Dextwer

Tenhle film měl u mě obrovské očekávání. Na konci jsem měl smíšené pocity, nadšený jsem byl z tématu mysteriózního thrilleru, spokojený s hereckým obsazením i zpracováním tématu. Zklamáni nad tím, že tvůrci nešli mnohem hlouběji do tématu a nezkusili to více rozebrat. Každopádně oddechovka s obrovským nevyužitým potencionálem. Zajímavosti: * Jako telefonní vyzvánění hraje Christině „The one and only“ od skupiny Chesney Hawkes, kterou Duncan Jones použil i ve svém předešlém filmu Moon, kde je píseň vyzváněním budíku hlavního hrdiny. Moje hodnoceni: 70% ()

Luckyboy

Nijaké. To je první slovo, které mne po zhlédnutí filmu napadá. Rozplizlé, neukotvené, což jsou sice přesně pocity kapitána Stevense, ale jako diváka mne to neoslovilo. Od cca 20 minut jsem dopředu vědět, jak nejspíš celý děj skončí. A tohle se mému nedůvtipnému filmovému uvažování obvykle nestává, čili to znamená, že zápletka byla dosti neumně vykonstruována. Režie a střih špatná není, herecky to Jake zvládl, ale zbytek je dost statický, nevýrazný, jen "docmrndává". Po místním hodnocení a pochvalných řečech jsem se na film těšil, ale dostal jsem jen pořádnou porci zklamání. Nemůžu jinak než za **. Pro mne zbytečný film. ()

Fiijay

Klesnutí kvality oproti filmu moon tak o 50 % , zadne vyznamne vyvrcholení,ani zvrat filmu . Asi Duncan nedokázal ukočírovat takhle velkou porci akce , pro mě hodně velké zklamaní 70% ()

Prochy84

Vezměte Inception, smíchejte s Next a nechte to louhovat...když vezmeme asi tak třetí nálev, máme prvotřídní Source code:-) Ta hudba zní jak z akčňáků 80. let, ale to není na škodu. Na škodu je spíš fakt, že film diváka i přes slušnou akci trochu mine. ()

x_ander

Velice povedené a velice chytré. Source code potěšil, stejně jako sympaťák Jake Gyllenhaal. Po The moon natočil Duncan Jones další zajímavý film a jsem zvědavý, s čím přijde příště. ()

PROTIVETRU

Škoda tej stopáže. Možno tu by nezaškodili väčšie oči producenta a keby scenár prešiel rukami niekoho skúseného, kto by to potiahol na dve hodinky. Nie umelo, naopak, vyšperkoval a rozšíril. To by bolo isto za 5 mali by sme film o ktorom by sa ešte nejakú dobu hovorilo. ()

chrustie

Velmi dobré sci-fi po dlouhé době, jen s jedním problémem - silně nelogický konec. Dokážu si docela živě představit pokračování. ()

Muff

Možná škoda toho konce, jasný, nakopnul příběh někam jinam, aby jako bylo o čem přemýšlet, ale bez něj by byl ten film možná hodnotnější (trochu mi to připomíná alternativní závěr Já, legenda, který byl lepší než originální). Ale jako celek to drží pohromadě, Vera je charismatická, Michelle miloučká. ()

onlyK2

Velmi zajímavý snímek, originální a pěkně jednoscéní. Jednu výtku mám ohledně konce, nemusel dopadnout až tak dobře. ()

Ridder

Velmi povedenej film. Když vyzváněl mobil se songem I am the one and only okamžitě jsem si vzpomněl na Moon a to sem ani netušil, že je to stejnej režisér. A když jsem to zjistil, okamžitě mě došly spojitosti mezi oběma filmama. Na filmy od tohoto režiséra se budu těšit. ()

Mikecat

Taká malá napodobenina "počiatku".To sa mi na tom nepáči, vyzerá ako ako hnusná falošná kópia trochu pozmenená. Možno to nemalo tak byť, ale vyznelo to tak. Mŕtvy vojak sa vydáva vo virtuálnom svete zachrániť svet pred výbuchom bomby, nakoniec tento kód aj prelomí a ostáva v ňom naveky šťastný - v skratke, heh. ()

brtko

Skvelé a svižné sci-fi. Jake Gyllenhaal opäť skvelý. Rozhodne za posledné roky jeden z najlepších filmov tohoto žánru. ()

Jogi.1

Nepřekonatelné, i když jsem ke koncu, tušil konec, ani ve snu mě nenapadl takový, jaký nakonec byl. Panu řežírovi gratuluju, tak jako Jake Gyllenhallu. Sci-fi kousek, který se mě zapíše na velmi dlouho do paměti. 5* zaslouženě ! ()

Plague.

Ach jo, to je zase hodnocení z donucení. Ten film si 4* zaslouží protože je lepší než ostatní filmy. Ale zase by je dostat neměl protože ten kvantový základ je trochu mimo, resp. mimo je hlavně až na konci, protože bez hallywoodské romantiky by se to asi neprodalo. Nebýt Gyllendhaala tak ty 4* nedám. ()

CrazymanM

Veliká spokojenost,tenhle snímek se opravdu povedl!Skvělá zápletka,dobré herecké obsazení,i ten konec nebyl úplně nejhorší!Opravdu jsem velmi potěšen,jen dál takovéhle kousky!!! ()

megajalec

Mám rád filmy, pri ktorých divák prinútený rozmýšľať. V podstate sa divák ocitá v koži hlavného hrdinu, keďže sme vtiahnutý doslova do deje, žiadne predohry. Zdrojový kód prináša viacero zaujímavých a podnetných myšlienok, vynecháva efekty, ktoré sú v tomto žánre veľmi moderné, čo považujem za plus. Samozrejme, nie všetko je kóšer, ako to pri týchto filmoch býva, ale film ich šikovne zakrýva a nedá vám čas na ne počas filmu myslieť. Vyskytujú sa tu v podstate len štyri postavy a dva interiéry, ale režisérovi to stačí a na tomto malom priestore prináša veľké divadlo, ktoré nenudí, i keď to isté vidíte tri, štyri krát. Trochu sa mi nepáčil predlžovaný koniec, ideálne by bolo, keby to skončí tým freeze okamihom, ale keď tak nad tým rozmýšľam, viem to prekusnúť a beriem to ako ďalšiu z myšlienok filmu. Podčiarknuté - slušná jazda, ktorá nestihne nudiť a poctivo nadväzuje na predchodcov (je ich viac) a pridáva aj niečo navyše ()

honzic

Zajímavý film i scénář, jen díky opakování trochu stereotypní, ale stojí za zhlédnutí a zamyšlení. Hodnocení: 65 % ()

Mute už je za rohem

Mute už je za rohem