Chéri

• Česko Můj Chéri (více)

Paříž dvacatých let. Mladý syn bohaté kurtizány se učí lásce díky postarší přítelkyni své matky. Když je po šesti letech nucen vztah ukončit a oženit se s někým jiným, nedokáže zapomenout a stahuje se do světa fantazie… Paříž dvacátých let, tzv. Belle Époque… Léa de Lonval (Michelle Pfeifferová), postarší svůdnice se sblíží s bývalou konkurentkou Madame Pelouxovou (Kathy Batesová) a rozhodne se jí pomoci - Léa jí slíbí, že stráví několik týdnů s jejím synem, devatenáctiletým Fredem (Rupert Friend), bonvivánem přezdívaným Chéri a naučí ho pár věcí o ženách. Neškodný flirt se však rozvine do vážného romantického vztahu, což překvapí každého včetně dvojice samotné. Šest let téměř manželské blaženosti uběhne a machiavelistická Madame Pelouxová ujedná pro Chériho sňatek s dcerou jiné své známé. Mladík se však s odtržením od Léy nemůže vyrovnat, což vede k vášnivé konfrontaci… (HBO Europe)

Plasticine

film bez hlubšího děje. ale přesto se na to tak pěkně kouká. ty kostýmy a interiéry, hudba, herecké výkony a úžasně protivná Kathy Bates- to všechno si ty 4* zaslouží. ()

kolemjdouc

Výborný přenos knihy do filmu.Málokdy se povede oboje.Jak kniha tak film.Nikdo v té době nedokázal asi pojmenovat všechny ty .....filie.V tomto případku gerontofilii ..Výtečná Pfeiffer,výtečný Miláček a výtečná Bates. ()

ddf76

Film nic objevneho nenabizi, tohle uz bylo natoceno x-krat, ale potesi pekne lokace a kamera. Michelle Pfeiffer zvladla roli kurtizany velmi dobre, potesi i ucast Kathy Bates. ()

ashtangi

Michelle je prostě úžasná. Desplatův soundtrack je perfektní jako vždy. Složil skvělou hudbu. Film si mě získal. Hlavně v originálním znění je to nádhera. Kathy Bates o5 super charakter. ()

STina1

Nádherný film, ktorý vo mne zanechal dojem. Intro pomocou rozprávača je zaujímavým začiatkom, až mi to prišlo ako rozprávka na dobrú noc, avšak pre mládež od 18+. Postupom deja ma dostávala jemná irónia života hlavných postáv /rozhovory, ich vlastné myšlienky a názory/, pretkaná nahou realitou o skutočnej láske, ktorá prekonávala veľa prekážok. Herci boli všetci úžasní a hlavne M. Pfeiffer svoju postavu zahrala dokonale. Koniec nebol žiaden "daniel-steelovský" happy end, a aj to bolo u mňa veľké plus. Jednoducho, nádherný film. ()

Marsello

Pfeiffer, Bates, ale aj Friend - dobre zahraté v postupnosti kvality, ako som uviedol. Dalo sa to pozrieť a aj viac ako raz. Hodnotím to pozitívne, už len kvôli kostýmom a prostrediu, v ktorom sa to točilo. ()

TheRay97

Ani mě nepřekvapuje, že právě Michelle Pfeiffer přijmula tuto roli. Buďme upřímní, stále jí to moc sluší a do doby příběhu skvěle zapadá. Ano, takové "bizarnosti" se v té době děli. Chéri je o hraní si s emocemi. Poté, co se postupně projevují pocity Freda (které si povětšinu schovává v hloubi srdce), dostane porozumění. Příjemně se na film dívá i po vizuální stránce, kord když se jedná o tak nóbl období začátkem dvacátého století. ()

DadysGirl

Super!!! Krásná Michelle jako bývalá a zamilovaná kurtizána... Příběh velké lásky, peněz a tlaku okolí... A zmateného mladého fracka... ()

jafuska

další romantický film ze starší doby velká láska mezi kurtizánkou a mladým mužem a jejich velké a nekonečné lásky která trvá až do jejich smrti, herec Rupert Friend, ačkoliv pro mě zcela neznámý herec, tak tato role mu moc slušela byl tak miloučký, režisér vybral moc dobře na tuto roli se hodí skvěle, Vřele doporučuji. pěkný film ()

strachon

Nádherné secesní lokace, úžasná výprava, skvělá ústřední trojice. Celkově velmi pohledný film. Škoda jen, že se z něj nepodařilo dějově vymáčknout víc. ()

DoNotCross

Proč je tento film v modrých číslech je mi záhadou. Nicméně to mu žádným způsobem neubírá na kvalitě. Stephen Frears natočil krásný film, který drží po celou dobu pevně v rukou. Každá scéna je dokonale vypiplaná, postavy vysloužilých lehkých děv z lepší společnosti se prochází v dokonale vypulírovaných, nadýchaných kulisách, které jsou přesně na hranici kýče, vedouc své prázdné životy. Předlohu znám pouze letmo, jejího ducha se však podařilo vystihnout dokonale. Na životě lidí, kteří pro všechen luxus nemají co dělat a tak hledají rozptýlení v neřestech je něco neskonale přitažlivého. Miláček je film stojící na dialozích a ty jsou perfektní. Samozřejmě by nestály za nic, kdyby nebyly podávány s dokonalou hereckou přesností. Michelle Pfeiffer zde sice je za postarší dámu, stačí ale, aby svým protahovaným, hlubokým hlasem pronesla jedinou větu a bez problému ji uvěříte, že si obtočí devatenáctiletého šmudlíka kolem prstu. Onen "šmudlík" má ale také něco do sebe a je opravdovým ztělesněním přitažlivého, zadumaného mládí. Ačkoliv tak na první pohled možná vypadá, rozhodně se nejedná o snímek, ve kterém by se nic nedělo a byl plný prázdného tlachání. Pod pozlátkem se nachází mnoho emocí a ono "tlachání" je ve skutečnosti brilantně napsané. Ač možná místy připomíná spíše divadelní hru, je Chéri parádní biják. Důvod, proč mě tak moc chytil za srdíčko spočívá pravděpodobně v tom, že mi svou poetikou připomíná Obraz Doriana Graye, Fredovi hlášky pak ty nejlepší Wildovi cynické postavy. Sakra, Frearsi, jednou podle něj musíš něco natočit! ()

Luccy007

60% Film začal celkem zajímavě. I zde se projevilo, jaký vliv má chování (nechování) rodičů ke svým dětem na ně v dospělosti. Možná i proto R. Friend v roli rozmazleného, zženštilého synka jedné kurtyzány se zaplétá s matčinou přítelkyní (M.Pfeiffer) a i po rozchodu ho k ní stále něco táhne...Děj mi přišel lehce ponižující stárnoucí ženy...Ke konci to vázlo... ()

Lady_Tei

Michelle Pfeiffer v roli zamilované stárnoucí kurtizány byla kouzelná, ale jinak nevím, co si mám o tomto filmu myslet.... Začátek vypadal skutečně nadějně a poté přišel velmi hezký konec, ale co bylo mezi tím mi nějak vypadlo. Nejspíš to na mě moc nezapůsobilo. Každopádně - vše, co si pamatuji, se mi líbilo. .... Po opětovném zhlédnutí jsem nadšená mnohem víc. Některé filmy asi nestačí vidět jednou, abych je opravdu pochopila a procítila. ()

HollyMolly

Film byl udělaný opravdu nádherně. To však jenom vysvětluje, proč děj, postavy a celkový dojem narozdíl od prostředí nepůsobí ani trošku realisticky. Michelle Pfeiffer je hrozně nesympatická, Cheriho chování se snaží vypadat sebevědomě a charismaticky, ale dělá z něj nafoukaného, nudného dementa. Film je povrchní a kýčovitý a i když to má být lidské drama, celou dobu koukáte na panáky, kteří se chovají křečovitě snaží se jen vyvolat dojem, že jsou krásní a dokonalí. Je to nuda a ani nádherná Příž to nezachrání. ()

jessic

Sympatické milostné drama stárnoucí bývalé kurtizány a rozmazleného zmateného fracka zasazené do dvacátých, třicátých let .Výborná Michelle Pfeiffer a krásně odpudivá Kathy Bates. ()

zaziny

Nejdřív se film jeví jako lehká komedie, potom ale přijde dost depresivní atmosféra. Děj je pak vlastně jen o tom, jak člověk (rozuměj žena) stárne a jeho život se mění. Tenhle film nepouštějte maminkám. ()

julie_mie

Příjemný snímek, krásné kostýmy, výkony herců, hudba, prostředí, kamera, střih, scénář... Zkrátka všechno se povedlo. Lepší než předloha, řekla bych. ()

Michelle loví mladší chlapy

Michelle loví mladší chlapy

13.02.2008

Po delší odmlce se loni vrátila na plátna kin, aby ukázala, že ještě dokáže hnout mužskými poklopci. Jo, a taky je pořád dobrá herečka ;-). V nadcházející romantické komedii I Could Never Be Your… (více)