Dlouhé věky od dob, kdy Bohové vyhráli svůj mýtický zápas proti Titánům, se zjevuje nové zlo zmítající světem. Šílený touhou po moci, započal král Hyperion (Mickey Rourke) válku proti lidskosti. Hledá bájný luk Epirus, zbraň nepředstavitelné moci, kterou ukoval bůh Áres. Aby luk našel, shromažďuje krvežíznivou armádu vojáků znetvořených jeho vlastní rukou a začíná válečné běsnění a kruté drancování starého Řecka. Jen ten, kdo vlastní tento luk, je schopen vysvobodit Titány lačnící po pomstě, od úsvitu věků uvězněné hluboko v kameni hory Tartaros. V rukou krále Hyperiona znamená luk zkázu lidstva a pokoření moci bohů - ti totiž dle prastarého zákona nesmějí zasahovat do sporů smrtelníků. Jsou tedy bezmocní, ale jen do chvíle, kdy se objevuje jejich jediná naděje, venkovan Theseus (Henry Cavill). (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

JamieSmith

Většinou nečekám od amerických rádoby "historických" filmů nic. Od Immortals jsem se dočkala vypracovaných těl, spousty hyper super cool soubojů ve zlatých oblečcích, a upířích hvězdiček na přímém slunci. Jo, a pak taky toho neskutečného množství prasáren, co se jim podařilo udělat s řeckou mytologií. Vymlouvat se na komix jako v případě Thora (který byl btw. docela zábavný) tu nejde, takže by mě zajímalo, co bratři scénaristi hulili, když tohle dílko tvořili. Ale Mickey Rourke na starý kolena válí, to všechna čest. ()

PedroPo

Ne*er bohy! Jo, tak tohle byl oříšek. Občas příliš krvavé, aniž by tolik digital blood bylo nutné ukázat. A příběh zas natolik plytký, že to ani tolik krve nespraví. Ale finální souboj, kdy bohové dávají lekci Titánům (kteří nevím proč vypadají jako tlupa zombies trpících nemocí z ozáření) byl fajn. Jen jsem pořád vzpomínal na starého pána Petišku, jestli někdy psal o tom, jak Palas Aténu nebo Neptuna zabil pod Tartarem nějaký Titán... ()

ER

Volně pojatý bájný příběh s polobohem Théseem přináší skvělou vizualizaci ala 300:bitva u Thermopyl (což se všeobecně čekalo),ovšem o něco horší zpracování bájné látky. Což by nemuselo vadit, kdyby se divák ubránil srovnání Thésea s králem Leonidasem. Tam, kde očekáváme typicky hrdinské chování, tam se nám dostane jen "mile"vykulených očí,až příliš hezounsky vypadajícího H.Cavilla. Théseova cesta za vůdce Helénů je pak příliš nevýrazná a jedno jediné vystoupení (kdy promlouvá k utíkajícím vojákům) stěží dosahuje řečnických kvalit Leonidase. Dost špatně se pak vstřebávají takové momenty, kdy bájný luk popadne do tlamy vlk a peláší s ním ke králi Hyperionovi. Na druhou stranu scéna boje Titánů s bohy je excelentní a Mickey Rourke jako vždy skvělý. Jeho cynické proslovy pak dodávají scénám tu šťávu, která film povznáší na vyšší level. ()

CorteX^

Někde jsem četl, že v tom měli i prsty lidi, co stáli za 300 a také to bylo vidět. Do boje se nakonec zapojili všichni, včetně bohů a to cením. určitě se na to zase někdy mrknu... ()

skalican

Neviem čo mám napísať... vizuálne zaujímavé, ale prázdne. Nie som veľkým obľúbencom týchto filmov. Ale pri porovnaní napr. s 300 je to úplne niekde inde. Je to jednoducho slabé. ()

dodona

Je to krvavé, ale to som čakala a s tým som aj spokojná. Je to príliš tmavé (daň za 3D?), dlhé a hlúpe. Ja teda nie som žiaden odborník na grécku mytológiu a báje, ale toto snáď napísal človek len so základnými, resp. takmer žiadnymi znalosťami. Bohužiaľ práve toto mi kazí a degraduje celý príbeh, inak by to mohli byť solídne 3. Dejovo rovnaký prúser ako Trója, vizuálne dôstojný nasledovník 300. Hereckým výkonom nemám čo vytknúť, potešil Stephen Dorff. ()

