• Cival

Bella není normální. V osmnácti má hrůzu z toho, že je stará! Pak půlhodinu mele s Edwardem o tom, kdo koho zraňuje, kdo koho ochrání a kdo koho víc miluje nebo potřebuje, aby posléze víceméně totéž řešila asi hodinu s Jacobem! Tuhle holku by v reálu všichni nenáviděli, protože na tunu jejich existenciálních keců připadá jedno krátké držení za ruku a dvě pusy (asi by měl dívky někdo poučit o tom, že je lepší konat, než se v tom donekonečna rýpat - navíc se Bella zas tváří nadrženě až běda, stačí když kolem projde jeden z jejích hrdinů, a hned přerývaně dýchá). I hrozné Stmívání bylo lepší, nenořilo se totiž do nekonečné dialogové žumpy, se zápichy typu "Co to tu smrdí" - "To jsem já" (to říká Bella). Nový měsíc nudí enormně a nic na tom nezmění ani směšné ksichty svalnatého buřtíka Taylora Lautnera nebo v podobě ducha se zjevující Pattinson (wtf?). Mimochodem, pokud ještě někdo po těch sebepoškozovacích, zádumčivých, uřvaných a kdo-ví-jakých-jiných scénách, v nichž si na sebe mladá holka nesmyslně nakládá tíhu celého světa, bude tvrdit, že Twilight není emo, tak je opravdu vyřízenej.(19.11.2009)

• arachneuss

Knižní ságu mám relativně rád. Sice se jedná o červenou knihovnu, ale čte se to dobře. Do filmové adaptace druhého dílu jsem vkládal opravdu velké naděje a možná jsem doufal až moc, neboť Weitzova verze je o pořádný stupeň horší, jak rok staré Stmívání. Je to škoda, neboť příběh o lásce mezi dívkou a upírem má na poli kinematografie velký potenciál.(25.11.2009)

• Falko

Nechapem, co to napadlo studio dovolit natocit pokracovanie celkom nadejnej jednotky reziserom Chrisom Weitzom, ktory ma za sebou komedie PRCI, PRCI, PRCICKY (1999), JAK NA VEC (2002) alebo nevydarenu rozpravku ZLATY KOMPAS (2007). Sam som nechcel verit, ze by tato dvojka bola az taka slaba, ale zial je to tak. Neuveritelne nudna prva hodina filmu, ktora na mna posobila ako lacna televizna romanca pre teenegerov, kde su vsetci zalubeni do jedneho dievcata sa pomaly premenila na o nieco znesitelnejsiu druhu hodinu, aj ked mi je tiez zahadou, preco to trvalo tak nekonecne dlho a reziser nesiahol na noznice. Povodne som nemal v plane tuto cast vobec vidiet, ale kedze som sa dozvedel, ze sa chysta trojka, ktoru nastastie natocil upirskou tematikou skuseny reziser David Slade, ma na svedomi moj oblubeny horor 30 DNI DLOUHA NOC (2007), tak nechcel som zostat mimo, ak by nahodou trojka az moc nadväzovala na dvojku. Davam teda trojke sancu, ze snad bude omnoho lepsia... 26.06.2010 _______ Kristen Stewart - (Bella Swan) +++ Robert Pattinson - (Edward Cullen) +++ Taylor Lautner - (Jacob Black) +++ Billy Burke - (Charlie Swan) +++ Anna Kendrick - (Jessica) +++ Ashley Greene - (Alice Cullen) +++ Michael Welch - (Mike) +++ Justin Chon - (Eric) +++ Rachelle Lefevre - (Victoria) +++ Nikki Reed - (Rosalie Hale) +++ Graham Greene - (Harry Clearwater) +++ Dakota Fanning - (Jane) +++ Cameron Bright - (Alec) +++ Hudba: Alexandre Desplat +++(26.6.2010)

Rozpočet $50miliónovTržby USA $296,623,634Tržby Celosvetovo $709,827,462Tržby za predaj DVD v USA $185,207,148 //počet predaných kusov 8,869,812║ Neveril som vlastným očiam ako sa dá zhovadiť dej do neznesiteľnosti, nudy, plochosti a bezodnej prázdnoty. Prvý Súmrak mal aspoň tú romantickú iskru ale tu, tu nie je nič, absolútne nič. Jedna blbá, fakt blbá scéna bombardovaná hneď ďalšou, neviem prečo padol výber práve na Chrisa Weitza, ktorý bez tak domrvil Zlatý kompas, ale toto čo robil a stvoril je tá najhrubšia amatérčina na filmovom blockbastrovom poli. Nuž filmy by mali v akomkoľvek pohľade človeka zabávať(baviť), áno ja som sa chechtal každú chvíľu na tejto fraške pripomínajúcej len tie úbohé paródie čo nedávno vznikali. Tento film je príklad toho ako sa dá všetko domrviť, keď na to siahne ruka absolútne neschopného režiséra. Fakt som neveril že to bude až tak zlé. /videl v kine: 5%/(18.12.2009)

• Hakha

Od koukatelného prvního dílu pokračování přináší mnoho změn, a tou hlavní je změna režiséra. Bohužel změna nepřinesla ovoce (nevím nakolik je to vina scénáře či režiséra..) a divákovy se dostává vcelku nudná a nezajímavá podívaná. Největší mínus je přepálená stopáž, u které jsem se mnohokrát přistihnul, že se nudím a také mě hodně vadil špatný herecký výkon Taylora Lautnera. Akce a efekty jsou vcelku slušné, dialogy místy hodně špatné, romantická stránka moc nefunguje a celkově se na plátně nic moc extra neděje. Zklamání, mé hodnocení 1,5 hvězdičky…(7.12.2009)