Ils

rollman1

Francouzské horory, či thrillery mě dokážou vždy pořádně zabetonovat do křesla. Ať už svou brutalitou, atmosférou nebo příběhem. Před puštěním tohoto snímku jsem si říkal, že to bude nářez aspoň po té atmosférické stránce, ale ani tu jsem tam nenašel. Postavy hnusné, uřvané, že i Hulk by se z jejich křiku zmenšil na trpaslíka. Dále děj, celou dobu jsem vyloženě čekal, až se něco stane a čekal jsem dlouho. Na druhou stranu, pár scén mě potěšilo a proto nedám jen 2*, jelikož bych to podhodnotil. Není to vyloženě špatný snímek, ale čekal jsem víc a zase jsem byl podělán na břicho. ()

Flakotaso

Natočené je to velice dobře, ale kdovíproč jsem se skoro vůbec nebál a to se na horory moc nedívám. Možná proto, že zápletka s malými sviněmi je už trochu ohraná, možná proto, že zhasínání a rozsvěcení světel po chvíli přestane působit. Je paradoxní, že na mě v hororech působí nejvíc úvodní atmosférické přípravy (stejně jako u Inside) a věci příští mě poté zklamou. Sugestivní kamera, zajímavá hudba, výborný zvuk, ale jinak nevím, co víc bych v tom měl vidět. ()

Flego

Konečne niečo napínavé so zaujímavým koncom, ktorý posúva film o level vyššie. Veru, toto nie je len obyčajný horror, toto je aj na zamyslenie. ()

MontyBrogan

Žiadna závratná pointa, ale čo chcete od skutočnej udalosti... Veľmi kvitujem neustále pokorovanie klišé. Tam kde by v hollywoodskom horore boli hrdinovia pri preliezaní chytení za nohu, tu sa nič také nestane, tam kde by sa štartovalo auto bez kľúčov drátikmi, tu? Ale kdeže... A nejlepšie z pošliapaných hororových šablón bolo, keď mali často hlavní hrdinovia navrch, mali mať totiž prečo... Ale presila nepustí... P.S.: Keď sa vám nepáčia moje tri bodky, môžete sa... ()

honajz

Všichni jim říkali, nelezte do toho Rumunska, jsou tam divný lidi. Ale oni (oni!) jim nevěřili, museli na vejlet zrovna k Rumunům, a pak se divili, že potomci Vlada napichovače mají stále ty samé sklony. Na to, že to má nějakých sedmdesát minut bez titulků, je tam zajímavých asi 25, a musím se přidat k těm, které celková premisa nakonec těžce zklamala. Navíc mi zase přišlo, že se dospělé postavy chovají chvílemi poněkud nelogicky. (MOŽNÝ SPOILER!!!! Kurňa, když vidím, co za spratky mi dělá ze života peklo, asi jednomu z nich neuvěřím a nepůjdu za ním, ne?) Jinak lekačky sice sem tam na úrovni, ale herdek, ani jedna originální. Vždy jsem si řekl - a teď přijde tohle - a ono jo. Navíc je to celé až tak jednoduše přímočaré, že nějakou minizápletku navíc bych uvítal všemi deseti. Třeba kdyby holku znásilnil strom jako v Evil Dead. .-) ()

TheEvilTwin

Neskutečná a naprosto mrazivá pecka z Rumunska/Francie (kdo by to čekal??) o home invasionu, který je na své téma nečekaně mysteriozní. Film má hned několik masterpiece výhod, které mu solidně hrajou do karet. Na první pohled béčková kamera, která ale dodává filmu přesně tu autentičnost, kterou podobné filmy postrádají - prožíval jsem s herci úplně každý moment, což je u invasion žánru za mě to nejdůležitější. Postavy se chovaly přesně tak, jak by se v reálné situaci chovat měly, a do opravdové podoby to nemá daleko. Dalším plusem je skvělá práce se zvukem, kdy stará chata všude možně vrže, skřípe a chrastí, naopak v plíživých momentech je hrobové ticho a napnutě jsem čekal, odkud na mě kdo vyskočí. Ils budují nečekaně dobře mrazivou a hutnou atmosféru už od prvních minut, chemie mezi párem funguje dobře a scénář útočí přednostně na divákův strach z neznáma a strach z neviděného, kdy do konce neví, jestli jde o nadpřirozeno, nebo jen o pár zlodějů, kteří se vydali po nocích terorizovat osamělý pár. V závěru si asi každý vzpomene na Jezero smrti, které se zaměřuje na podobný nápad, jen z trochu jiného úhlu. K tomu dokonalá, vyvážená stopáž a silná závěrečná pointa, ze které mi bylo chvíli až špatně. Obrovské překvapení a doporučuju každému horor fandovi - v noci na sluchátka, dávat dobrý pozor a uvidíte sami. ()

GigaPudding

Ils jsou vlastně velice přímočarý film. Nečekaní návštěvníci se v domě u lesa v bulharsku chovají velmi nekompromisně a francouzská učitelka se svým přítelem proti nim nemají žádnou šanci se bránit nejen kvůli tomu, že nemají moc čím, ale možná by sami měli trošku morální zábrany oplatit to neznámým a nezvaným hostům stejnou brutalitou jakou si počínají oni, což nakonec vede ke stejně mrazivě přímému závěru. ()

Othello

Teda já nevim. Nepochybuju, že v Rumunsku se něco takového může stát, ale film je celkem nezajímavý. Pokud viděl někdo větší množství hororů, nemá mu Ils prakticky co nového nabídnout. Navíc vzpomínky na Eden Lake nevybledly a tohle je skutečně jen chudý příbuzný. ()

eraserhead666

Některé filmy opravdu chodí po dvou. Ils se mnou má závažný problém v tom, že jsem před ním viděl The Strangers a tak ač je Ils jaksi civilnější a v jistém smyslu syrovější, prvotní kouzlo je pryč, zahlušilo ho vědomí již jednou viděného. Ils je silný hlavně ve svém počátku, kdy zcela běžné scény ze života dvou lidí silně kontrastují s vaším vědomím, že se něco stane. A až se to stane, síla a napínavost filmu strmě klesne dolů až někam pod průměr. Ani závěr, včetně předtitulkového komentáře, není nijak překvapující. Škoda, oba hlavní hrdinové nehráli špatně, ale prostě to nestačilo. 45%. ()

jonyyy

Nemám rád natáčení v Rumunsku, protože to většinou znamená šetření rozpočtu, popř. klesající tendence kariéry. Jedinou vyjímkou jsou horory, protože jen těžko se hledá větší buranov, než jsou tyto kouty Evropy. Jinak ten barák byl neskutečný tam bych šel bydlet hned. 71% ()

Thomick

Velká hra světel. Pozoruhodné je také to, že ačkoliv je tak krátký, nejde v zásadě o minimalistický film. To spíš naopak. Bohužel však Ils, přestože potenciál tísnivých prostor jednoho domu vytěžili snad kompletně, jinak nepřichází s ničím jó novým. Leda na velikonoční řehtačku jen tak nezapomenu a stejně tak konec určitě potěšil. Zkrátka funguje, ale dvakrát neoslní. ()

ARI50

Francie a filmy nějak zvlášť nemusím ale tenhle mně hodně potěšil ze začátku jsem hodně viděl film ( The strangers - Oni ) ale nakonec jsem byl až překvapený a nejvíc mne dostalo ONI JSI S NÁMI NECHTĚLI HRÁT. Podle mně velká paráda. Atmosféra výborná a to nemluvím a hodně silném napětí hudba tak též a o strach určitě postaráno. ()

SLOTH

s temahla filmama se roztrl pytel a vsehcno zacalo neprekonatelnym FUNNY GAMES takze se bude vzdy srovnavat s nim a proto tedy tri prumerne hvezdy . jak se rika: detma proste nezatopis ()

JASON_X

Naprosto příšerná ruční kamera mi celý film naprosto a totálně a neodvolatelně znechutila už dlouho před jeho polovinou a učinila mi z jeho sledování muka (naštěstí má jen nějakých sedmdesát minut) PRO: 1.Zajímavé rumunské reálie (i když v reálu si jich divák příliš neužije) 2.Hezký zadek hlavní představitelky (kterého si divák skoro vůbec neužije). PROTI: 1.Kamera 2.Pitomé chování postav, které bych toleroval u amerického béčkového mozkovýplachu, ale překvapilo mě u francouzského nízkorozpočťáku (když máte neznámé vetřelce v domě, je fakt logické nechat ženu samotnou zamčenou v patře a jít na průzkum, přičemž děláte všechno pro to, abyste na sebe upozornili - třeba boucháte dveřmi, vypínáte puštěnou televizi a tak) 3.Trapné "šokující" rozuzlení => 4.Trapný pokus o angažované moralizování. RESULTÁT: Další blbě natočený a zbytečný film, na který jsem byl zbytečně zvědavý a zbytečně se na něj díval. Merde! ()

Morholt

Slušná ruční kamera, solidní atmosféra a příjemně krátká stopáž. Přesto se Ils od ostatních filmů typu "pár, terorizovaný na osamělém místě" příliš nelišil. Navíc bych čekal, že když to má sotva hodinku a čtvrt i s titulky, tak to bude nabité napětím od začátku až do konce, ale tady se přes polovinu filmu nedělo lautr nic. Vidím to jen jako lepší průměr. 65% ()

Richie666

Tohle mě teda nerajcuje a nevidím v tom nic víc než nejapné pobíhání z místa na místo v domění nějaké pofiderní obavy. Neříkám, že tyhle věci se reálně nedějou nebo že nejsou děsné, leč ve filmu spíše než děsivě to na mě působí předvídatelně, lacině a imbecilně. ()

Handle

Souhlasím s POMEM ve všem, jen bych ještě dodal, že být lepšího zakončení, dal bych možná i 5* a to i přes občas nelogický scénář, který mě překvapivě ani nerušil. ()

Genero

Milý můj manželi! Nejenže jsem byla nucená strávit večer u tý rumunský kokotiny o dvou dementech, co pořád čumí z okna do zahrady na jiný dementy s baterkama, ještě jsem musela sledovat tvoje otylý tělo hnijící na našem kanapíčku! Navíc tvoje podvědomí jako vždycky reagovalo na vnější podněty! Když se z televize ozvala řehtačka, chrápal jsi, až se třásly porcelánový prdýlky andělíčků od babičky! Když zavrzaly schody, začal jsi skřípat zubama, že ti málem vylítaly ty drahý kompozitní plomby od doktora Pávka! Když bouchly dveře, bzdil jsi hůř než tetička Josefína! A jako by to nestačilo, když pak někde šplouchla voda, zechcal jsi celý kanapíčko! Takže lásko, abys věděl, dokud ten bordel neuklidíš, má tvůj Pepek Námořník utrum a klidně se můžeš vyplakat na tý svojí databázi, ty jeden Genero. Debile! ()