Obřad

• USA The Rite (více)

Nadpřirozený thriller, inspirovaný skutečnými událostmi, vypráví o studentu teologie (Colin O'Donoghue), který je poslán do Vatikánu studovat exorcismus, přestože o těchto kontroverzních praktikách i o své vlastní víře pochybuje. Jeho skepticismus se ale začíná rozplývat, když je přidělen k legendárnímu otci Lucasovi (Anthony Hopkins), jehož praxe zahrnuje tisíce exorcismů. Během obtížného případu, zdánlivě přesahujícího i schopnosti otce Lucase, je mladý seminarista konfrontován s fenoménem, který věda nedokáže vysvětlit ani ovládnout - a se zlem tak mocným a děsivým, že ho donutí pochybovat o všem, čemu věřil. (Magic Box)

t.kavan

Vymýtání ďábla je v církvi dlouhodobě popisováno - nejdeme o něm mnoho záznamů, ale stále je zaštítěno rouškou temnoty. Film se dle mě nesnaží být hororem - prostě chce popsat fakt, že lidé nemusí být nemocní pouze psychicky a léčit se tak v psychiatrických léčebnách, ale mohou být nemocní duševně tedy posedlí. Některé momenty jsme našli už v předchozích filmech, ale to mi nevadí, pro mě to bylo hezky zahrané a toto téma oceňuji. Za mě 80%. ()

zimi

Naprosto průměrný film, dobří herci, ale ve směs co má být napínavé, tak se točí stále dokola, což je škoda,ale jednou vidět proč ne. ()

masakry odpad!

Vážně jsem se modlil, abych otevřel oči a oddechl si, že to byla jen noční můra. A já ty oči otevřel. Jenže místo pocitu štěstí se dostavila hluboká deprese. Bylo to jako hovno na botě, který ne a ne smýt o trávu. Vlastně to hovno se rozlezlo i na druhou botu. A málem jsem ho měl i v kalhotách, když Anthonymu zazvonil telefon uprostřed vymítání.Vážení, dosti jsem se nasmál při tomto snímku, což si myslím, že nebyl hlavní účel. Hodně jsem u toho pil a musím říct, že přehodnotím slovo hodně :D Před shlédnutím doporučuji velké množství alkoholu, možná i nějaké tvrdší drogy a hlavně pevné nervy. Za mě neuvěřitelný odpad ! ()

Zanys

Omylem jsem na film narazil v TV a poté stáhnou, něčím mě zaujal. Bohužel, na první pohled možná vypadá slibně, mám rád podobné zaměření. Výsledek neskutečně předvídatelný a nudný. Pár lekaček a dobrých momentů, proto 2* ()

pekos

Filmy, ktoré vznikajú na základe skutočných udalostí, bývajú vo väčšine prípadov viac faktografické a menej záživné. Nedá sa to však povedať o tomto filme, ktorý i napriek tomu, že vychádza zo skutočne prežitých udalostí amerického kňaza, je majstrovsky zvládnutý scenáristicky a najmä filmársky. Fakt, že exorcizmus je drsnou realitou, s ktorou sa v živote stretne len úzky okruh ľudí, dal filmu voľnú ruku pri umeleckom stvárnení posadnutosti a exorcizmu. Majster Hopkins bol pravdepodobne najlepšou možnou voľbou tvorcov, ale rovnako treba oceniť aj stvárnenie posadnutosti 16-násť ročnej tehotnej slečny a úlohy amerického kňaza. Film nie je akčný a nie je to ani horor, je to len vynikajúco filmársky stvárnený skutočne prežitý exorcizmus u posadnutých ľudí. A som presvedčený o tom, že mnoho ľudí si z tohto filmu môže odniesť celoživotné ponaučenie - zlo jestvuje, obklopuje nás a preto je treba byť ostražitý. ()

andydufrsn odpad!

Průšvih až na půdu, možná že fanoušci různých Vymítačů ďáblů a podobných volovin v tom našli zalíbení, ale pro měnto je jeden z nejpitomějších a nejzbytečnějších filmů s Tondou Hopkinsů ()

jaHanicka

Za mě 4* - rozhodně za skvělýho Hopkinse, sladkýho faráře, zpracování. Mohl být ten konec trochu míň americkej (jakože ne "všichni se máme fajn, chybíš mi, pusinky smajlíky...") Film fajn. ()

Jirkacek

Snímek Obřad mne oslovil zejména svým zajímavým tématem a to vymítáním ďábla a také tím, že hlavní roli ztvárnil Anthony Hopkins. Ten se podle mého názoru dokáže vždy do své úlohy dokonale vžít a my diváci tak máme postaráno o výjimečný zážitek. V tom jsem se nemýlil, jeho neortodoxní kněz Otec Lucas a zároveň zkušený vymítač v Římě byl opravdu zahrán velmi dobře. Přitom skutečnou hlavní postavou byl americký student kněžského semináře Michael Kovak v podání Colina O’Donoghua, kterého stejně jako ostatní herce, jsem vůbec neznal. Musím uznat, že i on u mne uspěl jakožto budoucí kněz, který nejenže nevěřil že existuje peklo, on dokonce pochyboval, zda je někde nad námi Bůh. A právě proto přijel z USA do Itálie, aby u starého kněze našel na své pochyby pádné důkazy a odpovědi na své otázky. Po povinném seznámení se se situací a postavy jsme v druhé třetině filmu sledovali vskutku zajímavý souboj nebe a pekla, když se otec Lucas snažil vyhnat ďábla z těhotné šestnáctileté dívky, kterou znásilnil vlastní zploditel. Několikeré vymítaní a pekelné scény však pochybovači pořád nestačily, dokud ona dívka i s dítětem nezemřela. Byla otázka, do koho se čertík přemístil a brzy to měl Kovak zjistit. V poslední třetině film docela pokulhával, ne že by to byla vysloveně nuda, ale napětí polevilo a oněch 109 minut by se dalo tak o 15 - 20 zkrátit. Až závěrečná scéna opět přinesla slušnou dávku pekelného napětí a bylo se na co dívat. Bohužel přes dobré herecké výkony scénář běžel jako beznohý šnek, což možná bylo způsobeno tím, že se mělo jednat o příběh podle skutečných událostí. No, pokud se skutečně někde u italských taliánů něco takové stalo, nechtěl bych být věru u toho !!! Celkově však hodnotím Obřad průměrně a proto ode mne získává tři obřadní hvězdy ***. ()

PanIncognito

Chybí mi zde větší význam, i přesto je však film cílevědomý. Anthony Hopkins ve své roli (kde je jízlivý, strmý, všední a zdvořilý) podporuje požitek z díla. I představitel mladíka je přirozený. Nejde sice o fenomén, ale solidní film je. :) (viděno s dabingem) ()

MixlevPixle

Výborný horor s gradující atmosférou a s reálně vyobrazeným exorcismem (žádná holčička lítající po stropě a kroutící hlavou jako sova) a hlavně s výborným výkonem sira Hopkinse. Po dlouhé době jsem se u hororu zase jednou bála. ()

Dajman

Keby som to mal hodnotiť ako horor tak by to bolo o niečom inom, ale ako drama celkom ujde. Kto ale čaká dych vyrážajúce scény a napätie tak bude sklamaný. Celé je to celkom nudné a jediné čo ma na tomto filme bavilo bolo posledných 20 minút. Jedna hviezda za tie minúty a druhá za Hopkinsa ()

VideneFilmy

Kvalitný herecký výkon Anthony Hopkinsa (keď si odmyslíme, že miestami hrá Hannibala Lectora) doplnený o priemerný Colina O'Donoghue so zručnou remeselnou réžiou a scenárom, ktorý s niekoľkými scénami pracuje umne (najmä v závere), ale v niekoľkých pôsobí, akoby filmári potrebovali natiahnuť alebo naopak skrátiť čas. Práca s kamerou výrazne umocňuje mrazivú atmosféru a zvolená hudba ju posúva na ďalší level. Niekoľké CGI efekty boli na môj vkus zbytočné, keďže situácie sme dokázali naplno prežiť vďaka umnej práci filmového štábu. Vo všeobecnosti sa jedná o príbeh s klasickou hororovou tématikou, ktorá v súčasnosti nie je častá, ale stále dokáže zafungovať. Hoci sa napriek všetkým kladom vďaka "vlažnosti" viacerých scén film nedokázal vymaniť zo sekcie lepší priemer, za zhliadnutie určite stojí. ()

konjuh

Upřímně nejsem žádnej fanda hororů, ani nerozumím tomu, jak, hlavně v dnešní době, může někdo fanda hororů být. Jedna blbost vedle druhé. Na todlencto mě nalákala tvář Hopkinse a musím říct - příjemné překvapení. V rámci žánru se jedná o řemeslně nadprůměrný (v záplavě hororových sraček bych se nebál říct dokonce výrazně nadprůměrný) kousek. Nižší hodnocení tady na csfd přikládám tomu, že film o sobě tvrdí, že je natočený podle skutečné události. ()

APLSMLS

Horory prakticky nejedu, tenhle mě přemluvil zasazením do soudobého Říma a jeho katolické tváře - a přesně tyhle části mě na filmu bavily nejvíc. Jakmile jsem se měl děsit, tak to není můj chleba, ale teologie na semináři nebo Hopkins uprostřed toulavých koček byly moje. ()

BDups

Film kterej je skoro stejně na píču jako můj život. Nechápu jak se mohl Hopkins upsat k takovýmu hovnu. Mladej kněz kterej zpochybňuje svojí víru, jeho slizkej nadřízenej co šoustá děcka a zabije borku, ale to zabití vůbec nikdo neřeší a do toho reportérka, která je uplně mimo z rádoby dobrejch, ale přitom uplně vyjebanejch připomínek mladýho prcníka. Scénka kdy Hopkins vezme telefon uprostřed obřadu, nevypadala vtipně ale zoufale. Nedoporučuju to kurva nikomu. ()

lineker

Trošku nevím co nám chtěl švédský režisér tímto obřadem naservírovat. Úvodem se to jakoby chtělo podobat nějaké nové Šifře Mistra bůhvíkoho a jde spíše o kněžské drama jednoho ne zcela přesvědčeného služebníka božího. Po odbočce k exorcismu film nabere trochu temnější háv, ale i tak by člověk nějako výživnější akci sotva pohledal. To nejlepší se proto odehraje až v poslední půlhodině, kdy obor vymítačství ukáže trochu to pravého já. Výsledný dojmem jsou rozpaky a jistota, že Anthony Hopkinse je pro tento film prostě škoda. ()

Anthony Hopkins vymítá Ďábla

Anthony Hopkins vymítá Ďábla