Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

toomm

Dá se říci že když Alcatraz neuvidíte o nic nepřijdete. Na druhou stranu jsem se o tuto dnes už opuštěnou věznici vždy zajímal a vždy mě do jisté míry udivovala. Proto jsem se celkem s nadšením vrhl na tento seriál. Bohužel po zajímavém úvodním pilotu to sklouzává do nudných a hodně průměrných vod kriminálních seriálů, kterých mám už plné zuby. To něco, co Alcatraz skrývá, odhaluje příliš pomalu, a tak by se dalo říct, že vlastně to důležité a zásadní uvidíte většinou v posledních pěti minutách. Trochu to zachraňuje fakt, že flashbacky do roku 1960 poměrně zábavnou (aspoň pro mě) cestou vykreslují charaktery jednotlivých vězňů. Sečteno, podrženo nic zásadního to není, avšak po finálovém dílu 1. série bych tomu dal ještě šanci i v dalších dílech. Zatím to však vypadá, že se nedočkám. 55% ()

KeepVerve

Tak po dlouhé době opět jeden z těch lepších seriálu, který zaujme především příběhem a hlavně hereckým výkonem Sama Neilla, škoda jen těch odrbaných odkazů na Lost, i když já, jako jeden z největších "losťáckých" fanoušků je jen uvítám, škoda jen, že nebude 2. řada :( ()

prochy95

Na tomto seriálu mě asi nejvíce nadchlo jak byl každý díl velmi napínavý. Také mi přišlo zajímavé, jak se střídal rok 2012 s rokem 1960. Také se mi líbilo jak Hauser ukazoval, co se stane s člověkem, když čeká na milovanou osobu 50 let. Celkově mi všechny postavy dělaly radost se svými charakterovymi vlastnostmi. Hezké bylo, že i v takovém seriálu si našli místo na vtípky. Především když Doctor Soto mluvil s Niky nebo když všichni naráželi na to, že Hauser většinu vězňů postřílel. Nejúžasnější na seriálu asi bylo, že si člověk celou dobu pokládal otázky na takové menší záhady a v posledním díle když získal odpovědi zjistil, že to vlastně všechno spolu souvisí. Vše se sjednotilo pod jednu otázku PROČ. Horší je, že na tuto otázku neodpověděli. V průběhu celého seriálu mi přišlo, že režiséři věděli, že bude pouze jedna série. Bylo to tím, že jsem měl pocit, že na všechno hrozně moc pospíchají. V tom případě nechápu proč na konci nevysvětlili úplně vše a nechali ho vlastně takový otevřený. I když podle mě by bylo nejlepší, kdyby se nepodceňovali na začátku nechali volnější průběh a natočili ty série alespoň dvě. Myslím, že v tu chvíli by byl celý seriál na větší úrovni a zasloužil by si vyšší hodnocení. ()

Steve5cz

Po prvních dvou dílech dávám 3*. Potenciál to má velký a jsem hodně zvědavý jak to tvůrci dále rozvinou. Herecké výkony jsou zatím průměrné a na Sama Neilla, který mi více pasoval k dinosaurům, jako supertajného agenta FBI, který toho hodně ví, ale nepoví, si stále nemohu moc zvyknout. ()

Jamall

A máme za sebou první sezónu, která začala skvělým pilotem, poté sklouzla k podprůměrné kriminálce, kterou v závěru táhla zajímavá mystery dějová linka s tím, že i kriminální zápletka byla koukatelná. Nedokázal jsem si zvyknout na hlavní postavu detektivky v podání Sarah Jones. Sam Neill je ovšem parádní! Ztraceni z toho byli cítit až moc. Celkově nevyvážené, ale přesto jsem to jako výplň sledoval, třeba se nakonec podívám za rok na druhou sezónu...a ta nebude, to nepřekvapí. ()

MrLinhy

Žádná sláva, z toho seriálu by se dalo vymáčknout mnohem více, v podstatě každý díl mi připadá stejný. ()

Owenik

Tak jsem se po 5 dílech rozhodl, že tento seriál je pro mě ztráta času, který se dá využít na mnohem lepší počiny. Pilot celkem slušný, ale dále se každý díl odehrává jako přes kopírák s tím předchozím. Epizodní zápletky naprosto chabé a ta celková mě nedokáže udržet u tohoto seriálu už ani chvilku.... ()

bigboss_

Zatiaľ som videl 10 epizód, no ďaľšie už pozerať nebudem, na seriál to je dosť málo pútavé, čakal som, že sa to bude viacej vyvíjať dopredu, a že budem čakať nedočkavo na každú novú časť. Momentálne vychádza toľko seriálov, źe tento je waste of time. ()

Rampa Mc Kvak

Zvyšuji na pět. Po prvotní skepsi jsem si užil skvělé finále první řady, kdy se od řešení stereotypních případů děj posunul k nalézání indicií, které odhalují celé pozadí konceptu Alcatraz. Z tohoto důvodu mi ani velice nevadí pomalejší rozjezd ala CSI kriminálky a pro dobro celého konceptu tomuto vývoji rozumím. Abrams a tým kolem zase ukazují, že tohle prostě umí a začínám věřit, že celá série dosáhne (a možná přesáhne) úrovně LOST. Výborný Sam Neill a Jonny Coyne. ()

SolamBee

Potenciál byl velký, provedení pokulhává. Pro mě osobně nevhodný casting - Sarah Jones (taky někdo vidí krátkovlasé dvojče Claire z LOST?) mi na "drsnou" policajtku nesedí a Sam Neill patrně zapomněl, jak používat obličejové svaly. ()

tomco3131

Zaujímavý námet, ktorý ale trpí v jeho spracovaní množstvom chýb a nelogickými činmi. Diely sú strašne nevyrovnané, niektoré ma naozaj bavili, no väčšina bola len nudná rutina. Nepoteší tiež fakt že hlavné postavy síce riešia prípady väzňou z alcatrazu, ale vždy sú hneď na prvý pohľad obyčajnom mieste činu, a do pár filmových minút /rozumej 1-3/ vedia presne kto je vrah, a že je to 100% väzeň práve z alcatrazu. Tento fakt ma rozčuloval najviac. Škoda, mám rád podobne ladené seriály a filmy, mohlo z toho byť viac. ()

martin5504

Alcatraz mal výborný štart a podľa mňa sa takto skvelo tiahli všetky epizódy. Záhady, výborné scenáre a výborný herci. Škoda toho, že sa pravdepodobne už nedočkáme pokračovania. Seriál hodnotím počtom 4. ()

PatrikP4

Kouknul jsem na pár dílů. Moc překvápko to ale nebylo. V podstatě stejný děj. Objeví se jeden vězeň a oni po něm jdou. Natočena jen jedna série, ale představa že by se natočilo 302 dílů ( o každém vězni jeden). No nevím. Myslím že by to po chvilku přestalo bavit. ()

bmx6

Chvíli to trvalo než jsem se odhodlal zkouknout tento krátký seriál od tvůrců Lost.Je sice pravda,že jsem čekal mnohem větší pecku,ale seriál,který mě vtáhne do děje,baví mě a nemusím si říkat už aby byl konec,tak asi zas tak špatný nebude a taky,že není.Herci se povedli,to je jasné.Sam Neill je pan herec a to už vím dávno.Tady jsem si jeho vystupování užíval.Jorge Garcia alias můj oblíbený tlouštík Hurley potěšil i pobavil.Sarah Jones je krásná žena.To je bez debat a byla velkým zpestřením seriálu.Robert Forster mi také udělal velkou radost.Po hodně dlouhé době jsem ho v něčem viděl.Jinak hudba,prostředí,atmosféra,tajemno,děj,myslím,že všechno tu šlape.Má to spád.Je těžké se rozepisovat o tomto seriálu,když je tak krátký a spoustě lidem se nelíbí.Takže komu se nelíbí ať na něj nekouká.Já na něj koukat budu,protože jsem si ho nakonec zamiloval a velká škoda,že neuvidíme další epizody. ()

