Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

raiden14

Pre mna jedno velke prekvapenie. Cakal som maximalne priemernu zalezitost - dostal som skvelý exorcistický thriller s prímesou horroru. Skvela potemnelá atmosféra, mne velmi sympaticky hlavny hrdina, dokonalý Hopkins a pár slusných mykaciek. Ak sa vam pacil exorcism of emily rose alebo napr. filmový Constantine, tak urcite okoštujte. ()

the big

Film je v podstatě velmi průměrný. Chcete-li si udělat hezký večer u nějakého hororu se svou dívkou a víte, že opravdový horor by vaše drahá polovička nemusela unést, je tento film ta pravá volba. Je to místy lehce děsivé, ale opravdu jen lehce. Herecké výkony až na samotného Anthony Hopkinse, na kterém film ovšem stojí, zde prostě nejsou. Kdybych odmyslel Hopkinse, pak jediné opravdové plus tohoto filmu jsou zde hezké záběry na mé oblíbené město - Řím. Tedy jedna hvězdička za Hopkinse, jedna hvězdička za Řím a jedna za průměrnost zbytku. Nic víc v tomto filmu není. ()

karras

Inu, jak vidím z předchozích hodnocení, vzala jsem ten film úplně z jiného úhlu než ostatní. Upřímně, mám docela ráda filmy o exorcismu a podobných věcech, asi proto, že mě to prostě zajímá a tečka. Těšila jsem se na tenhle film, protože sliboval něco jiného, něco zajímavého v podobě Anthonyho Hopkinse. Nebrala jsem film asni spíš jako horor, ani tolik jako příběh o exorcismu, ale spíš jsem se snažila sledovat celou dějovou myšlenku. Snažila jsem se vysledovat, co se stalo Michaelovi, a proč byl otec Lukas nakonec posedlý. Snažila jsem se porozumět všem lidem, kteří tam měli nějaké obsazení, ale nebylo jich mnoho (což je podle mě velké plus). Není to zbytečně plitké, i když rádoby umělecké záběry na začátku filmu mě dost otravovaly. Taky Toby Jones, mi tam přišel tak neuvěřitelně otravný, že jsem si jen říkala, že pokud tam bude ještě o minutu dýl, tak ten film vypnu. Celkově mám z filmu velice dobrý dojem, shledávám ho jako jeden z nejlepších novodobých filmů o exorcismu vůbec. Ale prosím vás, vysvětelte mi, co je na tom, až na pár skákaček, tak strašně hororového? ()

aeen

Role Anthonyho Hopkinse byla bravůrní, stejně jako je i on bravůrní herec. Ale film byl pro něho podle mě netypický. První pulhodina filmu mě vtáhla do děje a těšila jsem se na každou nastávající minutu. Ovšem během jedné scénky bylo všechno nadšení pryč. Příliš přehnaně hororistické výjevy církve spojené s peklem mě odreagovali od tak zajímavého začátku o konspiračních teoriích, které církev po moha stoletích spřádala. ()

ronin zabak

Hopkins- dobrý, ten šufan,co na nic nevěřil taky, zbytek byli slabí herci, divná zápletka, dobrý efekty, lekavý scénky, mám rád tento typ filmů, ale takovej průměr. ()

pan Spock

Když si v úvodu filmu přečtete, že je inspirován skutečnými událostmi, automaticky to zvýší vaše očekávání. U těchto typů hororů to asi až tak žhavé nebude. On to vlastně ani není horor. Celý děj je vyprávěn jako drama z církevního prostředí, které se ovšem rozvíjí jen velmi pomalu. Atmosféra je docela slušná, ovšem samotné vymítání (když už k němu konečně dojde) je poměrně nezajímavé. Je natočeno co možná nejrealističtěji, aby nepůsobylo vymyšleně, ale nemůžu si pomoct. Jedno velké plus film ale má a to výkon Anthonyho Hopkinse. Celkově je Obřad bohužel jen průměrný. Možná by se zmínka o skutečných událostech hodila až na závěr. ()

LadyNicole

I přes slabé momenty a občasné přeskakování obrazu v letním kině jsem si film docela užila. Celou dobu jsem však čekala, že vše vygraduje v něco vážně, vážně velkolepého a ono.... to bylo spíš jako vytržené z béčkového hororu. Celkový dojem je ovšem kladný, nejspíš díky docela slušnému výkonu všech zúčastněných (snad kromě Alice Braga-proč zrovna ona?!?!) ()

eoj

Nuda, nuda, nuda, vymítání, a ještě chvilku nuda. Navíc se nás tento film "podle skutečné události" snaží přesvědčit, že organizovaná a předvším katolická církev je to pravé ořechové. Jak to vidím já, tak od vymítání křížem a svěcenou vodou je už jen krůček k vymítání ohněm na hranici. Pro nakažené doporučuji jako protijed Vávrovo Kladivo na čarodejnice - i po filmařské stránce si při něm spravíte chuť. ()

ondro1511

Možno trochu menej zaujímavé pre neveriacich ktorí nechcú furt dokola počúvať "Ve jménu Ježíše Krista a ducha svatého..." ale inak podstatu to má celkom zaujímavú, dávam 50 % ()

jayjay11

Pochmúrna ale nádherná scenéria Ríma v ktorom Anthony Hopkins neopísateľne stvárňuje otca Lucasa. Film zaujme toho, kto sa ponorí do hĺbky filmu. Záverečná scéna ma dostala. 75% ()

legenda2

Tak toto teda nie!!! Úplné sklamanie z dlho očakávaného filmu, ktorý sa prirovnával k Vymítači ďábla z roku 1973. Podpriemerný herecký výkon A. Hopkinsa a amatérsky Colina O'Donoghua mi až tak nevadili. Skôr bezduchý a nudný príbeh, ktorý ma svojou atmosférou vôbec nezaujal, nepobavil a vôbec som sa pri filme nebál. Pozeral som sa stále na hodinky, nech to filmové utrpenie už skončí. To si nezaslúži ani komentár a zdá sa mi, že tých 60% má len z milosti. ()

matej__

Celkom priemerný, dobre zahraný hororík, na už pomaly klišé tému. Ľakačky sú skôr smiešne a to že je podľa skutočnosti nejdem komentovať. Anthony Hopkins, no musím sa priznať že on bol celým ťahákom filmu a vôbec prečo som dal tomuto filmu tri body resp. hviezdičky. ()

in flames

Nie že by ma film presvedčil (a páči sa mi, že sa o to ani nepokúša žiadnym vtieravým spôsobom) o realite posadnutosti diablom, ale navodil výbornú atmosféru kde sa napätie dá chvíľami krájať. Anthony Hopkins opäť raz dokázal, že je PÁn herec a opäť prekvapil svojím prístupom k role otca Lukasa, ja som čakal oveľa iný charakter než aký mu dal, a spravil to proste dokonale. ()

onevoice

Nech si hovorí kto chce čo chce mne sa to veľmi páčilo. Možno preto že som veriaci tak o to viac. Podľa skutočnej udalosti keď niekto zhliadne film iného žánru tak s tým nie je problém ale ako náhle tu je spomenuté boh,diabol, cirkev a exorcismus tak veľa ľudí pochybuje. Hopkins je jednoducho fantastický. Pri premene na posadnutého diablom mi pripomenul mlčanie jahniat. Nikto nevie nahodiť taký pohľad ako on. Určite čo sa týka filmov o diablovi a exorcizmu absolútny top počet. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla