Alcatraz

• USA Alcatraz
Akční / Mysteriózní / Thriller
USA, 2012, 9 h 19 min (Minutáž: 42–44 min)

Sarah Jones, Jorge Garcia, Jonny Coyne, Parminder Nagra, Sam Neill, Leon Rippy, Jason Butler Harner, Robert Forster, Samuel Patrick Chu, Greyston Holt (více)

Epizody(13)

21. března 1963 byl Alcatraz oficiálně uzavřen a všichni vězni byli odvezeni z ostrova. Tak alespoň zněla oficiální zpráva. Ve skutečnosti 302 vězňů zmizelo ze svých cel beze stopy, jako by se vypařili a dodnes o nich nikdo neslyšel. Vzhledem k tomu, že se pohřešovala banda hrdlořezů, nikdo se jejich zmizením nepotřeboval moc zabývat a vše bylo zameteno pod koberec jako jedna z mnoha nevysvětlitelných událostí. Celá věc upadla v zapomnění, až do chvíle, než o několik desítek let později, v dnešním San Francisku, jeden z vězňů nezačal zabíjet lidi. A vypadá tak jako by nezestárl ani o den. (3DD!3)

yeniczek

Sam Neill.... Už jen kvůli němu budu koukat pořád, snad mě začne bavit i opakující se schéma. První znělka seriálu ovšem mohutné mrazení v zádech.*********** díky ukončení seriálu, vyznění do prázdna a celkové pachuti zabitého času.. 5/10 ()

jolanek

Zo zaciatku sa mi pacila myslienka, obsadenie, namet, prostredie, caro neznameho... no ale s odstupom casu musim povedat ze tento serial je FIASKO! Az mam pocit ze tvorcovia sa nam smeju do ksichtu! Naivne sceny, dementne riesenia, vsetci su dementni len hlavni hrdinovia nie. Vsetko sa toleruje, zakony neplatia, logika ide bokom.... tvorcovia nas fackaju, stia nam do tvare a my si to nechame... totalne som znechuteny. dnesny diel bol asi posledny ktory som pozrel. ()

sskrblik

Alcatraz je mix všeho možného. Vemte 50 let staré záležitosti podobně jako z Odložených případů spolu s hlavní představitelkou jen v jiném ženském podání, komixáka ze Simpsonů (ztvárněného člověkem z LOST), tajemného agenta a to celé zamíchejte do vězeňské tématiky. Dost zvláštní a neucelené na první pohled, ale všechny tyto odbočky a touha dovědět se proč, mě motivuje sledovat dál. Prozatimní nadšení klidně může vystřídat zklamaní, nicméně šance to určitě má. Je už jen na tvůrcích jak nám vyloží celou zápletku. ()

Jolinar

Seriály jsou pro mě o postavách. Když si zamiluju postavy, je mi jedno do jakého scénáristického bahna upadnou, zůstávám se svými milovanými. Když mě postavy nezaujmou a jejich představitelé vytáčí jako v tomhle případě, seriál po pár dílech přestanu sledovat. ()

L_A_D_A_S

Pro začátek upozorňuji že hodnotím po čtyřech dílech a dál se dívat nehodlám. Ne že by to byl až takový nesmysl ale seriál absolutně postrádá pointu. Vůbec nic se tam neřeší, po USA běhají uprchlíci z Alcatrazu sem tam někoho zastřelí, všem je to fuk. Chytnou zavřou pod dub, všem je to fuk. Tvůrci dělají z diváka idiota a vůbec nic mu neřeknou ani nenaznačí takže ve výsledku se z Alcatrazu stává další napodobenina Kriminálky Las Vegas proti kterému působí všech šest sezón LOST jako krátkometrážní film. Alcatraz absolutně postrádá jakékoliv cliffhangery a po každém díle jsem se přemáhal abych koukal na další. Po čtvrtém díle už nevím proč s ním ztrácet čas. ()

shabazza

Zklamání letošní seriálové sezony. Hodnoceno po 7 dílech a zatím je to vývar z týden starých ponožek. Sedm dílů si je podobný jako vejce vejci - objeví se vězeň, blondýnka s Hugem ho chytnou a zlej kluk ho dá do super tajnýho vězení. Od seriálu s Abramsovým podpisem jsem čekal aspoň malinko víc. 40% 7.4.2012: Dokoukána první serie ... hodnocení stahuju na 30%, jelikož tohleto je volovina par excellance a jestli bude druhá serie, tak to pak odporuje veškerým zákonům zdravého rozumu. ()

