Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

heyda

První díl byl excelentní, druhý byl bohužel hodně nezáživný a Tokio Drift snad ještě horší. Naštěstí tenhle díl se vrátil do starých dobrých kolejí, Vin Diesel a Paul Walker jsou super parťáci, auto jsou zase krásně nablýskaný, napětí je taky fajn, jen ty akční scény a honičky jsou často počítačové, přičemž ta honička v tunelu byla asi nejtrapnějším momentem celého filmu. Rozhodně se ale jedná o milé překvapení, které alespoň nějakým způsobem navazuje na skvělý první díl. Rychle a zběsile 5 dám co nevidět, tak jsem zvědavý s čím Justin Lin přijde tentokrát. 65% ()

sharky

V rámci žánru odedechový akčňák, u kterýho se nesmí přemýšlet hodně solidní dílko. Film nemá žádná hluchá místa, děj rychle odsýpá, furt se něco děje,zejména úvodní akční scéna je dechberoucí. Té závěrečné v tunelu bych vytknul špatné nasnímání, je to trochu chaotické, chybí zábery celku, aby se divák orientoval. Chapu, ze točit takovy veci v tunelu, je tezky. Na druhou stranu likvidace hlavniho padoucha je vyborna. Diesel je spravnej tvrdak, Walker spravnej kladak, oba maji charizmatu na rozdavani, takze je na co se koukat. K dokonalosti jeste chybelo par lepsich hlasek, ale i tak nevidim duvod proc nedat 4*. Skoro bych rek ze je to nejlepsi dil. ()

honajz

Po druhém dílu a Tokijské jízdě se povedlo producentům přemluvit původní hereckou skvardu dílu prvního. Auta se poněkud zmodernizovala, akce trochu přibylo. Musím přiznat, že auta sice mám rád, ale první Rychle a zběsile mne nijak neoslovilo. Děj je podobný a podobně prostinký a nudný jako u Bodu zlomu a závody mi přišly natočené tak nějak bez invence. Honička ve Francouzské spojce vyzněla rozhodně napínavěji. A ostatně k podobným věcem člověk získá trochu ambivalentní vztah i tehdy, když mu pod okny kolem jedné druhé v noci zaburácí do snu nějaký vytuněný blbec. Podle mne Tokijská jízda byla esencí všeho, co chtěli tvůrci říct už dílem prvním. A proto patří k nejméně povedeným, byť režisér tohoto dílu - Justin Lin - se ujal i tohoto čtvrtého. I ten má prostinký příběh, a tak v něm ty logické díry zejí velmi viditelně. A při tom všem paradoxně na druhé straně tvůrci totálně rezignovali na možnost vydojení některých scén. Asi pro vás není tajemstvím, že Letty bude hned v úvodu filmu zastřelena. Ale pokud jste film neviděli, představte si, že se o tom bude prvních 40 minut jen kecat. "Haló?" - "Zabili Letty." - "Hajzlové, pomstím ji." A tím to hasne. Letty je odepsaná pár slovy. Přitom chvilku předtím jsme viděli velkou akci na její záchranu. O to víc třeba tenhle nedotažený úvod zamrzí. Za zabitím Letty stojí nový překupník Braga. Najímá co chvíli nové řidiče. Od přijatých si bere otisk palce. Takže nejen tuší, ale ví, že Lettiin přítel jeden závod vyhrál a dostal se mu do týmu. Navzdory tomu Braga však nic neudělá a nechá našeho muže jet se zakázkou a udělat menší brajgl... Nebo ta scéna, kdy se Toretto modlí před jídlem, to mělo být jako co? Vzpomínka na křížek Letty, co měla v autě, nebo je Toretto fakt pobožný, akorát ho nevidíme ve filmu chodit do kostela? Chápejte, v podobném stylu pak mám problém užívat si závody ve městě, mimochodem nasnímané hodně chladně a v podstatě bez invence (brzda, plyn, náraz, nájezd, sjezd, turbo na závěr - nuda ve výsledku). Po jedné přestřelce jede Toretto pronásledovat Bragu - a najednou je střih a jsme o pár dní dál, žádná honička se nekonala. A nebo - proč střílejí Bragovi lidé po vlastním vůdci, byť v autě nepřítele? Nebo tunely - při první jízdě jsou úzké, že se tam div vejde jedno auto, při druhé jízdě je místo na dvě tři auta vedle sebe a jejich efektní skoky. Atd atd. Všechny tyhle nelogické věci, špatné střihy, nedomyšlenosti a scénáristické schválnosti stahují celý film do průměru. Ani těch hlášek není tolik, jako třeba v Mizerové. A to nezmiňuji ty mizerné počítačové triky, které by odhalilo i neznalé dítě a jež dále shazují celý nápad. Velkolepý návrat se podle mě nekoná. ()

HellFire

Od filmu každý čeká jen až přijde na závody a hezká auta, příběh je v tomto případě naprosto nepodstatný, vždy totiž vede ke zmíněným závodům. A s těmi to vypadá stejně hrozně již od druhého dílu. Všichni se tváří tak drsně, až se mi z toho dělá špatně od žaludku. Do toho rádoby cool nájezdy kamery, otravný průvodce závodem a hudba, kterou ze srdce nesnáším. Popravdě jsem od filmu očekával hroznou kvalitu a té se mi dostalo. ()

MM11

Ta chytřejší část filmařské obce by snad řekla, že po trapné honičce s otravným hrdinou v srdci Japonska se už ničit bouráky aspoň chvíli nebudou. Že budou ještě ve výraznějším počtu a se stejnou postavičkou na místě režiséra jen dokazuje, že logika někdy fakt vynechává. Karamboly a tvrdou (občas natvrdlou) atmosféru jistí navrativší se syn Vin Diesel. Toho arogantního lebkouna můžete nesnášet, ale má charisma na rozdávání. Už poněkud slaboduchému příběhu hodně pomohl, rozhodně víc než Justin Lin. Inspirován a poučen se pokusil zahustit akci do těch nejtěžších měřítek. Nechá toho hodně rozflákat a místy i efektně, ale vlastní vklad by si nevytetoval ani na jeden záběr. No, je vidět, že ani nemusí. Dokud se bude prodávat už dávno degradovaná zábava s takovou kadencí, tak má ve filmu práci na léta dopředu. ()

eraserhead666

No, po minulém Tokijském propadáku vlastně existovaly jen dvě možnosti - buď to celé zabalit a nebo přijít s něčím takovýmto, tedy vrátit pokud možno co nejvíce původních postav, včetně obou hlavních. Co na tom, že se příběh v podstatě tak nějak okopíroval a prokombinoval z jedničky a dvojky. Ale funguje to. I když dvojka se mi pořád líbí více. 2,5* ()

claudel

To byl po dlouhé době pořádný akční nářez, návrat staré party byl tou správnou volbou. Diesel, Walker, Brewster a Rodriguez byli správná čtyřka, jen škoda, že scénář s posledně jmenovanou řádně zámával a její působení nadále odmával. Pro mě osobně nejlepší díl, vůbec mi nevadila delší stopáž, nenudil jsem se ani chvíli, ostatně nešel jsem na intelektuálně náročný film. Šel jsem se do kina odreagovat a zvolil jsem si k tomu dobré multikino na Champs-Elysees, k dokonalosti chybí už jen následná noční projížďka kolem Vítězného oblouku... ()

ARI50

Další akce je tady pro mě sice nejzamotanější díl ale pořád výborný a konečně se na obrazovky vrací staří známi. ()

Bauer

Justin Lin zabodoval! A nebo alespoň u mně zabodoval, jak nejlépe mohl. Rychle a zběsila 1 byla neuvěřitelně cool záležitost. Další díly už byli poněkud slabší. Hlavně třetí díl, který neměl s Rychle a zběsile nic moc společného, snad jen ty nádherný auta. Osm let trvalo, než přišel díl, který by dosahoval kvalit prvního dílu, ba dokonce Rychlí a zběsilí dali do kapsy i ten první díl a to už je co říct. Nikdy by mně nenapadlo, že zrovna Justin Lin překoná Roba Cohena. Do čtvrtého dílu jsem šel s tím, že půjde o hloupost. Mýlil jsem se a byl jsem nesmírně nadšen. Sešla se zde stará parta v čele s Vin Dieslem a Paulem Walkerem. Nutno podoknout, že tito dva herci patří k Rychle a zběsile víc, než by si kdo byl vůbec pomyslel. Dodavají tomu šmrnc a navíc jsou to sympaťáci s hereckými talenty a je jasné, že právě oni jsou velkým lákadlem této akční pecky. Konečně pořádný scénář, i když je to takové skloubení prvních dvou dílů. Začátek mi připomínal jedničku s přepadáváním kamionů. A dvojku tím převozem. Ale není to vůbec na škodu! A ty auta? Mít nějaké z nich v gáraži, tak skáču metr dvacet radostí a štěsím! Výborný padouch. Když se vzpomenu ze dvojky na Cola Hausera, tak se mi chce lehce smát. John Otiz je prvotřídní parchant! K tomu všemu exelentní soundtrack ve kterém dominuje Don Omar a jeho hispanský rap. Poslouchání "Virtual Diva" mi přínáší neobyčejný pocit pohody! Jsem rád, že čtvrtý díl má otevřený konec a velmi se těším na pětku, protože jestli to bude něco, jako tento díl, tak to bude pecka! S čistým svědomím 5* a zatím nejepší akční film roku 2009! ()

MáŠa

Rádoby cool popcornová věcička, koukat se na to dá, ale nevidím na tom nic zvláštního, tak hodnotim průměrně ()

luka4615

Otřepaná zápletka v moderním kabátě. Na někoho to možná funguje, ale já film Fast and Furious 4 považuji za druhý nejslabší, hned po Tokyo Drift. „Still a buster.“ ()

prome

Dobrá oddychovka, u které jsem se ani chvíli nenudil. Tenhle díl moc nezaostává za skvělým prvním, a i když má dost chyb a nějaké to klišé, tak mě to pobavilo a to byl účel. Slabší 4*. ()

Lucasion

Konečně regulární dvojka. Série se vrací tam, kde v jedničce skončila. Je to ovšem dobře? Pro mě rozhodně ne. Čtyřka je pro mě určitě nejslabší díl ze všech. Tak nudný film jsem velmi dlouho neviděl. Moje nadšení, že ve filmu už mám konečně první známou tvář... Docela rychle opadlo a koukání dál bylo způsobeno pouhou leností či neschopností vstát z postele a přepnout na jiný film. Tou tváří myslím Gal Gadot a její rolička mě o kvalitách tohoto filmu vůbec nepřesvědčila. Neuvěřitelně plytký a roztahaný příběh, který opět kombinuje akci, auta a kousek thrilleru. I po hodině filmu jsem měl pocit, že jsem zatím nic neviděl a čekám, až se příběh rozeběhne. Jenže kde nic, tu nic. Příběh (pokud se tomu tak dá říkat) o pomstě v tomto podání vůbec nefunguje a víc adrenalinu zažívám v dobíhání autobusu. Drobné pomrkávání na fanoušky série (Han) a já už se těším na výlet do Ria. (26 %) ()

Pepy

Tak toto je už, ale přehnaný. Vzhledem k prvním dvoum dílům, které stály aspoň za shlédnutí, se tohle dostává už na samotný průměr mého hodnocení. Je to Holywoodská klasika, která už za to nestojí, rychlé vydělání peněz se v tomto případě neprojevilo ani náhodou. I když je Vin Diesel jakožto dobrý herec, tak je to na něj až příliš a nemá na to aby jediné eso dokázalo udělat s filmu trhák. Už je to neohrabané, měli by s tím přestat. ()

