• Renton

Scénář: Melissa Rosenberg .. Kdyby ve filmu nezazněl Thom Yorke: Hearing Damage, neodnesl bych si vůbec nic nového, natož pozitivního. Twilight Saga totiž pokračuje v tom, co si vystavěla minule a změna režiséra na tom téměř nic nemění. Debilita scénáře, ale především zpracování prostě musí urážet nejen filmového fajnšmekra, ale téměř každého soudného diváka (u divaček je přeci jen k nalezení vícero polehčujících, do pasu odhalených, okolností..). Tak nebo tak jde přesto o "důležitý" materiál, neboť je dobré vidět a poznat i opačný pól kvality. Je navíc sranda něco takového rozebírat. Na trojku proto zase s chutí do kina (zvracející smajlík).(17.6.2010)

• xxmartinxx

Zoufalá urážka kinematografie. Ztělesněné zlo. Pattison znásilňující můj vkus. Nový měsíc je nejzoufalejší výkřik dnešní komerce. Příšerný scénář a zoufalé filmařské metody. Nic nefunguje. Většina příběhu je odvyprávěna v prvních deseti minutách a pak jen na sebe Bella a Edward čumí až do konce. Stupňování děje chybí. Dvě hodiny, které mi film ukradl, rozžvýkal a zase vyplivl, považuju za násilně uzmuté a zvažuju žalobu. Chci je zpět! Komu se to líbí, nemá vkus.(29.11.2009)

• TheDarKnig

na odpad to nakonec nebylo, dokonce jsem chvili uvazoval i nad dvema hvezdama. Nakonec sem si ale pripustil, ze to bylo prece jen o dost horsi nez Stmívání, kde jsem videl aspon nejake zajimave napady a taky prvni dil a to odhalovani "mytologie" (ano jinak nez v uvozkovkach se to doslova bojim napsat.. asi si kazdy domysli proc :-)) a tady uz jen celej dil byly pitomy kecy, pokusy o sebevrazdu a dalsi blbosti.. Volturiovi mi prisli spise k smichu nez aby budili nejakou hruzu, jedina jakz takz desiva clenka byla Jane - Fanning (prekvapive!).. Jinak dej, jak jsem uz pred chvili naznacil, nestoji ani za starou belu, Stewart sice zase nehraje uplne spatne (narozdil od nekterych modelů..), ale rozhodne hure nez v prvnim dilu. A po tom, co zde vyvadela, se vzdavam snahy pochopit jeji mysl.. U ni by asi vyhorel i Holmes se svou povestnou dedukci a sarmem Downeyho juniora.. ale jak rikam, prece jen to slo z vypnutim mozku pochopit, pribeh na sebe navazoval a vizual nebyl nijak srackoidni (i kdyz ti vlci.. ehm) na takove skvosty od Asyla, Bolla nebo katastroficke filmy na Nove (aspon nektere) to nema.. Je tam nekde videt i ten rozpocet, exteriery (az na debilni Italii, chci aby se to odehravalo jen v tech lesich) jsou stale velice pekne na pohled a jedina opravdova akcni scena (hon na Viktorii) je uzasna (ta hudba tomu urcite dopomaha).. Zato vcelku je zel soundtrack slabsi a vice na skupiny zamereny nez v jednicce + faktor, ze i ty podarenejsi motivy zde uz nejsou originalni.. Jo a kdyz uz jsem vzpomenul tu nejlepsi scenu, musim zminit i tu nejhorsi, u ktere jsem mel nutkani rvat si vlasy a behem tech par vterin jsem skoro usnul. Je to debilne zpracovane ubihani casu, pricemz Bella sedi na zidli, cumi do blba a kolem poletuji pismenka a to vse bez jedineho doprovodneho slova. !!! tohle jsem fakt jeste nevidel, aspon ta originalita se musi uznat.. Takze celkove takove rozhrani 1 a 2, ale spise priklonene k 1(14.3.2010)

• J*A*S*M

Tak jsem na to přišel. Twilight sága má u soudné části divácké obce negativní odezvy hlavně z toho důvodu, že její hlavní hrdinka je totální kráva, s níž bych v reálném světě nechtěl ztratit jediné slůvko ... Jinak se tu najde pár relativně fajn momentů, ale stejně - na postavy, kterým byste nejraději zakroutili krkem, se takhle dlouho koukat fakt nedá.(26.8.2010)

• hellstruck

No.. jestli byla jednička špatná,tohle je mnohem horší,bohužel.Víc bych k tomu raději neříkala.PS:Kdo tvrdí,že Twilight NENÍ emo,tak není vyřízenej,ale zřejmě o tomto pojmu ví víc než Cival:-)(26.3.2011)

• - Taylor Lautner se málem neúčastnil natáčení. Producenti totiž pochybovali o tom, že dokáže nabrat potřebnou fyzičku. Nakonec ale Leutner přibral přes 11 kilo svalové hmoty, takže mu byla účast povolena. (CrypzzXD)

• - Pri natáčaní scény rozchodu Belly s Edwardom napadol roj komárov Roberta aj Kristen. (DaviD3141)

• - Nový měsíc je z celé ságy nejoblíbenějším dílem Roberta Pattinsona (Edward) i Kristen Stewart (Bella). (Martinibaby)