Twilight sága: Nový měsíc

• USA The Twilight Saga: New Moon (více)

Poté, co se Bella zotaví z útoku upíra, který ji málem stál život, chystá se s Edwardem a jeho rodinou oslavit své 18. narozeniny. Nešťastnou náhodou se však Bella při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro rodinu Cullenových až příliš lákavý. Rozhodnou se pro Bellino bezpečí opustit městečko Forks. To však Belle zlomí srdce. Už se zdá, že se ze svého smutku nikdy nedostane, ale nový smysl života překvapivě nachází v nezodpovědném chování a stále hlubším přátelství s Jakobem Blackem. Nebezpečí však na ni stále číhá v různých podobách. (oficiální text distributora)

O´Neill

Zatímco byl první díl docela slušně, tři hvězdičkově hodnoceným filmem, toto bylo doslova vyhození peněz luftem. Film překypuje nelogičnosti, až to bolí a herecké výkony jsou hrozné. Celý film jsme sledovali trio herců > Bellu, která má celý film depresi z toho, že ji nechala láska, a z toho že je v 18ti stará. Poté zde vidíme Edwarda, který se celý film tváří jako feťák, kterému došly "prostředky". A trio zakončuje Jacob, který vypadá trapně jako LittleHercules 3D. A tak to je celý film. Bella kecá, pořád si stěžuje na to, jak to má v životě těžké, a tváří se arogantně jako by byla prezidentkou zeměkoule. Jediný kdo tady za celou tu dobu aspoň trochu potěšil, byla Ashley Green, na kterou se jako jedinou aktérku dalo dívat, a nehrala stylem "nudné kecy, nudný pohled, nudné kecy, sbohem." Jo, pak vcelku jetě Dakota, která bohužel nedostala moc prostoru. A klidně se vsadím, že dostat ona roli Belly, zahraje to mnohem lépe, než otravná Stewart. Sumasumárům, odpad tomu nedám ale rozhoduji se mezi hvězdičkou či dvěma. V poslední době jsem dal odpad Antikristu, a hvězdičku Nebezpečné síti. Toto až takový odpad nebyl, a díky docela povedené hudbě přeci jen dávám ty dvě hvězdičky. ()

deepend

Nejsem příznivcem Twililght ságy, ale přiznám se první díl nebyl až tak marný...takový light horor pro puboše, na jedno podívání dobrý. Teď tady máme Nový měsíc, jako horor neskutečná nuda ovšem jako komedie to nemá chybu:-) Pořád jsem si říkal proč tak řídký příběh natáhli na více než dvouhodinovou stopáž, protože sledovat 130 minut permanentně nadrženou Bellu, která pendluje mezi vlkodlakem a upírem to je opravdu záležitost pro skalní fandy předlohy, Kristen Steward nebo pro masochisty...todle si koleduje o parodii. A já mám teď chuť na pořádný šťavnatý hardcore vampire movie...třeba 30 dní dlouhá noc:-) ()

Petoss1

Na to sa fakt už nedalo pozerať, toľko rečí a veľký prd. Kristen Stewart je ako pribrzdená. A to sa mi jednotka páčila ach. 20% ()

Caym

panebože, jsem nenormální, mně ten film nevadil! čekala jsem, že to bude stejná zrůdnost jako jednička a ono se to dalo přežít (a dokonce občas i "užít"), vzhledem k tomu, jak brutální kritiky všude vidím, si asi promnu oči a dám si ten film ještě jednou za denního světla a v normální hodinu (ano, v jednu v noci už je člověk ospalej) a možná i s titulkama (ano, polovina všech zamilovanejch škvárů mi šla jedním uchem tam a druhým ven) - no ale uvažte, jednou jsem se dokonce pousmála vtipu (a doopravdy to měl být vtip, nesmála jsem se ničemu, co bylo míněno vážně, wow) a dokonce mi nevadil mistr Patizón - slečna Bella mě naopak zase rozčilovala svým prapodivným hereckým projevem (nikdy u ní nevím, jestli chce brečet, smát se, nebo se jen potácet po plátně s nečitelným výrazem ve tváři - což je vlastně téměř pořád) - no a na konci člověk zjistí, že to režíroval někdo jinej, pak v čem je zakopanej pes, ne, dobře, podívám se na to pro jistotu ještě jednou (chachacha, alibismus, co? to víte, nemůžu říct rovnou, že jdu slintat na Jasperovy dvě věty v celém filmu) ()

Nautila

Ale tohle je ovšem už průser. Dvouhodinové bla bla bla se svlečenými playboy, vyretušovanými "upíry" a neustálými "emotivními" výlevy. Teďka nepřeháním, ale opravdu mi to přišlo místy až nechutné. Myslela jsem, že fakt, že ženský jsou narozdíl od chlapů spíš na charakter než na tělo, je všeobecně znám (pokud se dobře pamatuji, tak ani ve třinácti mě polonahatí svanatci nebrali). No, tvůrcům se to evidentně nedoneslo. Je to horší než ta reklama na zmrzlinu Mrož. Jen s tím rozdílem, že tohle bohužel není nadsázka. A ne, nejsem frigida nebo lesba. A asi chápu, jak u toho musí trpět chlapi-diváci. ()

selviskhed

"Kamkoliv se podívám, vidím jeho nepřítomnost." Filmu chybí nosné téma a opakuje struktury známe z prvního dílu. Nakonec je tak protivnější než jednička. Jakkoliv je mi na režiji autorky prvního dílu něco bytostně nesympatického, měla štěstí v tom, že natočila první díl. Ten totiž vyprávěl příběh, který se vyvíjel. Druhý díl začíná tam kde první skončil, vytvoří pseudoproblém, kterému je uměle dodán nádech osudovosti a který se vyřeší bez toho aby se postavy nebo vztahy mezi nimi zásadně proměnily. Na konci filmu tak stojíme tam, kde jsme začali. První díl měl dvě nosná témata - vývoj vztahu Edwarda a Belly a objevování univerza ve kterém existují lidé a upíři. Druhý díl se rozpouští v moři pseudotémat. Problém ve vztahu Edwarda a Belly není pro diváka zajímavý, protože není dostatečně osvětlen (Proč Edward nezůstane ve Forks? Proč se rodina Cullenů neodstěhuje pouze o několi měst dál a Edward za Bellou nepřilétá? Jak ji může nechat bez ochrany když po ní jde Victoria?) . A pokud jde o Edwardovu nedostupnost: film pouze recykluje téma prvního dílu, což je dost trapné. Kamil Fila nakonec asi tetralogii správně vytýká skrytou manipulaci, která dívkám sugeruje obhajobu pasivismu v poselství "i když ti ubližuje, dělá to nejspíše pro tvoje dobro a proto, že tě miluje". Oproti minulému dílu se lépe povedly triky (ikdyž to stále nění perfektní). A ano - jsem člen týmu Edward. ()

Mefistofelle odpad!

Na tohle nejde použít jiné slovo než... sračka. Nedokázala jsem se na to dívat v kuse, musela jsem to dvakrát přerušit a dát si pauzu, jinak by můj mozek nejspíš explodoval. Bella mě vytáčela pokaždé, když se objevila na obrazovce, Edward by mi spíš seděl do podniku typu Modrá ústřice a zbytek postav nedostal tak velký prostor, aby moh dokázat, že není jen bandou blbečků. Kdybych měla skončit v pekle, tak nejhorší utrpení by bylo, kdyby mi tam pouštěli právě Twilight. ()

Attta

Tento film prostě nemá žádný potenciál, protože to se už v prvním díle ukázalo, že je to slátanina. Opravdu jsem se přes to podíval ze zvědavosti, abych na to neměl zkreslený pohled a nebyl pokrytcem, který to odsoudí aniž by to viděl. Nemůžu dát více než 2 hvězdy! ()

Streeper

Rozhodně nejhorší díl z celé série. Tohle byla směsice deprese, úzkosti, sebevraždy, šílenství. Sorry, ale co si z toho vezme pubertální holka nebo kluk? Že když nemůžu být se svou přítelkyní/přítelem, tak se zabiju nebo se nechám zabít? To je přece strašný. Fakt, nechápu, co z toho dokázali udělat. Tenhle díl je zajímavý jen díky Volturiovým, to je jediná věc, jinak naprostý odpad. ()

Crawler-D

Změna režiséra se v ničem nevyplatila. Chris Weitz dodal několik akčních scén, ale romantika, která ve své naivitě a smyslnosti mezi Pattinsonem a Stewartovou fungovala, je nyní zcela bezduchá a bezradná v tom, jak chce působit. Navíc se snaží jejich vztah zkomplikovat, ale je o to nesmyslnější a postava Stewartové o to blbější (ne, nezabíjejte ho, to radši mě - k čemu mu to ale bude, když on se chtěl zabít, protože si myslel, že je mrtvá)- jestli si z tohodle bere budoucí generace žen inspiraci, tak jsme my muži v háji (ne že by to teď bylo o moc lepší). Knížku jsem nečetl, ale nasmál jsem se dost. I proto že Weitz navíc všechno dělá hrozně rutinně a pochybuji, že se odvážil sebemenší autorské invence. Ale je dost možné, že za celým nezdarem stojí děsivá střevní chřipka, která v ději útočí na postavy a zařádila si mezi valnou většinou herců, kteří se ji, dle jejich výrazů, pokouší zvládnut, ale raději by leželi v posteli. ()

JohnRambo

Vôbec mi neprekážalo ako humorne to bolo natočené ale čo mi vadilo bolo asi všetko ostatné. S výnimkou Kristen a Dakoty. Hrozne ale hrozne dlhé. Minimálne 50x som si povedal že to asi do konca nevydržím. Oproti jednotke je New moon kvalitná sračka bez hlavy a päty. ()

Džef!

první díl se mi docela a říkám docela líbil, ale tento. Celý film tam Bella brečí, že se rozešla s Edwardem a jinak se tam nic neděje. Možná na konci se tam objeví dalších 5 upírů kdesi v Itálii...chcete-li na to vzít své přítelkyně nebo manželky tak je to ideální... běhá tam hodně opálených a svalnatých mládenců z jakéhosi gangu divokých vlků... ()

ifa

Bella v objetí, Bella na zemi, Bella omlácená o kamen, Bella na útesu, postava Bella je pěkná nuda. Jacob má vlasy, Jacob má sval a už nemá vlasy a Jacob nemá ani tričko. Edovi to sluší, Eda má tupý výraz, Eda má moc rtěnky a vlastně si vůbec nezahrál. První dva díly z téhle "ságy" bych klidně překřtila na Blbý a blbější. Co fungovalo v jedničce jako oddechová romantika, v New Moon působí jako dávící efekt, ani jíst se u toho nedá. A abych netrpěla podvýživou, už nikdy to nechci vidět. 20% ()

TommyLeeJape odpad!

Teenage brainwashing největšího kalibru. Kdyby si na začátku filmu Bella píchla heroin, dávalo by to všechno mnohem větší smysl. Vážně, když se na to dívám a uvažuju o hlavní hrdince jako o drogově závislé, tak si tím dokážu vysvětlit ten nepřítomný pohled i většinu pro mě jinak nepochopitelně stupidních scén. Samozřejmě by bylo lepší trošku pozměnit scénář, například: "Alice, zase jsem se přefetovala, šla jsem do lesa a ztratila se. Táta mě chce poslat na odvykačku do Jacksonville, bráním se. Prosím vraťte se, dochází mi koks, vaše Bella." ()

C0r0ner odpad!

Člověk by řekl, že jednička už byla dost výživná. To však nebylo nic proti tomu, co na mě Chris Weitz vybalil v pokračování. Ve výsledku to byla dobrá komedie, protože jsem se dost často smál nahlas. Bylo to upřímně zábavnější, než většina komedií. V duchu jsem si při sledování počítal hvězdičky a došel jsem na minus jednu. Pod nulu se ale jít nedá, takže: 0%. ()

lakikaki odpad!

Šesť panákov, dve a pol piva a aj tak to bolo utrpenie. Čím triezvejší, tým horšie. A to som si asi pätnásťkrát hovoril, že horšie to už byť nemôže. Fakt najväčšia sračka na svete, najhorší film všetkých čias… Dobre, to možno až nie, pravdepodobne existujú aj horšie filmy, ale som si istý, že tie sa aspoň netvária natoľko vážne. A sklamala dokonca aj polnočná premiéra, emo teenky boli príliš málo emotívne a žiadnych vzdychov a výskaní som sa nedočkal. Fakt to nepozerajte, je to nepredstaviteľne otrasné. Jednička je krásne guilty pleasure, ale toto je absolútne zlo. [3%] ()

Vlkodlak umí karate

Vlkodlak umí karate

20.12.2009

Pravděpodobně neexistuje recenze, která by „herecký výkon“ Taylora Lautnera v Novém měsíci pochválila, či alespoň nepohanila. Na tom ale vůbec nezáleží. Hezounek se zářivým úsměvem je ochoten… (více)

Zmutovaný Conan?

Zmutovaný Conan?

13.12.2009

Marcus Nispel (bez komentáře, kdo viděl nový Pátek třináctého, ví své) začne na jaře natáčet v Bulharsku nového Conana. Ano, je nejvyšší čas obsadit hlavní roli. Až do této chvíle jsme neslyšeli… (více)

Adaptace scifárny od autorky Stmívání

Adaptace scifárny od autorky Stmívání