Insidious

• Česko Zákeřný (více)

Když se rodina přestěhuje do nového domu, začnou se dít podivné věci. Zjevují se zde děsivé postavy a je slyšet šepot. Situace vygraduje ve chvíli, kdy se jeden ze synů neprobudí. Lékaři příčinu jeho kómatu nedokážou vysvětlit... (TV Prima)

Sakikura

První půlka filmu je celkem slušná, místy i obstojně děsivá, ale pořád z toho jde pocit, že se tam vlastně nic neděje. Atmosféra postrádá tu správnou gradaci. Někde uprostřed to ze zdlouhavého "nic" přechází v přehnanou thrillerovku. Červená obluda není vůbec děsivá, naopak působí lacině a kýčovitě a tak celkem pěkný rozjezd směle sprasila a z Insidious se rázem stala pohádka na dobrou noc. Strach a napětí byly ty tam a já už jen s ironickou zvědavostí čekala, co z toho proboha ještě vyleze. Začátek tedy hodnotím dobře, ale ten konec je na prvotřídní facepalm. ()

Raylo

Rozhodně velmi příjemné překvapení. James Wan nám opět dokazuje, že horory prostě umí. Chápe totiž, že dobrý horor nedělají jen litry krve a lekačky, ale i atmosféra a hrátky s psychikou diváka. Tady to totiž není jen o tom "prostě se leknout", ale film v divákovi buduje postupný strach a pocit nejistoty, což je rozhodně velké plus a čímž se mi tento horor naprosto trefil do vkusu. Což o to, že jednotlivé scény jsme už prostě někde viděli, jen třeba v jiném podání, ale Wan je dokázal tak chytře spojit do inteligentního celku, že veškeré chybky jsem byl schopný přehlédnout a film jsem si skvěle užil. Rozhodně jeden z těch nejlepších za poslední roky. ()

WUTEN

Než se ten bubák rozjel, to trvalo víc jak hodinu. Ten smeták pořád strašil, já čekal nějaký brutál. Bubák pořád machroval a stejně to skončilo jenom u strašení. Za hudbu určitě dávám jednu hvězdu, ty housle znějí dost děsivě a za herecké výkony také dám jednu hvězdu, dal bych tři ale toho napětí tam tolik nebylo, takže dávám za 2. ()

Scaevola

Přiznám se, že od snímku, který předchází tak zlověstná pověst, jsem čeka více. J. Wan nezapře své kvality a i z poměrně jednoduchého žánrového kousku s velice pomalu, ale o to důkladněji budovanou atmosférou dokáže vytěžit maximum, leč variance na duchařské historky tentokrát nedopadla úplně nejstrašidelněji, protože se v závěru zvrhla ve standardní fantasy z Astrální sféry, jež prostě nevyděsí... Buď to, nebo jsem již úplně otupěl. ()

KoudyTheAlko

V dnešní době to hodnotit úplně nejde to by bylo tak na 2 hvězdy. Přece jen Wan už zazářil Conjuringem a ten z hlavy při hodnocení nemůžu dostat. Každopádně je to fajn počin s nějakými horšími částmi, ale průměr je to rozhodně slušný. ()

PanPyzamo

Od Insidious jsem měl celkem vysoké očekávání, protože se jedná film, který režíroval James Wan. Moje očekávání bylo naplněno. Příběh je vynikající a zanechal ve mě myšlenku a celkově po skončení budete přemýšlet. Aspoň u mě to tak bylo. Hudba též luxus a celková zápletka je hlavně na horor vynikající. Nejde jen o jumpscary a vystrašení diváka, ale budu se zde lehce atmosféra a celkově takové kouzlo, který James Wan tak moc umí a tímto filmem jen dokazuje, že patří mezi krále hororů. Celkově se jedná o jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl a rozhodně doporučuji. 8/10 ()

