Adam se živí jako autor rozhlasových pořadů, žije spokojeně v Seattlu a má přítelkyni, malířku Rachael. Nedělá nic, co by potenciálně ohrožovalo jeho život, tedy nekouří, nepije, ani nebere drogy. Když ale navštíví lékaře kvůli chronickým bolestem v zádech, dozvídá se nepříjemnou diagnózu. Má velmi specifický zhoubný nádor a jeho naděje na přežití je zhruba poloviční. Počáteční šok vystřídá odhodlání se s nemocí poprat, i když jeho vztah k Rachael povážlivě ochladne. Pomáhat se mu snaží nejlepší přítel Kyle, jenž v jeho stavu vidí jedinečnou příležitost, jak balit ženské, přespříliš úzkostlivá matka, starající se už o nemocného otce, a čerstvá absolventka psychologie Katherine, která mu byla přidělena jako terapeutka. (Televize Seznam)

morris22

FIlm ve mě zanechal neuvěřitelně příjemný zážitek. Je to příběh o životě a smrti, o prioritách, které se mohou kdykoliv náhle změnit, o přátelství a o předstírané lítosti, 85%! ()

GabikaHarmen

Humor sa divákovi nevnucuje, je prirodzene bláznivý a príjemne odľahčuje celú tú melodrámu s rakovinou. (A fakt, že scéna s oholením hlavy je len čistá improvizácia Joa Gordon-Levitta a Setha Rogena ma dostal.) 4* ()

gicous

Věřím, že skutečné přátelství se může zrodit ve dvou případech. Buď v ranném dětství, a pokud přetrvá až do dospělosti, tak se potom jedná o velmi silné pouto. A nebo v důsledku extremních situací, kdy jsou si lidé velmi blízcí a jejich život závisí na odvaze a oddanosti toho druhého nebo těch druhých (dokonalý příklad je Patrola). Pokud jde o první možnost, příkladem budiž 50/50. Ještě aby nedošlo k nedorozumění, píšu o skutečném chlapském přátelství, ženy ať prominou. Tak tedy kromě lehce uvěřitelného motivu silného přátelství si film půjčuje taky trochu z romantiky, dramatu či komedie. Jediné slovo, které mi vyvstává na mysl, abych popsal 50/50 je lehkost, se kterou si ze všech těchto žánrů bere, co zrovna potřebuje. Ničeho není málo ani moc. Režisér našel přesnou rovnováhu mezi žánry. Smál jsem se konverzačkám tandemu Levitt-Rogen. Byl jsem dojatý těžkými situacemi během Adamovy léčby a také jsem romanticky roztál díky jiskření mezi Levittem a Kendrickovou. 50/50 je film, který vypráví o vážných a důležitých věcech, se kterými se v životě setkáváme. Na rozdíl od většinové melodramaticky laděné produkce, tak činí s lehkostí, vtipem a nadhledem. ()

Pavoll

Tento film ma absolutne dostal a ani som to nečakal. Myslel som že to bude zasa nejaka trapna komedia a bol som prijemne prekvapený čo sa z toho nakoniec vyvinulo. ()

Muzaffer

Vcelku přijemná záležitost. Když si člověk vybere takovéhle téma komedie, je velké nebezpečí, že sklouzne buď do patosu nebo do trapnosti. V tomhle případě se ale film držel daleko od obou zmíněných extrémů. Vtipné to taky je, ikdyž, že by se člověk smál od začátku do konce, to zas taky nee... ()

vipeerr

Příběh ze života obyčejného člověka, s neobyčejnou kuráží. Když jsem to viděl poprvé úplně mě mrazilo, snědl jsem to režii i s navijákem. Parádní zážitek plný všech druhů emocí. Jednou jsi dole, jednou nahoře. Bravo ()

subic

Na tomhle filmu se mi líbí, že se nešťourá v psychologii postav, nevrtá se v dopadech rakoviny, jen do toho tak opatrně dloube. Anna Kendrick má na sobě vždy modely jak stará mladá, jako kdyby jí bylo 64 a ne uvedených 24 a Seth Rogen jako kámoš je fakt šílený, ale kdo by ho nechtěl jako kámoše? Z celého filmu září klid a pohoda a to je i stav mysli, ve kterém by se na to mělo koukat a ne který by měl navodit. Zkrátka jestli máte depku, nekoukejte na to. Po druhém shlédnutí si říkám, co tomu ještě chybí na 5 hvězd? 85% ()

rezistence

Seth Rogen ve vedlejší roli to celé totálně válcuje, kraluje, co naplat, nejsilnější scéna s "Facing cancer together" a samozřejmě Eddie s Yellow Ledbetter. 65% ()

voldemorf

Jak vyvolat přijatelné emoce bez zbytečných průtahů a bez zbytečných klišé. Pro mě film hlavně o opravdovém přátelství, za které nemluví velká slova, ale upřímné činy. ()

