Mickey Haller je charismatický advokát bez kanceláře. Úřaduje na zadním sedadle svého vozu Lincoln Continental, aby mohl být co nejblíže svým klientům - opilým řidičům, drobným podvodníkům, překupníkům drog a podobným existencím. Právo pro něj není otázkou viny či neviny, nýbrž záležitostí týkající se manipulace a vyjednávání. Když si ho jako obhájce najme playboy z Beverly Hills, kterého zatkli za napadení prostitutky, získá po letech prvního dobře platícího klienta. Kromě toho je přesvědčen, že se mu konečně naskytla šance obhajovat skutečně nevinného člověka. Postupem času odhaluje, že případ nebude tak jednoduchý. Mick pochopí, že při hledání neviny svého klienta přehlédl přítomnost nejryzejšího zla. Pokud mu chce uniknout, musí využít veškeré své schopnosti. V sázce totiž není jen ostře sledovaný soudní případ, ale i jeho život... (TV Nova)

Ouwen

Ahh, tak tohle je jeden z těch filmů, co jsem neokomentoval. Musim se přiznat, že mě to i docela bavilo, zajímavá režie, lahodné téma, fantastickej McConaughey, fajn muzika. Případ mi naneštěstí nepřišel až tak moc zajímavej a místy jsem se v tom dění úplně ztrácel. Co hůř, už si nyní ani nemůžu vybavit důležitá vodítka k filmu. Možná do budoucna si dám i předlohu. ()

moviesfan

Ono je to dobré - dobří herci, dobrý a zamotaný děj, ale jedno velké "ALE". Nějak mě to nepohltilo, a tak musím zůstat u slova dobré. ()

villon17

Knížku neznám a asi ani znát nebudu, když mám čas jenom na čtení učebnic, film zajímavej, ale nic převratnýho, mě osobně tyhle žánry neoslovujou a je to zase jeden z případů, kdy už nevim, jak to dopadlo. Největší dojem zanechali motorkáři... ()

Ajinka126

Neumím si představit nikoho lepšího než je Matthew, který by do role tak zapadl. Je úžasné jak ty nejjednodušší věci umí být ty nejkvalitnější. Je to prostě jen právník, který se zabývá případy, no ne? Ale je tady vidět kvalitní scénář, který dokáže zaujmout. ()

F.man

Překvapení jako kráva, které mě dostalo od začátku do konce. A když píšu od začátku, tak tentokrát mě vážně bavily i dobře zvládnuté předfilmové titulky s hudbou Bobbyho Blanda. Asi je to hodně nadnesené, ale jediné otevíraci titulky které jsem si kdy nějak výrazně zapamatoval byly ty klasické od Saula Basse a teď tyhle. Velké plus. Ale k filmu samotnému. Ten samozrějmě těží z vynikající předlohy Michaela Connellyho, kterou se ale Bradovi Furmanovi podařilo natočit neuvěřitelným fresh způsobem, který mě prostě bavil. Možná, že v druhé polovině mu sice utekly některé příběhové detaily, které by zápletku ještě více podtrhly a vyjasnily, ale pozorný divák by i tak problém mít neměl. Brad Furman má každopádně oko na příjemné záběry, dobře pracuje s prostředím a umí dát jednotlivým scénám, a znovu ten výraz použiju, fresh nádech. Kupodivu postava Mickeyho Hallera se, tentokráte povedla velice příjemnému McConaugheymu, který po delší době zase něco předvedl i ve vážnější roli. No a samozřejmě od Wrestlera moje oblíbená Marisa Tomei... Jo, já se bavil nad očekávání dobře. Velice příjemný thriller. Kdyby Furman přidal ještě 5 minut před vyvrcholením příběhu, aby některé překotné události vysvětlil do detailů, dostane snímek i pátou hvězdu. Takle spokojené čtyři. Nezlobil bych se kdyby se stejný tým podílel na dalších dílech. I said the hospital, not the morgue. ()