KR4T4S

Po pěti dílech: Seriál má zatím velký potenciál, hlavně mě baví docela drsné příběhy vězňů (zatím výborný casting - hlavně ten vrah dětí) a to, co se odehrává v minulosti na Alcatrazu. S hlavníma třema postavama ještě sice trochu bojuju (s hlavní nevýraznou hrdinkou a i s jejich velmi primitivním vyšetřováním), ale jak jsem už zmínil, vězni to vynahrazují. Zatím tak moc, že mi je zatím jedno ono to velké proč a co se stalo v roce 1962. A Rebecca má moc pěkné auto.______ Po posledním 13.díle S01: Tomu říkám finále! Honička po San Francisku v parádních autech! --> Hudební podkres. --> Zvraty. --> Záhady. --> Skoky v čase. --> LOSTish. Velmi dobré. Bavím se jako kdysi u Ztracených, po konci chci vidět další díl, postavy si to u mě už vylepšily - hlavně Hauser Sama Neilla je cool, v minulosti pak i ředitel Warden. Teď jen aby to spolu s Fringe dotáhl Alcatraz do další sezóny. Byla by to škoda, protože J.J. rules. ()

slovan1

Po pilotu jsem se dost těšil na pokračování, navnadil mě. Říkal jsem si, že by to mohl byt povedený mysteriózní seriál s dobrým obsazením. Pak ale jednotlivé díly nabraly na stereotypu a mé prvotní nadšení začalo pomalu uvadat. Jasně, seriál si drží určitou úroveň. Ale případy, byť jsou rozdílné, mají zároveň stejný vzorec v každém díle. A tajemno, na pozadí honění trestanců, nenabývá konkrétnějších rysů... Jestli seriál skončí, tak se nedovíme ani prd a to by mě naštvalo. Dal bych ještě šanci na další sezónu. ()

kenkaku

Cože? Seriál z pera těch hovad co domrvila závěr seriálu Zvracení (The zLost) - ano chápete správně.... ten seriál kterému nemůžu přijít na jméno. Nikdy. Chybu může udělat každý, ale jen idiot zopakuje tu samou dvakrát. Na tohle se vážně dobrovolně dívat nebudu. ()

Pyth

Tesil jsem se dlouho dopredu - o to vetsi zklamani nejspis bylo. Moje oblibene vezenske tema, troska tajemna, Hurley z Lostu - vsechno nasvedcovalo tomu, ze to bude bomba. Ale ona nebyla. Serial se bohuzel zameril spise na jednotlive trestance a ucelene dilo z toho moc nebylo. Navic konci velikanskym cliffhangerem, takze moc nedoporucuju nato koukat... :( ()

borec999

Alcatraz ma odjakživa fascinoval, no tento seriál určite o dosť menej ako slávna väznica. Prvé diely, ktoré prišli so zaujímavým nápadom ešte ušli, s neskoršími dielmi však kvalita mierne klesala a aj logika dostala pekne zabrať. Okrem ústredného policajného tímu zloženého zo Sama Neilla, Huga z Nezvestných a sympatickej Sarah Jones potešilo aj pár flashbackov s návratom do čias fungovania Alcatrazu. Vo výsledku nakoniec asi len priemer, no aj tak neľutujem že som seriál videl. 55% ()

divak84

pilot je super, stejně jako u LOST. perfektní hudba, návnada v podobě zahad přiláká všechny diváky.. Jen je škoda že do hl. role zase museli obsadit totální krásku, která se spíš hodí do porna. Ona se na tu roli nehodí. ano je napsaná správně a tvrďacky, ale když dojde na běžecké a obecně veškeré akční sceny, nevím zda je ženská "tohoto typu" tím pravým.. ale fandím ji, navzdory sex ftkam na googlu :D . jen doufám že se Alcatraz nezatočí do stupidní vaty jako LOST v posledních řadách. Vše je nastartováno správně, jen doufám, že twisty si tvurci nenechali až do poslendích dvou dílů (viz FRINGE), ale naopak nás budou každým koncem jednotlivých dílů pěkně navnaďovat na ten další... Hugo Reyes je fajn, ale jeho obsazením si tvurci na sebe upekli srovnávací bič s LOSTem. Sam Neil rullezz. Flashforward jsem taky po prvních dvou dílech hodnitil na 200%, abych byl pak zklamanej na maximum.. Počkam tedy s hodnocením aspon do půlky první řady. ()

Orthank

Tri diely za nami, traja väzni za mrežami. Dúfam, že tvorcovia neplánujú v každej časti lapať minulosť, inak už dnes vieme koľko dielov by nás pri všetkom šťastí malo čakať. Málo materiálu na nejaký širší názor, no Sam Neill je klasicky drsniak v super cool kabáte v charaktere, ktorý mu sedí ako uliaty. Na druhej strane Jorge Garcia pôsobí trochu neohrabane a scenáristicky vykonštruovane, a hlavná dámska hrdinka zatiaľ len cupitá v tieni svojich dvoch kolegov. Na pozadí sa však rozvíjajú zaujímavé pletky s časom a dokonca aj emotívno- dramatické linky odsúdených. Zaujímavá kombinácia sci-fi, drámy a populárnej krimi s dobrou vyhliadkou do budúcnosti. Nechám sa prekvapiť. ()

pavlikv

Po pěti dílech se serálem končím, čekal jsem něco jinýho než stále se opakující děj v dílech. Seriál měl velký potenciál jenž nevyužil, škoda. ()

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály

Singer, Abrams, Ayer rozjíždí nové TV seriály