SpicyNugget

Josh a Renai Lambertovi se se svými dvěma syny a maličkou dcerkou přestěhují do nového domu. V domě ale Renai vidí postavy a slyší zvláštní zvuky. Situace vygraduje ve chvíli, kdy syn Dalton upadne do kómatu a ani lékaři si s ním neví rady. Joshova tchyně proto zavolá na pomoc svou kamarádku Elise, která dokáže komunikovat s duchy. Odhalí jim, že malý Dalton umí astrálně cestovat. Jenže teď se někde zapomněl a nemůže najít cestu zpět do svého těla. A co hůř, tuto schopnost zdědil po svém otci. Josh si ale nic nepamatuje a teď musí onu zapomenutou schopnost najít, aby zachránil syna… Povedený film. Téma astrálního cestování mě velice zajímá a to vyobrazení všelijakých monster, když cestoval Josh, bylo úžasné! Zesrala jsem se strachy, nesnáším ty křivé, široké úsměvy. Konec byl skvělý, luxusně navnadil na dvojku. Námět skvělý, kamera super, herci šikovní. Míň jak za 5* to nemůže být. ()

Maraboy odpad!

Totální hovadina, takováhle sračka a strašení v kostýmech na strašidelný bál pro deváťáky, nic pro mě. ()

david141474

No tak jako nebylo to špatný. Já jsem se bavil už od začátku. Už od začátku to nebylo špatný. Prostě rodinka se stěhuje do novýho domu a syn cestuje z tohoto světa do jiného a tak ho posednou a on zůstane v kómatu. Tohle je popis prvního a druhého dějství, třetí je už určitě všem jasný. Co se týče děje a budování atmosféry tak to se tvůrcům opravdu povedlo. No a následný opuštění těla Patricka Wilsona to šlo rapidně nahoru. No a takový scény s démonem s rudočernou pletí jsou velice solidní a dokonce zazněl i Tiny Tim. Takže za mě spokojenost. No a finální scéna je velice solidní, díky ní zvedám známku o jeden bod. No a byla zde představena kamarádka máti Wilsona Elise, která nás bude doprovázet každým dalším dílem nebo tam alespoň bude. Taky je správně matoucí a taky má otevřenej konec, takže se hned teď jdu podívat na druhý díl. 9/10 Solidní začátek série! ()

gpx

Nemůžu si pomoct, ale ty démoni mi strašně připomínají Kocába a Pražský Výběr. A pánové, pokud se někdy po ránu cítíte jako stará bába, tak v tom nejste sami. ()

zipS

... zamrazilo.... vidieť, že niekto ovláda svoje remeslo aj, keď film dakedy šiel dosť mimo, vždy sa vrátil na tú správnu cestu - zamraziť :) ... ale ten koniec, whatahell.. anyway... zaslúžené 3* __ "Man with fire in the face" ()

snupko13

Podla hodnoteni, co tu pisete asi som pozeral iny film :( . Tesne predtym som pozeral The Rite s Hopkinsom a aj ked nemal charakter hororu, mal som vacsi pocit napatia a kvality. Nie som sice vyhlaseny fanusik hororov, tak myslim, ze kvalitnejsi od podradneho rozoznam. A tento az na par momentov zaradujem medzi tie druhe, nehnevajte sa, ale ved to malo miestami televiznu hodnotu. Ta velka astralna Joshova vyprava stala za staru backoru a chlapec bol strateny dobre ze nie za rohom, a cistenie Elizinej vybavy (plynovej masky) na zaver vo mne vyvolavali uz fakt usmevy..skoda reci, tolko nedostatkov a pritom zo zaciatku to vyzeralo slubne a zaver si to namieril na pokracovanie, tak uvidime...ps: prepacte mi chybajucu diakritiku ()

Hororoví mistři spojí síly

29.10.2020

Blum, Wan a vražedná panenka

Blum, Wan a vražedná panenka

19.07.2018

James Wan (Saw, Aquaman, V zajetí démonů) už má s filmy o děsivých panenkách nějaké ty zkušenosti. Jak se tak zdá, pořád jej tohle téma ale neomrzelo, čerstvě totiž oznámil spolupráci na novém hororu… (více)

Spawn míří na velké plátno

Spawn míří na velké plátno