• Bebacek

Chvíli se dá bavit tím, že pozorujete reakce okolo sedících lidí, ale když už vás přestane bavit i to, jak se jeden chlapec z nudy dloubá v nose, přijde krize a máte pocit, že začnete mlátit hlavou do sedadla před vámi z hrůzy, co příšerného ještě přijde. Sarkastické výbuchy smíchu v kině plném nadšené mládeže taky zrovna nejsou nejideálnější, protože ty káravé pohledy, co na vás ty děcka hodí, vás ukovou do křesla a zbytek filmu prostě v tichosti protrpíte.(29.11.2009)

• Malarkey

To snad není možný, co z toho tvůrci udělali. Z dost možná nejlepšího knižního dílu vydrápali SKUTEČNĚ to nejlepší a spojili tak do tak uceleného celku, že líp to snad už ani nešlo. Ze začátku jsem se vcelku divil, proč má tak nízké hodnocení. Dokonce to hraničilo i s černotou. 31 % byla kritická hodnota. V tu chvíli mě napadlo, že bych tu zase mohl vyvíšit něco co ostatní sundali. To jsem ale nečekal, co na mě vybafne. Celých 130 minut jsem totiž sledoval zápletku, že bych se z toho posral. Hlavní, absolutně nesympatická, hrdinka je v prdeli z toho, že se na ní Pattinson vykašlal a odfrk si to do pryč. Ona se v depce snaží přežít co to de, má noční můry, hrozný psycha a furt jenom přiblbe čumí a nedokáže se s tím vyrovnat. Zamiluje se tentokrát do vlkodlaka a všecko se odvýjí znova. Pak se Pattinson vrátí a začnou vztahový orgie. Myslel jsem, že u toho umřu nudou. Plno scén jsem vůbec nechápal a co bylo nejhorší, samotná akce na celý film byla během asi deseti minut a ještě k tomu tam nebylo vůbec nic zajímavého. Už ani ta muzika nebyla tak dobrá jako v prvním díle. Takže zprasení nejtěžšího stupně. Mají štěstí, že si diváky nasosali z prvního dílu, tak se jim to asi nejspíš vrátí. Každopádně jestli chtěj i nadále být úspěšní, musí třetí díl být kvalitou někde uplně jinde. Vždyť na tohle fakt nemůže být nikdo zvědavý, nebo se snad pletu? Baví snad někoho koukat dvě hodiny na holku, která se trápí, je vyschízovaná a řeší stejný kraviny furt dokola? Mě teda ne.(3.12.2009)

• Flipper

Vrchol debiliny má v tomto roku nové meno: pokračovanie Twilight. Dve hodiny úmorných vykecávačiek, ktoré majú váhu jesenného snehu sú najväčším mínusom. Najprv sú tu silácke slova Pattinsona, s ktorého je po 10 minútach filmu vykreslený asi najlepší a najsladší chlapec pod slnkom, keď vyznáva Kristen lásku. Svoje reči však dá bokom a hneď Kristen opustí (somár). Ok jedna blbosť by ešte bola odpustená, ale po úmornej hodine čakanie urobí TO ISTÉ vlkolak a už to prestáva byť vtipné. Pritom minimum akcie a predpubertálne dialógy stavané pre 13 ročné školáčky iritujú viac než dosť. Zatiaľ by to bolo na jednu hviezdu, ale prichádza koniec, v ktorom sa mi zhnusí aj pre mňa v jednotke uctievaná Kristen Stewart. Tá sa po celý čas správa, akoby mala emo/ruju, mení názory ako ponožky a je neznesiteľne hlúpa. Raz mám rada upíra, raz vlkolaka, potom zas upíra. Toto je preto iba pre hardcore fans, ktorý túto stupiditu nevidia a smejú sa na každej priblblej hláške. Ešte perlička na záver: vlk ktorému dá Kristen facku a ten ju chce zabiť povie o chvíľu len: "Sorry" a tým to je celé vyriešené. Veď išlo len o takú maličkosť ako je môj život tak načo sa tým rozčuľovať... Ja preste tiež ľutujem, že som vydržal na takúto hovadinu z veľkým H pozerať až do konca.(26.11.2009)

• Psema

Dementní hra na Shakespeara, ve které se dvě nemehla předhání, kdo lépe napodobí Cageův pohled raněné laně, a Kristen Stewart trpí pod nátlakem nesmyslného scénáře (horší dialogy letos neuslyšíte) a vedením rezignujícího Weitze. Verdikt? Nejlepší parodie od Žhavých výstřelů. Škoda, že to nebyl záměr. 1/10(19.11.2009)

• Kaka

Stoprocentně jeden z nejhorších filmů (po všech stránkách) co jsem kdy viděl. Okatá technická a dramaturgická nedotaženost, díry ve scénáři, šílení herci, děj o ničem. Sledovat tenhle paskvil 125 minut byl pro mne doslova nadlidský úkol. Totálně zvrácený film bez špetky napětí, vizuální estetiky, či pořádné mytologie. Teen romantika, která se zvrhne v odvěký souboj mezi vlkodlaky a upíry. Odpadová věc a jedničce nesahá ani po kotníky.(26.8.2012)