ScarPoul

Človek by čakal nejaký výrazný posun dopredu, ale stále je to, to isté. Jediný dôvod prečo som dal dve hviezdy, je kvôli starému týmu. Justin Lin sa drží zubami nechtami tradície predchádzajúcich častí. Postavy sa nemajú veľmi kam vyvíjať, len hádžu drsné pohľady a hlášky. Chémia nefunguje zase raz u nikoho a jediná pozitívna postava Sung Kang sa vyparí niekedy na začiatku. Film má možno našlapané tempo ale celá tá vec okolo policajt a zloduch mi príde v rámci série neuveriteľne opotrebovaná. Chcelo by to iný drajv, iný príbeh, lepšie uchopené postavy a aspoň náznak nejakého smerovania. Zloduch ako obvykle smiešny, rovnako ako aj finálna naháňačka. Diesel mal radšej spraviť sériu o Riddickovi a Walker by mal prestať hrať postavu v ktorej je vyslovene smiešny. ()

Lacike

Stvrty diel serie je takym prepojovacim clankom medzi pôvodnym realisticky pôsobiacim pojatim a zbesilou blaznivou akcnou jazdou v ktorej sa kasle na fyzikalne zakony a na logiku. Zaroven sa v tomto diely dost hra na nostalgiu, kedze sa konecne vratila stara parta v čele s dokonale zohranou ustrednou dvojkou. Az pri tomto diely som si uvedomil, ze Walkerova postava tam nebola tak zbytocna ako som si myslel. Bozsku auru aku ma na akcnom poli Diesel a Rock sice nedosahuje, ale dodava serii ludskejsi rozmer a neviem si predstavit ako to bude bez neho fungovat v dalsich dieloch. Je vtipne, ze zapletka stvorky do velkej miery kopiruje zapletku dvojky. Znova sa musia spojit sily tajny polda a renegat, aby sa votreli do nejakeho gangu a dostali jeho sefa. Naviac to je okorenene len liniou pomsty za smrt Letty. Ked som tento diel videl v dobe premiery, tak ma strasne sralo, ze ju nechali zomriet a preto som si ho prilis neuzil. Ale ako vieme z dalsich dielov, tak ziadna srmt nie je definitivna a tak mi tento negativny aspekt odpadol. Len teraz trochu divne vyznie finale v ktorom Diesel zabije hypotetickeho vraha Letty. Ale bol to parchant, tak si smrt zasluzil :) Potesilo ma predstavenie dalsieho clena tímu, ktory sa objaví v nasledujucich dieloch (Gal Gadot). Predtym som jej nevenoval tolko pozornosti. Tentokrat som si jej ucast viac vychutnal. Takisto sa mi pacilo, ze dalsi clenovia timu, ktori ma prilis nenadchli tu mali adekvatne maly priestor, aby nezacali prilis otravovat (neustale sa napchavajuci Han, tý dvaja akoze vtipni brazilci). Co sa týka akcie, tak z tej mam rozporuplne dojmy a vdaka nej nakoniec nedam stvrtu hviezdicku. Uvodna automobilova nahanacka alebo Walkerova nahanacka v ktorej preskakuje okna su super natocene. Dynamicky ale prehladne. U ostatnych uz mam s prehladnostou problem. Najhorsie dopadol zavod v ktorom ustrednu dvojku testuju, aby ich prijali ako vodicov. Identicka vec bola v dvojke natocena ovela lepsie. No a nakoniec tu je finale v tunely, ktore sice nie je az tak neprehladne ale je zase totalne WTF tym nezabavnym spôsobom. Proste si vymysleli nejaku sialenost, ale nemali dostatok penazí, aby ju previedli naozaj spickovo ako sa im to podarilo v dalsich dieloch. Nakoniec este spomeniem sunoje. Tentokrat si to na chvilu rozda Diesel s Walkerom. Cool. Walker sa brani ako len môže, ale Diesel sa pre tento diel tak namakal, ze keby sam neprestal, tak Walker nema najmensiu sancu. Takze týmto dielom sa uzatvara tuningová kapitola serie a nasleduje velkolepa akcna smršť na ktoru sa tesim este viac. 7/10. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí