Ils

blitzer

Bohužel jsem Them viděl až po výborném Eden Lake, který má podobný námět, ale zpracování a atmosféru má daleko lepší a napínavější. Na Them je skutečně zajímavé jen to, že film vznikl podle skutečné události (dle potřeby filmu jistě notně přikrášlené). ()

Immortal17

Konec filmu mi vzal vítr z plachet. Film dost připomíná "Jezero smrti" nebo "ONI" (v hlavní roli Liv Tyler) , ovšem tohle je podle skutečné události (?) a to přesahuje všechny meze a nikdy bych nevěřila, čeho jsou někteří schopní. ()

dr.fish

Kdyby to nebylo tak prasecky natočené tou běhavou kamerou z ruky, byl by to dost dobrý film. Dělalo se mi z toho obrazu akorát zle. Bohužel, tady to nedopadlo dobře, a to definitivně.40% ()

Koly

Dobrý nápad, i když podle titulků psal tento příběh sám život. Moreau a Palud vsadili hlavně na strach z neznámého, ale, dle mého, se jim to povedlo jenom tak napůl a pasáže, které měly navozovat pocit neklidu, na mě neúčinkovaly. Ke kladům patří, že v podstatě až do posledních 20 minut divák neví na čem je a možná kdyby režiséři víc zapojili do hry temné lesy, mohlo to atmosféru i celkový dojem vynést úplně do jiných výšek. V rámci tohoto roku je ILS určitě počin z těch nejlepčích. ()

Aquarius

Finále odohrávajúce sa v stokách a kanalizačných tuneloch je vynikajúce. Zbytku filmu sa však nedarí diváka vtiahnuť a napínať, možno preto že úvodné naznačovanie je až príliš dlhé a keď TO konečne príde, nieje to až také nervydrásajúce ako sa čakalo. Zrnitá digitálna kamera síce robí so svetlom lampičiek presne to, čo v posledných Lynchových dielach a vypadá krásne surovo, ale to, čo zobrazuje a ako to zobrazuje je až príliš spútané žánrovými konvenciami. Ils sa tak radí do dlhočizného radu horrorov, ktorých tvorcovia sa ma snažia vydesiť podľa knihy, ktorú som už čítal. ()

Deyw

Ty voee...bože..tak ztohohle mi lezl mráz po zádech jeětě dost dlouho..ty zasraný parchanti..hned bych je postřílel ! tohle není normální...bohužel je to realita...z*sraná verbeš světa se nudí a chce si přez večer udělat zábavu..ja bych je dop****... tohle je fakt moc smutný a bohužel je to pravda :'( ()

Gavin87

Námět není až tak špatný, avšak zpracování je jeden velký diletantismus. Už samotnou kombinaci Francie/Rumunsko považuji za dosti horovovou. Francie by se měla, co se filmů a témat týče, držet své Paříže a neměla by se "pouštět do žádných větších akcí". Film byl opravdu na studentské úrovni a nudil mě. Půjdu se probrat záznamem z jednání Poslanecké sněmovny. ()

tomeek

Skvěle natočené, atmosféra jak prase, téma stejné jako Eden Lake, ale míň brutální... ovšem naserete se uplně stejně. ZKURVENÉ DĚCKA! (pardon, spoiler) Asi tak. ()

danliofer

Kdyby film nebyl doplněn informací, že se to skutečně stalo, brala bych to za béčkový horor. Ovšem právě ona informace přidává celému příběhu na zpětné intenzitě prožitku, že děti dokáží být krutější, než se obecně myslí... ()

Nivenx

Velice temný a atmosférický film podle skutečné události. Herci skvělí, kamera úžasná. Užil jsem si ho. ()

bk81

Nekolikrat videne tema, ktere neurazi a da se u nej v klidu nejaka ta hodinka a pul (v tomto pripade ctvrt) stravit. Plus za peknou hlavni hrdinku a posledni scenu. 3,5 hvezdy ()

Cedr

Ils napočátku diváky informuje, že je natočen podle skutečných událostí. Skutečně se také celý film tváří. Hlavní hrdinové i "hororová" náplň působí dost uvěřitelně. Možná kvůli tomu jsem se většinu filmu nebál a ani nebyl vyděšen. Cítil jsem něco jiného... něco jako znepokojení a velmi silné napětí. Ils je prostě takový horor ze života. Díky tomu se vžijete do role hlavních představitelů. Tomuto sympatickému jsem skutečně fandil a byl strašně zvědavý jak se celá zápletka nakonec vyvrbí. Trochu jsem se bál, že budu zklamán, ale v závěru se naopak dostavilo ještě větší a mrazivější znepokojení než bych kdy čekal - a to v tom (aspoň tedy pro horory) pozitivním slova smyslu. Ils rozhodně doporučuji všem fanouškům hororu/thrilleru, kteří mají chuť na relativně krátký ale zato poměrně intenzivní zážitek. ()

Mr.Ripley

Hustá atmosféra, která se drží od úvodní titulkové sekvence, až do samotného závěru dělá s divákem své. Nemohl jsem odtrhnout oči a co je nejhorší nebo nejlepší, jak se to vezme. Strachy jsem málem nedýchal. Žádný horor v současné době nedisponuje takovou atmosférou, jakou má Ils. Nezávislý look filmu dodal celému příběhu více opravdovosti a tak nápis "Podle skutečné události" nepůsobí pouze jako reklamní poutač. Ultimátní hodnocení mi mírně pokazilo odhalení zla, ale po patřičném vstřebání informací jsem na podmínky přistoupil a závěrečný twist si neskutečně užil. ()

Estrellita

Úplně stejná nuda jako Eden Lake, mizerná kamera a celkově těžce průměrné až podprůměrné dílo. Čekala jsem mystery duchařinku a dostala jsem stupidní a nelogickou dětskou hru... Achjo. ()

tatanapope

Na tomhle filmu se dalo určitě popracovat víc, aby měl ten správný říz a měl na to velký potenciál, protože byl podle skutečných událostí a jejich podstata, kterou se dozvíme až na samý závěr filmu, je nejen zarážející, ale svým způsobem i děsivá, jen škoda, že to více nepromítli do děje .Film ušel, ale cosi mu chybělo . ()

JimmyII

Příjemný atmosférický horor, který mě ale nedostal tolik, jak jsem podle zdejších komentářů soudil. Spíš mě vyděsilo, že se takovéhle věci opravdu stávají, konec a zejména "dovětkové" titulky byly opravdu mrazivé. Jinak se jedná o výtečně natočený film, zejména díky sugestivní krajině a evropskému vnímání filmu, Rumunsko mu vážně sluší. Jen ať se v Evropě dál točí takovéhle filmy! ()

ecceHOMMO

Vynikajúci horor/thriller s temnou, až psychotickou atmosférou a s tajomnným nádychom....pričom záver je šokujúci, až dych vyrážajúci. ()

bubun

"Budete se bát až do poslední vteřiny - strachem nebudete moci ani dýchat !" - tak to se mi fakt nestalo. Naopak, nudné, předvídatelné, nelogické : chlapec spadne z půdy na zem, za chvíli již vesele pobíhá po lese. S řehtačkou. Chlap - dement/oběť praští jiného (asi) chlapce dřevěným prknem, chlapec upadne (možná do bezvědomí, ale hlavně na zem) a leží. Poté si chlápek vezme pohrabáč, kouká na chlapce, a odejde. Ne že by ho třeba ještě jednou dvakrát tím pohrabáčem přetáhl, aby měl trochu jistotu, že bude chvíli ležet. Malý chlapec vyláká oběti/dementy do slepé uličky chodbou v katakombách, paní oběť to dojde, vezme si menší balvan, míří na chlapcovu hlavičku, ale ne že by ho třeba maličko pomlátila, když je taková svině (on, ne ta oběť). Radši kámen pustí a utíká dál. Atd atd atd, ano, asi bych to měla brát s nadsázkou, ale když to na mě nemělo žádný dopad ze strany strachu, člověku pak tyhle věci začnou vadit. Krom toho, mysteriózního na fillmu není nic. ()