Panelák

Slovensko, 2008, 1221x45 min

Scénář:

Andy Kraus

Diana Mórová, Marián Miezga, Juraj Slezáček, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Mirka Gális Partlová, Branislav Bystriansky, Róbert Jakab (více)

V roku 2008 prinesie na televízne obrazovky nový seriál televízia JOJ, ktorý síce nijako nenadväzuje na veľmi úspešných Susedov, ale majú čo-to spoločné. Hlavným tromfom a zároveň osobou, ktorá má zaručiť divácky úspech, je Andy Kraus, ale tentoraz už len v pozícií scenáristu a pred kamerou bude hlavným lákadlom veľmi populárna herečka z predchádzajúceho seriálu Susedia Viki Ráková. Seriál Panelák má obsahovať desať hlavných hrdinov v rámci piatich rodín a bytov a sledovať ich osudy. Príbeh seriálu sa začína odvíjať príchodom novej postavy Agáty ( stvárňuje ju už zmieňovaná V. Ráková), ktorá sa do veľkomesta prisťahovala z vidieka a prostredníctvom ktorej budeme poznávať ďalších obyvateľov paneláka a teda susedov novoprisťahovalkyne.

Prvá klapka pri nakrúcaní má dátum 14. januára 2008 a už v pondelok 18. februára 2008 bude odvysielaná prvá časť seriálu. Pôvodný zámer počíta so zhruba 200 dielmi (oficiálne uvádzané je 193 tridsaťminútových dielov) a preinvestovaných má byť cca 130 miliónov korún. Ale tieto čísla sa budú istotne meniť v závislosti od ukazovateľov peoplemetrov (teda diváckej priazne) a slovenský divák je pomerne nevyspytateľný a preto bude zaujímavé sledovať, akú dlhú životnosť bude mať nový seriál. (pravo)

Nightmare89 odpad!

Keby som u mňa doma namontoval na hajzli kameru a nechal ju zapnutú celý deň, tak by bol k videniu 1000X silnejší zážitok ako počas všetkých sérií dokopy!!! Len pre dôchodcov trpiacich senilitou!! Pekelný odpad! ()

Cherry_Bomb

Hodnotenie je len za začiatok seriálu. Keby teraz skončil už je príliš neskoro. Je to ako nekonečný príbeh každý tam bol pomaly s každým a keď už nie je s kým párovať tak príde nová postava. Koniec po dvoch rokoch by bol ideálny a možno by si to zachovalo aj pozitívnejšiu tvár. ()

RigorMortis odpad!

Nekonečná telenovela na slovenský spôsob, priam vražedná kombinácia. Nezmysel, ktorý som prestal sledovať po pár dieloch. Ale čo už, mnohí diváci JOJ zjavne patria medzi nekritický priemer, takže sa to zrejme bude natáčať do aleluja...alebo pokiaľ nedôjdu peniaze. ()

Alex696 odpad!

Ak sú za toto platení študenti tak to beriem ale keď sa dajú do takejto kraviny zlanáriť starí harcovníci tak je mi ich ľúto. Ale je mi vôbec ľúto toho , kto to financuje. radšej nech si kúpi nové auto. ()

helrohir

Je to nudná blbosť, ale v poslednom čase tam tvorcovia zakomponovali viac humorných scénok, a preto sa moje hodnotenie vyšplhalo až na jednu hviezdu. ()

victt

Nechápem ako sa to mohlo tak dlho udržať v televízií, ale čo viac môžeme očakávať od TV JOJ. Dávam 1* za niektoré vtipné hlášky Romana Luknára. ()

MadMax3

176. najhorsi ale zaroven 233. najoblubenejsi serial. To nejako nesedi. Prve dve serie boli aj medzi 3-4* lebo onehdy, ked to zacalo tak podobna vec s neciernobielymi charaktermi na Slovenskej scene chybala. Teraz je z toho v podstate denna telenovela tak preto to hodnotenie. ()

Pavoll odpad!

Totalna ale naozaj totalna chujovina. Nevidel som ani jednu celu časť a ani po tom netúžim. Trápny sccenár, Proste všetko je tam trápne. Ale hlavne že v reklamách vždy uvádzajú že je to najobľubenejší serial. ()

Gyrxiur odpad!

Videl som viacero dielov, vďaka kolegovi v práci, ktorý si to púšťal, no doteraz neviem, ako som to prežil, ešte že mi v tej práci nepredĺžili zmluvu, lepšie byť nezamestnaný, než pozerať toto. Len tam zosmiešňujú robotníkov, a všetci ostatní sú vyššia vrstva. Film postráda akúkoľvek akciu, drámu, len tam melú dialógy jeden za druhým bez akejkoľvek pointy. Pokiaľ ste intelektuál, nepozerajte to! Cítil som ako mi mozgové bunky páchali samovraždu. ()

PATWIST

Tak ako väčšina týchto slovenských seriálov aj tento pokračovaniami stráca na zaujímavosti, prvá séria sa ako tak dala (celkom sympatický herci, dej) ale postúpne vyschýnal humor a menili sa herci ako ponožky. Odpad pre ľudí, ktorí chcú újsť skutočnej realite potrebujú sledovať nerealitu, kde sa v podstate nič zaujímavé nedeje... komentár na aktuality.sk celkom vystihuje sledovanosť seriálu: "Prečo majú programy podobné Paneláku a pod. takú sledovanosť? Priama úmera, tzn. že koľko ľudí dlhodobo nezamestnaných na podpore, toľko pravidelných divákov." ()

FriendWithin

Jedna hvězda za ty dvou minutové hudební vsuvky, co cpou tak do půlky každého dílu. Mamka se na to díve furt a tak se televizi večer obloukem vyhýbám... ()

mrclTV odpad!

Pamätám si to ako včera, keď tento seriál začínal a teraz už konečne skončil. Ako by som to opísal - prvé série strašné, potom sa to troška rozbehlo a dalo sa pri tom lúštiť krížovky, no ale asi tak od 6-7 série opať nepozerateľné. Priznám sa, že som čakal, že to ukončia skôr, aspoň o taký rok skôr.....ale nie, panelák si vytrpel pomalú smrť v smrteľných kŕčoch.... ()

Unterschleif odpad!

Scenár, dej, réžia a "herecké výkony", to všetko za nula bodov...Odpad, strata času, mrhanie peniazmi a techniky na niečo čo nikdy nemalo uzrieť svetlo sveta. ()

voloda1987

Za pozerateľnú prvú sériu a viac menej dobrý hudobný výber 2*. Ale napriek tomu chytá tento seriál až nechutnú príchuť telenoviel. ()