Střepy v hlavě

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiální text distributora)

Desperado

Atmosferické až strach. Vykrádá to mnohé motívy, mnohé filmy, slávne (Psycho, Invázia lupičov tiel) či menej známe (Session 9, Zrkadlá), ale vôbec to nevadí. Aj keď Ellis sa vyžíva v detailoch niekedy viac než by bolo potrebné, dokáže vyvodiť ten správny strach z neznámeho a nehmatateľného. Vie gradovať scénu nielen s použitím kamery (zlovestné ticho) ale aj prostredníctvom hudby. Človeku je až nepríjemne pri pohľade na niekoľkosekundovú pasáž pohľadu do zrkadla, myslené samozrejme pozitívne. A práve zrkadlá tu fungujú ešte sugestívnejšie a desivejšie než u nedávnych Zrkadiel. ()

stration

Také si musím nechat vysvětlit konec, ale film je to parádní. Krásné záběry, dokonalá atmosféra a velice slušné herecké výkony. ()

Murrro

Horor takmer celkom podľa môjho gusta. Plný počet by som dal, ak by som nemal pocit, že nakrútená bola predposledná verzia scenára, v ktorej ešte zopár kiksov v logike príbehu nebolo odstránených (najmä okolo motívu fotografie)... Ostatné funguje, technickými kategóriami počnúc a relatívne prekvapujúcou pointou finišujúc. **** za rešpekt, ktorý som získal k zrkadlu v kúpeľni. ()

grogodil

Asi som k hororom v poslednej dobe príliš podozrievavý a v každom príbehu už vidím nejaký scenáristov ofaj na diváka. A pritom nepatrím určite k tým prezieravým jasnovidcom, čo prekuknú pointu filmu už hodinu vopred, no tentokrát ma nejak zázračne osvietilo už po ani nie pol hodine a začal som tušiť o čo tu asi pôjde. Zvyšok filmu som už len čakal na nejaké (zmysluplné) vysvetlenie dôvodu, prečo sa to všetko deje (kliatba, ufoni, paralelné svety alebo neviem aká scenáristova ftákovina), no s tým sa už Ellis diváka neobťažuje nejak zaťažovať. A tak bola zvyšná zhruba hodina filmu pre mňa akurát tak trošku vypätejším (vďaka aspoň za tu tichu ťaživú atmosféru), no v podstate nudným povinným dopozeraním bez nejakého prekvapivého mementu. ()

Dubro

Že Sean Ellis má talent, presvedčil aj jeho kraťas Left Turn z roku 2001. The Brøken má tým pádom dobrú réžiu, dobrých hercov, dobrú kameru, dobrú atmosféru a dobrý námet, len s tými zrkadlami tu už dobre dlho otravujú. A keďže je všetko dobre, tak aj ja hodnotím dobre, teda za tri. ()

Eldrick

THE BROKEN řadím do tzv. subžánru hororů na spaní, což znamená rádoby horory, co dokoukáte až na druhý, třetí pokus, protože nudou a zívačkou pomalu ale jistě zaberete. Většinou obsahují jednu, maximálně dvě rádoby lekačky, u nichž se stejně neleknete. Jinak jsou ale STŘEPY v šedé kůře mozkové stylově sestříhaným ponure atmosférickým večerníčkem se sympatickou hlavní (v xichtě taktéž ostře řezanou britskou) představitelkou. ()

Lord.Jim

Žila jsem v domnění, že se jedná "pouze" o thriller, takže jsem se hrozně lekala a bála, neb na horory nejsem stavěná. Ale jsem ráda, že jsem to viděla, protože celkové vyznění filmu - především jeho "chladně-ledová" atmosféra a ono často zmiňované ticho, které znenadání vyústilo v nervy drásající skřípot, aby se děj po chvíli opět ponořil do tiché blaženosti - se mi dost líbilo. ()

GrungeChild

Když potkáte na ulici samu sebe řídit auto, tak víte, že něco není úplně v pořádku. A nemám na mysli fakt, že vám nesvítí levé přední světlo. Člověk by řekl, že se z takto vydatné zápletky bude dát vytvořit něco víc, než jen hezky zpracovaná nuda, co vyústí ve zmatený závěr, který zřejmě někdo úplně nedomyslel, tak nechal raději na divákovi, ať si s tím láme hlavu sám. Tento film vám, podobně jako vaše falešné já, zřejmě příliš k srdci nepřiroste, ale minimálně neurazí. Navíc dá lehce zavzpomínat na Terminátory, a to se rozhodně cení. 3* ()

BoredSeal

Pomalý horor, který sledujete do konce kvůli zvědavosti; čím blíž jste konci, odhalujete obvyklou konstrukci "pocitových" záhadových filmů s netradičním námětem, smysl filmu zcela obracející pointou nebo zápletkou, která nemůže být na konci uspokojivě vysvětlena, aniž by byla směšná. Takže vám v paměti zůstane vědomí promarněného času a tradičně pozitivní dojem z Leny Headey. Asi proto se zdráhám dívat se na většinu hororů z posledních let už jen na základě premisy. ()

honajz2

Zajímavý nápad, jenže když je to absolutně bez nějakých emocí a atmosféry, je to celé na nic. Vlastně je tu jen jedna zajímavá scéna a pak i konec se mi líbil, ale prostě tomu chybí nějaká, atmosféra, napětí, něco, co by z toho udělalo fakt horor. Takhle je to jenom holý příběh bez ničeho, co by to rozvíjelo a dávalo tomu to, co horor mít má. Škoda, s tímhle nápadem by se asi dalo dělat dost... 2* ()

peiton

Skľučujúce,temné a tajomné.Asi takýmto štýlom by som zhrnula tento znepokojivo atmosférický thriller,v ktorom sa väčšinou času nič nedeje,resp.nedeje sa tam toľko ku spokojnosti diváka,ktorý vyhľadáva často a rád akcion.Tu nič také nehľadajte!Pohľad na seba samého z druhého brehu svojho vlastného,,JA" môže byť častokrát veľmi nepríjemným prekvapením.Ak mi zajtra prasknú zrkadlá,budem sa mať na pozore! ()

Martin741

Prvy film Seana Ellisa, a hned priemerny film. Kulisy Londyna su fajn, ale dej sa akosi vytratil, a hoci napriek veku je Lena Headey /300 - Bitva u Thermopyl/ nadherna baba, sma to akosi nevladze utiahnut, hlavne ked scenar tape. 56 % ()

bourec

Depresivně vyznívající příběh téměř bez pohybu,který skončí a vy nevíte proč,kdo,jak.Že bych nad tímhle jásal,to vůbec.A že tady v komentářích někdo zmínil podobnost s Mirrors,no možná,ale kvalitou jsou zrcadla o dost výš.40%. ()

cariada

Dalo by se říct. že první polovina je dost nezáživná a naprosto o ničem, pak to konečně dostává náký spád, jenže celý je to dost zmatený a vůbec jsem se v tom nevyznal. Ten konec jsem nepochopil, proto jen za dvě. ()

Flaxik

Hodnocení může být subjektivní ne? No tak tohle hodnocení je úplně hodně nejvíc subjektivní. Ten film nemá na víc než slabé 3 střepovité hvězdy, ale... hraje tam Lena. A hraje überdobře. A navíc se na ní überdobře kouká. Jen kvůli Leně to má o hvězdu navíc. Ale i bez Leny by byl film skousnutelný, i když pointa je vnucována asi tak půl hodiny před koncem. ()

dubinak

Námět byl docela zajímavý, scénář taky ušel, ale myslím, že se mi tento drobný francouzský snímek poměrně rychle vypaří z hlavy. Ani mě to nějak moc nevtáhlo do děje, i když vizuálně The Brøken působilo hezky na oko. Celý film se odehrává v jakémsi šerém tichu a to tu diváci berou spíše jako velký klad. Trochu mě obtěžovaly i ty neustálé flashbacky a tak celkově se mi to nezarylo pod kůži. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno