chrchel

Budu tu jeden z mála, kdo dá filmu absolutní hodnocení, ale jinak prostě nemůžu. Boží obsazení, příjemná hudba, to všechno je samozřejmě moc fajn. Ale ten nápad! Ten příběh! Pro mě něco neskutečného. ()

VanBradley89

Asi jsem divný, ale přišlo mi to jako Na hromnice o den více, říznutý 12 opicema. Gyllenhaal výborný. Napínavý je to taky dost. Spousta fajn vychytávek. Jen to finále mohlo být jiný. ()

Max Q.

Vidím to obdobně, jako mnozí komentátoři, jenom to shrnu - je to sci-fi povídka natažená na celovečerní film, nicméně tak šikovně, že nenudí. ()

BenchPress

No, tak film je to originální a výborný, ale teď nevím, jestli dám 4 nebo tomu střelím plnou nálož. Film je to neuvěřitelně poutavý, začátek zaujme jako málokterý film, neustálé vracení do vlaku ještě víc. Já bych tomu rád dal plný počet, ale něco mi tam scházelo, sám ani nevím pořádně co. Z pětihvězdičkového filmu bych měl jiný pocit, takže tady dám 4/5. 4/5. ()

kiararaftl

Bol to dobry film, realne by si zasluzil odo mna 3,5 hviezdicky, ale radsej sa priklanam k trom, kvoli viacerym nelogicnostiam. Uvitala by som koniec, v ktorom by pararelny svet nesiel dalej, pretoze to cele skazilo inak uzasnu myslienku. ()

generalmagor

Jake Gyllenhala na vrcholu své kariéry. Výborný nápad, velmi povedeně zahrané, strhující druhá část a vskutku dech beroucí finále. Mohu ti jenom doporučit! ()

calculus

Výborné téma a vážně dobrá podívaná. Hodně jsem se těšil na žánrové balancování na hraně, ale tady někdo dost rychle přepadl přes palubu. A k tomu závěru, prdel si dělejte z plastelíny... :-) ()

sunjata

Jednohubka, která dobře pobaví, ale nejspíš rychle vyprchá z hlavy. Trochu zamrzí finále, které příliš podlézá divákovi čekajícímu na happy end. Nedávnou jsem navíc viděl Edge of Tomorrow, takže chtě nechtě musím teď srovnávat dva filmy se stejně vystavěným příběhem. Zajímavější než návraty v čase je tak spíše kontroverzní etická rovina, zda je možné zneužívat jedince pro dobro celku. ()

blazma

Ať se na tenhle film dívám kolikrát chci, vždycky sem stejně unesený jako poprvé. Děj je dle mého originální, herecké výkony naprosto skvělé. Děj se sice odehrává defakto na jenom na třech místech pořád dokola. Ovšem, v tom jsem našel právě to kouzlo. Stejná místa, stejná situace plno možností. Kdo si něco takového v životě nepřál? Zažít něco dvakrát a změnit to. Rozhodně skvělej film, skvělý scénář, skvělí herci... Tenhle film zkrátka doporučuju všem co mají rádi trošku scifi a příběh, kde si ten film budete muset pustit aspoň ještě jednou, protože vám poprvé nemusí dávat úplně smysl a až s druhým shlédnutím si to spojíte všechno dohromady. Opravdu skvělý film, za mě pět hvězdiček. ()

vodkasesemte

When the light bulb is turned off, theres an after-glow, a lingering, halo-like effect - The brain is like that - Its electromagnetic field remains charged even after death - Circuits remain open - It contains a short-term memory track - Like security camera that only records the last portion of the days activity - Combining these two phenomena circuitry that remains viable poat-mortem and a memory bank that goes back 8 min source code enables us to capitalize on the overlap - Sorce code is time reassignment - It gives us acces to a parallel reality - I know you wxhausted, we all frustrated - Because the world is hell - But we have a chance to start over in the RUBBLE - Nejdřív jsem si myslel, že se ho ptá proto, aby se více dozvěděl o jeho profilu. Ale ted je mi jasný, že to bylo proto, aby nám sdělili duvody naší katastrofy - But FIRST there has to be rubble - You are teacher, you understand - A vy kreteni, proto ne - Powerful weapon in the war on terror - Nevidím jediný duvod vás Američany potažmo Západ před něčím takovým chránit - Ledaže byste se sami chtěli zabetonovat uvnitř vlastního programu - Not to alter the past but affect the future - Parabolic calculus - Tak ten konec jsem nepochopil. To je jedno ()

Gangsta

Tohle je můj nejoblíbenější film vůbec. Není to Zachraňte vojína Ryana. Nerežíruje to Steven Spielberg a ani to nemá soundtrack od Hanse Zimmera. Tenhle film nic z toho nemá ale víte co má? Má dokonalý scénář výbornou výpravu a jako vždy skvělého Jakea Gyllenhaala. Má také něco co hodně filmů postrádá, režiséra co má soudnost, který neudělá dvouhodinový film jen tak "protože můžu" a proto všechno má jakousi rychlost, prostě to jde pořád dopředu, né takovým tempem abyste ztratili přehled ale takovým aby vás to bavilo. Tenhle film má skvěle zvládnutý ten "WOW" efekt, kdy po skončení filmu si řeknete "to bylo ale skvělý". Formou mi to trochu připomělo Správce osudu, ale je tohle zvládnouto o malý kousíček lépe. Za mě špička. 5* a 97%. ()

Bbbulanek

Myšlenka je vcelku zajímavá, ale něco mi na tom filmu nehraje. Za prvé: Rušila mě hudba, která podle mě nekoresponduje s povahou filmu. Za druhé: Hledání pachatele bylo na mě příliš přímočaré. Chápu, že pointa filmu v tom netkví, ale mám pocit, jako by si to scénáristé prostě trochu ulehčili. Za třetí: Rozumím zmatenosti vojáka, když se poprvé probudí, ale nějak to ve mně vůbec nevyvolalo zvědavost/napětí se dozvědět, o co jde (a to by asi mělo). Vysvětlení, jak zdrojový kód funguje bylo příliš rychlé (a postava vedoucího nevýrazná) na to, abych z něj mohla být u vytržení. Zkrátka to celé NĚJAK nefungovalo. Chápu i důvod hovoru Seana svému otci na konci, nicméně k ději mi vůbec neladil. Docela ráda si zaslzím u podobných filmů, ale tady, ač se o to film snažil, jsem lítost/radost vůbec necítila. Nicméně je to vcelku fajn zábava, ale nebudu se k filmu vracet. 60% ()

wowylgu313

Člověk si musí občas zlepšit náladu, nějakým starším kouskem aby přestal myslet na ty dnešní hrůzy co vychází do kin. (Až na pár výjimek) každopádně film Zdrojový Kód je diamant ve filmovém průmyslu. Příběh, zápletka, pointa vás ohromí a takové to vaše první "cože" ? Není poslední v tomto scénáři. Dneska už na toto téma bylo více takových filmů ale stále si stojím že tento ve svém provedení je nejlepší. Obsazení tomu už dodává jen třešničku na dortu. Napětí a drama zde je v takové míře kterou si divák rozhodně zaslouží. Není žádné víc a míň je to přesně dle ČSFD čistých 80% místy i více. ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem