Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

Falko

70%. Z mojho pohladu najslabsia cast zo vsetkych troch, avsak na akcne zabery, ktorych tu nebolo az tak moc, sa celkom dobre divalo aj napriek tomu, ze boli totalne nerealne. Ale v kolkych akcnych filmoch su dnes realne? Vsimol som si tam chybicku, ked Statham rozbil nohami predne okno na strane sofera a o par minut neskor bolo zase v poriadku. Martial Arts bitky ovlada Statham stale perfektne a boli celkom slusne natocene, ale kam sa podel ten stary dobry Luc Besson?... 14.01.2009 ____ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Natalya Rudakova - (Valentina) +++ Francois Berléand - (Tarconi) +++ Robert Knepper - (Johnson) +++ Jeroen Krabbé - (Leonid Vasilev) +++ Produkcia a scenar: Luc Besson +++ Hudba: Alexandre Azaria +++ Videl v kine 13.01.2009 +++ ()

viperblade

Kurýr 3 aneb recyklujeme, vážení! Nač nějaké originální nápady, když to funguje ve dvou předešlých filmech, tak to bude fungovat i v tom třetím, ne? Takže tu opět máme Jasona, který se nikým nenechá zastrašit (nebo dokonce porazit, chraň bůh!) Audi, které nezastaví ani vykoupaní v přehradě, nebo sexy spolujezdkyni, která mu zadělá na pěkné trable. Výsledek? Koukatelné, svižné, místy i vtipné. Bohužel z tohohle je spíše cítit rutinní povinnost, než snaha vytvořit dobrý film. Ale nebudu tvrdit, že Kurýr 3 nemá něco navíc oproti předešlým dílům, to bych byl neobjektivní. Protože tento díl má asi toho nejlepšího záporáka (aneb Robert Knepper ukazuje, že i když Prison Break skončil, tak on rozhodně ne). Hlavně za něj jsem ještě ochotný tomuto filmu udělit 3 hvězdy. A i když jsem si definitivně potvrdil, že spolu s Gerardem Butlerem je Jason akční ikona dneška, tak čtyřku prosím netočit. Přece jen, co nejde mlátit stále a Jason to není? (Pro ty méně chápavé, je to sláma :-)) ()

castor

Kurýr se dočkal třetího pokračování.. Ani se nestačil pořádně rozkoukat a už sedí za volantem svého černého bouráku, vedle na sedadle se mele mladá zrzavá Ukrajinka a starý známý Frank Martin si to šupe směr východní Evropa.. tentokrát jde o jakési toxické svinstvo, vydíraného politika, hodně nebezpečný náramek a.. to je vlastně jedno!! Třetí kurýr totiž silně kašle na příběh (asi ho málokdo po projekci může srozumitelně převyprávět) a také akce je oproti starším bráškům pohříchu málo – navíc je mnohdy podivně sestříhaná, trhaná, zrychlovaná a zabraňuje tak hlubšímu diváckému prožitku. Sic má snímek slušné tempo a stále se něco děje, tak už není tím suverénním akčním výplachem. Leccos v něm drhne, s tou zrzavou děvou (Qi Shu z jedničky nesahá ani po kotníky) se Frank snad chce usadit, blábolit o žrádle a přestat se prát.. žádné z pokračování nechtělo být chytrou podívanou, chtělo jen bavit krásným vizuálem a zábavně pojatými akčními sekvencemi. I to ale neumětel za režisérskou stoličkou kazí. A když pak chybí pořádná akce, divák si začne všímat věcí, které by jinak nechal být. A to je chyba.. naštěstí je charismatický Jason Statham pořád frajer!! S oblekem, košilí i bez ní.. nejslabší díl, ale zas tak mě to nenasralo, takže slabé *** jsou na místě!! ()

Rogue

Yuen sice sliboval slusnou akci, bohuzel v Megatonove podani ma kazdy zaber par vterin a bitky jsou neprehledne, kratke a dost nudne. Postavy a dialogy zlo, Besson je mimo uz roky. Vysledek mohl jit klidne rovnou na dvdcka a nikdo by nesmutnil (navic ma pan reziser idealni jmeno na to, aby z obalu zaujal a dostatecny um na to, aby se dostal mezi legendy). ()

Niktorius

Franku soráč, ale tentokrát se ti to moc nepovedlo. Ještě bych nějak překousnul, že se tvé příběhy stále víc blíží počítačové hře a že se ze strachu pokročit někam dál stále motáš na stejném místě a se stejnými figurkami za zády, jenže proč jsi proboha dopustil, aby ti někdo (Megaton do kouta!) pokazil to, co ti šlo ze všeho nejlí? Totiž bít se, jezdit bez ohledu na předpisy, skákat a dělat supermanské kousky. Ve svém třetí dobrodružství máš akčních výstupů jen tolik, co by dokázala spočítat tvá neatraktivní a hloupá přítelkyně (přítelkyně? WTF!?), z čehož jeden je zničen střihem (bitka v garáži), druhý kandiduje na nejméně pravděpodobnou filmovou scénu všech dob (honička na kole) a třetí nemá žádnou šťávu (automobilová honička). S Letterierem jsi byl svěží a cool, Franku, s Megatonem jsi jen trapná nápodoba - akčních hrdinů současnosti i své vlastní minulosti zároveň. ()

Spooner

Frank Martin je zpět, aby si po trochu ulítlé a místy směšné dvojce napravil reputaci. Ono to ale zase moc nedopadlo. Příběh docela ušel, byl celý takový akčně nenáročný a to s tou bombou nabízelo pár docela dobrých nápadů. Jenže to by to musel režírovat někdo více talentovaný. Megaton totiž stříhá tak zběsile, že se v tom vážně místy moc nevyznáte. Nejvíc to bolí při bitkách, kdy může být choreografie dobrá jak chce, ale díky tomu zběsilému střihu někdy moc nepoznáte, komu ta zlomená noha zrovna patří. A občas je i tempo filmu pomalejší, což u podobného filmu není moc dobré (ty kecací scény v autě byl vystřihnul a tu holku shodil někam dolů z útesu). Jinak to ale docela jde, Jason Statham je pořád borec a dobře mu to kope. Robert Knepper se navíc postaral aspoň o jednoho zajímavého záporáka v sérii, takže aspoň tady nejsem zklamán. Frank Martin už má bohužel ty lepší časy za sebou a vznikla tak jenom taková menší akční jednohubka, kterou ke třem hvězdám doveze jenom Jason. 50% ()

Wacoslav1

Na stejný úrovni jako mizerná dvojka. Přesto dám 1*. Proč? No protože jednoduše nesouhlasím z tím zde houfně rozšířeným názorem, že Megaton zabil skvělou sérii. To zabili totiž už v předešlém díle. Olivier Nemehlo to pouze dorazil. Ona totiž z tohohle podle mě série vůbec vzniknout neměla...10% ()

petero

Jason Statham v kvádre, v audine s kočkou a sem tam nejakým kung-fu súbojom. V podstate nie je čo pokaziť, akurát to začína byť stereotypné a to aj napriek tomu, že Frank Martin tentoraz porušuje svoje zásady o 106. ()

Davies182

Po zprasené dvojce nebyla očekávání nijak závratně vysoko,a možná proto se mi Kurýr 3 tak líbil. Od začátku do konce to má šmrnc, Frankovy hlášky jsou cílené s odzbrojující přesností, a tři megalomanské akční scény prostě nenechají vydechnout. Zběsilostí nacpané k prasknutí, až musí Statham odfukovat pneumatiky. Mezi tím klasika: sem tam rvačka na efekt (většinou dvacet proti jednomu); totálně idiotská romantická vsuvka; no a řízná muzika. A auto. Jedno zatraceně rychlý, sexy černý auto. Takže ruku na řadící páku, neohlížet se a jedem. I´ll drive, You shoot! Shoot! Shoot!!! - Mikhaela to v Transformers (2007) vystihla asi nejlépe... ()

Xmilden

Třetí díl této už trošku natahované série se svou úrovní vtěsnal mezi oba minulé díly. Přece jen na jedničku, notně akční, nedosahuje. Dvojce naopak ukazuje záda. Souboje kdy z Jasona Stathama vždy nějak strhávají oblečení mě již tolik neuchvacují, ale například je zde velmi slušná honička Audiny s Meďourem. Komu se líbila ta ukrajinská feťačka ať zvedne ruku. Ale zase mě dostalo že Frank se nikdy nevzdává a i v závěrečných scénách si dokázal za zdánlivě bezvýchodných situací poradit. Výsledné resumé 40%. PS: Megaton dokáže dokonale pohřbít jakoukoliv akční scénu. ()

lesumir

Co si budeme povídat?! Jason potřetí v tomhle role dává na prdel všem svým protivníkům a totálně ruluje, jen Transporter mu vůbec nestíhá! __ Frank Martin změkl, a já taky, protože mu dávám tři hezký hvězdičky! Ale teď vážně, Frank za sebou nechal všechna pravidla, pouští se do vztahů, snaží se všechny zachránit a je z něj druhá Matka Tereza! Na druhou stranu marasí jednoho padoucha za druhým a kdokoliv mu stojí v cestě se náhle ocitně na hřbitově. Má svojí naleštěnou Audinku, která lítá vzduchem jako pírko a vedle sebe nesympatickou pihovku z Ukrajiny, která mi silně připomíná Kurylenko v Hitmanovi. Nechápu záměr obsadit vedle Stathama úplně neznámou "herečku", která svojí lámavou angličtinou a výroky pohřbila všechnu chemii. Dialogy mezi nimi jsou POUZE o jídle, což mi příjde jako vrchlo ubohosti. __ Sečteno a podtrženo, Kurýr 3 vypadá, jako by se chtěl vyškrábat od jedničky a dvojky nahoru, ale vůbec se mu to nedaří. ()

Gimp

Ukrajinka na sedadle spolujezdce a telefonní seznamy v kufru. Na rukou termo-nukleoro-acido-dietní náramek, který vybuchuje (co taky jinýho). Černá paruka a toxický odpad. Ukrajinský ministr životního prostředí. A dva striptýzy nechutně namakaného Jasona S. Každý za jednu hvězdičku. Dan9k si může přidat 4%, teda hvězdy (hah). ()

Fiftis

Bohužiaľ akcie nedosahujú kvalitu a hlavne sú extrémne krátke, a tým nezaujímavé. Ani rozmaznaná Valentina (Natalya Rudakovaso) zaujímavou tvárou tento film nezachránila. Jason Statham má ešte šancu byť druhým Bruce Willisom, nie však v tom filme, ktorý je po akčnej stránke nevyrovnaný. Veľa pocitov z tohto filmu si teda neodnesiete. Možno vás len potešia európske exteriéry. ()

Shakers

Tešil som sa veľmi na ďalšie dobrodružstvo Franka Martina a aj som sa dočkal, ale má to háčik. Tie akcie sú sakra nepriehľadné. Ma to strašne rýchly strih a zrýchľovačky tiež stoja za prd. Keby nebolo toho strihu a tých zrýchľovaček, tak by to bolo určite lepšie. Napríklad scéna s bicyklom sa mi veľmi páčila. Ma to dobre tempo, štýlového Stathama a akčných scén a humoru je tu dostatok, ale tie zrýchlovačky sú fakt zbytočne. Rovnako ako ten rýchly strih. Pre mňa je to najslabší film s tejto trilógie a aj keď je tu kopec nelogických blbostí, stále je to v pohode akčňák, ktorý stoji za pozretie. 65% - 3* ()

Pepinec

Objektivně by ode mě trojka měla dostat jen trojku, ale protože vy jste jí spíš ubrali než přidali, svůj objektiv odhazuji v dál a přidávám plyn na čtvrtý rychlostní stupeň. Pan Mega-ton to krapet neuřídil, přidal naprosto zbytečných deset minut, ve kterých se víc žvatlalo než mlátilo a jezdilo, no a že zrovna dialogy nejsou tou nejsilnější stránkou téhle série víme už od samého začátku. I tak mě ale tahle zběsilá jízda prostředního sourozence Jamese Bonda a Bruce Willise, zároveň synovce McGyvera a vnoučka Nesmrtelné tety bavila. Měli bychom se všichni jednou provždy smířit s tím, že zaujmout můžou i jednoduché a přiblblé věci, pro mnoho z nás je to totiž jediná šance, jak někdy získat nějakou krasotinku, která by nás chtěla utěšovat sexem na horské pláni. ()

playboxguest

Frank nám nějak stárne, jak jinak si vysvětlit, že hošan začíná ve velkém porušovat svá nedotknutelná pravidla. Jednička zůstává nepřekonána, akční scény by tady navíc byly daleko koukatelnější, kdyby střihač netrpěl záchvaty paniky. První pořádnou akci aby člověk na ovladači pomalu nahodil slow... Tak ale pořád to nejni taková bejkárna jako tohle. 50% ()

sheen

Statham aka Kurýr. Další povedená akční režba v podaní tohodle nabouchaného chlapíka, který je ještě svalnatější, rychlejší a drsnější. Ale co nezapomněl, tak to je rozdávání úderů, choreografie jako obvykle na úrovni, taky se pod ni podepsan Cory Yuen a to uz něco znamená. Audinka mu jezdí stejně pořád dobře a rychle a ještě se naučila pořádně skákat a plavat:) ()

hippyman

ať si kdo chce co chce říká, třetí divoká jízda nezaostává o mnoho za předchozím dílem. příběh sice není nijak extra originální, ale co taky čekat, tady jde především o akci a ta je vybroušena (bohužel někdy až moc) do křišťálového lesku. škoda nevyužitého potenciálu roberta kneppera a přehnaného střihu v akčních sekvencích - méně je někdy více... 70% ()

Disk

Třetí Kurýr má blízko k jedničce, holka je ošklivá a Jasonova muskulatura mě nebere. Ale jinak je to fajn a Olivier Megaton si tady vybral hodně dobrou chvilku. ()

Deimos

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Choreografie 8/10/// PLUS: Jason Statham, potěší zrzka Naralya Rudakova a překvapí záporák Robert Knepper, jinak vše zůstalo při starém a film mě opět bavil MÍNUS: přijde mi, že se námět trošičku vyčerpal, je tu o něco méně akce a soubojů, ledacos už tolik nepřekvapí***Celkem 80%***Kurýr 3 je v některých detailech jiný a to díky jinému režisérovi a jiné kameře. Oboje je o něco slabší než v předešlých filmech, přesto je to však výborná akční podívaná která každého fanouška potěší./// PS:Jason je vedle Bruce Willise stále moje jednička a Kurýr i když už potřetí je stále dobrá sázka na jistotu, rozhodně se tedy těším na čtyřku. ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů