Poslední vymítání ďábla

• USA The Last Exorcism (více)

Reverend Cotton Marcus přijíždí na odlehlou louisianskou farmu Louise Sweetzera, aby tu provedl další ze svých rutinních seancí „vymítání ďábla“. Náboženský fanatik Sweetzer v charismatickém knězi vidí poslední naději, jak ze své dcerky Nell, kterou podle něj s jistotou posedl ďábel, dostat zlo dřív, než její děsivé utrpení vyústí v nepředstavitelnou tragédii. Cotton, kterého po letech, co z kapes zoufalých věřících tahá peníze, trápí výčitky svědomí, chce se svým štábem natočit při této poslední seanci dokument se svou zpovědí a doznáním. Po příjezdu na krví prosáklou rodinnou farmu je ale hned zřejmé, že tady na něj čeká skutečné a ryzí zlo, na které se nemohl nijak připravit. Cesty zpět už není. To, co tady reverend Marcus zažije, do základů otřese jeho vírou. Podaří se mu najít způsob, jak Nell – a všechny ostatní – zachránit dřív, než bude pozdě? (oficiální text distributora)

mourinho

Pravdou je, že mě pár momentů přimělo zatajit dech, je jich ale podle mě zoufale málo a vzhledem k tomu, že žádné body navíc nepřidal ani rádoby šokující závěr, ani amatérská ruční kamera, obávám se, aby POSLEDNÍ VYMÍTÁNÍ ĎÁBLA nebylo pro Daniela Stamma zároveň i posledním natáčením. ()

Rathalos

Horory o diablovi a exorcizme mam rad a je ich vela a pri porovnani s inymi patri tento k tym slabsim,ma pomaly rozjazd,vela sa tu keca a akcie je pomenej,takze za zaver davam jednu hviezdicku a druhu za herecku Ashley Bell,ktora vsetky tie rozne polohy robila bez pouzitia trikov,lebo je hypermobilna ako som sa tu docital v zaujimavostiach a to si zasluzi pochvalu...:-) ()

helraiser

Tak abych pravdu řek tak pro mě se jedná o velké zklamání, ten film měl obrovskej potenciál, ale zabili ho. Jednoznačně se jedná o průměrnej film u kterýho se mnozí budou nudit. Tvůrci se jednoznačně přiživují na starších a mnohem lepších filmech jako jsou the Exorcist, V moci ďábla, Záhada Blair Withe či Paranormal Activity a nutno dodat, že ne moc úspěšně, kvalitou samozřejmě ani jednoho nedosahují. To ovšem neznamená, že by se jednalo o nějakej velkej průser který by neměl co nabídnout. Film obsahuje několik dobrých scén jako posedlá holka, aby vyhrála sázku s knězem tak si láme prsty, či posledních několik minut, které stojí opravdu za to. To ovšem nemění nic na tom, že se jedná pouze o průměrný horor, který se ovšem mohl stát vyjimečným. Tak se bohužel nestalo, tak tedy někdy příště. ()

n3uro

Nápad 4/5, provedení 2/5 + spousta chyb, ale ty sem se snažil ignorovat. Každopádně, mohlo to být lepší. ()

foundation

Do nejakej 30 tej minuty velmi dobre toceny a rozbiehajuci sa ,,dokument,,. V podobnych filmoch velice zalezi na reziserovi a hlavne kameramanovi ako si ustrazi kameru pretoze ta je tu kriticka a moze sa lahko obratit proti celemu filmu. Tomu sa bohuzial nevyhol ani Last Exorcism a ku koncu uz vzhladom na dane situacie kamera ,,ujizdela,, viac ako sa patri,,. Vsetka ta autenticnost ktora je prvorada pri takomto filme teda dostala par uderov a to nie je dobre. Co je velkym plusom ze ma to v tomto pripade neprestalo bavit ani potom a atmosferu si to udrzalo obstojnu az do samotneho konca. No a ked uz som pri konci skoda ho skoda pretoze ten skor filmu trochu uskodil ako pomohol a postavil to cele na tak trochu na hlavu. Aj tak ale pre mna o dost nadpriemerna vecicka kde sa ceni hlavne ta snaha vybocit z rutiny a natocit nieco ,,nove,,. Blair Witch tu bol ale prvy. Na tu stvrtu hviezdu ten celkovy dojem nie je ale aj tak peknych 70 percent. ()

