Wall-E

Můj první letošní 5tihvězdičkový film a adept na film roku... Duncan Jones si mě získal už v jeho komorním "Moon", ale "Source Code" je jiná liga. Hnidopichové (Jako já :D) budou ve filmu hledat nelogičnosti, ale já jsem se nechal unést. Má to nápad, svižné tempo a přiměřenou stopáž. Jake Gyllenhaal a Vera Farmiga jsou vynikající... Chris Bacon je skladatelský talent a jeho soundtrack ve stylu Jerryho Goldsmithe mě upoutal hned na začátku. ()

Honzíno

Duncan Jones má obrovský potenciál. Tvůrci v čele s ním se nebáli, a přes skutečnost, že by snímek mohl končit o pár minut dříve, než tomu tak skutečně je (a nikdo by nemohl říct ani popel), zařadili ještě do filmu odvážnou myšlenku, která definitivně posouvá Source code mimo mainstreamovou záležitost. S větším rozpočtem by těžko takový závěr prošel mezi producentskými pařáty. Na plnou palbu mi schází asi fakt, abych odcházel více odrovnán. Zase jednou film se skvělým scénářem, kde nevíte, co se stane za pár minut a nutí vás o tom přemýšlet a vy to děláte ještě rádi! Načež zjistíte, že je to zas trochu jinak a dychtivě čekáte, jak to asi může skončit. A zase jednou film, kde vám trailer vůbec neuškodí. Přál jsem si, aby snímek nekončil tak rychle a dostalo se víc prostoru například pozadí celého experimentu, jeho vědecká složka, psychologie Jakea a Very (nejlepší filmy jsou takové, u kterých chcete, aby neskončily nebo byly alespoň delší). Skvělí herci, citlivá režie sloužící celku, padnoucí hudba.. a někde uprostřed dechberoucí myšlenka. 90% PS: V emérice Source code zřejmě nevydělá a propadne, na to je moc chytrý, ale já bych mu úspěch ze srdce přál. ()

baruss

Pre tých čo to nevideli: Moje hodnotenie je 4 hviezdy. Idem spoilerovať: Film celý čas šlape ako má, ale všetko riadne zamotá americký záver.. Som sklamaný.. Verím na cestovanie v čase fungujúce ako vo filme 12 opíc (Novikov self-consistency principle). Nemám vyhranený názor na paralelné reality. A ak existujú vôbec nemusia byť podobné tým naším, a už vôbec si nemyslím, že by bol presun možný do presne vybranej reality.. Text v záverečnej SMS znie "the world you create" - svet, ktorý ste vytvorili, mám to chápať že vytvorili počítačom paralelnú realitu (tak to je parádna kokosina). Jedným som si istý Goodwinová ktorá číta SMS nieje Goodwinová, ktorá ho tam poslala. Lebo ak hej tak je porušený Novikov self-consistency principle. Nieže by mi to vadilo, prežijem to, ale celý film funguje na princípe nezmeniteľnosti minulosti tak prečo s tým začínať v samučkom závere. Proste som z toho xoxot. Osobne nevidím riešenie, ktoré by zapadalo do filmu. Mám obrovskú chuť jednu hviezdu odobrať práve za záver, veď mi to úplne pokazilo dojem z filmu. Zatiaľ tak nečiním. Aj keď priebeh filmu je na jasné 4. Ak má niekto nejaké fungujúce vysvetlenie, nech sa podelí, ďakujem. ()

SG_ever

Deja vu, Inception, Matrix, Donnie Darko střižený romantickou zápletkou. Velice zajímavý film, s námětem, který byl i v těch 90ti minutách dost vyždímán... Po všech stránkách skvělá zábava s jediným problémem - bylo to fakt až moc jednoduché a přímočaré... Navíc i přes ztřeštěnost konce musím přiznat, že jsem ho očekával, ačkoliv to podle mě odporuje všemu. Těsně na hranici 3 a 4 hvězdiček a protože jsem letos přísnější dávám ty 3. (70%) ()

ivan_drago

Důkaz, že méně je někdy více... film doplácí na svou překombinovanost a snahu za každou cenu zamotávat příběh více a více. Námět je dobrý a s trochou jednoduchosti se z toho dalo vytřískat určitě víc. Takže Jake žije jako v nějakým Matrixu či co... a taky mi vadila ta snaha o ponaučení na konci filmu, kdy jako von ví víc, tak všem radí jak si maj užívat každou vteřinu, protože nevědí kolik jim těch vteřin zbývá... a rozhovor s otcem byla snad scéna z úplně jinýho filmu... ()

Mrkvič

Málo vysvětlování a spousta záhad. Zápletka je celkem jednoduchá, ale o to rozmanitější jsou možnosti jejího výkladu. Asi tak logicky působí závěr Zdrojového kódu. Místy mi přišel hlavní hrdina dost pitomej a je konec byla prostě strašná blbost. Nádech tajemna bohužel skončil vším, co se dělo po "posledním" polibku. Bez toho míchání a kvedlání to mohlo být nádherně tragický a dojemný. ()

Mr.Bulanek

SPOILER! no tak jelikoz ho nemohli nechat umrit tak ten konec lehce protahli aby dotahli stopaz alespon na tech 93 minut. A jelikoz mam rad sci-fi, cestovani v case, a byly tady pro me neokoukane tvare a velmi sympaticke takze pohodove 4* ()

Jizni Tlapa

Nápadem/příběhem rozhodně nadprůměr. Obsazením rozhodně nadprůměr. Zpracováním chvílemi rozhodně nadprůměr....ale... proč tak ošizená akce? proč nic neříkající vedlejší role (naprosto zoufalý hlavní padouch)? proč nešel režisér do větší hloubky hrdinova nitra? proč je scénář tak "obyčejný"? proč zazdil režisér konec kýčovitými momenty? Save the world říká hlavní hrdina...ja říkám "save the three stars" ()

Sfinkter

I když filmy, kde se omílá jedna a táž situace nemám v lásce, Zdrojový kód tvoří jakousi výjimku. Trošku nezáživné prostřihy z laboratoře v první třetině se postupně vyrovnávají zbytku děje a film se mi v podstatě líbil čím dál víc. ()

karlik4801

Nenáročný film o mysli člověka a o tom jací lidé dokáží být. Zdrojový kód ukazuje, jak lidé dokáží vyždímat z toho druhého všechno. To ale není účel, to je ukázat zase jiný druh sci-fi v zajímavém podání u kterého divák vydrží do konce a ani se neodskočí. Jake Gyllenhaal se stále zlepšuje, zatím se líbil jen ve Zdrojovém kódu. ()

Blacks

Slušná akce, zajímavá myšlenka, avšak se spoustou děr. Výborně hrající jake Gyllenhaal, důstojník Vera Farmiga a úchvatná Michalle Monaghan. ()

Helmutek

Něco mezi Butterfly Effect, Edge of Tomorrow, Na Hromnice o den více a Donnie Darkem... Zajímavej a překvapivě docela promyšlenej film (film podle mě spíš pracuje s předpokladama, "takhle to prostě funguje", než že by měl vysloveně logický chyby). Navíc to neni nijak přehnaně dlouhý nebo přefilozofovaný... A nakonec se stejně ukáže, že všechno to je přece jenom trochu jinak. ()

Ryuuhei

Musím říct, že to udělalo s těmi alternativními dimenzemi docela binec, ale jinak uznávám, slušný kousek. Hybrid 12 opic a Hromnic, z čehož vznikne řízená časová smyčka. Do půlky všelijaké, ale ke konci to šlo i do fungujících emocí, což je velký plusový bod navíc. Bohužel to ve mně nezanechalo silnější dojmy. 70% ()

Lachtaan

Časová smyčka pro mě bude vždycky atraktivním tématem, přestože jsem už dlouho neviděl zástupce, který by mi uspokojil tolik, jako jeden z průkopníků tohoto subžánru - Groundhog Day. Naštěstí jsem už kdysi dávno zkusil další na první pohled pozoruhodný kousek z filmografie mého velkého hereckého oblíbence a Source Code si skoro až zamiloval. Nedávno jsem si tenhle minimalistický, ale velice úderný thriller znovu připomenul a netřeba nic vytýkat. ()

KitFisto

Ty jo tak od téhle chvíle Duncana Jonese fakt žeru, protože po supr Moonu natočil další skvělou věc, které chybí k dokonalosti snad jen podle mého vkusu trochu více strhující akce. Film se fakt poved a Jake Gyllenhaal si to náramně užívá. Film mě po celou dobu překvapoval a konec uplně dostal. ()

marvan

Scénář filmu spadá do řady obdobných áčkových projektů jako Minority Report nebo Next (za podobnou story by se nemusel stydět ani Philip K. Dick), ale právě skromný rozpočet a tomu odpovídající výprava z něj udělaly vyjímečný film. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem