• TheDarKnig

na odpad to nakonec nebylo, dokonce jsem chvili uvazoval i nad dvema hvezdama. Nakonec sem si ale pripustil, ze to bylo prece jen o dost horsi nez Stmívání, kde jsem videl aspon nejake zajimave napady a taky prvni dil a to odhalovani "mytologie" (ano jinak nez v uvozkovkach se to doslova bojim napsat.. asi si kazdy domysli proc :-)) a tady uz jen celej dil byly pitomy kecy, pokusy o sebevrazdu a dalsi blbosti.. Volturiovi mi prisli spise k smichu nez aby budili nejakou hruzu, jedina jakz takz desiva clenka byla Jane - Fanning (prekvapive!).. Jinak dej, jak jsem uz pred chvili naznacil, nestoji ani za starou belu, Stewart sice zase nehraje uplne spatne (narozdil od nekterych modelů..), ale rozhodne hure nez v prvnim dilu. A po tom, co zde vyvadela, se vzdavam snahy pochopit jeji mysl.. U ni by asi vyhorel i Holmes se svou povestnou dedukci a sarmem Downeyho juniora.. ale jak rikam, prece jen to slo z vypnutim mozku pochopit, pribeh na sebe navazoval a vizual nebyl nijak srackoidni (i kdyz ti vlci.. ehm) na takove skvosty od Asyla, Bolla nebo katastroficke filmy na Nove (aspon nektere) to nema.. Je tam nekde videt i ten rozpocet, exteriery (az na debilni Italii, chci aby se to odehravalo jen v tech lesich) jsou stale velice pekne na pohled a jedina opravdova akcni scena (hon na Viktorii) je uzasna (ta hudba tomu urcite dopomaha).. Zato vcelku je zel soundtrack slabsi a vice na skupiny zamereny nez v jednicce + faktor, ze i ty podarenejsi motivy zde uz nejsou originalni.. Jo a kdyz uz jsem vzpomenul tu nejlepsi scenu, musim zminit i tu nejhorsi, u ktere jsem mel nutkani rvat si vlasy a behem tech par vterin jsem skoro usnul. Je to debilne zpracovane ubihani casu, pricemz Bella sedi na zidli, cumi do blba a kolem poletuji pismenka a to vse bez jedineho doprovodneho slova. !!! tohle jsem fakt jeste nevidel, aspon ta originalita se musi uznat.. Takze celkove takove rozhrani 1 a 2, ale spise priklonene k 1(14.3.2010)

Avizovaná tragédie se nekoná, Nový měsíc je jen dokonale podprůměrný. Dvouhodinová nuda, ve které se bez zjevného posunu kupředu žvaní stále o tom samém bezobsažném ničem, a čas od času se to proloží nějakým více či méně WTF momentem (zpomalená vize budoucnosti rulezz!!). Triky nejsou žádná sláva, herci jsou vesměs jak z Beverly Hills a když dojde na finální akci, je to děs. Poslední dialog filmu nicméně považuji za velmi rafinovaný vtip a honička v lese někdy v půlce filmu je imho GENIÁLNÍ!! K tomu velice solidní hudba a možná hlavně proto ta třetí, totálně GUILTY hvězdička navrch...(29.11.2009)

Méně zdařilé zfilmování než první díl. Ať už hrdinčina deprese a nebo hledání a nacházení klidu nebo ztvárnění halucinací se moc nepodařilo zprostředkovat, přesto jsem zvědavá na další díl. Taky škoda, že tvůrci již rezignovali na vykreslování charakterů postav, jako tomu ještě bylo v prvním díle. Tolik očekávaná Itálie zmizela v několika krátkých záběrech a vůbec celý film utekl přiliš rychle aniž bychom se do kterékoli části stačili vžít. Nejzdařilejší byly snad jen zachovalé hlášky z knih, kterým se dalo usmát.(25.11.2009)

• Psema

Dementní hra na Shakespeara, ve které se dvě nemehla předhání, kdo lépe napodobí Cageův pohled raněné laně, a Kristen Stewart trpí pod nátlakem nesmyslného scénáře (horší dialogy letos neuslyšíte) a vedením rezignujícího Weitze. Verdikt? Nejlepší parodie od Žhavých výstřelů. Škoda, že to nebyl záměr. 1/10(19.11.2009)

• kiddo

Hlavně, že se Pattinson třpytí. Weiz musí být génius, když dokázal z naprostého literárního odpadu natočit film, u kterého si říkám, že kniha byla vlastně ještě docela fajn. Ačkoli je psychologie postav v knize zcela ujetá, přece jen představuje způsob, jak jim můžu porozumět a aspoň na chvíli přijmout jejich vidění celé situace. Tím, že se jí zbavili, selhali tvůrci ve svém primárním úkolu, a sice zakrýt děsivou sterilnost téhle romance, jež nemá obsah, chemii a na ničem nestojí (zatímco mám brečet nad moderní Julií, jejíž osudový poměr s Romeem je v pejru, já se otravuji nad pubertální slečinkou, která povrchně fňuká po kašírovaném hezounovi). Horší dialogy jsem ve filmu neviděla dobrých pět let. Je fyzicky bolestivé pozorovat Stewartovou, jak si nadrženým funěním dobrovolně šlape po kariéře, Pattinson frustruje dlouhým nehybným zíráním a plátno prozařuje jen Lautner, bohužel jen svými zuby. A takhle konec nějakého filmu nenatočí ani amatérský diletant, který kameru drží v ruce poprvé. Tohle už nemůže brát vážně ani ten, komu se líbil první díl, ani fanoušek s aspoň minimálním množstvím sebeúcty, a kvůli všeobjímající nudě ani někdo, kdo by se rád v kině zasmál cizí demenci.(28.11.2009)

• - Ashley Greene, představitelka Alice, nosila během natáčení paruku, avšak jinou než tu, kterou používala v průběhu filmování předchozího filmu série Stmívání (2008). Aby se do ni mohla vejít, ostříhala si vlasy nakrátko. (Verunka1995)

• - Natáčení začalo 16. března 2009 ve Vancouveru v Britské Kuolumbii v Kanadě, a poté se přesunulo do Montepulciano v Itálii. (TomikZlesa)

• - Počas natáčania scény Belliných narodenín sa Jackson Rathbore až tak vžil do svojej úlohy, že ho Kellan Lutz aj s Petrom Facinellim ledva udržali a nechtiac pritom zranili Elizabeth Reaser. (DaviD3141)