• AngelAngie

Pokud se tvůrci chtěli alespoň v samém úvodu vyhnout špatným kritikám, pak nechápu, proč hned nasadili snovou sekvenci, která už tak působí vzhledem ke knize (a tudíž filmovému námětu) opravdu směšně. Casting celého snímku je více než otravný a možná za úplně nejhorší považuji vedlejší postavy, neboť mi to příjde jako útok na třetiřadou castingovou agenturu, která nabízí herce za naprostý pakatel a je jedno, že intonačně či gestikulačně jsou ti "herci" úplně mimo. Druhý díl se dostal přesně tam, kam ho chtěli odpůrci dostat už tím prvním. A to je nepřekousnutelná přehnanost, naivita, bohužel i postrádání hereckého umu a absence jakékoli přitažlivosti mezi hl. postavami. Kristen Stewart je tahounem celého filmu a bude to tak i v ostatních dílech. Je to sázení na jistotu a tvůrci to vědí, neboť ona jako jediná má krom zvučného hereckého jména opravdu i ten zmiňovaný, ač neprojevený, talent. A neprojevený není její vinou, ale vinou scénáře a režie, která ji nikam neposouvá, ale nechá papouškovat něco, co vůbec nejde do hlavy normálně myslícímu diváku. Tenhle film je opravdu velmi špatný, bohužel se stalo to, co mnozí tolik chtěli - je nechtěně velmi vtipný. A to nejen svými triky... // a dávat vyšší hodnocení pro slabost k jakémukoli z herců není na místě, neboť tam, kde se ta slabost projeví, se nutně musí pro vyrovnání projevit i to otřesno - jinak není někde něco v pořádku(24.11.2009)

• imf

Krví ohozený fotoromán z Bravo Girl. Můžeme se tomu smát, můžeme nad tím plakat, ale Zatmění (nejen myslí) už je za rohem. Držte si mozky, teď už pojedeme jenom z kopce.(30.11.2009)

• hellstruck

No.. jestli byla jednička špatná,tohle je mnohem horší,bohužel.Víc bych k tomu raději neříkala.PS:Kdo tvrdí,že Twilight NENÍ emo,tak není vyřízenej,ale zřejmě o tomto pojmu ví víc než Cival:-)(26.3.2011)

Zdejší komentáře k filmu jsem si raději nepřečetla dřív než napíšu ten svůj z obavy, aby mě něco neovlivnilo, ikdyž se mi to zde nestává. Ráda zde píšu ryze své názory a od nikoho neopisuji. I v tomto případě chci za sebe vyjádřit, že i tento díl ságy mě zaujal stejně jako díl první. Nemůžu říct jestli je horší nebo lepší, je prostě pro mne fajn sledovat pokračování a osudy hlavních hrdinů. Stejně jako v předcházejícím díle i v tomto oceňuji neotřelý způsob režie, pocitovou hudbu a děj celkově :-) Nevím jak to popsat, ale tato sága ve mně evokuje pocit hlubokého tajemna, zamyšlení, rozruch - něco jako kdyby jste byli třeba na nějaké masáži či jednoduše doma na pohovce a ve sluchátkách si pouštěli relaxační hudbu a ponořili jste se do sebe sama ... tak asi tak přibližně ;-)) Nezní to moc složitě? ;-)(3.10.2011)

• arachneuss

Knižní ságu mám relativně rád. Sice se jedná o červenou knihovnu, ale čte se to dobře. Do filmové adaptace druhého dílu jsem vkládal opravdu velké naděje a možná jsem doufal až moc, neboť Weitzova verze je o pořádný stupeň horší, jak rok staré Stmívání. Je to škoda, neboť příběh o lásce mezi dívkou a upírem má na poli kinematografie velký potenciál.(25.11.2009)

• - Americká premiéra filmu byla 16. listopadu 2009, stejného dne byl podle lunárního kalendáře nov (anglicky ''new moon''). (Martinibaby)

• - Ashley Greene, představitelka Alice, nosila během natáčení paruku, avšak jinou než tu, kterou používala v průběhu filmování předchozího filmu série Stmívání (2008). Aby se do ni mohla vejít, ostříhala si vlasy nakrátko. (Verunka1995)

• - Scéna na školním parkovišti v den Belliných 18. narozenin se točila 9. dubna, v den 19. narozenin Kristen Stewart. (Martinibaby)