JerryPilsen

Syndrom vyhoření v praxi.Deprese a deprese až na půdu.Na druhou stranu ale žádná nuda,Adrien je skvělý,ovšem celkové vyznění filmu je smutek nad smutek.Jinak záplava skvělých herců ve vedlejších rolích. ()

godina

Někdo v komentáři hledá kameru, někdo řeší kde se co kterému herci nepovedlo. Hodnotím-li pouze celek, dostalo mne to. Výstižné drama o rodičích, kteří konečně tam ani nehrají. Překvapivé svědectví o (americké) společnosti a školství, kterého neduhy se budou prodírat k nám, jako ostatně všechno odtamtud. Leckterý pedagog by možná ani nemluvil o příliš daleké budoucnosti. Dobrá práce, tenhle film. ()

K.e.a.n.e.80

Neuvěřitelně. Tak přesně na mě zapůsobil tento snímek. Celou dobu, co jsem ho sledoval, jsem byl regulérně nasranej. Pro mě to není příběh jenom o školství a problémech v něm, ale o celkové západní společnosti. Ukazuje se, že haranti jsou čím dál tím drzejší, neuznávají žádnou autoritu a už vůbec nemají úctu k dospělým. Jenomže, kde je chyba? Samozřejmě v rodičích, kteří na ně serou, nedokáží je pochválit, říct co je v životě důležité a navést je k určitému cíly. Už dlouho jsem neměl u nějaké scény z filmu takovou chuť někoho proplesknout, jako toho černouška s tou ponožkou na hlavě. Určitě stojí za zhlédnutí, za mě výborný. ()

Montmorency

Opět se mi potvrdila moje správná volba povolání - od mala jsem sice nevěděla čím chci být, ale věděla jsem naprosto přesně, čím nikdy být nechci a sice učitelkou......Řekla bych opravdu skvělá psycho sonda do učitelského prostředí, Brodymu tyto útrpné role sedí a i zbytek učitelského sboru je excelentní ()

Mrs.Christie

Depresivní, avšak výborné. AB nezklamal a jsem ráda, že se po několika průměrných filmech objevil opět v něčem na úrovni. A ty slečny, co hrají Ericu a Meredith (Betty Kaye) - tak ty jsou výborné také. Stejně tak ostatní, stojí za to vidět. ()

marcel.demo

Věřím, že přehnaně vykreslená atmosféra jedné americké střední školy s novým přemoc-hodným-trpělivým a extrémně charakterním učitelem (divím se jenom, že nehrál na klavír Schopena), kterému život hází klády pod nohy. Film umějící zesmutnit a potěšit. Jenom škoda že si nenechal tu lolitku  65/100 ()

Houston1

Ani neviem čo k tomuto dodať. Na tento film potrebujete to,čo ja som v ten moment mal. Kľud,pokoj,správnu náladu,čistú hlavu,vypnúť sa,schopnosť zamyslieť sa a dostanete to čo som ja zaručene ja dostal.Slovne vyjadriť hodnotenie tohto filmu: Ďakujem ()

mar.vin

Príbeh o učiteľovi Henrym, ktorý čelí bolesti, strate, túžbe, nádeji, žiaľu, trpkej minulosti, snahe pomáhať a vnášať mladým ľuďom do života svetlo. Prostitúcia, šikana, podceňovanie. Faktory, ktorým je vystavený a snaží sa nasmerovať ich obete na správnu cestu. Zlyhania, pády, slzy, smrť, objatie. Neskutočne ma ten film fascinoval. Úžasne stvárnil reťazové reakcie agresivity - Ak si niekto vybíja zlosť na nás my si ju na oplátku vybijeme na niekom inom hoci v tom momente neuvažujeme aký to bude mať neskôr dopad. Zatratené duše bojujúce o nádej, o pochopenie. Tak prosté spracovanie a pritom vytvorený celkový dojem sa do človeka doslova až vrýva. No a koniec ukončený básňou E.A.Poea - Zánikom domu Usherovcov. Naozaj vydarená bodka. ()

Shelma

Silný filmový zážitek. A velmi sugescivní. Ještě po skončení filmu se těžko budete zbavovat pocitu beznaděje a smutku. Asi nejlepší psychologické drama z posledních let. Vypravěčský styl jen umocnil filmový zážitek. Těžko říct, co je víc varující : netečnost rodičů, bezmoc pedagogů nebo duševní degradace mládeže? V každém případě film Detachment patří mezi skutečné filmové skvosty. ()

PavkaHu

Dost silné dílo. Zvláště učitelé asi budou velmi citlivě vnímat. Pro ostatní jako upozornění na nepříliš pokroucenou realitu. A. Brody se pro mne stává zárukou kvalitního výběru a skvělého výkonu. ()

BaMia

Ak pri takomto filme hodnotiť, čo to spraví s ľudskou dušou, tak 5 hviezdičiek, lebo tento duševný krvák sa nedotkne len poriadne zatrpknutého človeka. Adrien, I've always loved you! ()

Nepl odpad!

Proč? Proč? Proč jsem jen na to koukal? Proč jsem stále doufal, že už každou chvíli musí přijít něco, co mě zaujme a nevypnul jsem to před skončením? Nemám rád častá prohlášení v komentářích typu "Sledováním filmu jsem ztratil dvě hodiny života", ale zde to opravdu sedí. Za mě jednoznačnej odpad a přiřazení k jiným s*ačkám. Odpad dostávají hlavně komedie, americké komedie, trapné komedie....ano, jsou trapné a i já někdy odpad udělím, ale i v těch nejhorších komedií je alespoň jedna scéna, která mě zaujme, kdy se zasměju.... V Oddělen, ale není zhola nic. Ano, jsem naštván...naštván na režiséra, herce, scénáristu.....a hlavně sám na sebe, že jsem si to pustil... Proč? Proč? Proč jsem na to koukal? ()

mad.dog

Já...já nemám slov. Tak silný, syrový, přesný film jsem neviděl roky. Brody a jeho zprvu neskutečně povolná chráněnkyně vytváří neskutečný herecký koncert, který se jen tak nevidí. Film je nekompromisní sonda do nejtemnějších útrob školství. Pokud 5* má dostat film, který přirozeně vyvolá různé druhy emocí a zanechá v diváku pocit, jako po ráně pěstí, pak to je Detachment. ()

goodridge

Brody je Pán Herec. Kaye to tak ako aj v AHX aj tu vedel preniesť hĺbku a cit na obrazovku. Veľmi dobrý film ale nie moc príjemný... ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz