Tohle je Sparta!

• USA Meet the Spartans (více)

Bitva začíná! Hrdinný Leonidas, jehož jedinou zbraní jsou kožené spodky, vede oddíl třinácti válečníků, aby bránil Spartu před invazí Peršanů, mezi nimiž nechybí Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Tahle bláznivá parodie vás rozesměje až k slzám.  Příběh hrdinného Leonidase a tří stovek udatných Sparťanů, kteří do posledního muže padli, aby zabránili invazi armády Peršanů v čele s králem Xerxem, se dočkal bláznivé parodie. Místo Gerarda Butlera se do čela oddílu třinácti válečníků (ano, čtete dobře) postaví Kevin Sorbo (bývalý Hercules) a řady jejich nepřátel rozšíří Ghost Rider se Shrekem, Rocky Balboa, Transformers či hrbatá Paris Hilton. Objeví se i další slavné celebrity, ale ani ty tahle ztřeštěná komedie, jejímiž režiséry jsou Jason Friedberg a Aaron Seltzer, nijak nešetří. (oficiální text distributora)

Lenny.M

Proč to všichni hodnotíte jak nějaký oscarový film? Mělo by se zavést speciální hodnocení parodii :D já se náramně bavila. ()

Crocuta

No jo, no, já holt patřím k té menšině zdejších uživatelů, které výtvory dvojice Friedberg - Seltzer nijak extra nehýbou žlučí. Naopak mne skoro vždycky alespoň jakž takž pobaví. A souboj s tučňákem mne tentokrát opravdu dostal do kolen :-D! ()

mcb odpad!

Jedno z největších diváckých utrpení mého života. Epic Movie je oproti téhle zplodině z kanálu nevkusu vtipy natřískaná záležitost. ()

Stanislaus

Tohle je Sparta! je jedna z těch (relativně) povedenějších parodií posledních let, která si opět bere na mušku množství známých filmů a osobností. Některé scény byly vskutku fekálie toho největšího kalibru, ale vzhledem k režisérské dvojici se není čemu divit - vlastně Friedberg a Seltzer natočili i mnohem horší věci. Zkrátka v rámci svého žánru jde o průměrnou záležitost, u které jsem se i několikrát opravdu zasmál. ()

honajz odpad!

Vždyť to ani není vtipné :-( Parodie by snad měly být vtipné, jestli si dobře pamatuju Žhavé výstřely. Tady se od začátku sází na nechutnosti s koulema, výkalama, takže se to nijak neliší od amerických pubertálních rádoby komedií. ()

eraserhead666

„Tvoje máma je tak tlustá, že ji ještě nikdo nevobjel!“ Jo, na tohle musíte mít vkus a mít to rádi. A to já mám. Spousta popkulturních odkazů – hlavně na různé televizní soutěže a známé celebrity – spousta nechutností, fekálností, prdění, zvracení a jiných ujetin. Za poslední dobu jedna z nejzábavnějších parodií. Královsky jsem se pobavil. Jen mi pořád nejde do hlavy, že to natočili ti samí lidi, co ve stejném roce natočili odpadní ubohost Disaster Movie. Asi všechny dobré fórky vyplácali už sem. A to je jen dobře. ()

SOLOM.

Zas taková katastrofa to nebyla. Sice dost přiteplená parodie se spoustou homo narážek, ale u některých hlášek jsem se i docela pobavil. Navíc sakra – Carmen byla za mlada vážně rajcovní ženská a tu její „pizzu“ bych si dal s chutí hned a ještě bych si i přidal. Samozřejmě zde převažuje trapnost, ale to už u kousků těchto dvou pánů režisérů bývá zvykem. Sorbo si užil svých pár minut slávy kdysi dávno, od té doby se plácá jen v podobných sračkách a srát na to, že historikové dostali pořádně na frak – jak se tu mnozí zmiňují…“Tvoje pivní parta je s tebou Leonide! Protože život má říz, když jsou chlapi v sobě... Jsi skvělý kapitán Kevine, ale jako herec stojíš za hovno...“ ()

Peetas

Další z řady parodíí, u které filmaře štvalo opravdu všechno od parodie samotného 300 a jejího vetšina digitálních triků přes GTA, porotu American idolu až po Britney. ()

Ištván87 odpad!

Bože můj, kde tahle ultrapytlovina vzala 32%? To se tolik lidí zbláznilo? Copak tam někdo vážně našel nějakou vtipnou scénu??? Upřímně musím říct, že jsem měl při sledování týhle břečky pocit děsu. Bojím se totiž, že možná vzniknou další takový kraviny. Vlastně už vznikly. Disaster Movie. Zabte mě a zahrabte někam daleko od toho humusu. A ty, můj ubohý žaludku, odpusť, že jsem tenhle....... nenacházím slušná slova............... pořád nic......................... že jsem tenhle výplod několika chorých mozků ( lobotomii na vás, you fuckin´ pricks ) dokoukal až do naprostého, hořkého konce. Já už to víckrát neudělám. ()

Bauer odpad!

No, tak něco takového jsem opravdu nečekal!!! Totální bullshit a totální ubohá trapárna. Tvůrci tohoto patosu nejspíš žili v tom, že se jim podaří natočit něco ultra vtipného, jenže je to pouze rádoby vtipné a žádné scény, abychom se smáli se tedy opravdu nedočkáme. Film je navíc mixem všeho možnýho. Od filmu 300 Bitva u Thermophyl až po Stomp The Yard a další hity roku 2007. Navíc si bere na mušku i různé soutěže například American Idol (Superstar) a Deal Or No Deal (Ber nebo neber). A aby toho nebylo málo, tak se snaží ještě přidat počítačovou hru Grand Theft Auto!! Navíc herecké výkony jsou naprosto nulové. A i když je Kevin Sorbo vyhaslá hvězda, tak tohle snad nemá zapotřebí. Aspoň, že tam byla Carmen Electra!!! Tahle nechutnost neměla nikdy vzniknout. protože je to opravdu něco nekoukatelnýho. A možná by bylo nejlepší, kdyby se tvůrci celkově vykašlali na parodie, protože poslední dobou jim to opravdu nejde!!! ()

becki_tu

Musím na rovinu říct, že sranda docela byla. Opravdu jsem se několikrát od srdce zasmál a to jsem po takové trapárně jako byl třeba Epic Movie rozhodně nečekal. Ne že by tvůrci nějak zásadně měnili styl, ale oproti zmíněnému Epic Movie tady ubylo fekálního a záchodového humoru a trapností toho největšího kalibru, což jsem dost ocenil. Samozřejmě opět potěší zparodování několika loňských filmových hitů taky nejrůznější narážky na známé celebrity a jejich aférky a excesy. Meet the Spartans je mezi novodobými parodiemi tak trochu jednooký mezi slepými, ale pokud budete správně naladěni na ne zrovna intelektuální a chytrou zábavu, pak by Sparťani asi zklamat neměli. 50% ()

MáŠa

Pane bože, s těmihle filmy to je čím dál horší, a přitom by to mohla být celkem prča, protože pár dobrých nápadů to jde, kdyby si autoři dali trošku víc práce s výmýšlením point, než aby se ubírali k brakoidnímu humoru. Dříve se v podobných filmem sem tam objevilo nějaké blití a prdění, a jak to bylo ještě takové nezvyklé, bylo to i trochu vtipné, ale tenhle film na tom pomalu staví, a přidává k tomu momenty stavěné na věcech, které s dobou děje vůbec nesouvisí. Úplně zbytečně se tu tak objeví Britney Spears a podobné pičky, odehrají si tu nelkem nemastnou neslanou scénu, a zase zmizí. Ach jo. Zlaté první díly Scary Movie. Tam jde žánrově o to samé, ale tam to zvládli celkem s noblesou, humusy tam sice byly, ale ne zas tolik, aby to zapatlalo celý děj. ()

Mgb21 odpad!

Kam sahá moje paměť, tak si nevzpomínám, že bych nějaký film nebyl schopen dokoukat. Tento drží to čestné prvenství. ()

Další „parodie“ na 300

Další „parodie“ na 300

27.08.2008

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

Sandler bude pro změnu vtipný ;-)

11.03.2008

Zdá se, že hollywoodská komedie se probouzí k životu. Samozřejmě teď není řeč o zrůdnostech typu Meet the Spartans a nebo o čemkoliv s Eddiem Murphym či Martinem Lawrencem přesně tento typ filmů… (více)