Pekelná kuchyně

(pořad)
  • USA Hell's Kitchen (více)
TV spot

Gordon Ramsay si vybírá pro svoji restauraci nejlepšího z dvanácti nastávajících šéfkuchařů. Kdo zvítězí? (oficiální text distributora)

Itar

Nestává se často, aby česká produkce byla kvalitativně nad tou původní. V tomhle případě však rozhodně volím Ano, šéfe! Dívat se na to ale dá, to zase jo. ()

Chajimwitz odpad!

Nechat se veřejně ponižovat od takovýho vypatlaný trotla může jen ten největší zoufalec.A dát tomu hvězdu? Proboha vždyť to je celých 20% ! ()

Pitrsss

Překvapivě je mi sympatičtější česká mutace Ramsayho originálu (Na nože). Hells Kitchen je totiž v první řadě hlavně reality show a vaření je tam opravdu až na druhé (nebo další) koleji. Tucet povětšinou velice tupých Amíků (z nichž umí vařit dva) je rozdělen na dvě skupiny a každý večer se snaží udržet v chodu restauraci. Gordon Ramsay si stoupne k pultíku a cca. tři hodiny jim sprostě nadává. Soutěžící se v kuchyni pořádně rozhádají, poté trochu intrikují a nakonec jeden z nich vypadne. A takhle každý díl znovu. Občas nějaká ta gastro-vsuvka. Nakonec ještě dva poznatky. 1. Jeden z nejkreténštějších dabingů, jaký jsem měl tu smůlu slyšet. 2. Ramsayho si samozřejmě vážím, jak povahově, tak tím, co ve světě dokázal. (viděna první série) 60% ()

Novom

Barrandov z nepochopitelných důvodů vysílá tuto reality show až v pozdních nočních hodinách, ale aspoň se na ni dá koukat před spaním. Vždyť ono by to mohlo nahradit jiné trapné pořady. Takové věštění z křišťálové koule v poledne dovede člověku zkazit den. Gordon je dle mého názoru až zbytečně vulgární a hrubý na soutěžící. Tahle skutečnost se nejvíc projevila v jendom díle 6. série, kde Gordon naštvaně opustil kuchyni, protože podle jeho slov soutěžící nezvládali tempo. Ti se tak semkli a začali spolupracovat, že jejich výkonnost vzrostla o mnoho procent a obešlo se to bez řvaní a nadávek + byli hosti spokojení. I tak by to bez Ramseyho nemělo ten šmrnc. Ač jsou jeho sprosťárny občas moc, je to kuchař par-excelence a jeho pořady byly a budou fajn. 7/10 ()

Skarface

Jsem na vážkách nevím co si o tom myslet . Na jednu stranu si říkám zlatej zdeněk pač co si dovoluje Ramsay je už i na mě moc a sám mužu říct že kdyby se tak choval ke mě tak jí hnedka chytne ale na druhou stranu si zas říkám vždyť to snima myslí přeci dobře . Ale každopadně mi je Pohlreich milejší i zábavnější. ()

reich

Jestliže české Ano, šéfe je nahuštěno hláškami, tak Pekelná kuchyně je přehuštěna doslova. Asi vůbec nejlepší reality show, která dokáže člověka bavit a to hlavně díky šéfkuchaři Gordonu Ramsaymu. Musím vyzvednout, že dabing z televizní stanice Barrandov se povedl, i když byl dost narychlo udělán. Bohužel dabing televizní stanice Prima je strašný, nedoporučuji, vůbec hlášky nevyznívají. Ovšem české titulky se dají k tomu sehnat, takže originál je originál. 1. série: 75%, 2. série: 90%, 3. série: 85%, 4. série: 80%, 5. série: 90%, 6. série: 90%, 7. série: 95%, 8. série: 70%, 9. série: 80%, 10. série: 90%, 11. série: 75%, 12. série: 90%, 13. série 85%, 14. série: 80%, 15. série: 95%, 16. série: neviděl jsem, 17. série: 80%, 18. série: 90%, 19. a 20. série jsem zatím neviděl. ()

Košoun

Celkem zábavná reality show, která nabízí jedinečný pohled do kuchyně. Gordon Ramsay je skvělý šéfkuchař i "vedoucí" pořadu. Špatný je samotný koncept soutěže, který by bez Ramsaye naprosto nefungoval. Stojí to jen na něm, jakožto charismatické vůdčí osobnosti, která dokáže chudáky potící se u plotny seřvat a hodit po nich talíře. Každý díl je jinak stejný, ocenil bych i kdyby byl delší. Je vám úplně jedno, že někdo vypadne, protože ta hlavní postava stále zůstává... ()

Deleatur

Celou jsem viděl pouze 12. sérii. Ale i tak - chápu, že se soutěžilo o místo šéfkuchaře dané restaurace, ale rychle mě znudilo, že se celou sérii vařilo jediné menu, různé a vlastní pokrmy jen při úkolech. Protože to bylo moje první setkání s Ramsayem, jeho hrubost mě nejdříve znechutila, ale pak jsem se s ní smířil, protože mi bylo dost nesoutěžících hodně nesympatických už tou typicky americkou velkohubostí. Hned v první epizodě bylo ostatně zřejmé, že nejméně polovina z nich neměla na to, aby kuchyni vedla. A samozřejmě Ramsay jako budoucí zaměstnavatel a majitel restaurace, kde bude vítěz pracovat, má právo na vysoké nároky tím spíš, že školení kuchaři dělali i školácké chyby. Ale neptejte se mě, jak teda mohli prolézt konkursem. Fandil jsem dvěma ženskejm, ale jedna si to pokazila chováním a druhá nedostatkem nápadů. Takže s vítězem celkem spokojenost. 59% (za 1 sérii) (To už jsem navíc věděl o lepších Ramsayho talentovkách.) ()

SidneyP

Podle mého názoru je tento pořad založen ne na vaření, ale na Gordonových nadávkách, s kterýma to mimochodem dost přehání. Každej se splete, každý udělá chybu, ale tu chybu nevyřešíš tím, že tomu člověkovi řekneš "Běž s tímhle hnusem do hajzlu, ty tlustoprde jeden!" Bez prdele, takových podobných věcí slyším v jedné epizodě často. Já být ten soutěžící, tak bych ho asi musel ubít pánvičkou. A dost jsem se divil, že zatímco v MasterChefovi byl v poho, tady se choval jak arogantní prase. 60%. ()

animario

"To maso je syrový..!" Úsměvná kuchařská reality šou made in USA. Šéf "Hemzy" je hovado a divím se, že mu někdo nechlejstne do obličeje horkej olej nebo ho neumlátí rozpálenou wok pánví /popř.halibutem,toho dělají snad v každým dílu/. Ale po půlnoci na Barrandově občas slušně pobaví... ()

bif

První série byla velice povedená a v dalších jsem čekal nějaké změny a ty se nějak nedostavily, což znamená, že další účastníci v dalších sériích již mohli tušit co je čeká, také mi vadilo, že v každé sérii byl zákonitě vyřazen jeden soutěžící, třeba kvůli zdravotním problémům atd (i když u Aarona v 3 sérii se tomu nedivím). Ramsay mi příjde zábavný a efektní a určitě mi nepřijde jako arogantní debil. Ovšem musím se ztotožnit s názorem, že týmy jsou vážně nevyvážené a většinou se bez problémů dá poznat kdo vyhraje, u první série to bylo jasné a u druhé taky, jedině u třetí jsem netušil, protože tam byli všichni tupí. Celkově je pekelná kuchyně dobrý a návykový pořad, dokázal jsem se dívat i na 5 (!!) dílů denně!! ()

