• Malarkey

To snad není možný, co z toho tvůrci udělali. Z dost možná nejlepšího knižního dílu vydrápali SKUTEČNĚ to nejlepší a spojili tak do tak uceleného celku, že líp to snad už ani nešlo. Ze začátku jsem se vcelku divil, proč má tak nízké hodnocení. Dokonce to hraničilo i s černotou. 31 % byla kritická hodnota. V tu chvíli mě napadlo, že bych tu zase mohl vyvíšit něco co ostatní sundali. To jsem ale nečekal, co na mě vybafne. Celých 130 minut jsem totiž sledoval zápletku, že bych se z toho posral. Hlavní, absolutně nesympatická, hrdinka je v prdeli z toho, že se na ní Pattinson vykašlal a odfrk si to do pryč. Ona se v depce snaží přežít co to de, má noční můry, hrozný psycha a furt jenom přiblbe čumí a nedokáže se s tím vyrovnat. Zamiluje se tentokrát do vlkodlaka a všecko se odvýjí znova. Pak se Pattinson vrátí a začnou vztahový orgie. Myslel jsem, že u toho umřu nudou. Plno scén jsem vůbec nechápal a co bylo nejhorší, samotná akce na celý film byla během asi deseti minut a ještě k tomu tam nebylo vůbec nic zajímavého. Už ani ta muzika nebyla tak dobrá jako v prvním díle. Takže zprasení nejtěžšího stupně. Mají štěstí, že si diváky nasosali z prvního dílu, tak se jim to asi nejspíš vrátí. Každopádně jestli chtěj i nadále být úspěšní, musí třetí díl být kvalitou někde uplně jinde. Vždyť na tohle fakt nemůže být nikdo zvědavý, nebo se snad pletu? Baví snad někoho koukat dvě hodiny na holku, která se trápí, je vyschízovaná a řeší stejný kraviny furt dokola? Mě teda ne.(3.12.2009)

Méně zdařilé zfilmování než první díl. Ať už hrdinčina deprese a nebo hledání a nacházení klidu nebo ztvárnění halucinací se moc nepodařilo zprostředkovat, přesto jsem zvědavá na další díl. Taky škoda, že tvůrci již rezignovali na vykreslování charakterů postav, jako tomu ještě bylo v prvním díle. Tolik očekávaná Itálie zmizela v několika krátkých záběrech a vůbec celý film utekl přiliš rychle aniž bychom se do kterékoli části stačili vžít. Nejzdařilejší byly snad jen zachovalé hlášky z knih, kterým se dalo usmát.(25.11.2009)

• Rogue

Stejně jako je porno jen pro lidi, co rádi masturbují, jsou Twilight filmy jen pro lidi, co mají rádi knihy. Účelové zboží. Nárůst wtf scén oproti prvnímu dílu oceňuju (ovládání emocí, první sundané tričko, Edward duch, říjen/listopad/prosinec, až po maturitě). Imho se s tak dementními dialogy dobrý film natočit nedá. A Pattinson otevírá pusu naprázdno jak Anny Ondra v Blackmailu. Ano, netrpěla jsem a bavilo mě to. Ano, je to dost divné.(28.11.2009)

• Morien

Politicky bych se chtěla vyjádřit, že je zločin, když se dlouhovlasí chlapci stříhají. Fakt, že mě víc bavilo prohlížet si fotogalerii než koukat na film, asi mluví za vše. A že jsou ty fotky někdy až nechutně směšně upravený.(28.11.2009)

• AngelAngie

Pokud se tvůrci chtěli alespoň v samém úvodu vyhnout špatným kritikám, pak nechápu, proč hned nasadili snovou sekvenci, která už tak působí vzhledem ke knize (a tudíž filmovému námětu) opravdu směšně. Casting celého snímku je více než otravný a možná za úplně nejhorší považuji vedlejší postavy, neboť mi to příjde jako útok na třetiřadou castingovou agenturu, která nabízí herce za naprostý pakatel a je jedno, že intonačně či gestikulačně jsou ti "herci" úplně mimo. Druhý díl se dostal přesně tam, kam ho chtěli odpůrci dostat už tím prvním. A to je nepřekousnutelná přehnanost, naivita, bohužel i postrádání hereckého umu a absence jakékoli přitažlivosti mezi hl. postavami. Kristen Stewart je tahounem celého filmu a bude to tak i v ostatních dílech. Je to sázení na jistotu a tvůrci to vědí, neboť ona jako jediná má krom zvučného hereckého jména opravdu i ten zmiňovaný, ač neprojevený, talent. A neprojevený není její vinou, ale vinou scénáře a režie, která ji nikam neposouvá, ale nechá papouškovat něco, co vůbec nejde do hlavy normálně myslícímu diváku. Tenhle film je opravdu velmi špatný, bohužel se stalo to, co mnozí tolik chtěli - je nechtěně velmi vtipný. A to nejen svými triky... // a dávat vyšší hodnocení pro slabost k jakémukoli z herců není na místě, neboť tam, kde se ta slabost projeví, se nutně musí pro vyrovnání projevit i to otřesno - jinak není někde něco v pořádku(24.11.2009)