Střepy v hlavě

Zrcadlo se rozbilo - a z jejího života se stala noční můra. Na oslavě narozenin svého otce prožije Gina zvláštní věc - zničehonic se rozbije zrcadlo. A pak se začnou dít podivné věci. Při cestě do práce se Gině zdá, že vidí sama sebe, jak řídí auto. Následuje tedy záhadnou ženu a v nepozornosti způsobí dopravní nehodu. Ztratí částečně paměť a její život se promění v podivnou noční můru... Jediným klíčem je rozbité zrcadlo. (oficiální text distributora)

Wormboy

Atmosfera a predovsetkym jej budovanie, je v tomto filme spolocne s vizualnou strankou tym najsilnejsim elementom. Namet je zaujimavy, avsak po Ajovych Mirrors, prinasa film len nieco najviac a to prave v podobe vypiplaneho vizualu. Je velka skoda, ze forma tak vyrazne prevazuje nad obsahom a predovsetkym dalsim pseudosokujicim a znovuvysvetlujucim zaverom, ktory ma vylozene rozculil. Takze pre mna len dalsi nadejny atmosfericky horor, ktoreho vacsie nadeje pochovava lahko prekuknutelny pribeh a najma spominany blby zaver. ()

destroy83

Atmosférická pecka podlitá decentním množstvím krve v částečné produkci země galského kohouta nedělá novodobé hororové tvorbě vskutku ostudu. Naopak. Svou precizní vizuální stránkou a stavbou dějové linky vytváří dusnou atmosféru a zlověstné mrazení. Ve vlastním příběhu sledujeme atraktivní Ginu, které se po oslavě otcových narozenin převrátí svět doslova zrcadlově. Pocity neklidu, které jí probíhají tělem propuknou v paniku poté, co spatří na ulici sebe samu ve svém vlastním autě. Rozrušenost přecházející až do úzkosti, kterou cítí i dějem stržený divák, vedou k dopravní nehodě, při které má Gina podle doktorů štěstí. Ale těžko říci, zdali se dá nazvat štěstím návrat do úzkostného světa, ve kterém nepoznává ani svého přítele. Noční můry a podivné chování některých lidí ji nutí pátrat po příčině svých stavů a poznání není vždycky příjemné. Úzkost je přesným výrazem definující tenhle svým způsobem lehce netradičně podaný atmosférický horor, jehož jediným slabým místem je nepřehledná náznakovost, která může u někoho vyvolat pocity nepochopení (mě to také chvilku trvalo a sledovat to napůl oka, což dělám zřídkakdy, nevěděl bych, která bije). Ovšem jak je již výše zmíněno, jedná se o hororový kousek hodný divácké pozornosti. Za mě s přehledem čtyři hvězdy. ()

sulimo

Já jsem asi pitomá jako pytel brambor, ale tohle jsem fakt nepochopila. To, že to má atmosféru je fajn, ale takovej detail, jako je třeba do filmu dostat kousek vysvětlení, logična, cokoli, z čeho bych byla v závěru aspoň trochu chytřejší, proč se to, co se celou dobu dělo vůbec dělo, mi přijde zásadnější, a tenhle film ten detail sakra postrádá. To je jako kdybyste se koukali na Invazi zlodějů těl a nikdo vám u toho ve filmu neřekl, že to, co se z těch bytostí s lidským zjevem stane, jsou mimozemšťani, a to proto, že je sežrala nějaká kytka (nebo co to tam vlastně bylo za havěť), tak přesně takhle "nevim o co jde" se mi koukalo na tohle. Fakt netušim, co to mělo být, atmosféru to má fajnovou, ale příběh je tak úžasně bez pointy, že vám to kvůli tomu snad i doporučim, jelikož takhle zmrvenej film jsem dlouho neviděla. (Jestli má někdo pro to, co se dělo vysvětlení, tak mi prosím napište, ať mě nehryže svědomí, že jsem hodinu a půl proseděla nad filmem, kterej byl totálně o ničem, budu vám za to opravdu vděčná) ()

Martrix

Už jen tím že čtete tuto recenzi a zajímáte se oč jde, si můžete zbytečně uškodit. Střepy jsem si pustil víceméně náhodou a jediné co jsem věděl bylo, že to má být thriller/horor. I to je důvod, proč jsem se nechal tou atmosférou a náznaky obklopit a nečekal jsem na spojení s filmy jako Invaze lupičů těl, Replikant, nebo Mirror. Ale současně je to i důvod proč jsem zklamaný. Jen skvělá atmosféra a rádoby twist na konci, mi totiž nestačí. Přesto oceňuju jiný přístup k tématu a podmanivé zpracování. Film není průměrný, hodnocení odráží můj subjektivní dojem, že je to málo vypointovaný příběh ve skvělém kabátku. ()

Plangi

Zrcadlo, zrcadlo...Opravdu povedený horor jenž boduje hlavně pomalým dávkováním lezavé atmosféry, nežli sázkou na efektní žánrové prvky. Ellisova osobitá režie zde stejně jako v Cashbacku perfektně vyvažuje slabší scénář, který v Broken bohužel až příliš spoléhá na to, že diváka nechává do poslední minuty v nejistotě. ()

dr.fish

Tenhle film se táhne jak med, pořád se nic neděje, pořád napíná a napíná. Hudba i kamera se pomalu sunou k rozuzlení. Ne, že by bylo naprosto převratné, ale nepochybně zajímavé. Opět taková zpracovaná povídka z Bradburyho Kaleidoskopu. Já jsem spokojen. Napodruhé už by to bylo o ničem, jde o moment překvapení. 80% ()

angel74

„Zvítězil jsi a já se vzdal. Přesto jsi od této chvíle také mrtvý; mrtvý pro svět, pro nebe, pro naději! Existoval jsi skrze mne. A v mé smrti vidíš v tváři, která je tvá vlastní, jak dokonale jsi zavraždil sám sebe.” +++ Od začátku až do konce snímkem prostupuje tíživě znepokojivá atmosféra, kterou hned v úvodu předznamená zlověstný citát od Edgara Allana Poea. Podobné psychologické hrátky, jaké jsou ve filmu Střepy v hlavě k vidění, mě dokážou vyděsit daleko víc než nějaké tekoucí potoky krve. (70%) ()

Scratt

Zajímavý nápad oděný do velice povedeného vizuálního kabátu. Snímku nelze upřít chvílemi dobře budovaná osobitá atmosféra. Hlavní slabinou, tak zůstává dějová stránka. Potenciál námětu mohl být nepochybně využit lépe. 70%. ()

kosta73

No, já teda nevím, ale asi jsem viděl něco jiného. Ne že by to nemělo výrazné vstupní klady. Vizuální stránka moc pěkná, Headey je nádherná, Ulrich Thomsen je můj velký oblíbenec, námět filmu více než slibný. Jenže pak najednou to vše ustrne někde na půlce cesty. Když už režisér neví kudy kam, tak ( na můj vkus a vzhledem k povaze filmu dost nevhodně ) přitlačí na pilu, ale co se týče budování děje a napětí, tak jsem si ničeho nevšiml. Pro mě osobně je to zklamaní umocněné navíc tím, že vzhledem k zdejšímu hodnocení jsem čekal silně nadprůměrnou věc ( a těšil jsem se ). Pokud vám klady uvedené ve třetí větě stačí ke štěstí, tak do toho. Mě ale rozhodně nestačí, slabé i v rámci AFTER DARK HORRORFEST. ()

tom88

Bohužiaľ veľmi nezáživné. Ničím prekvapivé, a záver má slabú pointu. Je to tak trochu uspávajúci film, na ktorý si treba vybrať vhodnú chvíľu. 40% ()

URBAN

Přinejmenším divný film, který se snažil o propracovaný příběh a nějak to nevyšlo. V jiných rukách to asi mohl být zajímavý počin, ale toto ne. ( 18.8.17/MAC ) ()

Toto

Podľa všetkého, mali by sme si dávať pozor na naše odrazy v zrkadlách, lebo by mohli raz vystúpiť a porobiť s nami poriadky. The Brøken je vcelku slušný hororík, s napätím som čakal kedy sa konečne dozviem, čo do čerta sa tu deje?! ()

Muse

Film hned zpočátku upoutá vaši pozornost a už ji nepustí. Celou dobu jen tiše sedíte a s napětím i lehkým strachem čekáte, co se bude dít. A ve finále vás film zanechá s němými myšlenkami, které vás nenechají spát a vy celou noc přemýšlíte o tom, jak přesně to vlastně bylo... ()

Slintiik

Celkem zajímavý atmosferický horor s poněkud rozporuplným koncem. Celý film bych vyjádřil jedním slovem: ZNEPOKOJIVÉ. ()

DonHUS

Chladný vizuál, ticho a dlouhé záběry sice navodí pěknou atmosféru a někomu možná i strach. To by ale námět nesměl být stokrát ohraný (ale aspoň jsem konečně našel tenhle kdysi viděný shit) a navíc po pár minutách předvídatelný. Tím jde samozřejmě napětí rychle do háje a můžete se filmu leda posmívat. Korunu tomu nasadí stejně předvídatelná finální pointa. A že se motivace postav nevysvětlí, to už je samozřejmost. Když se nad tím pak zpětně trochu zamyslíte, zjistíte, že to vlastně nedává moc smysl. Tři slabší hvězdy, a to jsem ještě hodnej. 50% ()

lennyd

Obyčejnou oslavu narozenin Johna McVeye (Richard Jenkins) naruší nepříjemná událost - znenadání spadne ze zdi obrovské zrcadlo a rozbije se. Od tohoto okamžiku se Johnově dceři - Gině (Lena Headey) začínají dít podivné události - lidé ji říkají že ji viděli v místech kde nemohla být, a později i sama vidí sebe jak odjíždí autem z garáží. Rozrušena touto událostí má sama pak dopravní nehodu - ale ani ta nezmění nic na tom, co se okolo ní děje ... Na tomto filmu je mnoho věcí, které je nutno pochválit - počínaje zajímavým posterem (který rozhodně naláká), úžasnou tajemnou atmosférou i přijatelnými hereckými výkony. Jenže to všechno je málo, když příběh - který je zpočátku více než zajímavý, po polovině filmu začne nějak škobrtat a zamotávat se. To by samotné možná nevadilo, kdybychom se na konci dočkali nějakého to vysvětlení na hromadu otázek, které během filmu vyvstanou. Jenže nic takového film nenabídne - prostě jen konec, závěrečné titulky a vysvětlení si diváku nějaké vymysli. A to je průšvih.. ()

uiu

Někteří tu srovnávají s hororem Mirrors (2008) s Kieferem Sutherlandem a ani já se tomuto srovnání neubráním. Nejde ani tak o děj jako o využití zrcadel a musím uznat, že ačkoliv jsem si myslela, že Mirrors byl průměrný až špatný film, tak zde musím říct, že jde jen o špatný film. Když totiž skončí, zůstane vám v ústech podivná pachuť a spousta otázek. Proč "ti druzí" za zrcadlem chtěli zabít ty před zrcadlem? V Mirrors funguje scénář na klasickém hororovém klišé o zlu bez motivu, zde se film ale tváří jako hluboké drama, takže by to nějaký motiv chtělo. Spousta kecání, spousta wtf momentů, vata a nuda. ()

Britský filmař se pokouší o atentát

Britský filmař se pokouší o atentát

15.02.2015

Jeho krátkometrážní Cashback byl nominovaný na Oscara. Nedoceněný londýnský horor Střepy v hlavě skoro nikdo neviděl. Aby mohl natočit Metro Manila, zastavil vlastní dům. Ale vyplatilo se, film… (více)

Ostrovní tvůrci mají napilno

Ostrovní tvůrci mají napilno