Ceberus

Bohužel jsem si asi dojem zkazil tím, že jsem byl na 3D verzi. On ten 3D efekt je sice v prvních okamžicích hezký, ale pak už jsem ho přestával vnímat a naopak mě čím dál více štvalo, že ty 3D brýle sloužily spíše jako stínítko, takže to bylo podobné, jako dívat se na film na počítači se značně ztlumeným jasem monitoru. Jinak je to ale pěkné a neurazí to, pokud někdo nemá problém se syrovostí bitev - je to totiž rozhodně krvavější než třeba krví prosycený Patriot. Na výkony herců si nelze vůbec stěžovat. Pokud by krev byla přece jen problém, božstev si lze užít jinde, například v remaku Souboje titánů. ()

agrimon

Odfláknuty film, nezaujímavý príbeh, bohovia v trápnych kostýmoch a luk, ktorý predstavuje hlavnú myšlienku filmu..? Slabéé slabéé, nuda, ale u 3D filmov nič neobvyklé ()

Trias

Což o to, vizuál je to pěknej. Zejména určité lokace a souboje vypadají působivě. Neméně zajímavé jsou odkazy do řecké mytologie, které jsou někdy "přesnější" (Theseus zabil "Minotaura", Efialtes jako zrádce, věštkyně se spletla, když tvrdila, že se Theseus spojí s Hyperionem, rozuměj s Dareiem), někdy "méně přesnější" (úzká brána místo soutěsky v Thermopylách). Nakonec to ovšem všechno vyznívá tak prázdně a neživotně, že to hodnotím jako snadno zapomenutelný průměr. ()

Durgas

Podľa môjho názoru si treba vždy uvedomiť, na aký film idem, a podľa toho prispôsobiť svoje očakávania. A ak nemám rád nažltnuté filmy, kde je všetko digitálne, tak také nepozerám. Za seba môžem povedať, že tento film splnil všetko, čo som od neho očakával - a teda pastvu pre oči v podobe skvelých efektov a hutnej akcie. Výhrady samozrejme mám. Niektoré kulisy mohli vyzerať menej „kulisoidne“, niektoré scény by zniesli trošku menej epickosti a viac racionality, aspoň Zeus mohol byť starší a zrelší a podobne. Ale v zásade som z kina odchádzal spokojný. A Mickey Rourke ako kráľ Hyperion bol proste skvelý, škoda že musel prehrať. ()

kwaicheng

Ach jo. Dražší verze německé postporno fetišistické produkce Tutanchámon na tahu lesem, vytřel si prdel papyrusem. Hlavní hrdina, mocný Théseus se představuje ve scéně, kdy za dohledu Mažňáka rube do starého kmínku kalačem pro děti, místo aby si vzal pilu, debil. Je to mamánek non plus ultras, takže když drsňák Mickey Rourke jeho mateř konečně podřízl, nesmírně se mi ulevilo. Ty vole, vůbec na stylu jejich bydlení mi přišlo něco divný, jednak tam chodili všichni špinavý jak prasata, po celým těle i v ksichtu uválený, jako kdyby zápasili na zabíjačce s pašíkem v jeho přirozeném ringu, totiž v chlívě, a večír si pak lehly do běloskvoucích peřinek. A ráno bylo všecko, i lajntuchy bílý!! Tak snad nejsem blbej ne, takovej velkofilm a takový oči vypíchávající detaily. A taky to bydlení v indiánským pueblu si mohli tvůrci nechat od cesty. Jinak se ten chlapec od Théseů opravdu snažil. Freida Pinto sice ukázala prdelku, ale z jejího výkonu to bylo asi tak všechno. Celou dobu se tvářila jak kdyby jí neustále prcal milionář z chatrče, takže mi vážně šla na nervy. Další věc co jsem nepochopil, když ten upír s trojzubcem, rozuměj Poserdom, skočil rybičku do moře, zvedla se vlna, hrdinové se zachránili, zlí hoši, který k mýmu údivu přijeli na vznášedle (!!!!!), to spláchlo, no dejme tomu, ok. Střih - a všichni jsou najednou špinavý od hlavy až k patě jako by si odskočili k havárii tankeru zachraňovat nebohý tučňáky z nafty. Nechápu. Pár patetickejch keců asi nutnejch (nevim esli to zvládnu. Zvládneš. dyž já nevím hele. Jo, zvládneš. tak jo). Titáni byly pěkný lůzři, jsem myslel že umí víc než hryzat do bidýlka a vrčet. Z bohů byl dobrej jen Zeus, ostatní vypadali jak z teenage horroru, zvlášť Afrodita a Athena, ty byly jak dvě vypatlaný americký emocionální středoškolačky. Zeck tu psal něco o kulervoucích soubojích, no koule tam utrhli jen jednomu pánovi, a jestli Zeck nepřestane psát slova jako kulervoucí, kuledechberoucí, kulekrutohustý a kulecool, tak ho co nevidět vyhodím ze svých oblíbených. Tečka na závěr: mocného luku Epirukuluku se v závěru zmocnil nikoliv Théseus, nikoliv Hyperion, ani Orion, ani Franta Stejskal, ale hyena z cirkusu Berousek Inc. Ach jo. Kdyby tam bylo něco o souboji bohů a titánů, tak by to šlo. Jo a s těma papundeklovejma zbrojema už běžte do prdele!! No a aby to nebylo všechno tak si ještě v zajímavostech člověk přečte, že to ani nebyla Freida Pinto, kdo tam vystčil zadek přes celý plátno, ale dublérka. Ty vole, tak když na to nemáš, Freido, tak se vrať zpátky do Bolywoodu za poručíkem Šejtanem, tím co si jinak předvedla bys tomu kvalitativně odpovídala! Howg. ()

Kingjiri

Z traileru a prvních informací jsem očekával pořádnou akční řežbu, kterejch v poslední době moc neni. Ale akce bylo žalostně málo. Víc než tři čtvrtiny stopáže obsahujou pár akčních scén (který nejsou nijak rosáhlý ani vizuálně zajímavý) spočítatelnejch na prstech jedný ruky. Reputaci trochu napravuje závěrečná akční sekvence začínající divácky nezajímavou válkou (kde se bije pár lidí v "tunelu"). Na mysli mám hlavně bitku bohové vs. "ty divný kreatury, který Hyperion vypustil" - vizuálně hodně povedený a rozhodně akční vrchol celýho filmu. Příběh prakticky o ničem, mele se tu pátý přes devátý, chybí větší napětí a tempo. Kostýmy taky nic moc, předevšim ty co měly bohové, působily hodně lacinym dojmem. Co mě nejvíc vytáčelo, byly tmavý scény, kterejch fakt nebylo málo, a nebylo v nich vůbec nic vidět. Za akci v závěru třetí slabší hvězda, celkově zklamaní. ()

Melvej

Jestli tohle někdo někdy přirovnával k 300, tak se domnívám, že se dopustil urážky na cti, a tvůrci 300 by měli podat nějakou žalobu. Nuda, nuda, krev, boj se spoustou efektů, nuda, nuda, zadek Freidy Pinto, zatmavený prsa Freidy Pinto, nuda, krev, nuda, nuda, nuda. Asi takhle nějak bych to popsal. ()

LordMysti

Tři hvězdy pouze za originální a parádně dynamickou choreografii soubojů, parádní výpravu a celkově nádherné fantasy imaginární hrátky s obrazem a různými výjevy. Bohužel vlastní příběh i cesta k velkému finále je hodně řekl bych nemastná-neslaná. Kdo neocení vizuální stránku filmu, pro něho Immortals nejsou, v opačném případě stojí za shlédnutí. ()

Tamten

Dějově tak nějak nekompaktní, zbytečně se tam snažili nacpat víc, než by bylo třeba a k tomuto stylu zpracování to prostě nesedí. Výsledný pocit je podobný jako z remaku Souboje titánů - po výtvarné stránce dobrý, ale tím to končí. Navíc že jsou lidští bojovníci mladí nadupaní kulturisté bych ještě bral, ale že tak vypadají bohové mi prostě nesedí. ()

Idahou

Už by mohl být konec. budou už titulky na spartaca? Kam jsem dal mobil? Tak přesně tohle se mi honilo v hlavě, zatímco oči sledovali Immortals, jediná chvíle, kdy se myšlenky upnuli k filmu byla, když se Freida Pinto svlékla, má totiž fakt moc pěknej zadek. Jinak nic, film je absolutní vata, je na něm vidět snaha i potencionál, ale to nic neznamená, protože výsledek má ode mě jen tak tak tři hvězdičky a to v kategorii na zkouknutí. Podle mě jen nouzovka, až se budete fakt nudit, není to špatný, ale jak už jsem psal - prostě vata o ničem. ()

Kingi

Věc, kterou mám opravdu rád, je řecká mythologie. To jsou tak úžasné příběhy, legendy, náměty k příběhům. Naopak věc, kterou nemám rád, jsou příběhy, které tuto tématiku neukočírovali a vznikl takovýto paskvil. Proto je pro mě Válka Bohů, tak jako Percy Jackson nebo Souboj Titánů jen velkým zklamáním. Pár bodů pro Válku Bohů: tento film nepřekročil hranici trapnosti, tak jako Percy nebo Souboj. ** ()

Marco Polo – žhavé zboží?

Marco Polo – žhavé zboží?

31.05.2012

Superman postaví Velkou čínskou zeď

Superman postaví Velkou čínskou zeď

11.02.2012

Uvidíme, co na to Čínská lidová republika :). Tak nebo tak, Edward Zwick pokračuje v přípravách svého nového historického eposu The Great Wall pro studio Warner Bros. a novou produkční společnost… (více)

Proyasův ráj ztracený?

Proyasův ráj ztracený?