Katcat

Kdyby byl režisér méně schizofrenní, mohl si předem rozmyslet, jestli teda bude posedlá a bude mluvit latinsky, nebo bude na palici, nebo bude posedlá a bude hejbat lustrem, nebo bude na palici, nebo bude posedlá... Fuuu, to je vyčerpávající. Stejně jako bylo vyčerpávající dívat se na tupej film s debilní kamerou, zvukem, obrazem, farářem, pošahanou krávou. Snad jediný, kdo se mi líbil, byl ten synátor. Tak ho raději skoro neobsadili. Zvracet se mi chtělo až zhruba od půlky, proto nechám dvě hvězdy. ()

m_a_c_a

Ačkoliv vymítačské horory mám rád, tak Poslední vymítání je pro mě hořkým zklamáním. 60 minut se absolutně nic záživného nestalo (potenciál jsem viděl v setkání reverenda Marcuse a Caleba, ale kromě hození bláta se na nic jiného nezmohl). Kameraman jistě také nepatřil k nejbystřejším, poněvadž se mu občas nepodařilo natočit ani to málo, co se zrovna dělo. Vyzvednout snad mohu jen vyvrcholení filmu u efektního rituálního ohně a vypořádání se štábem ve stylu BWP, ale to je tak bohužel všechno. Emily Rose pořád vede. 30% ()

Ba-nny

Celkom som sa na ten film tesil, kedze trailer, ktory som videl v americkom kine na obrovskom platne celkom zaujal. A vysledok? Prva polovica filmu dost nudna, a uz ked sa to zacne poriadne rozbiehat a naberat na temnej a napinavej atmosfere s celkom podarenou sprievodnou hudbou, tak sa to cele doserie. Otec behajuci s brokovnicou, prisahany syn a okultne praktiky. Strasne velky mix, ktory pokazil pointu tohto filmu. PS: Nell vobec nebude behat po strope ako je to zostrihane v trailery :D ()

Slunkoo

Tak na Exorcizmus Emily Rose to nemá, dokonca je to niečo odlišne, zatiaľ čo tam vimietaju diabla, tak tu ho chcú vpustiť do sveta.Začiatok sa sa tiahne a dosť nudí samotne rozviazanie príde tak asi okolo 50 minúty z toho film trvá 80 minút smutne. Dosť trápny koniec a dokonca mi to dievča, z ktorej rozprával Abalam pripadalo s tou akrobaciou veľmi smiešne. Faktor strachu bol snáď 2 minúty, čo tam sedela na tej skrini, inak strašného tam nič nečakajte a radšej sa kuknite Emily Rose.Samotný príbeh tiež dopletený a sprostý. Mali radšej spraviť naozajstne vimietanie s efektami omnoho lepšími ako to bolo v Emily, už je na to aj rok 2010 tak som veril a nedočkal som sa. Dúfam, že už žiadny ďalší film takýto nebude. Pozor slabá 3!! ()

sarfian

Zo začiatku nuda, ktorú som ale tomuto filmu ochotný odpustiť. Potom sa nám to pomaly stupňuje a film sa s vami pekne pohráva až neviete čo si máte myslieť. No po skončení filmu si všetci vyznávači hororu musia prísť na svoje. Som prekvapený a nečakane spokojný. VIDENÉ 1x ()

filipes.lu

Tak a s timhle já byl naprosto spokojenej. Film pozitivně překvapil. Dokumentární styl, ve kterým je film natočen, mi ten večer sednul jak prdel na hrnec. Začátek je sice trochu ukecanej a chvilku trvá, než se samotnej děj rozjede, ale vůbec to ničemu nevadilo. Naopak, druhej pohled na věc je vcelku čerstvej vítr do plachet a bylo zajímavý nakouknout, jak se možná všechno dělalo a dělá. ( Mě stejně nikdo nikdá nevyvrátí, že posednutí existuje.) Možná je můj pohled zaujatej a zkreslenej, jelikož se o tohle téma zabývám, ale o to přece jde. Druhá polovina filmu už odsejpá mňámózně a právě tím vynahradí trochu pomalejší úvod. Herci jsou fajn, především ta holčina, já jí to všechno žral i s navijákem.Konec možná trochu rozpačitej, ale budiž. Samozřejmě na víc, než na tři to není, ale ty tři jsou v tomhle případě fajn. Stejně jako celej film. ()

Demonic189

Prvých 35 minút a absolútny zaver sú fajn, ale to medzi tym je iba obyčajny balast, ktorý nema ani kvalitu, ani desivú atmosféru, ani herecké vykony....teda nič. To ze tvorcovia nakreslia na stenu 666 či pentagram neznamena, ze sa budem báť. ()

Shredder

Co bolo zase toto??? To uz vazne nedokazu v USA natocit dobry horor pokial to nie je remake niakeho japonskeho? Celkovo ani jedna lakacka, len dve trosku napinave sceny, Ashley Bell nedokazala nic strasidelne uhrat a navyse jej tvorcovia nepomohli ani make-upom, ci specialnymi efektami aby posobila rovnako mrazivo ako jej kolegyne z Exorcistu 1 ci 2. Tocenie dokumentarnym stylom tiez nie je zarukou automatickeho strachu a ani pseudo koniec napodobnujuci Blair Witch. Oproti tomuto aj Paranormal Activity posobi ako najdesivejsi horor vsetkych cias. Pre mna asi najvacsie sklamanie tohto roka, pretoze kvality ako filmove tak horove su takmer na nule. ()

Lukaso1

Já prostě ty dokumentárně pojatý horory miluju. Husí kůže je přítomna každých 10 minut, atmosféra příjemně graduje a člověk se upřímně bojí jak snímek skončí a jakou noční můru si z něho na pár večerů přinese. Zde funguje skoro vše, film se tváří nenápadně a pak když se rozjede se člověk opravdu nenudí. Poté si myslí že to nejhorší má za sebou a že to přežil bez úhony ale on ještě přitvrdí a to fest. Tím by měl tento snímek podle mě skončit, jenže on jde ještě dál a sdělí o co tam vlastně celou dobu šlo. Tím se bohužel pro mě díky absolutně nepovedenému konci pohřbí sám. Proboha i já bych vymyslel lepší konec. Snímek rozhodně doporučuji, třeba někomu z Vás se konec bude líbit a dáte víc jak moje 3* hodnocení. ()

datos

Pokus o oživení vymítání ďábla "amaterskou" kamerou a tím diváka vlákat více do děje?? Udělat z toho dokument, aby jsme měli pocit že se to doopravdy událo?? Tak to se autorům moc nepovedlo, jelikož film moc nenadchne a ani Vás nespoutá svojí hororovou zběsilostí. Převážná nuda, která se snaží být něčím zajímavá. Děsivé scény se tu najdou a občas Vás i vyděsí, ale bohužel je jich tam málo. Takže pro mě takový podprůměr. ()

TommyDiamond

Film je točen z pohledu první osoby. Takovýchto filmů se moc nevidí. Jediný podobný, který mě napadá jsou Paranormal aktivity. Musím říct, že poslední vymítání ďábla bylo o něco lepší než Paranormal Aktivity. I když u mě asi žádný film o exorcismu nemá šanci uspět, protože toto téma beru a vždycky budu brát jako nesmyslné. Celkově 20% ()