Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

RajCZitko

Naprosto nudné, nic neříkající, postavy totálně do tohoto typu seriálu nepasující, sry ale hlavní postava v "akčním" thrilleru nemůže být asi-metrický týpek (asi metr v každém rozměru). Jediné, co je tam trochu zajímavé, a díky čemuž si zasluhuje tu jednu hvězdičku je zatimní celková mysterka, o které jsme se teda zatim dozvěděli velký koulový. Zatím nevidím budoucnost tohoto seriálu, ale kdo ví, když nám zručili firefly, tak je asi možné všechno. ()

Indyi

Není to špatné, ale je tam celá řada nedostatků. Začíná to slibně, postupem času seriál ztrácí dech. Nějak to prostě nefunguje, nedrží to dohromady, byt autoři dělají, co můžou, aby to všelijak poslepovali atd. Hlavně Sarah Jones je velmi velmi slabá a nepřesvědčivá.Slušný průměr, ale pořád jenom průměr. Víc než 3* si nezasouží. ()

Amras

Seriál je myslím dost povedený. Zklamal mě takový trochu divný konec a tak doufám, že tvůrci udělají i druhou řadu. Na seriálu se mi líbilo, že v každém díle jsme poznali nového vězně (dozorce) a zároveň jsme se postupně dostávali k pochopení zmizení vězňů. Takový druh seriálu mám rád - když se člověk postupně dozvídá jen střípky, které si pak musí spojit dohromady. V případě Alcatrazu se to myslím povedlo dobře. A co se týče postav, tak se mi asi nejvíc líbil Hauser a ředitel. Naopak se mi vůbec nelíbil Tiller. ()

DavidWebb

TV Markíza si zase raz počkala dostatočne dlho, aby za pár zemiakových šupiek mohla divákom priniesť záchodový seriál s prebujneným impotenciálom. Dobrý nápad - a všetko ostatné je rôznymi druhmi mušiek obletovaná kôpka hnoja. Seriál sprevádza stereotyp, scenár, ktorý nevie kam bude smerovať a iba čaká, či sa diváci chytia, aby mohli za pochodu pridávať toľko častí, koľko sa im zamanie. A znudení herci, bez záujmu "pracujúci" za svoje zmluvy. Bloncka síce má kvapku charizmy ale celkovo je seriál slabý. Videli ste poslednú časť? Neostanú vám žiadne slová! SPOILER! MEGA SPOILER! AK STE TO NEVIDELI DO KONCA NEČÍTAŤ! Vôbec nič sa nedozviete. Čo je za dverami, kto, prečo, ako... proste vôbec nič! Producenti zistili, že show má nedostatočnú sledovanosť, a rozhodli sa ju definitívne ukončiť v priebehu prvej sezóny. V 13. časti bloncku zabije jej "alcatrazový" starý otec a rozprávke je koniec. Toto muselo byť ozaj za výpredajovú cenu! ()

Shaama

Na to, jak dlouho jsem se na seriál těšil, je pro mě docela zklamáním. Obsadit Sarah Jones do role drsný policajtky je podle mě velká chyba a vůbec mi to k ní nesedí. Jestli se kouknu na další díl, tak jen kvůli Hurleymu a naději, že děj nebude spočívat jen v chytání zloduchů a strkání je do jejich původních cel, což by byla po tak 5. díle plazma nuda. ()

intro

Hodnoceno zatím jen po prvních třech dílech. Uvidím jak se bude seriál vyvíjet dál. Zatím to vypadá velice slibně. Možná mám trochu obavy, že s narůstajícím počtem dílů to upadne do stereotypu. No uvidíme. Jinak se mi moc líbí herecké obsazení. ()

Něrpa odpad!

Začínám být alergický na "tajemné" nekonečné seriály. Natahovaná nuda, kde je tajemno dávkováno po velmi malých kapkách. Už po prvním díle jsem věděl, že další již nebude následovat a to jsem u Lostů vydržel skoro na konec třetí série. Pak už mi bylo úplně jedno jestli tam o něco jde. Asi ani nešlo. ()

B!rkof99

Cože? J.J. Abrams? Ten, co stvořil Lost? Cože? Jorge Garcia? Ten, co hrál v Lost? Tenhle seriál musím vidět! :) To, co jsem očekával, jsem v prvních čtyřech dílech dostal přesně v takovém množství, v jakém jsem chtěl. Ne, kecám. Dostal jsem toho ještě mnohem víc... Nevyřešené záhady, napětí, krásná hlavní hrdinka, krev, osobité příběhy. Co více si přát? Jsem opravdu nadšený:) ()

jafuska

Velmi zajímavý seriál,z prostředí uzavření Alcatrazu ano hodnotím po prvním díle, ale už ted je jasné, že zde máme co dočinění s novými prvky seriálu, jiný typ, než jsme snad zvyklý, všechno vypadá hodně zajímavě, a už ted jsem zvědavá jak to vlastně všechno dopadne a těším se na další díly. ()

Scelleton

Bohužel to vzdávám zhruba po čtvrté epizodě. Abramse mám rád, ale toto postrádá veškerou zábavnost. Možná by to celé fungovalo jako jeden celovečerní film o nějaké té záhadě v Alcatrazu, ale jako seriál to bohužel neklape. Postrádá to jednu důležitou věc, a to je důvod to sledovat dál a čekat na další díly. Dnešní doba nabízí mnohem lepší seriály a na toto již bohužel nemám místo. Škoda. TV Fox. Průměrná sledovanost - S1: 7 296 000. ()

jirin_cz

Pro mě tedy seriálové zklamání roku. Těšil jsem se na seriál od dob, co jsem se dozvěděl, že se něco takového chystá. Alcatraz, Abrams, Jorge Garcia. Zkrátka čekal jsem mysteriózní pecku srovnatelnou s LOST. A bohužel jsem se nedočkal. Vadila mi epizodičnost seriálu, raději nějaký kde se ten děj spíše táhne delší dobu. Sice tu je pár takových otázek, které prochází napříč epizodami, ale pro mě je to málo. Epizodičnost by zas tak vadit nemusela, ale je to pořád podle stejného modelu. Objeví se vězeň z roku 1963, náš tým po něm jde, chytí ho, pár flashbacků do minulosti a nakonec troška něčeho "šokujícího". Onoho mystična a tajemna tam také příliš není. Je to zkrátka taková průměrná krimi. Nicméně co mě aspoň potěšilo: skvělá hudba (sic více než inspirovaná LOSTy), pěkný Mustang jak tím kterým jezdí během seriálu, tak i ve finále a Rebecca je kočka! :-) Seriál si to u mě trochu spravil posledním dílem, ten považuji za hodně zdařilý. Akorát mi vadí, že ten závěr zůstal více než otevřený a dost možná pokračování se ani nedostaneme. Pokud by druhá série začala, tak bych pokračoval a uviděl bych jak by se to vyvrbilo, doufám, že by se to rozjelo. ()

Izi-Peťan

Po šestém díle jsem to vzdal. Pořád to samý dokola, i když ty díly byly na dobré úrovni. Celkově mi tam chyběl nějaký hlavní komplexní přiběh (v pozadí se něco objevovalo, ale tvůci odahovali ještě pomaleji než u serálu Ztraceni). Celkově průměrná záležitost. 50% ()

mirkath1

Nemůžu jinak a musím se ozvat. Byla tady setřena tzv. sotva zletilá blondýna, výměšek čísich varlat. Kdyby si kritik laskavě přečetl profil, tak by mu došlo, že v době natáčení měla Sarah Jones 29 let, což není zase tak málo. Je v této roli velice koukatelná a co si budem nalhávat v těchto seriálech je vždy někdo líbivý. Jen je mi líto, že Sam Neil je již nejspíš za zenitem a nic nového nepředvedl. Připomněl mi svoji postavu v Záhadě Bermudského trojúhelníku, stejná gesta a xichty.Každopádně má seriál co nabídnout. ()

Mamlas

Blondýna, tlouštík a děda federál chytají lumpy, co se dostali z Alcatrazu po letech nějak ven. Seriál je mentálně nenáročný, díly jsou velmi vyrovnané, každý je prakticky stejný jako díl před ním a díl potom. Progrese téměř žádná. Nejslabším místem je asi námět, režie a ta netalentovaná upjatá blondýna. Doporučuji jako barevné ozvučené pozadí při žehlení, vaření nebo třeba při mytí oken. Zakončení 100% na hovno. (14%) ()

Toxie

No nevím. Zatím je to takové nemastné-neslané a dost epizodní a odtažité. Nechci házet flintu do žita, ale myslím si, že J.J. to nebude mít tak dotažené jako Fringe. No uvidíme! ()

psychohippo

Po třech dílech dávám 3. Po prvních dvou to byly ještě 4. Sam Neill je skvělý, ale to spolu s divným tajemstvím nestačí. Postupné návraty zmizelých vězňů vypadají jako docela nesmyslný nápad a obávám se, že po mnoha a mnoha a mnoha dílech se vůbec nedovíme, o co šlo. Jak už poznamenali mnozí přede mnou, vynořuje se obava z opakování zakončení LOST. No shlédnu alespoň ještě 2 díly... pak se k hodnocení vrátím... ()

adamcikv

"21.3.1963 bylo americké vězení Alcatraz oficiálně uzavřeno. Všichni vězni byli převezeni na pevninu. Až na to, že se to nikdy nestalo. Vůbec ne." Tak tento úvod nás čeká v každé z třinácti znělek nového seriálu stanice FOX. Seriál si od první epizody drží dějovou celistvost a v každé epizodě opakující se flashbacky z roku 1960, které nám rozvíjejí postavy. Celkově se asi s flashbacky mohly dělat větší zázraky, protože každý díl je zaměřen na určitého vězně, který nám stykem s vězni z předchozích dílů mohl ukázat a rozšířit pojem o jejich povahách a každodenním životě v Alcatrazu. Nestalo se, bohužel. A pak je tu problém s hlavními postavami. Sam Neill jako agent Emerson Hauser naprosto exceluje v hraní tak tajemné a podivuhodné osobnosti, jakou Hauser bezpochyby je. Je velmi těžké něco odhalit o jeho minulosti - a až do epizody 10 v podstatě o jeho životě "před chytáním vězňů" nemáme nejmenší podrobnosti. Jorge Garcia mi jako pisálek komixů a znalec Alcatrazu vůbec nevadí, protože svým vzhledem dokonale "zaplňuje :D" mezeru mezi Hauserem a ostatními. Ale promiňte, Sarah Jones jako Rebbeca Madsen mě absolutně neuchvátila už kvůli tomu, že o ní od prvního dílu víme prakticky všechno a není pro nás její chování překvapující. Celkově ani nevyčnívá z herecké plejády tohoto seriálu. Tolik k hlavním postavám. Z těch vedlejších mi asi nejvíce přirostl k srdci Jeffrey Pierce alias vězeň 2024 Jack Sylvane, který je i trochu sympaťák a provází nás hned pilotním dílem seriálu. Vážně sorry, ale vybrat si hned 3 skladatele k jednomu seriálu (a ještě skladatele s naprostým antismyslem pro sci-fi) byla fakt fakt fakt chyba! Hudba absolutně nedává smysl a nepodněcuje děj a temno seriálu. Troufám si tvrdit, že i já bych napsal lepší soundtrack. No a teď už k samotným epizodám. Epizody si drží jednotnou dějovou linku, kterou je odhalení tajemství o návratu vězňů, kteří byli 50 let někde v trapu a teď si hopsají po San Franciscu. Do této linky se scénáristé (kterých je mimochodem 7! ) snaží nacpat případy jednotlivých vězňů tak, aby to vše dávalo jeden jednoduchý a dokonale vystylizovaný celek. (WTF) Skvělou úrověň si seriál drží u první dvojepizody, která je naprosto dokonalá ve všech směrech. Bohužel pak seriál pokulhává dalších 8 epizod okolo ničeho. Jednoduchý mustr: zjistit, najít, chytit, zavřít nebo zabít. A pořád dokola. Zdá se, že při psaní epizod 3-10 se scénáristé dokonale zfetovali. Až díl 11 má konečně nějak smysl a je vidět, že se seriál bude blížit ke konci 1.série, takže nám začne něco odhalovat. Závěrečná dvojepizoda nám přináší šokující odhalení, které vám samozřejmě neprozradím, a také obrovský cliffhanger. Seriál byl bohužel zrušen. Ach jo. :) ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály