Paprika

Vstupte do říše fantazie a představ, kde se realita a sny střetávají kaleidoskopickém světě čiré obrazové dokonalosti. Magický příběh se soustřeďuje na převratný přístroj, který vědcům umožňuje vstupovat do lidských snů. Když je přístroj ukraden, neohrožený detektiv a skvělá terapeutka spojují své síly, aby věc získali zpět – dřív než padne do rukou “snových teroristů.” Poutavý animovaný thriller natočil uznávaný režisér Satoshi Kon. (Bontonfilm)

Ceres

Úžasné dílo Kona Satoshiho, velmi originální a krásné jako jeho celá tvorba. Škoda jen, že tak talentovaní lidé odchází předčasně. R.I.P. Mistře Kon. ()

Master19

Tento film byl mezi několika, které jsem si koupil na BD kvůli otestování nového domácího kina. Měla to být brána do světa anime, tak proč ne, řekl jsem si. Nejspíš to nechápu, ale například neustále opakování scén mě připomínalo Teletubbies a děsilo mě. Ne ovšem tak, jak si to autoři přáli. Zůstal jsem tedy před branami a nejspíš tam i zůstanu navždy, protože tohle mě to nebavilo. ()

ravalah

Velmi tezce stravitelny film pro obycejneho divaka, nicmene uzasny vizual, zvukova stranka, scenar a vsechno to ostatni delaji z tohoto filmu a nejen mezi anime, psychologickou spicku. 9/10 ()

blackJag

Je s obdivem, jak tvůrci animé (a mangy) dokáží jedno základní téma (technologická novinka-dostane se do špatných rukou-jak z toho ven?) obhospodařit tolika různými způsoby - prostě imaginace na plné obrátky, která se neomrzí. 80% ()

Pecival

Tak tady někdo jednou fantazii hodně popustil uzdu. Mě se ale tento originální, netriviální, velmi bizardní (podpořeno velmi pestrými a křiklavými barvami) počin docela líbil, faktem ale je, že jsem se občas ztrácel a snové vložky trochu rozmělňují tempo vyprávění. ()

iantomasik

Tak už je mi jasné, kde se Nolan "inspiroval". Neskutečně příjemné, jak může film působit surrealisticky a přitom současně růst z konzistentního myšlenkového podhoubí. Nabízet o půl hodiny delší stopáž, využitou například k hlubšímu prokreslení osobností charakterů, šel bych o hvězdu výš. ()

standsiller

Tento film je jednou z príčin, ktorá dokáže všetkým skeptikom vyvrátiť dogmy o tom, že animovaný film je vizuálnym prostriedkom určeným výlučne pre detského diváka. Ázia so svojimi talentovanými režisérmi sa snaží tento žáner posadiť na skutočne vysoký piedestál , no beztak sa domnievam, že vo svete tento žáner nie je natoľko docenený , ako by si patrične zaslúžil. Dalo by sa špekulovať o tom, že tento Japonský počin, je o niečo málo starším bratom a predchodcom Nolanovho Inception, akurát absentujú všetky možné škrupule . Absolútna explózia fantázie , čo dokáže opantať zmysly a ukázať možnosť nemožného do takej miery, že aj apko Freud by si slastne masíroval čelo. Výborné využitie žánrov a načrtnutie postáv s vysokým potenciálom ( tu mohol Satoshi Kon pridať predsa len trochu na obrátkach ) . Datované v roku 2006 , ajaj kiežby malo takéto vysoké animované umenie nástojčivých nasledovníkov. Všetka česť Satoshi Konovi. Hviezdička dole za pár patetickostí, ale ani takýto génius nemohol vyjsť na svetlo bez chýb. ()

TroiMae

Po prvních deseti sekundách (sic) jsem se zhrozil, že může být ještě hustší film, než Gondryho Pěna dní. Myslím doslova hustý, nahuštěný, v jedné minutě se stane tolik věcí, co v jiném filmu v jedné hodině. Zhrozil jsem se, že takový bude celý film… a že za třicet minut se zblázním, doslova. ()

Niella

Paprika je jeden z mala svieznych filmovych zavanov, ktore som videla tento rok v ramci animovanych filmov. Jeden z mala, ktory nasiel hranicu medzi zaujimavych, netradicnym pribehom na jednej strane a zmysluplnym(v ramci moznosti) vysvetlenim na strane druhej. Pribeh vas dokonale vtiahne do atmosfery, zvyraznenu skvelym hudobnym podmazom. Film kladie fantazujuce otazky, ale realne vo svojim dosledkoch... PS: Paprike, venovane od Sangrije:) ()

skinnee

Velmi dobre urobene amine. Fantazia da poriadne zabrat ale o to viac sa rozsiri. No ak pozerate filmy na omamnych latkach radsej by som sa tomu vyhol ;-) ()

Melios

Japonský Inception. Paprika je nehorázne obsiahly (a obskúrny) film kombinujúc všetko, čo vás dokáže na Japonskej animácii ohúriť, vydesiť, ale aj priviesť do rozpakov. Príbeh sa s nejakým dejom moc nehrá, rovno vás hodí do deja a od prvej sekundy až po tú poslednú vám bez prestávky rozpráva už načatý príbeh, ktorý si postupom času máte poskladať sami. Animácia je stále pekná a to i navzdory svojmu adolescentnému veku. Svojho času unikát a myslím si, že sa ešte dlho nenájde projekt, ktorý by mu dokázal byť konkurenciou. Takýto film podobne ako Hotaru no Haka, Cesta do Fantázie, Môj sused Totoro či Dievča, ktoré preskočilo časom sa dokážu natočiť len raz za dekádu. A o to viac som rád, že sa Česká televízia tohoto filmu chytila a vydala ho nášmu publiku aj pod celkom podareným českým dabingom. Je to bláznovstvo, o tom niet pochýb. No bláznovstvo skryté v mysli dieťaťa a v tele dospelého človeka. ()

pijavica

8,0/10 Hoci z oficiálneho textu distribútora sa to môže javiť inak, Paprika nedosahuje myšlienkovú "hĺbku" Ghost in the Shell, a vizuálna nápaditosť Mind Game ostáva taktiež nepokorená (hoci podľa úvodných minút to vyzeralo, že jej/mu (?) riadne šliape na päty). Stále je to však jedno z najlepších anime za posledné roky. ()

!Borec!

Uf...tak to jsem nějak nepobral, vlastně si tak ani nejsem úplně jistej, co tím chtěl autor říci. Nápad je to určitě originální, o tom žádná, ale spíš mi přijde, že se do toho rejža tak zamotal a začal se vyžívat v té formě a obsah mu maličko utíkal jinam. Ale dost možno jsem třeba pablb, kterej to nepochopil a přitom to mohlo dávat krásnej smysl :) ()

killjezor

Neskrývám nadšení. Tenhle film mě nadchnul už při titulcích a skvělá jízda pokračovala až do konce. Opravdu nemůžu říct špatné slovo jak o příběhu, tak o střihu, režii celkově, tak o hudbě. Děj se motá kolem přístroje pro čtení snů a ikdyž je ze začátku spíše komorního rázu, tak ve finále ovlivní obrovskou masu lidí. Ze začátku jsem měl dokonce pocit, že to bude něco na styl Počátku a za sebe klidně řeknu, že kdyby tohle byl Inception, tak mu plné hodnocení dám. Za závěr doporučím i soundtrack. ()

Sayko

Já nikdy nebyl na anime. A tohle?! To je snad nejklasičtější anime ze všech! Po doporučení mého hongkongského kamaráda jsem se rozhodl zhlédnout prý „velmi artový“ snímek od uznávaného režiséra Satoši Kona, no a artový to bylo, ale možná až moc. Vzhledem k mému ne úplně kladnému vztahu k anime si myslím, že by měla konceptově Paprika v hraném filmu určitě veliký potenciál a líbila by se mi mnohem určitě více, ale ve změti míhajících se obrázků šlo o čistý chaos a tudíž jsem bohužel nedokázal pořádně zmapovat a ponořit se do hlavní linie filmu. Vlastně to na mě všechno působilo jako jeden velikej sen. No a, není to možná správně?.. ()