prkalil

Opravdu vydařená záležitost. Dobrá zábava, ale i námět k přemýšlení o morální stránce obhajoby lumpů v protikladu ke smyslu pro spravedlnost. A zajímavý náhled na zvyklosti v americkém soudnictví. Matthew tedy těžce frajeří, ale je sympaticky zaťatej, prima. Vyzdvihla bych taky jeho vztah k bývalý manželce a vůbec krásnou rodinnou atmosféru ve vlastně rozvráceném svazku - vida, že to taky jde po dobrým a kamarádsky! Akorát mě naštvalo, když v půlce filmu - no ale o tom vlastně nemůžu psát, to by byl ošklivý spoiler... Chudák ten nejmenovaný kdosi.. Už se těším na knihu, až ji u nás v knihovně ten louda, co ji teď čte, konečně vrátí..(9.6.11) ... 30.6:. - tak už ji vrátil (Advokát, Michael Connelly) - a byl to nejen louda, ale taky dobytek - kniha je špinavá a politá... no ale už na třetí straně mi to přestalo vadit... malý čtenářský spoiler: knižní Haller má exmanželky dvě a ta druhá mu dokonce - no ale však se to dozvíte sami... (krásný příměr ze str. 93: "dojit ticho"). Je to počteníčko! ()

Marsik

Bez debat, tohle byl pro mě snad nejlepší film, který jsem v roce 2011 viděl. Naprostá lahůdka, kterou jsem celých 120 minut doslova hltal. S Matthew McConaughey jsem snad neviděl žádnej film, takže byl pro mě téměř novým hercem a okamžitě si mě získal. Zbytek herců a celkové obsazení bylo na jedničku. Nemám fakticky co vytknout, takže velmi brzy si ho rád pustím znovu. Zkusím si to pustit z dabingem, protože občas se člověk při čtení dlouhých titulků ztrácel, takže uvidíme, jak CZ dabing zkazí nebo nezkazí požitek z filmu. Každopádně po prvním shlédnutí dávám s čistým svědomím plný počet hvězdiček, tzn. 90% // (10.3.2012) NOVA - viděno podruhé a stalo se přesně to, čeho jsem se obával. CZ dabing sice nebyl tak hrozný (co se týče obsazení), ale ta atmosféra, která se na mě valila při prvním sledování, ta byla tentokrát tu tam. Dabing to prostě nedokáže prožít tak, jako skutečný herec. Takže další důkaz toho, že dabing ne! Jedině snad u komedií. Ponechávám hodnocení, ale asi víte, jak by to dopadlo, kdybych film viděl poprvé v češtině. // (7.1.2018) NOVA - I po třetí říkám "Bravo". Je to hodně dobrý snímek z právnického prostředí a Matthew předvádí opravdový koncert. 90% (with J.) // (26.2.2020) JOJ CINEMA HD - 90% (with J.) ()

DEXTER099

Tak hodnocení tohoto filmu musím upravit,protože při prvním zhlédnutí se mi to moc nezamlouvalo(nevím jestli jsem to sledoval na jedno oko nebo čím to :-) ),ale když jsem ti viděl znovu tak konstatuji,že Matthew McConaughey si v poslední době vybírá opravdu zajímavé filmy.Příběh o advokátovi ,který úřaduje hlavně ze svého automobilu je najat bohatým synáčkem Ryanem Phillipem ,aby ho vysekal z obvinění vraždy mladé ženy,ale ukáže se ,že věci se mají jinak než se na první pohled zdá a Michael je v tom sám namočený až po uši a tak musí vymyslet plán jak se z toho všeho dostat když na jedné straně mu za zády dýchá synáček a tlačí ho do kouta a na druhé policie ,která ho podezřívá ze zapojení do onoho případu.Za mě celkově 75% a čtyři hvězdy. ()

Kryton

Matthew McConaughey role právníka naprosto sedí. Jsem rád, že to není film, kde hází holyvůdský úsměv a ukazuje všem okolo své tělo. Obhájce má chytrý scénář, zajímavý děj a několik povedených zvratů. Pokud bych byl falešně obviněn, pak chci za obhájce Michaela, “Micka”, Hallera! ()

nervoznideda

Mick Haller alias Matthew McConaughey jako herec je prostě 1čka ve všech filmech :-) 2004 Paparazzi ***** 2011 Obhájce ***** 1996 Čas zabíjet ***** 2000 Ponorka U-571 **** 1997 Kontakt **** deda:-) a finále taky:-) ()

NinonL

Až na pár drobností, které mi ale docela vadily, poměrně dobrý film z prostředí justice. SPOILER: Vadily mi náhlý a více méně bezdůvodný přerod z proradného a arogantního advokáta v pravý opak, dále podivná motorkářská Rychlá rota kde se vzala tu se vzala a také to, že Marisa Tomei vypadala jako Matthewova matka, nikoli exmanželka. ()

maddy

Filmu som sa chvíľu vyhýbal, pretože drámy zo súdnej siene ma nikdy kto vie ako nebavili, navyše v hlavne úlohe „sunny boy“ Matthew McConaughey, ktoré mám zafixovaného v pamäti ako týpka z romantických komédií. Ostal som však milo prekvapený aký inteligentný film som dostal. Napodiv sa ani nejednalo o právnický film ako skôr o krimi thriller mixovaný s rodinnou drámou. Kvalitne odvedená práca dýcha z každého záberu, dotvára to vskutku inteligentný scenár a napodiv aj skvelí herci – McConaugheyho asi životná úloha, kde som mu postoj egoistického právnika veril v každom zábere, Ryan Phillippe solídny a po dlhej dobe som ho konečne videl vo výraznejšej úlohe. Dej takmer až klasický vystavaný, kde zo začiatku plynie pekne pomaly a až časom prináša niekoľko nečakaných zvratov. Krásne statická kamera vytvára naozaj pútavé obrazy. Dvojhodinová dĺžka vôbec nie je na škodu, po pravde pokojne by som v tejto skvelej atmosfére, ktorú film vytvoril vydržal ešte ďalšiu pol hodinku. Čo filmu trocha uberá je jeho „chladnosť“. Dejové zvraty sú v rámci príbehu logické, ale je im venovaný malý priestor a nie sú schopné nijako emočne zaujať. Možný spoiler – napríklad záver s matkou je vyriešený za cca. 2 minúty a pritom by mohol byť, čo sa emócií a dramatickosti deja týka vygradovaný až na samý vrchol, technicky sa mu síce nedá čokoľvek vytknúť, ale chýba hlbšia myšlienka, ktorá by ho posunula o level vyššie. Uvítal by som aj o niečo výraznejšie „music score“, miesto tých hip-hopových tuctačiek. CELKOVO: oceňujem, že sa aj v dnešnej dobe rôznych popkultúrnych vymývačov mozgov ala Sucker Punch točia inteligentné žánrovo čisté filmy, ktoré k tomu aby zaujali nepotrebujú nechať vybuchnúť 40 domov a na 2 roky zamestnať hangár plný tvorcov CGI efektov – 4,5* ()

baribal

Konečně se mi v nějakém filmu líbí McConaughey, ze začátku je příběh velmi jednoduchý a necháváte se unášet tím, co hlavní hrdina prožívá. Postupem času jak se děj komplikuje začínáte uvažovat jak to vlastně dopadne a jak se z toho vymotá. Samotného mě průběh konce překvapil. Film je rozhodně velmi "cool" a je škoda, že nám ho česká produkce nabídla až půl roku po premiéře. Také si myslím, že název "obhájce" je trochu plochý, název Lincoln Lawyer je přeci jenom zajímavější a originálnější. ()

agentmiky

Matthew McConaughey je opravdu pozoruhodným hercem, Každou roli, kterou má zahrát, ztvární bez chybičky. Roli advokáta jsem mu uvěřil již po pár minutách a myslím si, že to má být tím nejdůležitějším cílem herce. Zaujmout diváka. A to se bez okolků povedlo. Obhájce začíná docela nevinně, někomu by to v prvních momentech mohlo přijít jako nějaký podprůměrný televizní film. Ale nenechte se zmást. Když se na scéně objevil Ryan Phillippe, tak se to všechno pomalu rozjíždí a časem všechny dílky skládačky zapadají do sebe a vy si říkáte: " Ona je to vlastně detektivka ?" Správně, rozhodně hodně dobrá a napínavá detektivka se skvělým Phillippem, kterého bych před tímto filmem na takovou roli netipl, ale teď vím, jakou chybu jsem udělal. Jeho postavu agresora a násilníka se mu podařilo napodobit věrohodným způsobem. Konci bych zatleskal, protože se objevil jako blesk z čistého nebe, takové uzavření bych přivítal v každém filmu. Ještě kladně hodnotím ucházející hudbu. Za mě dávám 80 % ()