vojaksvejk

Po opätovnom zhliadnutí s odstupom času: 1) super námet 2) solídne vykreslená atmosféra - interiéry, flashbacky, hudba 3) pomerne ploché hlavné postavy - hlavná hrdinka ma ničím, okrem sexepílu, nezaujala, ale to je málo; tlouštík je nudný, nudný, nudný; agent FBI sa už nasraný asi ráno zobúdza 3) šablónovitý dej, zaujímavé je snáď len odkrývanie minulosti na Skale 4) fajn seriál na zimné večery, aj keď veľdielo to nie je 5) škoda, že nedotočili ešte aspoň jednu sériu, určite by som ju pozrel. Mnoho otázok je nezodpovedaných... 6) oveľa väčšie s*ačky mali pokračovanie, mohol ho mať aj Alcatraz... ()

starblade

Po dvou dílech jsem dostal to, co jsem očekával. Líbí se mi nápad, s kterým seriál přišel. Myslím si, že komentář, kde někdo píše, že je to sračka není zrovna namístě. Ono po dvou dílech hodnotit jako sračku je docela blbost. To, že to jede podle šablony 1 díl=1 vězeň, není nic extra, ale ani nic špatného. Myslím si, že se to rozjede a díl od dílu to nebudou mít tak lehké a dopadení jednotlivých vězňů se bude komplikovat. Ono jde nejspíš o to, jak zmizeli, kdo za tím stojí a co se stane až se podaří dopadnout všechny vězně a strčit je do nového "Alcatrazu". Proto si myslím, že by jsme měli tomuto seriálu dát šanci. Takže svůj komentář po celé sérii dopíšu a doufám, že pozitivně. Zatím pro mně 70% EDIT: No tak se musím přiznat, že postupně mé nadšení začalo opadávat, ale i tak si mně seriál svým způsobem získal. Jestli přijde druhá série, která si zachová stejný řád tak to nebude dobré. Jenže, kdo ví jestli druhá série dostane zelenou. No i kdyby ne tak musím změnit hodnocení na *** ()

croftak

Zatím nechci hodnotit po pilotu. Přesto pár postřehů mám na srdci. Já to Abrahamsovi prostě už nevěřím, že to má vymyšlený až do konce. Spálil jsem se už jednou při ztracených, ačkoliv jsem celý dokoukal, na konci to bylo strašně slabé. A tady to vypadá úplně stejně. Vymyslím nějakou fakt nevysvětlitelnou záhadu, zabalím to do dramatického oblečku, budu se tvářit, že všechno má svůj smysl .. tohle je recept, který jsem už jednou navařil a nejsem si jistý zda chci přidat. Uvidíme zda tomu dám ještě šanci. Crofťák ()

DarkRufus

Zajímavý seriál, dvojdíl mě velice zaujal a rozhodně budu pokračovat ve sledování a doufat, že se z toho nestane slátanina jako Ztraceni. Trochu z toho Ztraceni cejtim, ale to bude tim tlusťochem. Prozatim 4* ale ještě nehodnotim. / Shrnu to: prostě nuda, žádná motivace ve sledování seriálu. 2* ()

wrong3

Říkal jsem si že nemůže přijít nic jako Dexter.A ono jo .Prožívám stejné vzrušení a chci další a další díly.To tajemno z toho dělá víc než pouhé krimi.Snad to zase nedají k ledu.Doporučuji. ()

StorWik

Upřímě čekal jsem pořádnej nářez, ale tvůrcové Lostu se tentokrát moc nevyšvihli. Nenadchne, neurazí. Jorge Garcia je sympaťák, ale Sarah Jones mi přijde, že si myslí, že její hovno nesmrdí. V roli neohrožené strážkyně zákona působí trošku lacině. ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály