Tomasso001

Všechno co je v tomto filmu už někde bylo, ale dva hlavní hrdinové z toho všeho stvořili skvělý film. Jejich bezprostřední hraní vytváří spád i atmosféru.. Klobouk dolu před těmito dvěma herci. Jinak každý si asi zjistí sám jaké poselství pro něj film má, je v něm mnoho životních zkušeností a názorů ()

anli

Kam se nas zivot bude ubirat,kdyz nam doktor oznami ,ze mame par mesicu zivota?Kolik toho budeme chtit stihnout?Presne tohle resi dva starnouci muzi v podani Jacka Nicholsona a Morgena Freemana.Nutno rict,ze oba svymi vykony film zdobi a opravdu hlavne diky nim je na co koukat.Tragikomedie a chvilemi opravdove drama o hodnotach zivota kazdeho z nas je slusne napsane,i kdyz misty nekde zbytecne natahovane a rozjimave.Rob Reiner drzi rezii pevne v rukou a presne vi,co dela,takze male mezery scenare velmi pekne zahladil.Film je velmi citlive natoceny,dojemny a opravdu silny.Nadherne exteriery mu take pomahaji udrzet vypraveni a tak je porad na co se divat.U me tuhle jizdu maji chlapi za jasnych 80%. ()

lennyd

Těžko najít dva, kteří by spolu měli méně společného. Extravagantní multimilionář Edward Cole (Jack Nicholson) a dobrácký automechanik Carter (Morgan Freeman) se setkávají na jednom pokoji v nemocnici, kde se oba dva dozvídají nemilosrdný ortel - díky zákeřné chorobě jim nezbývá více než rok života. Edwardovi se zalíbí Carterova myšlenka - vytvořit si seznam všeho, co za celý život nestihli - a tento poslední rok si pořádně užít ... Snad ještě jsem nezažil film, u kterého bych se otřásal smíchem, a zároveň mi tekly krokodýlí slzy. Rob Reiner představil tak trochu jiný film o umírání, který je o hodně veselejší, než by se z daného tématu mohlo zdát, a zároveň o trochu smutnější, než bychom chtěli. Musím říct, že mi oba staříci byli docela sympatičtí (ten v podání Morgana Freemana samozřejmě víc, ale to byl asi záměr) - a nutno říct, že jak Jack Nicholson tak Morgan Freeman jsou herecká extratřída (i když si oba střihli podobné role, v jakých jsme jej viděli ve spoustě jiných filmů). Každopádně mne ale Bucket List hodně překvapil, a i když k nejvyššímu hodnocení něco málo chybí, řadím jej do (své soukromé) klenotnice filmového umění... ()

Pavlínka9

Velmi příjemný snímek o tom, jak si jeden stařík s kupou peněz a druhý senior, který si moc z kopýtka vyrazit nemůže - rozhodnou užít posledních pár měsíců života, když tak leží na onkologii a už vědí, že čas se jim najisto krátí :) Pamatuji si, že když poprvé viděl můj táta tento film, ozýval se z obýváku hurónský smích :D Tak přeci jen - ;) je již staršího ročníku :D Ale já jsem se také příjemně bavila. Nicholson a Freeman jsou skvělá dvojice, i když já mám takový pocit, že se v reálném životě nemůžou vystát :) Inteligence postavy Cartera mě dostává a ráda bych kolem sebe měla alespoň jednoho takového :) A Edwarda a jeho nepotřeba zjišťovat kolik má peněz - také bych chtěla mít kolem sebe jednoho takového :D :D Zajímavé body si vybrali před skonáním, užívali si a spojila je smutná událost, ale zároveň z toho vzniklo něco moc pěkného, co je vedle sebe posadilo navěky - a to doslova :) A to s tím nejlepším výhledem, jaký mohli mít :) ()

venison

Klasická limonáda prošpikovaná americkými klišé.. Tento film dělá skvělým bijákem především duo nejlepších hollywoodských "důchodců", kteří mají role ušité přesně na míru (skromný, moudrý Morgan Freeman a protivný, kousavý Jack Nicholson).. Příběh plný emocí, podráždí nejednomu divákovi slzné kanálky a zahřeje ho svou dobrotou u srdce.. Jeden z těch nejlepších anti-depresivních filmů :-D S chutí si jej pustím znovu a znovu a znovu :-D ()

skretik

Príjemný film s dobrým vyvrcholením... A zistila som, že hlavná myšlienka je čerpaná z filmu Knockin' On Heaven's Door. ()

anusha

je to v pohode film ale nie uzasny ja som mala si velmi velke ocakavania a uz som asi velmi navyknuta na stary dobry fekalny humor bez ktoreho sa maloktora komedia (co je dost zvlasne) nezaobide aj ked na konci sa aj tu dockame maleho džouku s kavou ;-) ale celkovo nemam rada zomieracie filmy skratka u mna to je taky priemer ... ()

Tomesh

Cestománie s Freemanem a Nicholsonem aneb dvě herecká esa jaro nedělají. Neříkám, že to bylo špatné, ale přišlo mi to všechno až příliš nažehlené a vykalkulované. Mnohem radši mám Nebeskou bránu. ()

Aven

Bál jsem se hromady moralizování, klišé a řečí o smrti. Místo toho jsem dostal vtipný a příjemný film. Pravdou je, že na obou hlavních představitelích je vidět, jak moc si natáčení užívají, takže na režisérské židli mohl klidně sedět i šimpanz a stejně by to dopadlo dobře. ()

JohnSmith

Klepání na nebeskou bránu po americku. Sice jsem měl obavy z toho,že to bude jen americký odvar,ale nakonec na mě film zapůsobil mnohem víc než německý předchůdce. Rozhodně už kvůli hlavním akterům, kteří jsou naprosto dokonalí. ()

zdenny

Film, který stojí a padá s hereckými výkony takových velikánů světové kinematografie, nemůže být špatný, i kdyby ho celý proseděli na WC. Příběh nám nastiňuje základní otázku, co by měl člověk udělat se zbytkem svého života když ví, že ten se nezadržitelně chýlí ke svému konci. Myslím si, že tito dva pánové si to užili opravdu ve velkém stylu. Pravdou ale je, že nedisponovat tak obrovskými finančními prostředky, zůstalo by jen u takových těch menších "úkolů" jako např. Rozesmát se až k slzám apod. Film nám ukázal, že i ty nejobyčejnější věci mohou mít tu nejvyšší cenu a že štěstí a lásku si za peníze nekoupíš. Navíc nám ukazuje, že i lidé z rozdílného sociálního prostředí se mohou navzájem inspirovat a obohacovat. Ve filmu se mi velice líbila pasáž rozhovoru na vrcholku pyramidy. PS: Filmy, jejichž těžištěm jsou poctivé herecké výkony, nebudou moci být nikdy nahrazeny filmy s digitálními a jinými trikovými efekty. ()

Tomatáš

Výborní ba již přímo legendární herci, smutná pointa, několik zajímavých hlášek - to vše a ještě něco navíc "dělá" tento film. Ovšem i tak jsem měl pocit, že mi tam přeci jen něco chybí. Je to taková "vlažná" záležitost, která postrádá šmrnc. ()

Master19

Ač relativně mlád, bohužel trošku tuším, o čem tenhle film je, takže musím dát hodně hvězdiček, ale ze stejného důvodu nemůžu dát pět. V tomto filmu je tolik moudra, až to není k uvěření a hlavně: zkušenost je nepřenosná... ()

Brain-D

Krásný film a jeden z Jackových filmů o stáří, nad kterým se člověk vždy zamyslí. Ovšem, že tohle se může vše splnit jen opravdovým boháčům, ale každý by si mohl vytyčit menší přání, které by si mohl splnit než umře. ()

VanTom

Jako ty "nestihnuté zážitky" na poslední měsíce života příliš nápaditosti nepobraly, skydiving, cestování po exotických destinacích a utápění se v luxusu, když máte neomezené finance, no koho by to napadlo? Ovšem mistrovské herectví a soulad matadorů Nicholsona a Freemana dělaly z každého jejich hovoru lahůdkovou scénu (i navzdory třebas digitálním pyramidám). Seznamovací úvodní třetina v nemocnici oslovila nejvíc, očekávaný dojemný konec však také zafungoval ("Políbit nejkrásnější děvče na světě", moc hezký). ()

Sany33

Príbeh: Keď vám dajú iba pár dní života, zosypete sa? Alebo si to naposledy poriadne užijete? Herecké obsadenie: Lepšie obsadenie do podobnej úlohy, ako ponúkajú týto dvaja umelci si naozaj nemožno želať. Ozaj úžasne zahrané. Prevedenie: Zoznam na vykonanie vecí pred smrťou je celkom originálny nápad na sfilmovanie. Pocity: Neuveriteľne silné a dokáže to pohnúť srdiečkom. Hlavne prerod Edwarda sa mi veľmi páčil a dal by som túto poslavu medzi top čo sa týka Nicholsonovho repertoára. Pridaná hodnota: Krásne z toho cítiť chuť do života v zdanlivo bezvýchodiskovej situácií. Opäť iba musím napísať, že je to veľmi silné. 90% ()

blackJag

Co si budeme vykládat, bez ústřední dvojice dvou hereckých velikánů by byl výsledek o dvě třídy horší, tedy tristní. Reiner je poslední dobou spíše průměrný a proto ani on by film bez mocného charizma pánů Nicholsona a Freemana nedokázal pozvednout z bahna... takto je to ale věc jiná. Scénář je slabý, režie nijaká a proto je hlavní devizou filmu skutečnost, že ani jeden ze zmíněných skvělých herců v podstatě nesleze z plátna. 60% ()