MartinezZ

A zase a zase a zase. Je nutné s tou kamerou stále třást? Copak je to ratlík? Zbytečně se tím shazuje film, když ze záběru není pořádně poznat, co se děje, protože nějaký blb si usmyslel, že bude s kamerou shakeovat. Někam se tenhle styl kamery hodí, v poslední době ho ale používá každý blb, aby byl moderní a zametl tím stopy za svým možným neumětelstvím. ~~~ K filmu: Už mě štve, jak je v každém filmu nutná dávka povýšeneckého frikulýnismu - všude furt flaška ginu, whiskey nebo jiného kvalitního chlastu, po ránu do sebe furt někdo sype pilule z krabičky, máma, místo aby byla doma s dcerou, furt je někde po barech, protože je prostě společenská, stejně jako tatínek, po večerech v lihu... Scénáristé a dramaturgové už by mohly vymyslet taky trochu něco jiného. Taky třeba něco jiného, než opožděně zjištěné vzkazy na záznamnících. Jinak to ale mělo určité promyšlení i přes průhlednost některých činů a jejich aktérů. A tak tedy nic nijak zvlášť závratného, za chvíli si na to divák nevzpomene. Průměr. Jinak ten přiblblý hip-hop v titulcích byl na facku. ()

Paxxx.cz

McConaughey konečně ukázal, že umí víc něž jen chodit po plátně 80 minut filmu bez trička. Obhájce měl prostě šmrnc, se všemi naložil jak měl. Postupné odkrývání příběhu mělo tu správnou kadenci a já se jednoznačně bavil. Pro mě rozhodně příjemné překvapení 8/10. ()

Tayen

Druhé nejlepší soudní drama, které jsem viděla (první byl Svědek obžaloby). Právník hajzlík, co vždy dosáhne svého, ale který má zároveň dost skrupulí, aby se nenechal zkorumpovat bohatým synkem. Obdivuji filmy, u kterých neodhalím zápletku v prvních dvaceti minutách, a ačkoliv tady ji tvůrci odhalili asi v polovině, byly zde jiné aspekty, z kterých se můžeme těšit, například vynikající M. McConaughey, který ze své postavy vymačkal každou kapku šťávy, aby nám dokázal, co dovede a kam až je a není schopný zajít. Řekněte, už jste v těch právnických seriálech někdy viděli, aby se cynický právník kamarádičkoval s bandou drsných motorkářů a přitom je k jejich spokojenosti poctivě okrádal? Knižní předlohu jsem nečetla, tak neznám všechny nitky, které nám film neukázal, a proto mi taky přišla naprosto zbytečná závěrečná přestřelka, nedávala mi žádný smysl. Jinak film doporučuji. Je to taková soudní růže mezi vším tím letním blockbusterovým kamením. ()

01.01.2012

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

Obhájce z Lincolnu na vašich obrazovkách

11.08.2011

Tím vás nechceme nabádat, abyste si dobrými kritikami provázený právnický thriller The Lincoln Lawyer – Obhájce opatřili na DVD či BR (v zahraničí už jsou dávno na trhu) a vytrestali tak váhavé… (více)

McConaughey léčí AIDS drogami

McConaughey léčí AIDS drogami

11.03.2011

Na nějakou dobu si dal pohov od rolí hezounů v romantických komediích, takže jej uvidíme v právnickém dramatu The Lincoln Lawyer a pak možná i v jeho vysněném projektu nazvaném The Dallas Buyers Club… (více)

01.01.2011