kilobyte

Čekal bych, že u sci-fi se více zaměří na logiku. A né, že nechají díry, kde si má divák vymyslet, jak to vlastně funguje. Snad to napraví pokračování. ()

tranquill

"Tohle vypadá jako místo, kde máme být..." Povedený námět tohoto sci-fi thrilleru, který mohl ve finále řešit i jednu z otázek, kterou si dává lidstvo už od počátku jeho bytí a kvůli níž vznikla asi většina náboženství. Avšak tvůrci se jí nechopili. I tak vznikl napínavý a povedený snímek. ()

ICTS

U filmu se mi líbila jeho autentičnost. Už od samotného začátku se nebudete nudit a budete hltat každou minutu. S koncem jsem velmi spokojená a Farmiga byla pro mě taková třešnička na dortu. ()

NerdmanJarda

Jake Gyllenhaal nikdy nezklame a nikdy nenatočí špatný film a Source Code není výjimkou. Zpočátku jsem se bál, že to bude jako jeden z těch hrozných katastrofický snímků. Mýlil jsem se. Obsazení fajnové, stejně jako hraní oněch herců. Jako vždy ale Gyllenhaal oproti ostatním vyniká. Scénář, nebudu hnidopich a nebudu se rýpat v nelogičnostech, protože to u filmu jako mínusy nevnímám. Jinak celkem dojemný, akční drama (virtuální palec nahoru). Režisér Duncan Jones odvedl dobrou práci, 7,5/10 - 4/5 ()

Shakaar

Nepatřím mezi ty kteří mají rádi filmy s přehnanými efekty a nadupaným naprosto nereálným scénařem. Obzvláště filmy s sci-fi tématikou trpí touhle megalománií. Film sice převratný není, ale fakt že sám sebe nenatahuje, děj má spád. Vrátím se ale k plotu, na začátku se nam ukazuje nový experiment US Army, černá křínka ve které má náš hrdina 8 minut na to aby odhalil atentátníka a spasil svět. Samosebou se za 8 minut zamiluje do spolucestují, ale háček to má v tom že cestující jsou v podstatě mrtví, teda i ji nejde zachránit...protože se to už stalo. Napadá vás to co mě? ano je tu další časovka, respektive cesta do jiné reality kde náš hrdina vyvrátí všechny teorie a udělá z kvalifikovaných vědců kašpary. Konec a padouch byl znám při soustředění už tak v polovině, ale nějak mi film inponoval, snad herci, hudbou a fakt že na nic si extra nehrál. Rozhodně příjemné překvapení na které jsem se těšil. Zdílím stejný názor jako s uživatelem kOCOUR a dávám 4*. ()

cyright

Takto má vypadat inteligentní akční sci-fi film. Má myšlenku, logickou konzistenci a je velmi solidně soudržný po stránce obsahové i formální. Přes sci-fi motiv se dokáže držet při zemi a zůstává střízlivě vkusným filmem i pro diváky sci-fi příliš neholdující. Na sdělení všeho podstatného mu postačuje 90 minut, během kterých se divák ani na chvíli nenudí, přesto tempo filmu není ani přespříliš zběsilé. Nabízí se srování s Počátkem. V mých očích přeceňovaný Počátek vedle této vyvážené a přesně dávkované jednohubky vypadá jako megalomanský výpravný sci-fi nádor. Pro mě je Zdrojový kód nejlepším sci-fi filmem posledních let. ()

ER

Ve vlaku to začalo a ve vlaku to mělo skončit.Takže až na happy konec (a to mohl být z toho takový doják) se jedná o přítažlivou podívanou s čím dál víc přítažlivým Gyllenhaalem (myšleno hlavně herecky). Totéž lze říct o zápletce,která využívá motivu časové smyčky, vyvolanou v posmrtném stavu člověka a schopnost měnit realitu dané,již proběhnuvší události, v délce 8 minut. Ovšem jen jako ve snu.Ve skutečném životě se již nic změnit nedá.Anebo dá? ()

mazic

RECENZE MRS SPACILOVÉ: Zdrojový kód připomíná Nolanův Počátek. Čistší, tedy lepší - JEDINÉ LEPŠÍ, CO TU PRO VÁS BYLO, JE TO, ŽE JSTE FILM POCHOPILA, COŽ BYL ÚKOLO SNADNÝ - ovšem je překvapení, že MRS SPACILOVA (at mladší či starší), pochopila film s vyšším hodnocením než 70% - GRATULUJI ()

greigor

FIlm, který balancuje na hraně mezi nesmyslem a skvělou sci-fi. Přikláním se spíše ke skvělé sci-fi, jelikož se mi líbí, jak je to natočené. Jenom ten happy-end to podle mě kazí, představa, že vznikne 15 nových realit se mi ani trochu nelíbila.. Viděl v kině- 3* + * Jake Gyllenhaal. ()

IrisHelenka

Tak tenhle film absolutně nemá chybu. Perfektní nápad, perfektní herecké výkony, perfektní zpracování. Nenudila jsem se snad ani vteřinu, od začátku to mělo šťávu a na konci mě fakt potěšil happy end. Jake Gyllenhaal, můj oblíbenec, hrál dokonale. Dalo by se říct, že Zdrojový kód pro mě nemá daleko k dokonalosti. Jediná výtka... Herečka, která ztvárnila Christinu, nebyla moc sympatická, ale to už je čistě věc názoru, takže dávám pět hvězdiček bez pardónu. ()

Nekroskop

Tak rád bych dal 4*. Parádní zážitek po celou dobu. Ale ten závěr! Stiskem toho červeného tlačítka to mělo skončit. Takhle dali filmu úplně jinou rovinu, která ho v mých očích srazila a navíc se dopustili ohromné nelogické chyby (podle mého názoru, pokud se pletu, rád si to nechám vysvětlit :-)). ()

Dartdevil

Dá se skousnout hodně věcí, ale tak naprosto nelogický a nereálný a nevysvětlený a na velmi nejistých základech položený závěr, to se skousnout nedá. ()

LordMysti

Čekal jsem trošku víc a to hlavně po stránce myšlenky. Filmový look výborný, ale ta myšlenka opravdu hodně nedotažená. Chápu že je to sci-fi, ale buď to mělo být úplně sci-fi a neměli zkoušet vysvětlit něco co nejde v tomto filmu, ale oni si zvolili tu druhou cestu a snažili se to nějak vysvětlit a tím z toho udělali úplný nesmysl. Škoda že to nedávalo žádný smysl, i přes to ale film jako celek vypadá hodně pěkně a zajímavě. Bohužel tak jako Moon mě to nechytlo. ()

Veseldaa.!

„Vynikající jednohubka.“ Talentovaný Duncan Jones tahá za nitky Jake Gyllenhaala, který si pohrává s časoprostorovým kontinuem. ()

BDMarty007

O teorii paralelních světů vycházejících z kvantové fyziky jsem si toho v poslední době vyslechnul dost, a tohle je hodně zajímavé intelektuální cvičení na téma jak by to tedy asi prakticky mohlo fungovat a jaké to má implikace. Film je svým způsobem až minimalistický. Se speciálními efekty se šetří a o to více je tu opravdového herectví a promyšleného scénáře. Líbilo se mi i zvláštní technické zpracování s jakýmsi zrnitým efektem a zvláštním zatažením barev. Měl jsem zase jednou pocit, že se koukám na opravdový film. Závěr byl tak mazaný, že mi trvalo chviličku, než jsem to celé pochopil, ale tím více je pointa zajímavá. Skvělý film, který mě hodně bavil. Není to úplně 100%, ale 5 hvězdiček tentokrát dám. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem