• kiddo

Hlavně, že se Pattinson třpytí. Weiz musí být génius, když dokázal z naprostého literárního odpadu natočit film, u kterého si říkám, že kniha byla vlastně ještě docela fajn. Ačkoli je psychologie postav v knize zcela ujetá, přece jen představuje způsob, jak jim můžu porozumět a aspoň na chvíli přijmout jejich vidění celé situace. Tím, že se jí zbavili, selhali tvůrci ve svém primárním úkolu, a sice zakrýt děsivou sterilnost téhle romance, jež nemá obsah, chemii a na ničem nestojí (zatímco mám brečet nad moderní Julií, jejíž osudový poměr s Romeem je v pejru, já se otravuji nad pubertální slečinkou, která povrchně fňuká po kašírovaném hezounovi). Horší dialogy jsem ve filmu neviděla dobrých pět let. Je fyzicky bolestivé pozorovat Stewartovou, jak si nadrženým funěním dobrovolně šlape po kariéře, Pattinson frustruje dlouhým nehybným zíráním a plátno prozařuje jen Lautner, bohužel jen svými zuby. A takhle konec nějakého filmu nenatočí ani amatérský diletant, který kameru drží v ruce poprvé. Tohle už nemůže brát vážně ani ten, komu se líbil první díl, ani fanoušek s aspoň minimálním množstvím sebeúcty, a kvůli všeobjímající nudě ani někdo, kdo by se rád v kině zasmál cizí demenci.(28.11.2009)

• Hakha

Od koukatelného prvního dílu pokračování přináší mnoho změn, a tou hlavní je změna režiséra. Bohužel změna nepřinesla ovoce (nevím nakolik je to vina scénáře či režiséra..) a divákovy se dostává vcelku nudná a nezajímavá podívaná. Největší mínus je přepálená stopáž, u které jsem se mnohokrát přistihnul, že se nudím a také mě hodně vadil špatný herecký výkon Taylora Lautnera. Akce a efekty jsou vcelku slušné, dialogy místy hodně špatné, romantická stránka moc nefunguje a celkově se na plátně nic moc extra neděje. Zklamání, mé hodnocení 1,5 hvězdičky…(7.12.2009)

• Cival

Bella není normální. V osmnácti má hrůzu z toho, že je stará! Pak půlhodinu mele s Edwardem o tom, kdo koho zraňuje, kdo koho ochrání a kdo koho víc miluje nebo potřebuje, aby posléze víceméně totéž řešila asi hodinu s Jacobem! Tuhle holku by v reálu všichni nenáviděli, protože na tunu jejich existenciálních keců připadá jedno krátké držení za ruku a dvě pusy (asi by měl dívky někdo poučit o tom, že je lepší konat, než se v tom donekonečna rýpat - navíc se Bella zas tváří nadrženě až běda, stačí když kolem projde jeden z jejích hrdinů, a hned přerývaně dýchá). I hrozné Stmívání bylo lepší, nenořilo se totiž do nekonečné dialogové žumpy, se zápichy typu "Co to tu smrdí" - "To jsem já" (to říká Bella). Nový měsíc nudí enormně a nic na tom nezmění ani směšné ksichty svalnatého buřtíka Taylora Lautnera nebo v podobě ducha se zjevující Pattinson (wtf?). Mimochodem, pokud ještě někdo po těch sebepoškozovacích, zádumčivých, uřvaných a kdo-ví-jakých-jiných scénách, v nichž si na sebe mladá holka nesmyslně nakládá tíhu celého světa, bude tvrdit, že Twilight není emo, tak je opravdu vyřízenej.(19.11.2009)

Zdejší komentáře k filmu jsem si raději nepřečetla dřív než napíšu ten svůj z obavy, aby mě něco neovlivnilo, ikdyž se mi to zde nestává. Ráda zde píšu ryze své názory a od nikoho neopisuji. I v tomto případě chci za sebe vyjádřit, že i tento díl ságy mě zaujal stejně jako díl první. Nemůžu říct jestli je horší nebo lepší, je prostě pro mne fajn sledovat pokračování a osudy hlavních hrdinů. Stejně jako v předcházejícím díle i v tomto oceňuji neotřelý způsob režie, pocitovou hudbu a děj celkově :-) Nevím jak to popsat, ale tato sága ve mně evokuje pocit hlubokého tajemna, zamyšlení, rozruch - něco jako kdyby jste byli třeba na nějaké masáži či jednoduše doma na pohovce a ve sluchátkách si pouštěli relaxační hudbu a ponořili jste se do sebe sama ... tak asi tak přibližně ;-)) Nezní to moc složitě? ;-)(3.10.2011)

• M.a.t.t.

Weitz možno nie je až tak schopný režisér ale zatiaľ čo Hardwickovej priemerne natočený prvý diel sa tvári ako vážna romanca, vo Weitzovom podaní pribudol humor a naplno vynikla niektorými dovtedy nevidená naivita Meyerovej ságy. Bella sa správa ešte nepochopiteľnejšie ako minule, scenáristické nedostatky ostali, ale tentokrát priamy ťah na divácku časť publika a kombinácia spomínanej naivity a humoru, byť spolovice zrejme nechceného, je aspoň úprimnejší. Réžijne samozrejme oveľa slabšie pokračovanie, v rámci tínejdžerských filmov a vo vybraných momentoch vôbec nie až tak nefunkčné, ako by sa mohlo zdať. Samotné hodnotenie je samozrejme trochu nadsadené a nemá zmysel prikladať mu až takú váhu ale vďaka spomínaným aspektom som sa predsa len bavil viac, hoci to asi často úmysel nebol.(13.12.2009)