Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

ali-n

Jason Statham mi zatiaľ až tak k srdcu neprirástol, treba však povedať, že sa do role elegantného kuriéra, ktorý "čo ušetrí na slovách, minie na kopancoch", nesmierne hodí. Lenže to na dobrý akčňák nestačí. Popravde, práve tej akcie tam bolo podpriemerne, a keď aj bola, zle sa v nej orientovalo. Mne sa pehatá, hrdzavá Ukrajinka vcelku páčila, pre istotu ale nemusela rozprávať ... vlastne sa všeobecne snažiť o hranie. A najmä nemusela Frankovi kaziť imidž skrze jeho zásady :-). V pamäti mi ale utkvel viacnásobný majster sveta v K1, Sammy Schilt, ono 2m12cm vysokého Holanďana nejde prehliadnuť. Nečudo, že si ho kuriér musel "znížiť" na svoju úroveň :-))) Slabšie tri. MOJE NAJ - Ten chlap má teda kukuč psychopata. Reč je pravdaže o Robertovi Knepperovi. S tým sa prosto treba narodiť. ()

Gottfried

Neuveriteľne tupá ukrajinská pipka, ktorej som prial guľu do hlavy od prvého momentu, akčné scény až príliš rozkúskované, autonaháňačky sme v minulých dieloch tiež videli už lepšie... Nič sa nedá robiť, filmové pravidlo, že akákoľvek trojka je slabo vyluhovaný čajík jednotky sa tu naplnilo. Pre ´majstrov´ je ale aj tak hlavné spraviť dobrý trailer, fasa reklamy a keď už raz človek zaplatil vstupné, holt, mal sa lepšie informovať. Jedna hviezdnička za Jasona, ktorý s obočím zvrašteným nad neschopnosťou autorov si odšoféruje a odkope svoje, dúfajúc, že prepáčime. ()

Pears1

Sice tento díl nemá na první,ale musí se mu uznat aspoň ta snaha nahodit nové okolnosti.Pěkná vedlejší role v které hrála Natalya Rudakova.Pak také celkem fast scéna na kole. ()

FOOSE__

y krávo tak tohle jsem ještě neviděl, aby někdo zrychloval scenky při honičce, no prostě děs ještě že tam byla A8.Jinak naproste sklamáni, slabé *** hvězdičky. ()

asader

Tenhle film má k realitě hodně daleko.Připadá mi jako kdyby byl z 80.let,kde lidi byli rádi,že to bylo barevný a hýbalo se to a příliš o tom filmu nepřemýšleli,ale v současné době to spíš uráží divákovu inteligenci.Ten scénárista co to psal žije ve svém imaginárním světě,kde kurýr absolvoval supermanskou školu bojového umění(5 na 1 a ten jeden z toho vyvázne bez jediného škrábnutí a to ti chlapi zrovna nevypadali,že by se neuměli prát) a zároveň je mistrem v bmx(to co předváděl na tom kole to se nedá naučit v nějakém rychlokurzu) a zároveň mistrem v rally.Těch chyb co tam bylo taky nebylo zrovna málo např.prosklení okna auta a když jel dál tak ho najednou prosklené měl.4/10. ()

Toumyk

Docela škoda to takhle pohřbít, mohl to být fajn film, ale snad žádná postava v tomhle filmu mě nesrala jako N. Rudakova.... ()

jjimmy

osobne si myslím, že to bolo lepšie ako 2... a navyše Knepper mi bol čuduj sa svete zvláštne (ne)sympatický ()

maxnot

Jednička excellentní, dvojka horší a trojka ten sešup nezastavila. :-( Ve videotéce mám jen kvůli Stathamovi a jeho akčním kouskům, kterým člověk může věřit. :-D ()

markus57

Tak z tohoto filmu jsem upřímně velice zklamaný. Akce tu bylo málo , scény jsou přitažené za vlasy , a film nudí diváka tak , že ani další nepovedená akční scénka ve vás nezanechá ani trochu adrenalinu. Jednu hvězdičku dávám za Á OSMU a tu druhou za Jasona Stahama. ()

megajalec

Dosť slabé, ďalší z filmov, ktoré sa priživujú na veľmi dobrej jednotke. Príliš veľa nelogickostí, niektoré doslova bili do oči (tie náramky napríklad, často boli nad povolený limit, scéna s autom vo vode), nezáživná hlavná hrdinka tiež neprispieva k lepšiemu dojmu z filmu. ()

raffi

Akce dobrá, na Stathama se kouká pěkně, ale co tam dělala ta "romantická zápletka", to je mi záhadou, místy se mi zdálo, že si snad dělají srandu. ()

m.xFuck

Stupidní, nelogické, a kvazi romantická linie otřesná až hanba. Kdyby ta pihatá otravná kráva aspoň ikázala kozy nebylo by to snad čtvrthodinové růžové povídání tak otravné. Pár akčních scén které, jsou v pohodě to pak aspoň trochu zachraňuje. ()

Stanmi

Frank Martin (Jason Statham) si užívá chvíle klidu a míru na jihu Francie. To však netrvá dlouho, protože je přinucen únosci mladé Valentiny (Natalya Rudakova), aby ji převezl přes různá města po celé Evropě a Frank tak musí vymyslet, jak zachránit sebe i Valentinu... Jason Statham si potřetí střihnul roli drsného řidiče Franka Martina a je třeba uznat, že tato postava mu naprosto přesně sedí a Jason tak svým výkonem příspívá k celkové koukatelnosti tohoto snímku (a taky má k dispozici asi nejpěknější auto z celé trilogie). Scénář z dílny Luca Bessona a Roberta Marka Kamena opravdu není žádný zázrak, ale příběh je přece jen o něco lepší než ten z druhého dílu. Režisérský debutant Olivier Megaton sice opatřil film blýštivým vizuálem, ale prakticky všechny bitky jsou nám naservírovány ve velmi rychlém střihu, což celkem snižuje jejich přehlednost i výsledný dojem. Na druhou stranu se tento díl Kurýra může pochlubit asi nejlepším záporákem, protože Robert Knepper má rozhodně to správné charisma pro tento typ role. Postava Valentiny je místy opravdu otrávná, ale vzhledem k tomu, že Natalya Rudakova v tomto filmu debutovala, tak byla ve své roli zhýčkané dcerky vcelku uvěřitelná. Nechybí samozřejmě François Berléand v roli inspektora Tarconiho a roli otce Valentiny ztvárnil známý nizozemský herec Jeroen Krabbé. Celkově je tak třetí Kurýr spíše slabší průměr, což je možná trochu škoda, protože některé scény (např. Jasonova honička na kole za zvuku skadby od kapely Iggyho Popa The Stooges) měly rozhodně svoje kouzlo. ()

harycek

Nejsem unaven třetím dílem tak hodnotím takto.Jenže po opětovném shlédnutí všech kurýrů se mi zdá trojka nejlepší, že by rejža!?!?! ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů