Jmenuju se Earl

• USA My Name Is Earl (více)
USA, (2005–2009), 35 h 18 min (Minutáž: 21–25 min)

Série(4) / Epizody(96)

Ak vyhráte stotisíc dolárov a stratíte tiket, máte zlú karmu! Ako ju napraviť? Nič nie je stratené, musíte len rýchle odčiniť všetky svoje životné hriechy, spáchané do dnešného dna. To je teória, ktorou sa riadi aj nešťastník Jason Lee ako Earl Hickey, ktorý kamsi zapatrošil vzácny výherný tiket na sumu, ktorá by ho zaručene vytrhla z biedy. Podarí sa mu udobriť s vlastným osudom tak, aby mu osvietil cestu k ukrytému tiketu ešte do uzávierky vyplácania výhier súťaže? (oficiální text distributora)

swoulen

Randy je naprosto úžasnej, tahle postava mě baví víc než samotnej Earl. Misky štestí a smůly jsou tak nějak rovnoměrně vyváženy a nejde dopředu předvídat, jak se daná situace vyvrbí...kuuul. ()

Thovt

za začátku příjemnej sitcom, časem ale začne bít do očí morální poselství a člověk chce zpátky starýho dobrýho hajzla Earla; přestal jsem sledovat asi po deseti dílech, takže uznávám možnost zlepšení ()

White-Man

Velice povedený seriál, hlavně první dvě série. Poslední série je už poněkud nudná. Najdou se i díly, které jsou perfektní, ale už jich není tak moc, jako v prvních sériích. Přesto se jedná o seriál, kdy se na další díl velmi těším. ()

pasqviL

Zase z trochu jiného soudku, skvělé postavy se stejně dobrými dialogy, o humoru se nedá ani bavit. Moje nejoblibenější postava je Randy. ()

Blazis34

Opravdu povedený bláznivý seriál. Každý herec zde má svoji tvář, kterou si drží celou dobu po všechny díly. Začněme u Earla. Pohodový chlápek, který byl dříve pěkný kousek a všem dělal jen naschvály a nepříjemné věci. Po setření losu, kde byla výhra 100 000 dolarů ho ihned srazilo auto a Earl začal věřit na jiné síly, kterého ovládají. Na karmu. Po celou dobu seriálu se snaží být rozumný, ale i vyjímečně se utrhne a vzpomene si na mládí, ale vše s myšlenkou na karmu, která ho nenechá dělat další špatné věci. Je stále chytřejší než jeho bratr Randy, který se mi na filmu líbí snad nejvíc. Infantilní dospělý člověk, který neustále něco nechápe či by si chtěl všechno učuchat a olízat se snaží pomáhat Earlovi s jeho seznamem špatných věcí, které napsal během pobytu v nemocnici, poté co ho srazilo auto. Bývalá manželka Earla Joy je zase trochu namyšlená a ví že je hezká a podle toho se taky chová. Snaží se mít vždy pravdu, ačkoliv se jí to moc nedaří. Zprvu chce Earlovi sebrat peníze z šeku, ale moc se jí to nedaří. Pozdější manžel Joy Darnell nebo-li Krabák je zase hodný a poslušný manžel a prodavač v Krabí boudě. Je až moc pod pantoflem Joy, ale nedivme se. Samožrejmě se ve filmu objeví i další skvělé role jako je role Cataliny či policajta a jeho přítele. Sečteno podtrženo, každá role má něco do sebe a je něčím vtipná. Když se k tomu přidá podařený díl, vznikne z toho parádní vtipná podívaná, která mi kolikrát zvedla náladu. Moc povedený seriál. ()

G.o.g.o

Seriál ktorý mi ukázal iný pohlad na svet, zlo konáš zlo sa ti vráti..karma.Randy ma vždy svojim zaostalým správaním dokázal rozosmiat ale epizoda "Hrali jsme v serialu" ma totálne dostala nevedel som sa prestat smiať a ešte teraz ked si na to spomeniem mám úsmev na tváry :) Seriál je ako sako šité na mieru pre Jasona Lee a Ethana Suplee iných hercov si tam nedokážem ani predstavit.Dúfam že sa ešte niekedy v budúcnosti bude dalej natáčat.... 1.seria [95%] 2.seria [100%] 3.seria [90%] 4.seria [85%]. ()

SaiHuri

Skvěle napsané, zahrané a zrežírované! Earl je prostě sympaťák..kdyby tak všechny parchanty kopla karma tak, jak kopla Earla! :) A ještě musím dodat, že sountrack je naprosto trefně a vkusně zvolen!! Nejsem seriálový maniak, ale tohle by jednoho mohlo inspirovat :) ()

Aywes

Jak zajímavý nápad na vytvoření povedeného komediálního seriálu.Opravdu se občas zasmějete a klasické věty "Ahoj Earle.Ahoj Krabáku" vám taky zanedlouho přijdou vtipné.Pěkný nápad s karmou a některý díly dokonce dojmou.S mírním soundtrackem dává ty správné grády.Občas dokonce zaslechnete třeba AC/DC což je u mne dost velké plus.Hlavní postavy jsou snad všechny vtipné.Randy je mírně "pomalý" Earlův bratr a tak se stává nejlepší a nejvtipnější postavou seriálu.Na každou věc má vtipnou odpověď a dokonce dokáží říct něco pěkného a hlubokého ve své tupé formě.Earl je prostě smolař, který se snaží napravit své špatnosti a tak vytvořil seznam.Většinou je jeden díl roven jednomu vyškrtnutí ze seznamu což je přínosné a originální.Jen tak to neomrzí.Alespoň mě to neomrzelo.Co se týče Joy a "Krabáka" tak mají také svou úlohu v seriálu.Převážně krabák má svou roli chytrého a vtipného člověka.Moc pěkný seriál. "Nechtěl bych být mrtvej.Žít je moc fajn.Sice se vám můžou stát špatný věci jako třeba že si ukopnete palec nebo sníte otrávený koláček, ale pořád je to o moc lepší než bejt mrtvej." ()

koza3

Tenhle seriál se mě chytnul jako klíště již od prvního dílu. Chybělo mi mezi seriály pořádné vidláctví z venkova a oddechovka s maximální bolestí břicha ze smíchu. Barevné charaktery, promíchanost jejich příběhů, řešení Earlových špatností je vyobrazeno s takovou brilantností, že Earlovi budete fandit všemi deseti a budete si přát aby jeho list zhovadilostí nikdy neskončil, protože Vám velice rychle přiroste k srdci. Tenhle seriál vřele doporučuji lidem, kteří by rádi napravili svoje životy, ale neví jak na to. A samozřejmě i všem ostatním :-) 100% Druhé shlédnutí první série po několika letech mě utvrzuje, že je to ten můj top ten seriál. Asi nemá takovou znovukoukatelnost jako Přátelé či Červený trpaslík, ale předává krásné poselství s napínavým dějem a vtipem. Poslední epizoda mě v tom utvrdila. Tenhle seriál si zaslouží nejvyšší hodnocení. Uvidíme, jak dobře si po letech povedou další série :-) Druhá série je ještě o fous lepší než jednička. Začínají tady hrátky typu Cops, některé díly se vracejí v čase, aby vysvětlily některé události (netrpělivě čekám na Darnellovu story), Earl dostane několikrát za uši i přes to, že dělá tak, jak karma káže. Konec byl překvapivý a změní prostředí, takže se těším na sérii třetí :-) Třetí série se v kopci hodně zadýchala. Vzala si na bedra příliš velké sousto v podobě velkých seriálových twistů. První půlka se odehrává ve vězení, kde je to vtipné a novátorské, ale po několika epizodách začne nudit. Naštěstí to v pravou chvíli pochopili i tvůrci a posunuli Earla zpátky mezi svobodné, kde se Earl rozhodne skončit s karmou a dopadne to...no ne moc dobře. Chybí mi tady trošku příběhová logika. Vždyť přece když šel Earl do basy, tak byl zamilován do hluchoněmé právničky. Najednou se objeví na scéně super tygřice, která mu učaruje a po hluchoněmé se slehla zem. Ok, beru, ale to, že nám nedají spokojeného Earla, ale zase ho rozvedou se mi moc nelíbilo. Navíc ideální svět během Earlova kómatu byl na přes držku. Nic trapnějšího jsem dlouho neviděl. Chápu tu ironii a parodii na staré klišé rodinné séroše typu Ženatý se závazky, ale občas byla ta stopáž až zbytečně dlouhá. Na druhou stranu si pořád uchovává hezké poselství, které i sama Earlova třetí žena na konci uzná a říká "Do good things." Je to na odřené čtyři hvězdy. Tak co ta poslední série? Ponechá mi Earla v top ten? A poslední čtvrtá série ponechává Earla v Top ten! Jak jsem se matně pamatoval, tak příběh Darnella je natolik zajímavý, že by možná stál o vlastní spin-off seriál. Dlouhá série s 27 díly je plná humoru, twistů, zajímavých postav a bohužel nedokončené myšlenky. Poslední díl končí s větou "To be continued", ale to pokračování už nám nikdo nikdy nedá. Četl jsem na wiki nějaké vyjádření režiséra s tvrzením, že myšlenka ukončení seriálu měla být ve stylu řetězové reakce - od Earla někdo odkouká jeho seznam a začne to dělat taky a další a další až se z toho stává něco ve stylu filmu "Pošli to dál". Tohle zakončení bych rád viděl, kdy se Earlovi naplní pozitivní karma a seriál je ukončen se zapadajícím sluncem. Nu což, filmový průmysl je krutý a tak si to musíme domyslet. Každopádně seriál ponechávám v top ten, protože ta myšlenka a celkové zpracování je prostě boží. () (méně) (více)

Jebak8

Dobře poetickej seriál!:D Jedinej, na kterej se dá dneska koukat v televizi. Spousta srandy a atmosféra ja naprosto jiná než u všech ostatních seriálů, což je velké plus:) ()

Darth Kedr

Jeden z nejlepších seriálů, na který jsem poslední dobou narazil. Vůbec není tak profláklý, jako třeba Big Bang nebo HIMYM a o to víc mě překvapuje svou dokonalostí. Earl je prostě správnej typan, maloměstskej grázl, kterej dostal od života už spoustu ran a ta poslední, trefení autem, byla fatální - rozhodl se tedy změnit život a být lepším člověkem. A tak tedy prochází jednotlivé položky svého seznamu špatností, které kdy provedl a snaží se je napravovat. Jednoduše geniální nápad, který funguje výtečně. Dobré herecké osazení s kvalitními výkony, kde je potřeba vypíchnout Ethana Suplee jako velké dítě Randyho, který si svou roli očividně užívá. Pak Jaime Pressly jako správná mrcha Joy a na poměry Camdenu dost inteligentní Krabák (Eddie Steeples) se záhadnou a temnou minulostí. Tento seriál je skvělá odreagovačka a až na vyjímky dosti pobaví. Všem vřele doporučuji! PS: zkoukněte si také Earl Misadventure: Bad Karma :D ()

spacemaster

Viděl jsem asi 2,5 dílu. Stačilo mi to děkuji, přidávat si nebudu. Ano, jsem si jistý. Chcete-li humor proč se nepodíváte na Chucka, HIMYM nebo Friends? Zábava podle mě mnohem lepší a určitě ne tak... dementní ()

Tr3n

Chvilku mi trvalo než jsem tomuhle křupanovi z Horní Dolní a jeho karmě přišel na chuť. Nakonec mě však dostal stejně jako jeho jednoduší o to však upřímnější bratr Randy, po penězích lačnící a velice hezky vyvinutá exmanželka Joy a její přítel Darnell "Krabák". ()

Zlaté glóby 2006

Zlaté glóby 2006