papaguy

Průkopníci nových směrů v pedagogice odbourávajících nezdravý způsob soutěžení si rvou vlasy, milovníci amerického stylu reality-show chrochtají blahem. Určité typy jsou ochotny Ramsayovi olízat boty za to, že jim dá rondon šéfkuchaře a královský plat k tomu v jedné ze svých parádních restaurací. Takže pokud chcete vidět, jak špičkoví kuchtíci pálí nebo nedopečou (případně obojí zároveň) jeden stejk za druhým, protože jsou přemotivovaní a vystresovaní až na půdu či se jim nedaří spolupracovat (docela těžké, u vyřazovací soutěže), zatímco se o pár metrů dál prochází polonahé modelky a už hodinu čekají vypulírovaní VIP hosté na své jídlo, zatímco Ramsay vyšiluje jako smyslů zbavený, je to přesně formát pro vás. Každé rozčílené gesto, nebo teatrální stížnost Ramsaye na zpackanou porci se pro jistotu přehraje nejméně dvakrát (nadávky jsou poctivě vypípané a pokud jsou vidět ústa, tak ještě vizuálně rozostřené). Největší kiksy se pak sjíždějí v rekapitulacích znova a znova. Pokud vydržíte déle jak půl dílu, začnete zvolna pronikat do charakterů jednotlivých účastníků této soutěže, což je ta zajímavější a hodnotnější stránka této značně natahované show (20 epizod u 10. série. OMG!). No, a zatímco tým, který svou směnu vyhrál, odjíždí limuzínou utratit poukaz do luxusních butiků, či odlétá vrtulníkem kamsi na pláž na koktejlovou degustaci, jejich méně úspěšní kolegové piglují kuchyň, nebo ručně stloukají máslo na večerní šichtu. Sansára na talíři, chtělo by se říci. Jinak obdivuji, jaký je Ramsay stratég v businessu. Na místo náročného a nákladného výběrového řízení udělá výdělečnou reality-show, ve které si týpka ještě pěkně proklepne.:-) ()

Castielo

Já vám nevím, je to všechno hrozně moc reality, málo vaření. A mám takový pocit, že ty američani jsou naprostý idioti! Vaři ty samé typy jídla každý večer a pokaždé to stejně pos*rou, to není možný. Ze začátku zajímavé, ale pak se vám to hodně omrzí. 2* [začal jsem koukat na 10. sérii a nedokoukal jsem jí) ()

Lumberjack

Dlouho jsem odkládal tento pořad, ale včera jsem si pustil první 3 díly a bylo to hodně dobré... I když Ramsay se s nima fakt nemazlí a někdy ty emoce jsou až moc trapné... Každopádně Pohlreich stále vede... ;-) ()

m_a_c_a

Americká alternativa "Ano, šéfe". Podobnost je však zavádějící - zatím, co u Pohlreicha jde především o gastronomii, Ramsay sází na prvky reality show. Od této skutečnosti a naprosto nesympatických "soutěžících" se odvíjí moje relativně nízké hodnocení. 50%. ()

FireTight

Gordon Ramsay vypadá jako docela pohodovej chlápek a taky se tak chová, teda mimo kuchyni. Tam se totiž v momentě změní v krvelačnou bestii, která je schopná seřvat jakkoliv kohokoliv. Přesto se však nemůžu zbavit pocitu, že si za to v drtivé většině případů můžou soutěžící sami, protože... Přece není možný, aby profesionální kuchaři, kteří soutěží o nějakou restauraci, neuměli vařit?? To se na mě nezlobte, ale zkušenej kuchař přeci nemůže být tak neschopnej a když už něco podělá, tak si přece nemůže dovolit to suverénně poslat na výdej (třeba syrový kuře, atd.)? Celkově vzato je tak Pekelná kuchyně docela zajímavá reality-show, která má navíc na rozdíl od těch ostatních zajímavý námět a zajímavý průběh. ()