ostravak30

Kolega níže píše: Věta z presskitu "Nečekejte drama, ale komedii", je nesmysl. A já na něj navážu. V popisku se opravdu píše, abychom nečekali dojemné drama, ale komedii. Ano, pár úsměvných momentů zde bylo, ale já se přikláním k tomu, že více jde o dojemné drama než o komedii. Drama, které mě zaujalo a líbilo se mi. Tak předně hereckými výkony. Jak hlavní postava Joseph Gordon-Levitt, který hrál velmi přesvědčivě, pak krásná Anna Kendrick, do které by se asi zamiloval každý. Hlavně ta její mimika hrála perfektně. Kvalitní výkon předvedla i Bryce Dallas Howard, ale stejně nejlépe hrál Seth Rogen v roli potrhlého kamaráda. Kvalitní příběh, který sice neměl spád, ale přesto se tvůrcům povedlo, aby nenudil. Takže nakonec to jediné, co se dá snímku vytknout je právě označení komedie. Když už tak tragikomedie, to by bylo lepší. ()

boombang

Příjemné překvapení. Je to sice víc drama než komedie, ale nejde v něm o citové vydírání. Gordon-Levitt moc fajn a hlavním plusem Kendrick. Minusem rozhodně Rogen. ()

nula87

Distributor nepokrytě lže, že nejde o dojemné drama, ale komedii - tohle je totiž dojemné drama jako vyšité, jen s lehkou komediální nadstavbou, kdy se ale spíše jedná o humor smutný, místy až černý. Ale dojemné drama je to velmi dobré, místy až moc zaškatulkované, ale jinak mu téměř nemám co vytknout. 80% ()

G3orgig

Měl jsem náladu na dobrou komedii, takže jsem si zde na stránkách zadal nějaké ty filtry a z vybraných komedií jsem zvolil tuto, neboť nebyla animovaná, byla americká a měla solidní hodnocení. Nicméně po shlednutí nemůžu konstatovat nic jiného než zklamání. Každopádně alespoň znám důvod. Bylo to kvůli tom, že jsem čekal KOMEDII, kteréžto jsem se ale bohužel nedočkal. V celém filmu jsou zrhuba 2-3 vtipné momenty a po celou dobu jsem si musel vybavovat scény z tématicky podobné záležitosti "Hvězdy nám nepřály". Celkově je 50/50 mnohem lepší, zmíněná teenagerská sračka, ale né natolik, abych se bavil. ()

haffen

Komédia to nebola, čo som popravde moc rád, pretože z toho bola zaujímavá odľahčená dráma s 50/50 koncom. 4* a nejaké drobné. Levitt sklamať nemôže, Anna je sympoška... ()

george82

Film o nepříjemném okamžiku v životě, skvělém příteli, svinské přítelkyni, starostlivých rodičích a samozřejmě nově nalezené lásce. Od filmu jsem toho moc nečekal, ale Kendricková Rogen a Lewitt mě fakt nadchli. ()

adamix

Vo všetkých smeroch úprimné, ako najviac sa len dá. A tých klišé tu až tak nie je, čo celkom poteší. Takýchto komediálno - romantických drám so srdcom by tu mohlo byť viacej. Smiech, láska a život sú cenné prvky pre tvorenie tak silných filmov. ()

hrumsrt

Jak si myslím, že Joseph Gordon-Levitt mi byl ve všech filmem až děsivě podobný, tak tentokrát mi to vůbec nesedlo. On si vždycky zahraje, co má, ale s tou vyholenou hlavou a bledým make-upem mi z něj nebylo dobře. Mimořádně depresivní snímek, který místy provází taková citová vydíračka až hanba. Hlavní hrdina Adam se dozví, že má rakovinu ,ale je to právě jeho okolí, které se nemocí úplně převrátí. Rodiče mu vlastně ani nevěří (jako matka?!). Přišlo mi jakoby to od každého ukázalo trochu, jak si vychutnat život před smrtí, jak je to těžké, jak důležitá je naděje a mnoho dalšího. Jediná zajímavá linka, která mě nevytáčela byl vztah mezi Adamem a jeho terapeutkou, který zase tolik prostoru nedostane. A postupně jakoby z ničeho přeroste v červenou knihovnu. Oproti tomu jeho kámoš Kyle, coby Seth Rogen, mě vytáčel takovým způsobem, že si říkám, co na něm kdo vidí. On je zárukou jisté nekorektnosti, která by podle mě přesně s podobným tématem ladila, ale zase jakoby toho na mě bylo moc. Nevím, s čím to mělo přijít... Tolik toho tak nějak nakouslo, ale jako celek to úplně nikam nesměřuje. Vypočítavý film, kde si nikdo neumí užít života, ale každý si na to hraje. Film, na který musí být nálada.. 65% ()

PlysovyMacko

Taky odlahčenejši pohľad na rakovinu. Napriek tomu film nie je strelená komédia, ale ani uplakaná dráma a preto je bohužiaľ film strašne tuctový bez zapamätaniahodného momentu. Ani koniec nijak neprekvapí. Najvtipnejšia hláška je, že vyzerá ako voldemort. Priemerný film v každom smere. ()

curil

Drama nebo komedie? Více než drama spíše vykalkulovaný příběh, který tu už byl mnohokrát a jediným přínosem je Joseph Gordon-Levitt v roli třicátníka Adama.  Nositelem humoru je pouze Seth Rogen jako Kyle, svérázný kamarád hlavního hrdiny. Můj názor pramení z části z toho, že příběhy o nemocných lidech, postižených dětech, nemohoucích starých osobách, nesnáším a mám k tomu své důvody. V poslední době je každý druhý film uváděný na TV kanálech na podobné téma. Celkově průměrný film, jednou podívat a dost. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby