dílů s radostí podíval. Asi tak deset. Pak mi trošku začaly vadit některé přehnaně vykonstruované pointy. Ale i tak to bylo hodně dobré. Na díl, ve kterém Joy učí asijskou pedikérku anglicky, jen tak nezapomenu:) ()

Weeno

Jeden z nejzábavnějších seriálů, co znám. "Postelové scény" Earla a Randyho nemají chybu ("myslíš, že opicím záleží na vzhledu?") :-) ()

popo666

Humor netlaci na pilu, herci nijak neexceluju, scenar je polosuchy. Napriek tomu je to prijemny komedialny serial. Nic co by som si nevedel odtrhnut od srdca, ale prijemne stravenych 20 minut pri kazdej casti mam vzdy istych. ()

Skank

Pár životních pravd, nějaké to moudro, a hlavně kopec srandy. Toto je Earl, křoupek, snažící se být lepší a snad mu to výjde. Earl, kterého si užijete každým dílem, aniž by jste museli vidět díl předchozí. ()

Makak

Hodně povedenej seriál, kde američani si dělají srandu sami ze sebe. To se moc často nevidí. Některý díly jsou trošku slabší, ale tak je to u každýho seriálu. Koukal jsem s titulkama, ale dabing je dobře zvládnutej a originálu se hodně blíží. Škoda, že už to mám zkouknutý celý. ()

The_God

Skvěle zpracovaný skvělý námět, na který je radost se dívat. Nedosahuje sice kvalit a kultu Přátel, TBBT, ale byla by chyba Earla přehlížet. Každý díl je sranda a je to zkrátka povedený seriál po všech stránkách - herecky, kamerou, režií, prostě vším. ()

racing666

Začal jsem to sledovat na COOLu a je to fakt skvělej seriál. Výborná zápletka, výborní herci, výborný hlášky. Žádnej díl se opravdu nenudíte. ()

Standey

Vynikající seriál nabouchaný skvělýma hláškama. A Randy? Ten je fakt mazaný..:-)))) Je až k neuvěření, že se tohle podařilo napumpovat do hraného seriálu o tolika dílech. Myslel jsem, že tohle je možné jen v Simpsonech. ()

cubiczech

Je to strašně Smithovsky natočené, což je možná i obsazením. Bohužel jsem byl po letech neustálím nekončícím seznamem nějak znuděný a přestal to sledovat, snad se k tomu někdy zas vrátím. Jason Lee je král všude a ani si nemusel stříhat vlasy do Clerks 2 :-) . Občas mi vadí televizní opatrnost co všechno zmirňuje (na jihu se určitě mluví ještě trošku hůř a lidi se tam chovaj ještě hůř :-) ). ()

esmoke

První série úplně úžasná. Druhá o trošku horší. Třetí o dost horší. Ale čtvrtá to zase pěkně rozjíždí. ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006